Lillkorpen 2009må 2009-05-04 22:19
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Vakanserna är till för er som glömt att anmäla sig eller vill ändra starttid, kontakta informationen på tävlingsplatsen.

Startnr Skola               Lag                 Namn                                                                            Starttid 
Årskurs 1 Sorkar  1710 m                                                

   1 Kräklingbo skolan   Fantastiska Trion      Elise Rödel Mattias Levin           Theodor Westerlund M                                9:00 
   2 V-hejde skolan      Dragons                Theo Kristoferss Albin Boklund      Theodor Dufvenmark     David Sandman                9:01 
   3 Lyckåker skolan     Blixtvingarna          David Lagerqvist Anton Thulin       Linus Plenninge                                     9:02 
   4 Havdhem skolan      Havdhem Lag 3          Jhon Lindgren Casper Ekedahl        Niklas Larsson                                      9:03 
   5 Väskinde skolan     Järngänget             Matilda Persson Mirjam Nordin       Jonathan Jansson       Joel Andreason               9:04 
   6 Endre skolan        De mystiska männen     Mattias Österdah Dan Svensson       De Mystiska Männen                                  9:05 
   7 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:06 
   8 Sanda skolan        Dom tre små Aporna     Antonin Sabek Abbe Stenman          Albin Boman                                         9:07 
   9 Norrbacka skolan    Grabbarna Grus         Philip Filling Albin Rieém-Lindgren Axel Byström                                        9:08 
  10 Tjelvar skolan      Tomaterna              Martin Löfdal Oscar Nilsson         Khaled Sleiman                                      9:09 
  11 Gråbo skolan        Gråbograbbarna         Anders A Schwanb Noel Broman        Jonatan A Schwanbom                                 9:10 
  12 Lyckåker skolan     Monsterbollarna        Olle Fritz Simon Plenninge          Gustav Andersson                                    9:11 
  13 V-hejde skolan      Visbylaget             Herman Wahlgren Karl Östberg        Hugo Jonsson           Jesper Molin                 9:12 
  14 Garda skolan        10-Armad Bläckfisk     Lucas Larsson Elias Larsson         Arvid Törnfeldt        Robert Hassanawy             9:13 
  15 Väskinde skolan     Fotbollskillarna       Christian Wihlbo Filip Hägglund     Elmer Ogestad                                       9:14 
  16 Dalhem skolan       Mästarna               Erik Klasén Isac Björebro           Micaela Ahlby                                       9:15 
  17 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:16 
  18 Fole skolan         Dragons                Robin Lind Tim Andreasson           Elliot Jansson Åkerb                                9:17 
  19 Terra Nova skolan   De Snabba Geparderna   Hampus Steen Anton Wessberg         Alfred Magnusson                                    9:18 
  20 Tjelvar skolan      Målspurtarna 3         Noel Sundvall Philip Svenden        Anton Appelqvist       Linus Stillman               9:19 
  21 Gråbo skolan        Tigrarna               Mats Hansson Raymond Espinoza Contr Lucas Boman Jarl                                    9:20 
  22 Öja skolan          De Tre Knattarna       Petter Sjödoff Veiner Sjödoff       Gabriel Lif                                         9:21 
  23 Högby skolan        SNABBA VALPEN          Anton Olsson Victor Nordahl         Hampus Duse                                         9:22 
  24 Roma kyrkskola      Älgarna                Neo Solander Daniel Gardelin        Milla Jacobsson                                     9:23 
  25 Havdhem skolan      Havdhem Lag 2          Noel Käldare Fabian Nordin          Isac Pettersson                                     9:24 
  26 Tingstäde skolan    De Snabba Geparderna   Emmie Hellström Mattheus Broe Hakal Linus Hagström                                      9:25 
  27 Humlegårds skolan   BLIXTARNA              David Widerström Linus Kahl         Noha Seldemar                                       9:26 
  28 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:27 
  29 Sanda skolan        Trippel A              Antonin Sebek Albin Boman           Abbe Stenman                                        9:28 
  30 Athene skolan       Atheneligan            Ludwig Öström Jonas Lott            Mathilda Drottenmyr    Rebecca Mann                 9:29 
  31 Hogrän skolan       Lastbilsgänget         Viking Sortti Oscar Engström        Axel Farinder          John Runfeldt                9:30 
  32 Solklints skolan    Tigrarna               Albin Westfält Emil Lundgren        Gustaf Lundin          Alice Lundgren               9:31 
  33 V-hejde skolan      Skogsgänget            Albin Järlsäter Rasmus Persson      Viktor Persson                                      9:32 
  34 Lyckåker skolan     Eldfötterna            Felix  Krafft Razmuz Hoffman        Ludvig Blom                                         9:33 
  35 Garda skolan        Krabborna              Andre Pettersson Isak Olsson        Thelma Jacobsson                                    9:34 
  36 Väskinde skolan     Runescape-Laget        Gabriel Bendelin Cesar Talén        Johannes Larsson                                    9:35 
  37 Dalhem skolan       Elden                  Elias Magnusson Emrik Nilsson       Agnes Jonsson          Simon Andersson              9:36 
  38 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:37 
  39 Fole skolan         Skogsknuttarna         Jacob Andersson Fabian Gustafson    Erik Nilsson                                        9:38 
  40 Montessori skolan   FISKARNA               Ester Kjellberg- Elof Kjellberg-Olo Klara Barnes                                        9:39 
  41 Tjelvar skolan      Målspurtarna 2         Emil Ronsten Emil Karlsson          Benjamin Svenden                                    9:40 
  42 Gråbo skolan        Sprattelgubbarna       Alvin Lisa                          Albin                                               9:41 
  43 Eskelhem skolan     Vargarna               Isaak Persson Simon Sjöstedt        Noa Lerberg                                         9:42 
  44 V-hejde skolan      Sportkillarna          Måns Djurberg Linus Burgedahl       Herman Österholm                                    9:43 
  45 Lyckåker skolan     Åskorienterarna        Teodor Sidefors Filip Fredricsson   Isaac Pettersson                                    9:44 
  46 Havdhem skolan      Havdhem Lag 1          Marcus Hermansso Fabian Ljunberg We Linus Hederstedt       David Rasmusson              9:45 
  47 Väskinde skolan     Grabbarna Cross        Max Ruthström Tobias Koorem         Johan Claesson         Simon Jonsson                9:46 
  48 Endre skolan        Knattarna              Duncan Robertsso Robin Fagerström   Knattarna                                           9:47 
  49 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:48 
  50 Sanda skolan        Speedy Boys            Kenny Tegelström Dennis Pettersson  Gabriel Koring                                      9:49 
  51 Terra Nova skolan   Star Wars              Alex Lindh Gustav Lindvall          Axel Branting          William Molthon              9:50 
  52 Tjelvar skolan      Misilerna              Hannes Kvie Alexander Lagerman      Måns Östergren                                      9:51 
  53 Gråbo skolan        De Tre Snabba Blixta   Daniel Söderströ Liam Wiman         Kevin Persson                                       9:52 
  54 Högby skolan        ELD I BAKEN            August Hallin Loke Holmstedt        Filip Smedberg                                      9:53 
  55 Lyckåker skolan     Örnarna                Adam Jakobsson Svante Rosengren     Filip Andersson                                     9:54 
  56 Garda skolan        Eldklotet              Joakim Selander Hannes Smitterberg  Linnea Funk                                         9:55 
  57 Väskinde skolan     De Svarta Samurajern   Juliuz Lindgren Melvin Hansson      Tobias Åhlberg                                      9:56 
  58 Dalhem skolan       Blixtsnabbarna         Filip Jacobsson Linus Jalmelid      Jeanette Bogström                                   9:57 
  59 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:58 
  60 Fole skolan         Lego                   Vilgot Steffenbu Andreas Björklund  Edvin Nilsson                                       9:59 
  61 Athene skolan       Athene Racers          Paul Andreasson Oscar Danielsson                                                       10:00 
  62 Tjelvar skolan      Eldbomberna            Max Hallberg Anton Hägerstrand      Johan Göthberg                                     10:01 
  63 Gråbo skolan        Gråbogänget            Jonathan Olsson Morgan Klintberg    Simon Sundahl                                      10:02 



Årskurs 1 Töisar  1710 m                                                

  64 Endre skolan        Wilmatoveamandagänge   Tove Lawergren Wilma Daun           Amanda Lingwall                                    10:03 
  65 Lärbro skolan       3 Busungar             Clara Jakobsson Emma Godman         Ebba Kloth                                         10:04 
  66 Klinte skolan       Delfinerna             Sofia Knutas Zebastian Arscans      Tilde Lyberg                                       10:05 
  67 Roma kyrkskola      Snabba Fladdermössen   Ebba Nyberg Theodor Granvald        Tilly Dahlarve                                     10:06 
  68 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:07 
  69 Gråbo skolan        Lillkorpenmästarna     Jessica Höglund Tilde Söderlund     Jennifer Dashuri       Leila Muhanned              10:08 
  70 Högby skolan        FJÄLL LAGET            Alma Öhman Tea Mellin               Fanny Lindström                                    10:09 
  71 Lyckåker skolan     Supertjejerna          Johanna Jakobsso Maja Gustafsson    Kajsa Qvist                                        10:10 
  72 Norrbacka skolan    123 Spring             Tiffany Petterss Jessica Rohnström  Zacharias Jebali                                   10:11 
  73 V-hejde skolan      Blixtbollarna          Elin Dahl Saga Unnerfelt            Alma Hedlund                                       10:12 
  74 Sanda skolan        Superettorna           Olivia Nilsson Emilia Norragård     Timothy Lindqvist                                  10:13 
  75 Väskinde skolan     Glitterrosorna         Clara Sundberg Ofelia Carlén        Sophie Winberg                                     10:14 
  76 Dalhem skolan       Skogsspringarna        Johanna Malmborg Alma Kappel        Oscar Gahnström        Ellinor Petterss            10:15 
  77 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:16 
  78 Gråbo skolan        Hästgänget             Agnes Ringvall Jennifer Olsson      Olivia Gundel                                      10:17 
  79 Högby skolan        VINNARLAGET            Victoria Nilsson Tova Tuovinen      Emma Hovland                                       10:18 
  80 Tjelvar skolan      Målspurtarna 1         Alice Ekelund Astrid Norragård      Malva Thaning          Sofia Benczy                10:19 
  81 Norrbacka skolan    E-Laget                Elin Sigalit Engla Dahlström        Ellen Schager                                      10:20 
  82 Humlegårds skolan   Payex Brudarna         Nellie Schwartz Livia Bjuresten     Hilda De Boer                                      10:21 
  83 Tingstäde skolan    De Coola Döskallarna   Nellie Adman Fanny Ringbom          Emil Legrell                                       10:22 
  84 Lärbro skolan       Knasbollarna           Kevin Persén Isabell Pettersson     Minea Karlsson                                     10:23 
  85 Klinte skolan       Lejonen                Ellen Niklasson Wilma Toffén        Oskar Lundmark                                     10:24 
  86 Garda skolan        Smurfarna              Elsa Ahlström Jonna Larsson         Annie Blom                                         10:25 
  87 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:26 
  88 Athene skolan       Estrellas De Athene    Natalie Thored Natalie Wramner      Kajsa Palmgren                                     10:27 
  89 Terra Nova skolan   Blixtarna              Anja Gandå Tove Sandelin            Cecilia Ahlgren                                    10:28 
  90 Solklints skolan    De Tre Coolingarna     Ebba Löfgren Tilde Eriksson         Linnea Genitz                                      10:29 
  91 Fole skolan         Blixten MFM            Fanny Jacobsson Matilda Jacobsson   Matilda Ahlin                                      10:30 
  92 Vänge skolan        Stjärnskotten          Amanda Malmqvist Rina Magnusson     Klara Wiman                                        10:31 
  93 Sanda skolan        Super Gilrs            Sabina Andersson Petra Pettersson   Elina Åkerbäck                                     10:32 
  94 Väskinde skolan     Blixtarna              Evelina Johansso Beata Pettersson   Emma Sjöberg                                       10:33 
  95 Dalhem skolan       Blixtarna              Ella Kolmodin Amanda Martis         Edvin Söderström                                   10:34 
  96 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:35 
  97 Gråbo skolan        Superstars             Märta Klintström Fanny Johansson    Sara Wegelius                                      10:36 
  98 Högby skolan        ABBA                   Julia Larsson Sarah Hultberg        Maria Jakobsson                                    10:37 
  99 Tjelvar skolan      SPRINGTJEJERNA         Moa Pettersson Maya Holmstedt       Pelin Toprak                                       10:38 
 100 Norrbacka skolan    Superlaget             Blanka Linge Olivia Qvist           Annie Engström         Aifons Frid                 10:39 
 101 Humlegårds skolan   Humlorna               Tyra Rodlert Caroline Enström       Tilde Säldemar         Isa Gernt                   10:40 
 102 Endre skolan        Korpen                 Fanny Daun Elsa Roos                Korpen                                             10:41 
 103 Lärbro skolan       CCM                    Clara Levin Casper Carlsson         Maria Åberg                                        10:42 
 104 Klinte skolan       Rockers                Amanda Nordborg Amanda Runfeldt     Erika Wengberg                                     10:43 
 105 Roma kyrkskola      Vilse I Skogen         Ebba Boberg Kevin Olsson            Evelin Forsberg                                    10:44 
 106 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:45 
 107 Gråbo skolan        Beckham Girlz          Maria Johansson Nathalie Hallberg J Lisa Lundström         Samra Debesy                10:46 
 108 Högby skolan        RAKETERNA              Humla Öhman Saga Sundblad           Joakim Jakobsson                                   10:47 
 109 Lyckåker skolan     Guldbollarna           Sara Widegren Ka Tuva P Svanborg    Hanna Christiansson    Elvira Stenhoff             10:48 
 110 Norrbacka skolan    LMR                    Mira Fehling Lovisa Johansson       Rebecka Karlsson       Gustav Arnefors             10:49 
 111 V-hejde skolan      Hästtjejerna           Amanda Bering Felicia Björkqvist    Tuva Erixson           Cornelia Johanss            10:50 



Årskurs 2 Sorkar  1740 m                                                

 112 Garda skolan        Vi Har Glömt Namnet    Hugo Linnea                         Emil                                                9:54 
 113 V-hejde skolan      Kimvidton              Kim Larsson Arvid Grufstedt         Anton Johansson                                     9:55 
 114 Norrbacka skolan    N.A.L.                 Alexander Munthe Niklas Westberg    Lino Lyander                                        9:56 
 115 Gråbo skolan        A-Laget                Albin Carlsson Alexander Regen                                                          9:57 
 116 Tjelvar skolan      SAV                    Adam Fischer Samuel Tomsson         Victor Lindström                                    9:58 
 117 Allé skolan         Smurfarna              Hugo Nilsson Kristoffer Holmberg    Melker Jakobsson                                    9:59 
 118 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:00 
 119 Lyckåker skolan     Kalles Kaviar          Edvin Johnsson Lukas Mattsson       Simon Yllander         David Nilsson               10:01 
 120 Athene skolan       De Tre Musketörerna    Emil Lindgren Rasmus Lydahl         Anton Pedersen                                     10:02 
 121 Sanda skolan        Data Nördarna          Christian Hoas Noah Johansson       Wiktor Åkerbäck        Isak Cederqvist             10:03 
 122 Väskinde skolan     MKS                    Kasper Lindberg Maja Elofsson       Simon Karlkvist                                    10:04 
 123 Gråbo skolan        De 3 Olonborrarna      Alexander Elevik Nelli Östman       Jakob Wilson                                       10:05 
 124 Terra Nova skolan   Rumpnissarna           Elias Olofsson Philip Gardell       Alex Olofsson                                      10:06 
 125 Allé skolan         Grisarna               William Tängesko Dante Sandgren     Gustav Söderström      Elias Pehrsson              10:07 
 126 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:08 
 127 Dalhem skolan       Superköttbullarna      Malte Lundberg Lucas Hjerp          Arvid Lindby                                       10:09 
 128 Fole skolan         Fartdårarna            Cecilia Petterss Anton Södergren    Julius Calla Kjellin   Anna Thålin                 10:10 
 129 Tingstäde skolan    De 3 Farligaste Rock   Pelle Yttergren David Yttergren     Kalle Horwitz                                      10:11 
 130 Gråbo skolan        Orienteringsmästarna   Victor Hagström Rasmus Grönvall                                                        10:12 
 131 Tjelvar skolan      Rumpnissarna           Jesper Lindström Zeb Wiman          Isak Funk                                          10:13 
 132 Solklints skolan    Djungelpatrullen       Oskar Roswall Cevin Söderqvist      Amanda Gustafsson      Marcus Granqvist            10:14 
 133 Fårösund skolan     Färjestad              Isabelle Lundber Nathanael Hedberg  Fredrik Gustafsson     Elias Östergren             10:15 
 134 Lyckåker skolan     De 4 Blixtarna         carl jakobsson alfons nilsson       Adam Henriksson        Fabian Lusth                10:16 
 135 Endre skolan        Cross-Gänget           Linus Örevik Filip Johansson        Rickard Thimgren                                   10:17 
 136 Lärbro skolan       Alvin O Gänget         Alvin Larsson Oskar Torndahl        Theodor Gardelin       Isak Olofsson               10:18 
 137 Väskinde skolan     Peekaboo               Sebastian G Bend Vige Ekelund       Samuel Larsson                                     10:19 
 138 Gråbo skolan        Döskallespringarna     Khevin Karlsson Joel Nilsson        Linus Molin                                        10:20 
 139 Terra Nova skolan   Dom 4 Superblixtarna   Jakob Casper                        Elias                  Anthony                     10:21 
 140 Allé skolan         Gladiatorerna          Axel Björkqvist Filip Johnsson      Gustav Levin                                       10:22 
 141 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:23 
 142 Dalhem skolan       Svampbob And Patrick   Casper Bergsten Emil Jansson        Vakant                                             10:24 
 143 Stånga skolan       Vinnarna               Christia Vandenb Alex Pettersson    Jesper Van Den Bosch                               10:25 
 144 Sanda skolan        Starwars Diggarna      Johannes Johanss Christoffer Gadd   Adam Bjarneby                                      10:26 
 145 Norrbacka skolan    Voltarna               Lucas Bejrum Isac Bejrum            Jonathan Asplund       Victor Hejdenberg           10:27 
 146 Gråbo skolan        BK Toppen              Nicolina Jakobss Elias Klang        Kevin Bonnevier                                    10:28 
 147 Tjelvar skolan      LMJ                    Markus Högberg Ludvig Hägglund      Jesper Nannsjö                                     10:29 
 148 Allé skolan         Geparderna             Emil Söderling William Unger        Samuel Wattskog        Joar Gutesson               10:30 
 149 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:31 
 150 Lyckåker skolan     Eldbollarna            Oskar Simon                         Jesper                                             10:32 
 151 Fole skolan         SOS Fole               Samiuel Östman Rasmus Virgin        Theodor Malmerfelt     Linus Söderström            10:33 
 152 Väskinde skolan     Pokémon Nördarna       Jonathan Falleni Simon Livemo       Adrian Nordgren                                    10:34 
 153 Gråbo skolan        Knatte Fnatte Tjatte   William Ohlsson Fanny Svensson      Karl Duckert                                       10:35 
 154 Terra Nova skolan   Habbo Stars            Emrik Ahlström Hugo Svensson        Felix Johansson                                    10:36 
 155 Solklints skolan    Blixtarna              Simon Johansson Rickard Cederqvist  Alva Bingström                                     10:37 
 156 Fårösund skolan     Star Wars              Gordon Pettersso Oskar Pettersson   Ida Söderlund                                      10:38 
 157 Dalhem skolan       Flammande Blixtarna    Vincent Ruthströ Cornelia Nordahl   Niklas Ekman                                       10:39 
 158 Eskelhem skolan     Köttbullarna           Adam Åkerblom Kevin Bäckstäde       Hampus Pettersson                                  10:40 
 159 V-hejde skolan      Flamman                Herman Norrby Emil Bering           Cosmos Sharman                                     10:41 
 160 Norrbacka skolan    Superlegobitarna       Erik Engström Ville Hagman          Henning Engström       Arvid Östanbo               10:42 
 161 Gråbo skolan        Herkules Killarna      Pontus H Petters Isaac Ripman                                                          10:43 
 162 Tjelvar skolan      Blin Bling Spring      Alfred Sandberg Nelly Dahlbom       Emilia Olsson          Joar Ronsten                10:44 
 163 Allé skolan         Allé Och Gänget        Gustav Söderströ Dante Sandgren     William Tängeskog      Elias Pehrsson              10:45 
 164 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:46 
 165 Lyckåker skolan     Superblixtarna         Niclas Dahlström Olle Svangren      Nelly Gustavsson                                   10:47 



Årskurs 2 Töisar  1740 m                                                

 166 Hogrän skolan       Elden                  Sara Burman Amelia Nilsson          Herman Sudell          Carl Norlander               9:00 
 167 Eskelhem skolan     Tre Små Morötter       Mathilda Larsson Wilma Lundin       Agnes Ahlin                                         9:01 
 168 Fårösund skolan     Bamseorienterar        Anna Bogren Ella Bogren             Maja Herlitz                                        9:02 
 169 Lyckåker skolan     Gutetjejerna           Moa Segerdahl Wa Emellie Osterman   Tezz Gerkens           My Nygren                    9:03 
 170 Athene skolan       Sporty Monkey          Malin Marcusson Siri Silfvergren    Mira Kidvall                                        9:04 
 171 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:05 
 172 Tingstäde skolan    Gogirls                Wilma Gahnström Matilda Vetter      Emmy Bolin                                          9:06 
 173 Endre skolan        Kattungarna            Julia Nyström Matilda Gerndt        Idalina Sjöman                                      9:07 
 174 Öja skolan          Jönssonligan           Johan Fröling Johanna Nyberg        Tyra Lindgren                                       9:08 
 175 Väskinde skolan     Vinnarskallarna        Nora Eriksson Clara Magnusson       Ebba Gahnström                                      9:09 
 176 Lyckåker skolan     Supergirls             Hilda Bogren Ellen Broström         Maja Lingström                                      9:10 
 177 Terra Nova skolan   Superstjärnorna        Frida Lickander Elin Klintberg      Alice Ekman            Nora Lindholm                9:11 
 178 Gråbo skolan        Atlas Gudinnor         Lina Myrbäck Amanda Lundblad        Suleka Ahmed Mohamed                                9:12 
 179 V-hejde skolan      Änglarna               Emelie Törnqvist Emilia Halldén-Ras Saga Rogersdotter                                   9:13 
 180 Lärbro skolan       The Three Angels       Smilla Pettersso Lina Larsson       Gabriella Gräsman                                   9:14 
 181 Garda skolan        Lopporna               Ebba Alicia                         Olivia                                              9:15 
 182 Fole skolan         Snöleoparderna         Ebba Sundström Nova Nyström         Sebaztian Lindström                                 9:16 
 183 Lyckåker skolan     Dödskallarna           Tova Ihse Cecilia Karlsson          Emma Nilsson                                        9:17 
 184 Allé skolan         Guldtigrarna           Josefine Brobäck Melissa Paulsson   Emma Fäger             Moa Olofsson                 9:18 
 185 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:19 
 186 Tjelvar skolan      Love, Love, Love       Agnes Tönseth Beata Henriksson      Samira Belkouche                                    9:20 
 187 Norrbacka skolan    JMD                    Moa Skans Karlss Jessica Wiklund    Daniella Rohnström                                  9:21 
 188 Väskinde skolan     Hannah Montanafansen   Linnea Wikström Moa Silfver         Ebba Jakobsson                                      9:22 
 189 Lyckåker skolan     Silverliljorna         Anna Leion Gry Pettersson           Lykke Leino            Karin Tafvelin               9:23 
 190 Terra Nova skolan   Terras Tuffa Töisar    Tolou Magnusson Moa Andersson       Alva Ladebäck          Alma Persson                 9:24 
 191 Gråbo skolan        Eldelejonen            Maid Khalaf Elin Jakobsson          Oliver Andersson                                    9:25 
 192 V-hejde skolan      Superstars             Amanda Smedberg Elin Pettersson     Alva Eneqvist                                       9:26 
 193 Hogrän skolan       Bästa Laget            Matilda Persen Ellen Engström       Freja Nyström          Fanny Runfeldt               9:27 
 194 Solklints skolan    3 Söta Karameller      Isabell Othberg Linnea Hallin       Sebastian Kippel                                    9:28 
 195 Fårösund skolan     Häst Tjejerna          Maja Molander Linnea Werkander      Lisa Jonsson                                        9:29 
 196 Lyckåker skolan     Bästisarna             Ellen K Lynn                        Nelly B                                             9:30 
 197 Athene skolan       Spotty Monkeys         Malin Marcusson Siri Silfvergren    Mira Kidvall                                        9:31 
 198 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:32 
 199 Tingstäde skolan    John Deere             Erica Norberg Amanda Johansson      Jacob Liljgren                                      9:33 
 200 Endre skolan        Vildhästarna           Amanda Larsson Alice Leander        Stephanie Söderström                                9:34 
 201 Dalhem skolan       Pokerface              My Ahlgren Anna Hallbom             Wilma Cedergren                                     9:35 
 202 Väskinde skolan     E.H.E                  Hanna Nilsson Emma Nygren           Ellen Bäckström                                     9:36 
 203 Lyckåker skolan     Orienteringsstjärnor   Rebecka Engström Johanna Karlström  Moa Ahlgren                                         9:37 
 204 Terra Nova skolan   SUPERSTARS             Wilma Hultén Emma Olofsson          Lova Britse                                         9:38 
 205 Gråbo skolan        Spring Stars           Josephin Höglund Nora Rosèn         Lisa Khalayan                                       9:39 
 206 V-hejde skolan      BLIXTARNA              Milla Fagerström Elina Malm         Annie Sjöndinkahlbom                                9:40 
 207 Lärbro skolan       Cheta Girls            Ida Johansson Lisa Ekström          Duangchai Hamrenchi                                 9:41 
 208 Garda skolan        Fiwa                   Alexander Felicia                   Wilma                  Ida N                        9:42 
 209 Fole skolan         Starteam               Ellen Edmundson Fridaeriksson       Cornelia Jakobsson     Edvin Norman                 9:43 
 210 Lyckåker skolan     Handbollsgänget        Clara Lagerström Emilia Bergvall    Ida Wisén              Linnéa Karlsson              9:44 
 211 Allé skolan         Stjärnorna             Ebba Ronquist Fanny Wintergard      Ida Larsson            Freja Fernholm               9:45 
 212 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:46 
 213 Tjelvar skolan      Döskallarna            Sanna Stärner Viktoria Bongenhielm  Ida Banishoraka                                     9:47 
 214 Norrbacka skolan    Diamanterna            Molly Berggren Tova Stenström Linds Ellen Wahnström                                     9:48 
 215 Fårösund skolan     Hästligan              Fanny Widgren Nanna Greman          Line Blochmann Annas                                9:49 
 216 Lyckåker skolan     Svaidetrillingarna     Tuva Nikolausson Agnes Englund      Tilda Nikolausson                                   9:50 
 217 Athene skolan       The Blue Wings         Kira Penttinen Eden Lev             Lova Nyström                                        9:51 
 218 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:52 
 219 Tingstäde skolan    Dragoongirls           Minna Nilson Yli Julia Skalberg     Natasha Eriksson                                    9:53 



Årskurs 3 Sorkar  2110 m                                                

 220 Sanda skolan        Greenboys              Joakim Olofsson Erik Bladh          Dante Salas Wahlberg                               10:03 
 221 Garda skolan        Järngänget             Rasmus Funk Anton Kullander         Sebastian Öst                                      10:04 
 222 Gråbo skolan        De 3 Kokande Nudlarn   Adam Gottberg Samuel Andersson      Misak Khaloja                                      10:05 
 223 Allé skolan         Alléarna               Robert Norrby Theodor Tronêt        Johan Hederstedt                                   10:06 
 224 Tjelvar skolan      D.E.M                  Erik Holm David Röcklinger          Milton Tumegård                                    10:07 
 225 Havdhem skolan      Snabba Grabbarna       Lukas Wahl Lucas Karlsson           Tobias Levander        Niklas Levander             10:08 
 226 Högby skolan        Chimpansens volvo      Adrian Nilsson Christian Nilsson    Alexander Nilisson                                 10:09 
 227 Norrbacka skolan    Legobyggarna           Love Norrman David Nyman            Morten Grenfors                                    10:10 
 228 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:11 
 229 Athene skolan       E.A.O                  Elias Uddin Adam Lydahl             Oskar Frode                                        10:12 
 230 Terra Nova skolan   Lightspeed Kids        Jonathan Carlsso Emma Höggren       Robin Takac            Ludvig Waktel               10:13 
 231 Lyckåker skolan     Knatte,Fnatte&Tjatte   Malte Rosengren Filip Karlström     Johan Fahlén                                       10:14 
 232 Tingstäde skolan    Krambjörnarna          Elias Ringbom Robin Johansson       Joakim Björkegren                                  10:15 
 233 Garda skolan        H.A.F                  Andreas Karlsson Filip Smitterberg  Hanna Häggring                                     10:16 
 234 Fårösund skolan     Grabbarna Grus         Linus Grönlund Gustav Molander      Emil Weinerbrant                                   10:17 
 235 Allé skolan         Bondlurkarna           Jesper Lundahl Viktor Greveback     Karl Nyberg                                        10:18 
 236 Tjelvar skolan      HOCKEY 4 EVER          Jesper Buskas Oskar Hultgren        Gustav Schandl         Ozzy Sandsjö                10:19 
 237 Solklints skolan    Hockeylirare           Henrik Ansin Erik Genit             Alex Fredriksson       Ohm Jampathip               10:20 
 238 V-hejde skolan      Maj-Gun´S Datanördar   Simon Ahrling Sebastian Lilja                                                          10:21 
 239 Lärbro skolan       Falkarna               Elias Pettersson David Hansson      Jennifer Gardelin                                  10:22 
 240 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:23 
 241 Dalhem skolan       Dalhemsklantarna       Andrè Ahlström August Jonsson       Rikard Pettersson                                  10:24 
 242 Terra Nova skolan   Supertrion             Oliver F Carlén Adam Rindlaug       Noel Stenström                                     10:25 
 243 Väskinde skolan     Kaninerna              Hampus Olof                         Alex                   Fredrik                     10:26 
 244 Sanda skolan        Lillsnorrarna46        Julius Nilsson Joel Lassesson       Adam Stieglitz                                     10:27 
 245 Hogrän skolan       Tjejtjusarna           Alexander Smedbe Daniel Larsson     Ludvig Jakobsson                                   10:28 
 246 Gråbo skolan        3 Dödafåglarna         Nora Tanebring Leo Wikström         Shayan Andersson                                   10:29 
 247 Allé skolan         Hitta Rätt             Viktor Ahlén Leonard Broström       Isac Lindblad                                      10:30 
 248 Eskelhem skolan     Kokosbollarna          Elias Wyrsch Ludvig Rödland         Rickard Olssonq        Daniel Andersson            10:31 
 249 Kräklingbo skolan   Kräklingbo Kungar      Dahlby Linus Max Schipper           Östman Jacob                                       10:32 
 250 Högby skolan        Vilse I Pannkakan      Nils Lövgren Hugo Eliasson          Tim Johansson                                      10:33 
 251 Norrbacka skolan    Bredbandet             Ludwig Thorell Abbe Åkesson         Djeem Nyd                                          10:34 
 252 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:35 
 253 Athene skolan       Homer Boys             Hugo Samuelsson Pontus Rosvall      Szymon Kornowski                                   10:36 
 254 Roma kyrkskola      Ole, Dole, Doff        Hugo Brucesson Mathias Tingström    Jonatan Larsson                                    10:37 
 255 Lyckåker skolan     Bondlurkarna IF        Artur Christofer Adrian Augustsson  Oskar Thuresson                                    10:38 
 256 Öja skolan          Knattarna              Joar Gisslevik Isac Gisslevik       Jack Sedersten                                     10:39 
 257 Garda skolan        Tre Ekorrar            Nils Åström Gustav Lindby           Felik Enderberg                                    10:40 
 258 Fårösund skolan     Hollywood On Dead      Fredrik Nordlund Robert Leal Anders Benjamin Werkelin      Elliot Hultman              10:41 
 259 Allé skolan         Alléhjältarna          Tim Jakobsson Rasmus Bjuresten                                                         10:42 
 260 Tjelvar skolan      Speedstone             Noel Westerlund Gustav Thorn        Samuel Alvinge                                     10:43 
 261 Klinte skolan       Gymnastic Boys         Jovan Kuzeljevic Assar Holst        Noa Jensen Achrén                                  10:44 
 262 V-hejde skolan      Träningsdårarna        Jonathan Ronsten André Gillerfors   Emma Hjalmarsson                                   10:45 
 263 Fole skolan         Bro SK                 Simon Buskas Harald Wiginder        Jack Åkerblom                                      10:46 
 264 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:47 
 265 Dalhem skolan       De Två Drakarna        Nils Ahlqvist Jonathan Oliveskog-H                                                     10:48 
 266 Terra Nova skolan   HABBO-Stars            Daniel Oxenwaldt Oskar Strömbeck    Melwin Härlinolander                               10:49 
 267 Väskinde skolan     Next Level             Samuel Carl                         Jonathan               Daniel                      10:50 
 268 Sanda skolan        Hipphopparna           Cesar Brecevic Samuel Nordvall      Kan Pettersson                                     10:51 
 269 Garda skolan        Eldörnarna             Erik Carlsson Lukas Björkman        Elias Jakobsson                                    10:52 
 270 Gråbo skolan        De Flammande Döskall   William Olsson Samuel Nilsson       Mamady Jansson                                     10:53 
 271 Allé skolan         Champions              Hjalmar Jakobsso Lucas Hederstedt   Emil Engqvist                                      10:54 
 272 Tjelvar skolan      Fire Pigs              Isak Johansson Arvid Sundqvist      Rasmus Martis                                      10:55 
 273 Stånga skolan       HZI                    Zebastian Dahlst Herman Kullander   Isaac Stenegärd                                    10:56 
 274 Högby skolan        Kycklingtrion          Wilmer Hallin-J Felix Berggren      Johan Westberg                                     10:57 
 275 Norrbacka skolan    Supermoneys            Gustaf Mehler Joel Olsson           Lukas Lawergren                                    10:58 
 276 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:59 
 277 Athene skolan       Lill Araberna          Bartek Mancewicz Linus Lindell      Melissa Zacryander                                 11:00 
 278 Terra Nova skolan   The Bezt A.R.A.        Alexander Lindwa Amadeus Lydahl     Robert Von Corswant                                11:01 
 279 Lyckåker skolan     Arsenalspringarna      Oskar Andersson Isaac Glifberg      Anton Mattsson                                     11:02 



Årskurs 3 Töisar  2110 m                                                

 280 V-hejde skolan      Djur-Räddarna          Frida Jespersson Hanna Karlsson                                                         9:00 
 281 Lyckåker skolan     Hannah Montana Laget   Sara Jernberg Alice Gardell         Tova Medqvist                                       9:01 
 282 Väskinde skolan     De 4 Guldhästarna      Sofia Carro                         Meja                   Lina                         9:02 
 283 Gråbo skolan        Girl Power             Evelina Nilsson Frida Dahlberg      Nikki Björklund                                     9:03 
 284 V-hejde skolan      SMS-Tjejerna           Sara Ekedahl Matilda Boklund        Fanny Norrby                                        9:04 
 285 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:05 
 286 Athene skolan       Run Power              Matilda Palmgren Vendela Werkelin   Lovisa Samuelsson      Hanna Johansson              9:06 
 287 Dalhem skolan       De Tre Treorna         Amanda Cederlund Minna Ganström     Cecilia Steffenburg                                 9:07 
 288 Stånga skolan       Cola Brudar            Ingrid Bosarfve Anja Pettersson     Ebba Fredriksson                                    9:08 
 289 Lyckåker skolan     high school musical    Klara Jotoft Felicia Jonasson       Agnes Eriksson                                      9:09 
 290 Fårösund skolan     Fina Fräcka Flickor    Kristina Karlstr Mickaela Malmqvist Julia Lindell                                       9:10 
 291 Allé skolan         Korparna               Annie Hallgren Jonna Johansson      John Söderström                                     9:11 
 292 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:12 
 293 Tjelvar skolan      SUPERTJEJERNA          Moa Eklöf Julia Larsson             Alexandra Holmstedt                                 9:13 
 294 Montessori skolan   Superfåglarna          Miranda Blomqvis Almy Kjellberg-Olo Millie Karlsson                                     9:14 
 295 Lyckåker skolan     No Name                Agnes Mellin Emma Levin                                                                 9:15 
 296 Norrbacka skolan    LOLLIPOPS              Wilma Roswall Alba Nydahl-Müller    Klara Fahlin           Sandra Svensson              9:16 
 297 Gråbo skolan        Sångfåglarna           Linn Eriksson Felicia Karlsson      Ornella Nishemezwe                                  9:17 
 298 Klinte skolan       Girl Power             Lovisa Hedrén Madelene Nilsson      Anna Hansson                                        9:18 
 299 Athene skolan       Tesacs Fight           Thea Brusk Oldre Caroline Holmer    Saga Nilsson                                        9:19 
 300 Solklints skolan    E.W.I                  Elin Petersson W Wilma Ahlvin       Izabell Mårtensson                                  9:20 
 301 Tingstäde skolan    Genihästarna           Emelie Bjuqvist Johanna Torndahl    Nadja Calamnius                                     9:21 
 302 Lyckåker skolan     Dream Team             Jennifer Larsson Beatrice Yxfeldt   Stephanie Karlsson     Jessica Petersso             9:22 
 303 Terra Nova skolan   Springande Kottarna    Tilda Björkander Moa Olsson         Wilma Widange                                       9:23 
 304 Allé skolan         Bullarna               Elsa Ericsson Ida Friberg                                  Lisa Zetterström             9:24 
 305 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:25 
 306 Tjelvar skolan      De Springande 1:Orna   Maja Ronsten Elin Thaning           Hanna Klang                                         9:26 
 307 Högby skolan        Skinande Solar         Lisa Sandsjö Liv Sundblad           Linnéa Andersson                                    9:27 
 308 Lyckåker skolan     Snyggingarna           Nelly Lindqvist Maja Kolmodin       Maja Enström                                        9:28 
 309 Sanda skolan        Pinglorna              Anna Tofftén Wendela Åkerbäck       Peggy Beijer                                        9:29 
 310 Gråbo skolan        Superstars             Tilde Gottberg Erika Wallin         Alicia Lundblad                                     9:30 
 311 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:31 
 312 Öja skolan          Tjaba Tjena Hallo      Cornelia Sjödoff Adam Hallenbring   Tilde Olofsson                                      9:32 
 313 Havdhem skolan      Superligan             Aina Bergman Emelie Levander        Vakant                                              9:33 
 314 Kräklingbo skolan   VINNARNA               Amanda Eriksson Philip Jansson      Moa Hagvall                                         9:34 
 315 Lyckåker skolan     Cowboygirls            Emilia Nike Carlsson                                                                    9:35 
 316 Fårösund skolan     Apraparna              Ebba Kellström Frida Erlandsson     Jacob Bengtsson                                     9:36 
 317 Allé skolan         Aldrig Vilse           Ellen Lapiolahti Lovis Ahlqvist     Linnea Westberg        Ida Widerström               9:37 
 318 Klinte skolan       Blixtrarna             Annie Sahlsten Elin Södergren       Amand Larsson                                       9:38 
 319 Tjelvar skolan      Colaspringarna         Matilda Selander Clara Hassborg     Lina Jansson Solnes                                 9:39 
 320 V-hejde skolan      Amigos                 Elin Horn Iza Hillbom               Sara Helling                                        9:40 
 321 Garda skolan        FG-Brudar              Anna Karlsson Jennelie Smitterberg  Sofie Häggring                                      9:41 
 322 Lyckåker skolan     De Tre Muskutörerna    Ella Petersson Tillie Nordström     Vendela Brushane-Nor                                9:42 
 323 Norrbacka skolan    Supergirls             Alicia Mehler Ida Westerlund        Isa Tomtlund Jansson   Santoshi Sjöö                9:43 
 324 Gråbo skolan        Superstars             Tilde Gottberg Alicia Lundblad      Erika Wallin                                        9:44 
 325 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:45 
 326 Athene skolan       Power LFL              Leon Edlund Fanny Andersson         Linn Persson                                        9:46 
 327 Solklints skolan    Godismonstren          Ida Eriksson Olivia Hallin          Joline Broman                                       9:47 
 328 Vänge skolan        Ninja Hamstrarna       Ebba Nyberg Neimi Jansson           Ida Rasmusson                                       9:48 
 329 Lyckåker skolan     Äggulorna              Cornelia Karlsso Elin Gynning       My Frändestrand                                     9:49 
 330 Terra Nova skolan   Goldgirls              Elin Engström Filippa Karlström-Wal Vera Gustafsson                                     9:50 
 331 Allé skolan         Carpe Diem             Myra Carlen Cornelia Enström        Vendela Säldemar                                    9:51 
 332 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:52 
 333 Tjelvar skolan      De Tre Små Blixtarna   Ebba Jakobsson Molly Fröberg        Johanna Blixt                                       9:53 
 334 V-hejde skolan      Stjärnorna             Fanny Andersson Maja Gustafsson     Annie Svärd                                         9:54 
 335 Högby skolan        Bäst Är Häst           Lovisa Nyström Tuva Öhman           Jennifer Rosengren                                  9:55 
 336 Lyckåker skolan     Jordgubbarna           Olivia Hedenstei Vilma Nevala       Dea Gerkens                                         9:56 
 337 Väskinde skolan     Grus I Dojan           Olga Elin                           Sofie                  Matilda                      9:57 
 338 Gråbo skolan        Gråboblixtarna         Raymon Secka Olivia Pettersson      Fabian Karlsson                                     9:58 
 339 Klinte skolan       Running Girls          Emma  Lundmark Alice Höggren        Elisa Österdahl                                     9:59 
 340 Athene skolan       RNRP                   Lilli Ejdertun Felicia Budin        Elsa Uddin             Tova Jakobsson              10:00 
 341 Dalhem skolan       Duracellbarn           Alma Nygren Gabriel Adman           Hilda Nygren                                       10:01 
 342 Eskelhem skolan     Guldkorna              Alma Suders Jessica Thomsson        Norah Ekbladh                                      10:02 



Årskurs 4 Sorkar  2490 m                                                

 343 Dalhem skolan       De 3 Bönderna          Kalle Pettersson Henrik Gandarve    Andreas Berge                                       9:30 
 344 Sanda skolan        Kalle, Långben O Mus   Simon Andersson Lukas Johansson     Hugo Bohman                                         9:31 
 345 Lyckåker skolan     Ägg & Beacon           Truls Filip Söderdahl               Jonathan Wessman                                    9:32 
 346 Högby skolan        Tre Pantade Pirater    Felix Sellin Alex Johansson         Hugo Nordvall                                       9:33 
 347 Endre skolan        Kexen Med Choklad      Axel Malmberg Christoffer Wikström  Mikael Spolander       Erik Svensson                9:34 
 348 Allé skolan         MOE`S                  Oscar Owen-Bergm Märtha Andersson   Emil Svedjer                                        9:35 
 349 Havdhem skolan      Sorkar Som Orkar       William Snöbohm Samuel Käldare      Ludvigchristoffersso                                9:36 
 350 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:37 
 351 Solberga skolan     The Lions              Martin Hocaogiu Jonathan Wall       William Sjöberg                                     9:38 
 352 Väskinde skolan     Väskinde Giants        David Karlkvist William Magnusson   Tobias Jonsson         Joakim Larsson               9:39 
 353 Garda skolan        The Troopers           Johan Ahlmark Oliver Nicklasson     Emelie Jakobsson                                    9:40 
 354 Athene skolan       SSZ Sprsnabbazebbror   Hannes Karlsson Matilda Larsson     Hampus Johansson                                    9:41 
 355 Norrbacka skolan    Kottegrisarna          Natan Åberg Fredrik Ekelöf          Dennis Rohnström       Niklas Lindberg              9:42 
 356 Lärbro skolan       Kolaburkarna           Jonathan Nyberg Trixie Hellström    Moreus Röcklinger                                   9:43 
 357 Sanda skolan        The Three Hunters      Alexander Runfel Samuel Kåring      Gustav Liepa Åström                                 9:44 
 358 Högby skolan        Metal Boys             Jonathan Nilsson Björn Ljunggren    André Eriksson                                      9:45 
 359 Roma skolan         Salta Kexen            Joakim Nilsson Odd Runfeldt         Svante Allgulander                                  9:46 
 360 Kräklingbo skolan   The Loosers            Andreas Martinss David Levin        Karin Eklund                                        9:47 
 361 Gråbo skolan        Superrunners MALIPO    Pontus Flygebran Linus Dahlberg     Maja Almgren                                        9:48 
 362 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:49 
 363 V-hejde skolan      Permobillaget          Edvin Enequvist Adam Smedberg       Erik Back                                           9:50 
 364 Solklints skolan    We All Run For Fun!!   William Hillblom Hugo Bingström     Jonathan Mattes                                     9:51 
 365 Terra Nova skolan   Terra Nova Kompassen   August Magnusson Linus Andersson    Anton Håkansson                                     9:52 
 366 Dalhem skolan       Snyggingarna           Jonathan Paulick Joel Klimczak      Anna Berge                                          9:53 
 367 Sanda skolan        The Kings              Noel Nysell Alexander Puska Vallin  Fredrik Österlund                                   9:54 
 368 Högby skolan        Knatte & Fnatte        Lukas Forsberg Albin Wallin                                                             9:55 
 369 Endre skolan        G-Unit                 Adrian Cedergren William Robertson  Kevin Malmberg                                      9:56 
 370 Öja skolan          Knattekorparna         Wilhelm Sjöberg Dennis Jakobsson    Arnold Pöppel                                       9:57 
 371 Havdhem skolan      The Munkers            Leonard Fröling David Lindgren      Gustav Mattsson                                     9:58 
 372 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:59 
 373 Solberga skolan     The Runners            Axel Starck Samuel Svendén                                                             10:00 
 374 Väskinde skolan     The Dudes              Andreas Elofsson Eric Jacobsson     Arwid Wikström                                     10:01 
 375 Garda skolan        Lucky Boys             Nils Erlands Gabriel Randleff       Svante Melander        Jokim Klasén                10:02 
 376 Athene skolan       The Bloddy Boys        Dennis Johansson Malte Hegg         Erik Lindgren                                      10:03 
 377 Lärbro skolan       The Winners            Emma Levin Alexander Holmer         Jonatan Berg                                       10:04 
 378 Sanda skolan        Midgårdssorkarna       Rikard Thunegard Erik Pettersson    Isak Sommestad Olive                               10:05 
 379 Högby skolan        Karl-Bertils Badrum    Fabian Engström Tom Lindby          William Veström                                    10:06 
 380 Endre skolan        Everybody Get Up!      Ken Malmberg Edvin Lindberg-Winarve Vakant                                             10:07 
 381 Fole skolan         E.L.A.N                Elin Lundin Anton Nilsson                                                              10:08 
 382 Gråbo skolan        Knattarna              Ahmed Hilal Huss Valdemar Löf       Maid Avdic                                         10:09 
 383 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:10 
 384 Solberga skolan     Salsasåskickarna       Hampus Israelsso Hampus Laveryd     Casper Edman           Oscar Gutedahl              10:11 
 385 Väskinde skolan     Coola Grabbarna        Rasmus Persson Jesper Rydberg       Daniel Torndal                                     10:12 
 386 Lyckåker skolan     Jannes Elit Spurtare   Albin Pettersson Rickard Engström   Joel Levau                                         10:13 
 387 Terra Nova skolan   We Never Run Alone     Jonathan Hultén Gustav Wessberg     Simon Carlqvist                                    10:14 



Årskurs 4 Töisar  2490 m                                                

 388 Eskelhem skolan     Festisarna             Linnéa Dahlström Alma Nero          Klara Rödén            Felicia Olsson              10:15 
 389 Solberga skolan     Diamanttjejerna        Sofia Johansson Vendela Thörnqvist  Amanda Törnqvist                                   10:16 
 390 Solklints skolan    Vi Är Inte Bittra      Julia Olsson Linnea Östervall       Sarah Holmstedt                                    10:17 
 391 Lyckåker skolan     Lyckansspringare       Alicia Stenmark Jennifer Gahne      Wilma Olsson                                       10:18 
 392 Norrbacka skolan    4klövern               Emmy Maja Bark                      Yasmine                Sanna                       10:19 
 393 Högby skolan        Superstars             Anna Klintbom Moa Sandström         Felica Forsling                                    10:20 
 394 Solberga skolan     Växtätarna             Tyra Levin Alma Dahlström           Wilma Thurell                                      10:21 
 395 Dalhem skolan       Superälgarna           Michaela Ahlgren Anna Carlsson      Saga Berg Thorson                                  10:22 
 396 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:23 
 397 Havdhem skolan      Fotbollarna            Wilma Hult Emeline Karlsson         Samuel Hederstet                                   10:24 
 398 Garda skolan        Jetix                  Ella Ternström Johanna Lervik       Bella Nilsson          Oskar Thorén                10:25 
 399 Solberga skolan     Eliv & Co              Elvira Ekelund Lovisa Eklöf         Emilia K Hammarskjöl                               10:26 
 400 Vänge skolan        Vänge-Korparna         Rebecka Magnusso Nelli Sigrén       Amanda Fahlstedt                                   10:27 
 401 Väskinde skolan     De Tre Muskelbergen    Tilda Langland Engla Martinsdotter  Paulina Halin                                      10:28 
 402 Lyckåker skolan     Fyrlingarna            Moa Gustafsson Alice Jacobsson      Emma Gottfridsson      Julia Jakobsson             10:29 
 403 V-hejde skolan      De Tre Små Trollen     Ebba Erixon Frida Pettersson        Albin Malmberg                                     10:30 
 404 Gråbo skolan        Blue Friends           Izabella Karlsso Sara Söderberg     Julia Jonasson                                     10:31 
 405 Solberga skolan     So Popstar             Natalie Vigström Rebecca Brolin     Rayan Reslan                                       10:32 
 406 Hogrän skolan       Hogrän                 Helena Hansén Ingrid Rodebjer       Isabella Hallin                                    10:33 
 407 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:34 
 408 Athene skolan       Pink Panthers          Petronella Bryng Fieda Marcusson    Isidor Swande                                      10:35 
 409 Högby skolan        The Heroes On Gotlan   Henrietta Jakobs Jennifer Olsson    Phlippa Lönning        Felicia Forsling            10:36 
 410 Solberga skolan     Vi Äger Ut Er          Emelie Wigström Emilia Jovanovic                                                       10:37 
 411 Dalhem skolan       R.E.A På Rusta         Emma Berg Rodica Lövdahl            Annie Rundby                                       10:38 
 412 Lyckåker skolan     Jannes Änglar          Emma Lagerström Clara Nilsson       Matilda Cubillos                                   10:39 
 413 Havdhem skolan      Mamma Mia Pia          Jasmine Mattsson Linnea Pettersson  Kim Nygren                                         10:40 
 414 Garda skolan        The Body Shop          Maja Andersson Maja Pettersson      Klara Seigerlund                                   10:41 
 415 Solberga skolan     E.M.T                  Malak Reslam Tove Montelin          Emma Blomqvist                                     10:42 
 416 Roma skolan         Fallen Angels          Astrid Ekdahl Joahanna Kahlqvist    Isa Brucesson                                      10:43 
 417 Väskinde skolan     The Winners            Mathilda Romin Maja Steen           Louise Holmedahl       Vilma Claesson              10:44 
 418 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:45 
 419 V-hejde skolan      Kuta & Spring          Alice Söderholm Stina Svärd         Maja Gillros                                       10:46 
 420 Allé skolan         Superstjärnorna        Agnes Flemming Nora Fernholm        Madelene Brobäck                                   10:47 
 421 Solberga skolan     The Rockstars          Amanda Wiman Emma Löfqvist          Victoria Bandelin                                  10:48 
 422 Solklints skolan    Trillingarna           Ellen Wennerberg Fanny Lövgren      Emma Hillblom                                      10:49 
 423 Lyckåker skolan     Girls Of Roses         Alma Jolby Fia Bergström            Joy Andersson                                      10:50 
 424 Norrbacka skolan    Powertanterna          Emma Löfgren Embla Linge            Gabriella Gardell      Gabriella Båge              10:51 



Årskurs 5 Sorkar  2930 m                                                

 425 Lyckåker skolan     Två Och Chris          Simon Segerdahl William Karlsson    Chris Jakobsson                                     9:00 
 426 Fole skolan         GGT                    David Andersson Philip Andersson    Rasmus Hallström                                    9:01 
 427 Solberga skolan     JJGI                   Gabriel Ribaut Jakob Nilsson-Ekman  Isabella Trennestam    Julie Morken                 9:02 
 428 Havdhem skolan      Löpmagarna             Lukas Pettersson Vidar Funkquist    Max Lagergren                                       9:03 
 429 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:04 
 430 Dalhem skolan       Girlpower              Christoffer Smed Anton Vistrand     Emelie Karlsson        Tove Rönnbäck                9:05 
 431 Lärbro skolan       Ploppisarna            Erik Olsson Oliver Lindstedt        Aron Kloth                                          9:06 
 432 Väskinde skolan     Vinnarlaget            Joar Ekelund Gabriel Carlén         Douglas Holmedhal                                   9:07 
 433 Sanda skolan        MWL                    Max Nilsson William Öhman           Lucas Lindström                                     9:08 
 434 Gråbo skolan        The Map                Anton Wigström Martin Klintberg     Philip Duckert-Karls                                9:09 
 435 Dalhem skolan       The Noobs              Joel Ganström Rasmus Ekman          Henrik Liljegren                                    9:10 
 436 Lyckåker skolan     Kebab                  Alex Backeus Herman Christoffersson Herman Möllerström                                  9:11 
 437 Solklints skolan    Solklintsorkarna 5     Rasmus Lundgren Rasmus Kippel       Jesper Karlsson                                     9:12 
 438 Allé skolan         Team Killers           Leo Unnermark Josef Söderling       Elliot Takavarasha                                  9:13 
 439 Montessori skolan   Montessorikillarna     Adam Pettersson Lucas Karlsson      Friedel Weiser                                      9:14 
 440 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:15 
 441 Dalhem skolan       Källungegrabbarna      Johannes Lundber Edward Lundberg    Manfred Engström                                    9:16 
 442 Lyckåker skolan     GCV                    Gustav Turesson Carl Arvidsson      Viktor Hallin                                       9:17 
 443 Väskinde skolan     Moving Matrix          Casper Lindby Mattias Wihlborg      Amadeus Hansson                                     9:18 
 444 V-hejde skolan      Hjälp Vi Är Vilse!     Niklas Jesperson David Dahl                                                             9:19 
 445 Gråbo skolan        Kartellen              Oliver Olsson Daniel Bolin          Mattias Johansson                                   9:20 
 446 Dalhem skolan       Afrorunners            Rasmus Hansson Niklas Weimer        Robin Cederlund                                     9:21 



Årskurs 5 Töisar  2930 m                                                

 447 Stånga skolan       Snabb Barn             Sigrid Sjöholm Petra Österberg      Matilda Holgersson                                  9:22 
 448 Gråbo skolan        Adrenalinkickarna      Helina Özyurt Isabel Pettersson     Emma Öhman                                          9:23 
 449 Norrbacka skolan    Supersnabbasniglarna   Julia Nilsson Vendela Mehler        Louise Lindberg                                     9:24 
 450 Väskinde skolan     Ringins                Louise Andersson Jennifer Thomsson  Julia Livemo                                        9:25 
 451 Sanda skolan        Topp Girls             Sally Wiesand Wilma Hedin           Asta Pettersson                                     9:26 
 452 Solberga skolan     Smurfarna LRZ          Zamira Clason Linnea Holmstedth     Ronja Fröberg                                       9:27 
 453 Allé skolan         The Girlpower Run      Julia Markström My Sandgren         Minna Litzén                                        9:28 
 454 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:29 
 455 Roma skolan         Svettknorrarna         Jennifer Möller Frida Schüberg      Astrid Åkerblom                                     9:30 
 456 Lyckåker skolan     Guldkompassen          Tyra Mellin Elin Johnsson           Fanny Englund                                       9:31 
 457 Lärbro skolan       Lillkorparna           Amanda Engström Fredrika Karlsson   Linn Bogren                                         9:32 
 458 Norrbacka skolan    Glöm Inte Oss!!!       Ellen Sandström Hedda Dahlström     Hanna Fahlin                                        9:33 
 459 V-hejde skolan      Rock´N Roll Girls      Angelica Keijser Moa Ronsten                                                            9:34 
 460 Havdhem skolan      Hawai Brudarna         Amanda Westberg Jenny Wahl          Anneli Mattsson                                     9:35 
 461 Dalhem skolan       Vinnande Förlorarna    Emelie Karlsson Tove Rönnbäck                                                           9:36 
 462 Fårösund skolan     K.K.E                  Cornelia Kalströ Ida Kellström      Ellinor Eriksson                                    9:37 
 463 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:38 
 464 Solklints skolan    Solklintstöisarna 5    Alicia Fogelberg Kerstin Lundin     Agnes Lindholm                                      9:39 
 465 Öja skolan          Dynermiterna           Elin Sedersten Max Hallenbring      Felicia Boberg         Elsa Hägglöf                 9:40 
 466 Stånga skolan       Lindy                  Lina Olofsson Lina Larsson          Mindy Hadland          Nellie Jakobsson             9:41 
 467 Gråbo skolan        Tre Snabba Sniglar     Julia Wilson Hanna Olai             Viktor Ahlmgren                                     9:42 
 468 Norrbacka skolan    The Hackers            Olivia Ullberg Lovisa Berlin        Klara Fohlin                                        9:43 
 469 Väskinde skolan     Jannes Döttrar         Fliza Olli Johan Lovisa Bergström   Nathalie Silvfer                                    9:44 
 470 Sanda skolan        De 3 Papperskorgarna   Alexandra Qvarnb Hanna Lukowiesky   Hugo Utterberg                                      9:45 
 471 Solberga skolan     Kartoffel              Saga Enström Jelena Saric           Tintin Hansson                                      9:46 
 472 Allé skolan         De Springande Gympad   Freja Ahlen Agnes Ljung             Erik Lundahl                                        9:47 
 473 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:48 
 474 Roma skolan         My Little Ponys        Amanda Rasmussen Emma Karlsson      Filip Johansson Nord                                9:49 
 475 Lyckåker skolan     Sångfåglarna           Emelie Fredrikss Klara Karlsson                                                         9:50 



Årskurs 6 Sorkar  3120 m                                                

 476 Väskinde skolan     Cheta Girls            Christoffer Ande Rasmus Hägglund    Daniel Alverbro        F Olli Johansson            10:09 
 477 Solberga skolan     Superteam              Baneen Måns                         Jesper                                             10:10 
 478 Lärbro skolan       Grabbarna Sten         Lucas Birath Linus Nypelius         Emil Techel                                        10:11 
 479 Kräklingbo skolan   Fantastic 4 (Minus1)   Pontus Olofsson Fredrik Levin       Tim Palmgrensandling                               10:12 
 480 Fole skolan         Zjp                    Zackarias Hillbo Josef Wiginder     Pehr Hansson                                       10:13 
 481 Stenkyrka skolan    The Three Pirates      Matilda H Bolin Simon Strate        Trine Cederblad                                    10:14 
 482 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:15 
 483 Solberga skolan     Superfåren             David Jakobsson Axel Lindberg       Nils Silfvergren                                   10:16 
 484 Hogrän skolan       Ruten Macka Med Ägg    Petter Rodebjer Gustaf Lavergren    Joel Häglund                                       10:17 
 485 Athene skolan       Natta & Co             Christina Assars Nathalie Persson   Frej Hägg                                          10:18 
 486 Terra Nova skolan   Fastrunners            Simon Holm Gustav Strömbeck         Håkan Lövkvist                                     10:19 
 487 Norrbacka skolan    Slavar Och Prinsessa   Malte Åberg Ellinor Vejlens         Johannes Fritz                                     10:20 



Årskurs 6 Töisar  3120 m                                                

 488 Athene skolan       Fab Mull-Gull          Nora Dahlberg Sara Eklund           Malin Warodell                                      9:51 
 489 Norrbacka skolan    Skogsmullarna          Matilda Johansso Viktor Schager     Diana Sabou                                         9:52 
 490 Lärbro skolan       Piggelins              Emma Ekström Malin Johansson        Emma Ahlin                                          9:53 
 491 Fole skolan         FHIS                   Ida Hoas Hanna Björklund            Sara Magnusson                                      9:54 
 492 Stenkyrka skolan    China Girls            Linn Johansson Alexandra Thomsson   Annie Landergren                                    9:55 
 493 Vakant                                     Vakant                                                                                  9:56 
 494 Solberga skolan     Tarzansdjungelpatrul   Linda Holmström Agnes Kolmodin      Ebba Henriksson                                     9:57 
 495 Väskinde skolan     Vi Vet Inte Vad Vi S   Ebba Ruthström Johanna Björkander   Annie Hjerthén                                      9:58 
 496 Stenkyrka skolan    The Rocking Pancakes   Jenni Johansson Irma Svensson       Amanda Norberg                                      9:59 
 497 Athene skolan       Muffins Med Strössel   Agnes Carlsson Vanessa Werkelin     Ebba Karlsson                                      10:00 
 498 Norrbacka skolan    Picka Pickas           Sofie Ljungqvist Hannah Mellin      Linnea Rosvall                                     10:01 
 499 Allé skolan         Anders Virrhönor       Anna Oscarsson Elfrida Svedjer      Sara Nyberg                                        10:02 
 500 Fårösund skolan     The Gangsters          Elisabeth Hellst Agnes Erlandsson   Olivia Nilsson                                     10:03 
 501 Stenkyrka skolan    Meatloaf               Lisa Hellenberg Tanja Björkegren    Minna Horwitz                                      10:04 
 502 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:05 
 503 Solberga skolan     PMAD                   Sofia Andersson Sara Edman-Glas     Victoria Gahm                                      10:06 
 504 Solklints skolan    Non-Stop               Leia Broman Olivia Linder           Estelle Laakso                                     10:07 
 505 Stenkyrka skolan    Stenkyrka              Amanda Olsson Liza Samuelsson       Diana Kasselbäck                                   10:08 



Årskurs 7-9 Sorka 3630 m                                                

 506 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:21 
 507 Solberga skolan     Vi Älskar Chips        Cornelia Hansson Emil Vejlens       Johannespedersen                                   10:23 
 508 Högby skolan        1337                   Elias Ekström Marco Cuomo           Joakim Gardell                                     10:25 
 509 Roma skolan         Bananskal Vs Citronk   Mikael Gardelin Albert Askengren    Simon Kappel                                       10:27 



Årskurs 7-9 Töisa 3630 m                                                

 510 Solberga skolan     Kartsmartarna          Kendra Härlin Amanda Ahlin          Edith Sandström                                    10:29 
 511 Solklints skolan    Va Ska Man Heta?       Caroline Ljunggr Alexandra Andersso                                                    10:31 
 512 Roma skolan         3 Rullande Ramar       Stephanie Anders Mikaela Rönnbäck   Linn Möller                                        10:33 
 513 Vakant                                     Vakant                                                                                 10:35 
 514 Solklints skolan    Elins Änglar           Elin Friström Olivia Broman         Viktoria Bingström                                 10:37 
 515 Roma skolan         Jens Änglar            Viktoria Nygren Alice Olsson        Jens Carlsson                                      10:39