Lillkorpen 2008fr 2008-05-16 13:31
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Vakanserna är till för er som glömt att anmäla sig eller vill ändra starttid, kontakta informationen på tävlingsplatsen.

Startnr Skola               Lag                 Namn                                                                            Starttid 

Årskurs 1 Sorkar                                                        

 101 Norrbacka skolan    Norrbackablixtarna     Lucas Bejrum Isac Bejrum            Lino Lyander           Alexander Munthe        9:30:00 
 102 Endre skolan        De tre eldsflammorna   Linus Örevik Pontus Thimgren        Gustav Glifberg                                  9:31:00 
 103 Solklints skolan    Homer                  Rickard Cederqvist Cevin Söderqvist Amanda Gustafsson      Oskar Roswall           9:32:00 
 104 Gråbo skolan        Knatte Fnatte Tjatte   Elin Jacobsson Joel Olai            Villian Olsson                                   9:33:00 
 105 Väskinde skolan     Vinnarlaget            Adrian Nordgren Kasper Lindberg     Sebastian Greve                                  9:34:00 
 106 Dalhem skolan       Springande mumierna    Casper Bergsten Emil Jansson        Harry Alm                                        9:35:00 
 107 Lyckåker skolan     Vinnargrabbarna        Simon Söderdahl Oskar Ahlgren       Jesper Godman          Olle Svangren           9:36:00 
 108 Eskelhem skolan     Bebisarna              Kevin Bäckstäde Adam Åkerblom       Hampus Pettersson                                9:37:00 
 109 Terra Nova skolan   De 3 drakarna          Casper Jakobsson                    Elias Palmér Johanss   Jacob Wisselgren        9:38:00 
 110 Humlegårds skolan   Geparderna             Samuel Wattskog Joar Guteson        William Unger          Emil Söderling          9:39:00 
 111 Norrbacka skolan    Blixtlöparna           Jonas Ihreskog Florin Elias Nordahl Simon Mingert                                    9:40:00 
 112 Tjelvar skolan      Three Rockets          Ludvig Hägglund Jesper Nannsjö      Adam Ficher                                      9:41:00 
 113 Terra Nova skolan   Lastbilslirarna        Philip Von Corswant Elias Olofsson  Jennifer Lauström                                9:42:00 
 114 Sanda skolan        Ettakluddrarna         Adam Bjarneby Christoffer Gadd      Wiktor Åkerbäck        Carl Nohrlander         9:43:00 
 115 Fole skolan         Team Work              Samuel Östman Edvin Norman          Theodor Malmerfelt                               9:44:00 
 116 Fardhem skolan      De tre musketörerna    Rasmus Lydahl Emil Lindgren         Anton Pedersèn                                   9:45:00 
 117 V-hejde skolan      Vågen                  Emil Bering Milla Fagerström        Wilmer Liljenström                               9:46:00 
 118 Vakant                                     Vakant                                                                               9:47:00 
 119 Humlegårds skolan   Baby Björnarna         Samuel Harlevi Melker Jakobsson     Filip Jonsson          Axel Björkqvist         9:48:00 
 120 Norrbacka skolan    Star Wars diggarna     Jonathan Asplund Viktor Hejdenber   Zacarias Löfqvist                                9:49:00 
 121 Endre skolan        Hayabusarna            Rickard Thimgren Johan Larsson      Kevin Torsson                                    9:50:00 
 122 Tingstäde skolan    Grabbarna Stål         Kalle Horwitz Pelle Yttergren       David Yttergren                                  9:51:00 
 123 Gråbo skolan        Blixtbollarna          Nicolina Jacobsson Elias Klang      Karl Karlsson                                    9:52:00 
 124 Väskinde skolan     Vaisarna               Simon Karlkvist Simon Livemo        Freja Franzén                                    9:53:00 
 125 Dalhem skolan       Sniglarna i galopp     Lucas Hjerp Arvid Lindby            Vincent Ruthström                                9:54:00 
 126 Lyckåker skolan     De 4 springarna        Carl Jakobsson Emilia Bergvall      Lukas Mattsson         Isac Andersson          9:55:00 
 127 Lärbro skolan       Datakrossarna          Alwin Larsson Isak Olofsson         Oskat Torndahl                                   9:56:00 
 128 Vakant                                     Vakant                                                                               9:57:00 
 129 Humlegårds skolan   Stridsflygplanen       William Tängeskog Dante Sandgren    Gustav Söderström      Elias Pehrsson          9:58:00 
 130 Norrbacka skolan    Legoteamet             Ville Hagman Erik Engström          Henning Engström       Arvid Östanbo           9:59:00 
 131 Endre skolan        Vattenvalarna          Filip Johansson Felix Wedin         Erik Svensson                                   10:00:00 
 132 Gråbo skolan        Blixtpilarna           Mejram Glansholm Jacob Wilsson      Oliver Andersson                                10:01:00 
 133 Sanda skolan        Blomhettan             Christian Hoas Amelia Nilsson       Johannes Johansson     Isak Cederqvist        10:02:00 
 134 Fole skolan         Knatte,Fnatte,Tjatte   Rasmus Virgin Edvin Nilsson         Julius Calla Kjellin                            10:03:00 
 135 Lyckåker skolan     Lyckåkersspringarna    Adam Henriksson Edvin Johnsson      Fabian Lusth           Alfons Nilsson         10:04:00 
 136 V-hejde skolan      Blay Blay Super        Anton Segerlund Marcus Johansson    Samuel Virgin                                   10:05:00 
 137 Vakant                                     Vakant                                                                              10:06:00 
 138 Humlegårds skolan   Fyra Superhjältarna    Kristoffer Holmberg Hugo Nilsson    Einar Hörling          Gustav Levin           10:07:00 



Årskurs 1 Töisar                                                        

 141 Vakant                                     Vakant                                                                              10:08:00 
 142 Väskinde skolan     Superstars             Emma Nygren Ebba Jacobsson          Ellen Bäckström                                 10:09:00 
 143 Norrbacka skolan    Stjärnan               Ellen Moa                           Tilde                                           10:10:00 
 144 V-hejde skolan      Blåsipporna            Elin Pettersson Saga Sjölund        Saga Rogersdotter                               10:11:00 
 145 Endre skolan        Silverblixtarna        Alice Leander Cecilia Engfeldt      Amanda Larsson                                  10:12:00 
 146 Lyckåker skolan     Blixten                Maja Lingström Hilda Bogren         Gry Pettersson                                  10:13:00 
 147 Terra Nova skolan   Lillkorpens Bästa!     Maja Kolmodin Moa Björklund         Lova Britse                                     10:14:00 
 148 Eskelhem skolan     Superkräftan           Norah Ekbladh Mathilda Larsson      Wilma Lundin                                    10:15:00 
 149 Tingstäde skolan    Sv grymmaste leopard   Erica Norberg Wilma Gahnström       Matilda Wetter                                  10:16:00 
 150 Fole skolan         Favoriterna F.E.C      Cornelia Jacobsson Ellen Edmundsson Frida Eriksson                                  10:17:00 
 151 Tjelvar skolan      Eldringarna            Samuel Tomsson Sanna Stärner        My Norberg                                      10:18:00 
 152 Lyckåker skolan     Sockertopparna         Tilda Nikolausson Linnea Karlsson   Moa Ahlgren                                     10:19:00 
 153 Dalhem skolan       Springande skeletten   Niklas Ekman Anna Hallbom           My Ahlgren                                      10:20:00 
 154 Vakant                                     Vakant                                                                              10:21:00 
 155 Väskinde skolan     Stjärnspringarna       Hanna Nilsson Mikaela Rydberg       Vige Ekelund                                    10:22:00 
 156 Humlegårds skolan   Skogstrollen           Josefine Brobeck Emma Fäger         Moa Olofsson                                    10:23:00 
 157 V-hejde skolan      Älvorna                Emilia Halldén-Rassing Emelie Törnq Amanda Jansson                                  10:24:00 
 158 Garda skolan        Stjärnorna             Emil Berg Ida Hemmander             Felicia Enderborg                               10:25:00 
 159 Lyckåker skolan     De 3 vinnartjejerna    Tuva Nikolausson Agnes Englund      Tezz Gerkens                                    10:26:00 
 160 Terra Nova skolan   Superstjärnorna        Nellie Dahlström Jessie Gardell     Moa Pettersson                                  10:27:00 
 161 Sanda skolan        Sångfåglarna           Lisa Thunegard Petra Pettersson     Noah Johansson                                  10:28:00 
 162 Solklints skolan    Superstars             Linnea Hallin Sebastian Kippel      Alva Bingström                                  10:29:00 
 163 Hogrän skolan       Fifi och Ok            Ellen Engström Fanny Runfeldt                                                       10:30:00 
 164 Tjelvar skolan      Three Stars            Moa Bohlin Samira Belkouche         Beata Henriksson                                10:31:00 
 165 Lyckåker skolan     Godisråttorna          Clara Lagerström Ida Wisen          Rasmus Pelz Svanborg                            10:32:00 
 166 Fårö skolan         TJEJLIGAN              Nanna Strömbom Greman Ida Söderlund Emma Godman                                     10:33:00 
 167 Vakant                                     Vakant                                                                              10:34:00 
 168 Väskinde skolan     Tjejligan              Clara Magnusson Nora Eriksson       Isabelle Stenström                              10:35:00 
 169 Fole skolan         Fiskarna               Cecilia Pettersson Anton Södergren  Anna Tåhlin            Linus Söderström       10:36:00 
 170 V-hejde skolan      Stjärnorna             Alva Enequist Freja Svennefjor      Amanda Smedberg                                 10:37:00 
 171 Rone skolan         Lill-Plutten           Ludvig Dubrehed Nora Hult           Jonna Karlsson         Melinda Funck          10:38:00 
 172 Lyckåker skolan     Superstjärnorna        Lynn Swahn Nelly Backeus            Ellen Broström         Ellen Karlsson         10:39:00 
 173 Terra Nova skolan   Blixtarna              Emma Olofsson Hugo Svensson         Wilma Hulthen                                   10:40:00 
 174 Eskelhem skolan     Silverhundarna         Tilde Limbach Ida Johansson         Alma Suders            Lova Wiklund           10:41:00 
 175 Tingstäde skolan    Snygga djuren          Amanda Johannesson Jacob Ljunggren  Julia Skalberg                                  10:42:00 
 176 Humlegårds skolan   Dom tre blixtrarna     Vilma Thomsson Freja Fernholm       Ida Larsson                                     10:43:00 
 177 Tjelvar skolan      Supertrion             Ida Bani Shoraka Gilda Bjersander   Viktor Lindström                                10:44:00 
 178 Lyckåker skolan     De 3 kompisarna        Moa Segerdahl Wahlby Emelie Osterma Simon Yllander                                  10:45:00 
 179 Dalhem skolan       Döskallarna            Cornelia Nordahl Wilma Cedergren    Jaanus Pussinen                                 10:46:00 
 180 Vakant                                     Vakant                                                                              10:47:00 
 181 Väskinde skolan     Blixten                Ebba Gahnström Maja Elofsson        Linnea Wikström                                 10:48:00 
 182 Norrbacka skolan    Diamanterna            Nathalie Franzén Molly Berggren     Tova Lindström                                  10:49:00 
 183 V-hejde skolan      Blixtarna              Elina Malm Elin Herman              Annie Sjöndinkahlbom                            10:50:00 
 184 Lärbro skolan       Dragon girls           Lina Larsson Natasha Eriksson       Gabriella Gräsman      Ida Johansson          10:51:00 
 185 Lyckåker skolan     Supertjejerna          Karin Tafvelin Tova Ihse            Lykke Leino                                     10:52:00 
 186 Terra Nova skolan   Terras tuffa töisar    Tolou Magnusson Alma Persson        Alva Ladebäck          Moa Andersson          10:53:00 



Årskurs 2 Sorkar                                                        

 244 Eskelhem skolan     Ärthjärnorna           Rickard Olsson Ludvig Rödland       Elias Wyrsch                                    10:23:00 
 245 V-hejde skolan      Coolast i snabbheten   Jonathan Ronsten Emma Hjalmarsson   André Gillerfors                                10:24:00 
 246 Tjelvar skolan      De tre små klantarna   Samuel Alvinge Arvid Sundqvist      Anton Söderberg                                 10:25:00 
 247 Allé skolan         Hvkorparna             Jesper Lundahl Victor Greveback     Karl Nyberg            Rasmus Bjuresten       10:26:00 
 248 Väskinde skolan     Billabong              Oliver Frennesjö Josef Carlén       Alexander Berglund                              10:27:00 
 249 Lyckåker skolan     Gurkhalvorna           Artur Christoffersson Oskar Thuress Adrian Augustsson                               10:28:00 
 250 Terra Nova skolan   IBK-Blixtarna          Amadeus Lydahl Alexander Lindva     Robert Von Corswant                             10:29:00 
 251 Norrbacka skolan    Spiderpigs             Djeem Boechaisong Anton Hagberg     Ludde Thorell          Abbe Åkesson           10:30:00 
 252 Vakant                                     Vakant                                                                              10:31:00 
 253 Garda skolan        Blixtrande Vargen      Lukas Björkman Erik Carlsson        Elias Jakobsson                                 10:32:00 
 254 Lärbro skolan       Team Sportacus         Jonathan Trine                      Arilldh                                         10:33:00 
 255 Roma kyrkskola      Kyrkråttorna           Hugo Brucesson Jonatan Larsson      Alfons Nilsson                                  10:34:00 
 256 Tjelvar skolan      Tjelvarspringarna      Oskar Hultgren Oxxy Sandsjö         Gustav Schandel                                 10:35:00 
 257 Allé skolan         Allé SK                Robert Norrby Leonard Broström      Julius Jääskeläinen                             10:36:00 
 258 Väskinde skolan     Oskdexter              Jonathan Tofften Samuel Johansson   Daniel Ottinger                                 10:37:00 
 259 Fårösund skolan     Fårösund klass 2       Linus Grönlund Gustav Molander      Emil Weinebrandt                                10:38:00 
 260 Hörsne skolan       Pris vinnarna          Malte Lundberg Oskar Karlsson       August Jonsson         Nils Ahlqvist          10:39:00 
 261 Fole skolan         Sås i påsen            Harald Wiginder Simon Buskas        Jack Åkerblom                                   10:40:00 
 262 Vakant                                     Vakant                                                                              10:41:00 
 263 När skolan          Blixtrarna             Anna Karlsson Hanna Hägring         Anton Kullander        Andreas Karlsson       10:42:00 
 264 Högby skolan        JWF                    Wilmer Hallin Jacobsson Felix Bergg Johan Westberg                                  10:43:00 
 265 Hogrän skolan       Traktorpower           Daniel Larsson Alexander Smedbe     John Runfeldt                                   10:44:00 
 266 V-hejde skolan      Maj-Gun´s datanördar   Simon Ahrling Hugo Stanius          Sebastian Lilja                                 10:45:00 
 267 Dalhem skolan       Eldgrisens lag         Jonathan Oliveskog Hejde Jacob Jann                                                 10:46:00 
 268 Sanda skolan        The Ping-Pong boys     Fredrik Österlund Noel Nysell       Alexander W P                                   10:47:00 
 269 Solklints skolan    Wild kids              Olivia Hallin Henrik Ansin          Alex Fredriksson                                10:48:00 
 270 Lyckåker skolan     Arsenalspringarna      Isaac Glifberg Johan Fahlén         Malte Rosengren        Anton Rosengren        10:49:00 
 271 Terra Nova skolan   Odelbara               Oskar Strömbeck Daniel Oxenwaldt    Emrik Ahlström                                  10:50:00 
 272 Norrbacka skolan    Spy Kids               David Nyman Love Norrman                                                            10:51:00 
 273 Vakant                                     Vakant                                                                              10:52:00 
 274 Garda skolan        Champions              Nils Åström Felix Enderborg         Ellen Blomqvist                                 10:53:00 
 275 Lärbro skolan       Sportdårarna           Robin Elias                         Jennifer                                        10:54:00 
 276 Tingstäde skolan    Tractor Lovers         Robin Johansson Elias Ringbom       Joakim Björkegren                               10:55:00 
 277 Tjelvar skolan      Lillkorpsteamet        Milton Thumegård Jesper Buskas      David Röclinger                                 10:56:00 
 278 Allé skolan         Blixtarna              Lucas Hederstedt Hjalmar Jakobsso   Theodor Tronét                                  10:57:00 
 279 Väskinde skolan     Rubinraketerna         Olof Westergren Fredrik Hagberg     Hampus Larsson                                  10:58:00 
 280 Fårösund skolan     TRIPPELKILLARNA        Elliot Hultman Benjamin Werkeli     Robet Leal Andersson                            10:59:00 
 281 Klinte skolan       Coola Grabbarna        Albin Jakobsson Jovan Kuzeljevic    Simon Nilsson          Linus Sehlstedt        11:00:00 
 282 Fardhem skolan      Zebrorna               Linnéa Andersson Alexander Nilsso   Dennis Andersson                                11:01:00 
 283 Vakant                                     Vakant                                                                              11:02:00 
 284 När skolan          Närkarna               Jenneli Smitterberg Filip Smitterbe Sofie Hägring          Rasmus Funk            11:03:00 
 285 Högby skolan        Slagskottet            William Weström Fabian Engström     Tom Lindby             Hugo Eliasson          11:04:00 
 286 Öja skolan          Öjakillarna            Adam Hallenbring Johan Ahler        Jack Sedersten         James Larsson          11:05:00 
 287 V-hejde skolan      Turboblixtarna         Erik Strömstedt Maja Gustavsson     Petter Mellquist                                11:06:00 
 288 Tjelvar skolan      Fotbollsgrabbarna      Gustav Melander Alexander Ahl       Wilmer Nilsson                                  11:07:00 
 289 Allé skolan         Heroes                 Emil Engqvist Viktor Ahlén          Johan Hederstedt                                11:08:00 
 290 Väskinde skolan     Oskdexter              Jonathan Tofftén Samuel Johansson   Daniel Ottinger                                 11:09:00 
 291 Lyckåker skolan     Gullegrisarna          Ludvig Fredriksson Karl Thomsson    Theo Sköld                                      11:10:00 
 292 Terra Nova skolan   HAMSTER TEAM           Emma Höggren Robin Takac            Jonathan Carlsson                               11:11:00 
 293 Norrbacka skolan    Pingisbollarna         Martin Andersson Gustav Mehler      My Ståhl Knudsen       Joel Olsson            11:12:00 
 294 Vakant                                     Vakant                                                                              11:13:00 
 295 Garda skolan        Fiddy Racing           Sebastian Öst Valdemar Löfgren      Martin Hansson                                  11:14:00 
 296 Lärbro skolan       Korparna               David Hansson Emma                  Alexander                                       11:15:00 



Årskurs 2 Töisar                                                        

 191 Endre skolan        Vinnarpilarna          Selma Palje Idalina Sjöma           Stephanie Söderström                             9:30:00 
 192 Vakant                                     Vakant                                                                               9:31:00 
 193 Hörsne skolan       Despringande lejonen   Hilda Nygren Alma Nygren            Cecilia Steffenburg    Gabriel Adman           9:32:00 
 194 V-hejde skolan      Blåelden               Sara Ekedahl Mathilda Boklund       Fanny Martell Norrby                             9:33:00 
 195 Norrbacka skolan    Sunnygirls             Sandra Svensson Wilma Rosvall       Alba Nydahl-Müller                               9:34:00 
 196 Lyckåker skolan     Mcdonaldshamburgarna   Clara Gottberg Olivia Hedenstei     Sara Jernberg                                    9:35:00 
 197 Athene skolan       Super Knattarna        Pontus Rosvall Matilda Palmgren     Josefin Carlsson       Matilda Westin          9:36:00 
 198 Tjelvar skolan      Supergirls             Hanna Klang Maja Ronsten            Amanda Törnqvist                                 9:37:00 
 199 Solklints skolan    Pet Shop               Wilma Ahlvin Erik Genits            Nicolina Björksv       Ester Nyberg            9:38:00 
 200 Väskinde skolan     De galopperande häst   Sofia Alverbro Meja Romin           Lina Lenholm                                     9:39:00 
 201 V-hejde skolan      Superdjuren            Hanna Karlsson                      Frida Jespersson                                 9:40:00 
 202 Klinte skolan       Töisarna               Emma Lundmark Felicia Jonasson      Farah Shaybany                                   9:41:00 
 203 Tingstäde skolan    Three girls            Caroline Lennartsson Emma Pettersso Adina Björk                                      9:42:00 
 204 Vänge skolan        Badlössen              Neimi Jansson Ida Rasmusson         Ebba Nyberg                                      9:43:00 
 205 Lyckåker skolan     Superstars             Emma Levin Agnes Melin              Vendela Nordström                                9:44:00 
 206 Allé skolan         Allékorparna           Jonna Johansson Myra Karlén         Tim Jacobsson          Annie Hallgren          9:45:00 
 207 Tjelvar skolan      Springtjejerna         Julia Larsson Moa Eklöf             Alexandra Holmstedt                              9:46:00 
 208 Solklints skolan    Racersniglarna         Ida Eriksson Joline Broman          Izabelle Mårtensson                              9:47:00 
 209 Fårösund skolan     Springbrudarna         Frida Erlandsson Andrea Bengtsson   Julia Lindell                                    9:48:00 
 210 Garda skolan        Kittys                 Madelene Hallberg Ida Nilsson       Sara Olsson                                      9:49:00 
 211 V-hejde skolan      Idolerna               Iza Hillbom Sofia Eriksson          Annie Svärd                                      9:50:00 
 212 Gråbo skolan        De tre hoppstyltorna   Evelina Nilsson Nikki Björklund     Olivia Pettersson                                9:51:00 
 213 Lyckåker skolan     Blixtarna              Jennifer Larsson Beatrice Yxfeldt   Nelly Lindquist                                  9:52:00 
 214 Athene skolan       Super Chicas           Wilma Nilsson Vendela Werkelin      Hanna Johansson        Melissa Zakriand        9:53:00 
 215 Öja skolan          Öjatjejerna            Cornelia Sjödoff Johanna Nyberg     Tilde Olofsson                                   9:54:00 
 216 Terra Nova skolan   Valparna               Filippa Karlström-Wallin Vera Gusta Elin Engström                                    9:55:00 
 217 Väskinde skolan     Zorrozebrorna          Matilda Svensson Elin Elgán         Caroline Ringbim                                 9:56:00 
 218 Fårö skolan         Blixtarna              Ebba Kjellström                     Kristina Kalström      Fredrik Nordlund        9:57:00 
 219 Högby skolan        Tre tramsiga troll     Liv Sundblad Tuva Öhman             Jennifer Rosengren                               9:58:00 
 220 Tingstäde skolan    Änglakorparna          Lovisa Viinikka Nadja Calamius      Sanna Dybeck Larsson                             9:59:00 
 221 Norrbacka skolan    Stormvind              Isa Jansson Tomtlund Alicia Mehler  Ida Westerlund                                  10:00:00 
 222 Lyckåker skolan     Hundarna               My Frändestrand Vilma Nevala        Albin Yttergren Kess                            10:01:00 
 223 Allé skolan         CKVL                   Cornelia Enström Karin Nordin       Vendela Säldemar       Lovis                  10:02:00 
 224 Tjelvar skolan      Chelsea ägarna         Johanna Blixt Ebba Jakobsson        Molly Fröberg                                   10:03:00 
 225 Solklints skolan    Solklints Diamond      Johanna Wångdahl Isabell Othberg    Molly Nordberg                                  10:04:00 
 226 Endre skolan        Blixtarna              Julia Nyström Matilda Gerndt        Annie Jannehag                                  10:05:00 
 227 Vakant                                     Vakant                                                                              10:06:00 
 228 Klinte skolan       Blixtarna              Elin Söderström Elisa Österdahl     Annie Sahlsten                                  10:07:00 
 229 V-hejde skolan      Korparna               Sara Helling Elin Horn              Matilda Hermann                                 10:08:00 
 230 Vänge skolan        Vovinonnonarore        Amanda Fahlstedt Moa Olsson         Rebecka Magnusson                               10:09:00 
 231 Lyckåker skolan     Supergirls             Tillie Nordström Jessica Peterson   Emilia Sjöberg                                  10:10:00 
 232 Athene skolan       Power Puff Pinglorna   Johanna Norden Lott Fanny Andersson Lovisa Samuelsson                               10:11:00 
 233 Tjelvar skolan      Björnungarna           Julia Wahlby Amanda Johansson       Matilda Selander Per                            10:12:00 
 234 Solklints skolan    Running Stars          Emma Olofsson Ohm Jampathip         Elin Wallen-Petterss                            10:13:00 
 235 Väskinde skolan     Palmerna               Moa Ericsson Olga Wollbo            Sofie Vistrand                                  10:14:00 
 236 Vakant                                     Vakant                                                                              10:15:00 
 237 Fardhem skolan      Snabba Rabbisar        Lilli Ejdertun Elias Uddin          Felicia Sandqvist                               10:16:00 
 238 Tingstäde skolan    Supergirls             Johanna Torndal Emelie Bjurquist    Wilma Pettersson                                10:17:00 
 239 Gråbo skolan        Tre vattendroppar      Felicia Karlsson Nora Vestberg      Linn Eriksson                                   10:18:00 
 240 Lyckåker skolan     Handbollstjejerna      Sofie Cederlund Agnes Eriksson      Alice Gardell                                   10:19:00 
 241 Allé skolan         Liekorparna            Lisa Zetterström Elsa Ericsson      Linnéa Sandström       Ida Friberg            10:20:00 
 242 Tjelvar skolan      Skogsrävarna           Clara Hassborg Klara Andersson      Lina Jansson Solnes                             10:21:00 
 243 Terra Nova skolan   Three Girls            Clara Lindby Wilma Widange          Tilda Björkander                                10:22:00 



Årskurs 3 Sorkar                                                        

 355 Tingstäde skolan    Knatte Fnatte&Tjatte   Matilda Hagström Jesper Hagström    Samuel Amner                                    10:24:00 
 356 Väskinde skolan     Väskinde Giants        William Magnusson Tobias Jonsson    Davis Karlkvist        Joakim Larsson         10:25:00 
 357 Gråbo skolan        Snabba löparna         Puntus Flygebrant Melin Maja Almgre Linus Dahlberg                                  10:26:00 
 358 V-hejde skolan      Godisätarna            Albin Malmberg Oliver Gahne         Emil Bandinge                                   10:27:00 
 359 Norrbacka skolan    I dont know            William Liljenberg                  Hannes Westberg        Nicklas Johansson      10:28:00 
 360 Terra Nova skolan   Mammaligan             Samuel Benneck Oliver Carlén        Adam Rindlaug                                   10:29:00 
 361 Lyckåker skolan     Två coola grabbar      Albin Pettersson Joel Leveau                                                        10:30:00 
 362 Eskelhem skolan     Dårarna                Victor Olsson Alex Limbach          Oscar Thomsson         Ola Söderdahl          10:31:00 
 363 Sanda skolan        JHJ                    Hugo Bohman Joakim Olofsson         Julius Nilsson                                  10:32:00 
 364 Vakant                                     Vakant                                                                              10:33:00 
 365 Tjelvar skolan      MOONRUNNERS            Casper Edman Hampus Israelsso       Axel Starck                                     10:34:00 
 366 Norrbacka skolan    Stora bananerna        Jonathan Mellin Elliot Bachelder    Oskar Kuttainen                                 10:35:00 
 367 Fardhem skolan      Gotlands terränggäng   Felix Sellin Jonathan Nilsson       Vakant                                          10:36:00 
 368 Gråbo skolan        Blixtspindlarna        Samuel Sandgren Philip Nilsson      David Lindqvist                                 10:37:00 
 369 Endre skolan        Dacarna                Dennis Johansson Axel Malmberg      Christoffer Wikström                            10:38:00 
 370 Tjelvar skolan      Tigers                 Jonathan Wall                       Martin Hocaoglu        Isak Nordberg          10:39:00 
 371 Terra Nova skolan   The Running Boys       Gustav Wessberg August Magnusson    Edvin Hallgren                                  10:40:00 
 372 Fole skolan         Blixtrarna             Jesper Joel                         Vanessa                                         10:41:00 
 373 Garda skolan        Garda3an               Johan Ahlmark Oliver Niklasson      Ella Tärnström                                  10:42:00 
 374 Klinte skolan       Skogsmullarna          Rosita Eliasson Mathilda Sjöndin    Adam Oliv              William Adsjö          10:43:00 
 375 När skolan          Mr Dunderboll          Haron Al Rabaee Gabriel Randleff    Oskar Thoren                                    10:44:00 
 376 Athene skolan       Team Ling              Matilda Larsson Hampus Johansson    Rasmus Rosvall                                  10:45:00 
 377 Rone skolan         Sista Gänget Rone      Lucas Karlsson Felix Funk           Svante Mellander       Alfons Grönström       10:46:00 
 378 Väskinde skolan     The 4 kids             Daniel Torndal Kevin Svensson       Louise Holmedahl       Tilda Langland         10:47:00 
 379 Högby skolan        Defyra superdiggarna   Hugo Nordvall Lukas Forsberg        Albin Wallin           Nicklas Larsson        10:48:00 
 380 V-hejde skolan      Visby Knattarna        Edvin Enequist Adam Smedberg        Kasper Sandelius                                10:49:00 
 381 Vakant                                     Vakant                                                                              10:50:00 
 382 Havdhem skolan      3 laxar i en laxask    David Lindgren Patric Lamu          Lukas Ekström                                   10:51:00 
 383 Dalhem skolan       De två killarna och    Jonathan Paulick Rikard Pettersso   Andre Ahlström                                  10:52:00 
 384 Sanda skolan        Superboys              Rikard Thunegard Erik Pettersson    Isak Sommestad                                  10:53:00 
 385 Kräklingbo skolan   75%                    David Levin Karin Eklund            Nils Erlands                                    10:54:00 
 386 Tjelvar skolan      Racingförarna          Villiam Löf Hampus Laveryd          Abdul Kader                                     10:55:00 
 387 Norrbacka skolan    Visby Sorkar           Filip Engström Felix Knutas         Natan Åberg            Fredrik Ekelöf         10:56:00 
 388 Fardhem skolan      Team grankotte         Alex Johansson Nils Lövgren         Vakant                                          10:57:00 
 389 Gråbo skolan        Fotbollskaninerna      Sara Söderberg Julia Jonasson       Johannes Furuhäll      Mikael Väärä           10:58:00 
 390 Endre skolan        The Simpsons           Edvin Winarve-Lindberg William Robe Duncan Robertson                                10:59:00 
 391 Vakant                                     Vakant                                                                              11:00:00 
 392 Terra Nova skolan   Knatte fnatte Tjatte   Jonathan Hulthén Linus Andersson    Ludvig Waktel                                   11:01:00 
 393 Fole skolan         A.D.A                  Anton Nilsson Albin Glansholm       David Andersson                                 11:02:00 
 394 Hogrän skolan       Kebabpizzorna          Kan Pettersson Cesar Brecevic       Timmi Hansson                                   11:03:00 
 395 Klinte skolan       Korpgluggarna          Charlie Jakobsson Daniel Holmqvist  Hanna Jakobsson                                 11:04:00 
 396 Solklints skolan    Speed guys             Hugo Bingström Jonathan Mattes      William Hillblom                                11:05:00 
 397 Athene skolan       Jediriddarna           Erik Lindgren Malte Hegg            Dennis Johansson                                11:06:00 
 398 Tingstäde skolan    Superboys              Adam Thomsson Simon Johansson       Hans Landergren                                 11:07:00 
 399 Väskinde skolan     De tre grabbarna       Jesper Rydberg Edvin Larsson        Rasmus Persson                                  11:08:00 
 400 Gråbo skolan        De fyra musketörerna   Oscar Ahlby Hugo Eksholm            Ali Muhanned           Alexander Tingst       11:09:00 
 401 V-hejde skolan      Vibbleaporna           Erik Back Malcolm Malmros           Lucas Olsson                                    11:10:00 
 402 Vakant                                     Vakant                                                                              11:11:00 
 403 Terra Nova skolan   Superagents            Hampus Hoffman Anton Håkansson      Eddie Eriksson         Pontus Arnesson        11:12:00 
 404 Lyckåker skolan     Tutti frutti           Truls Larsson Nicklas Andersso      Filip Söderdahl        Elias Karlsson         11:13:00 
 405 Lärbro skolan       Ghost Riders           Anton Hägbohm Lundgren Jonathan Nyb Marcus Röcklinger                               11:14:00 
 406 Sanda skolan        Simon & Company        Lukas Johansson Simon Andersson     Gustav Liepa Åström                             11:15:00 
 407 Allé skolan         Stolpskotten           Jonathan Högberg Simon Frendin      Emil Svedjer                                    11:16:00 
 408 Tjelvar skolan      LUNCHEN                Kevin Enderberg Samuel Svenden      Pontus Lidman                                   11:17:00 



Årskurs 3 Töisar                                                        

 301 Allé skolan         Superskottet           Agnes Flemming Lina Jörnhammar      Isabelle Ekman                                   9:30:00 
 302 Lyckåker skolan     Superstar              Moa Gustafsson Emma Gottfridsso     Julia Ahlby                                      9:31:00 
 303 Fole skolan         Girls                  Malin Sjöberg Nickolina Bjärto      Isabella Kalla                                   9:32:00 
 304 Väskinde skolan     Supergirls             Matilda Romin                       Maja Steen                                       9:33:00 
 305 Tjelvar skolan      SUPERCATS              Elvira Ekelund Vendela Törnqvis     Emma Löfqvist                                    9:34:00 
 306 Väskinde skolan     The Puppies            Cazzandra Lundell Engla Eriksson    Vakant                                           9:35:00 
 307 Athene skolan       Supstjärnorna          Frieda Marcusson Izabella Eneqwis   Isidor Swande                                    9:36:00 
 308 Terra Nova skolan   Black Beauty           Joanna Andersson Ellen Gustafsson   Amanda Lydahl                                    9:37:00 
 309 V-hejde skolan      Tomtenissarna          Ebba Erixon Ebba Strängborn         Stina Svärd                                      9:38:00 
 310 Lyckåker skolan     Power Puff Pinglorna   Clara Nilsson Jennifer Gahne        Frida Blom             Wilma Olsson            9:39:00 
 311 Rone skolan         Bästa springarna       Vilma Hult Fanny Jakobsson          Samuel Hederstedt                                9:40:00 
 312 Tingstäde skolan    Supergirls             Moa Bergström                       Trine Cederblad        Diana Kasselbäck        9:41:00 
 313 Tjelvar skolan      Guldänglarna           Jennifer Laveryd Ryan Reslan        Malak Reslan                                     9:42:00 
 314 Fårösund skolan     Kluckarna              Astrid Herlizt Emma Lindelund       Johanna Grönlund                                 9:43:00 
 315 Solklints skolan    Superstars             Timmy Nordberg Julia Ohlsson        Ellen Wennerberg                                 9:44:00 
 316 Norrbacka skolan    De tre bästa tjejern   Isabella Asplund Esra Fadhel Hass   Emmy Wiklund                                     9:45:00 
 317 Lärbro skolan       Speedy girls           Emma Levin Emmie Larsson            Erika Segerdahl                                  9:46:00 
 318 Dalhem skolan       De små humlorna som    Mikaela Ahlgren Emma Berg           Saga Berg Thorson      Rodica Lövdahl          9:47:00 
 319 Tingstäde skolan    LTG                    Gabriella Olsson Therese Gahnströ   Leon Edlund                                      9:48:00 
 320 Tjelvar skolan      Runstars               Tyra Levin Emilie Vigström          Alma Dahlström                                   9:49:00 
 321 Eskelhem skolan     De Tre Trestisarna     Linnéa Dahlström Klara Rödén        Alma Nero                                        9:50:00 
 322 Högby skolan        Superstars             Moa Sandström Anna Klintbom         Felica Frögren                                   9:51:00 
 323 Endre skolan        Kaninänglarna          Kevin Malmberg Amanda Jakobsson     Moa Lindblad                                     9:52:00 
 324 V-hejde skolan      Supersnabba tjejerna   Frida Pettersson Alice Söderholm    Maja Gillros                                     9:53:00 
 325 Lyckåker skolan     Sussies bästa tjejer   Lovisa Gustafsson Ella Kennegård    Joy Andersson                                    9:54:00 
 326 Havdhem skolan      Sportnördarna 582      Linnea Pettersson Jasmine Mattsson  Kim Nygren                                       9:55:00 
 327 Vakant                                     Vakant                                                                               9:56:00 
 328 Tjelvar skolan      Hello Kitty            Emilia Jovanovic Nikolina Magnuss   Natalie Wigström                                 9:57:00 
 329 Gråbo skolan        Minidropparna          Frida Hansson Joanne Olsson         Aysel Salman                                     9:58:00 
 330 När skolan          Smaklösa               Maja Andersson Nora Hägring         Klara Seigerlund       Maja Pettersson         9:59:00 
 331 Norrbacka skolan    The running girls      Emma Löfqvist Gabriella Gardel      Yasmine Qwiberg                                 10:00:00 
 332 Allé skolan         Springhjärnorna        Nora Fernholm Felicia Johnsson      Johanna Holmberg                                10:01:00 
 333 Lyckåker skolan     Cheeta girls           Emma Lagerström Clara Jakobsson     Matilda Cubillos       Felicia Bylund         10:02:00 
 334 Garda skolan        Gardarabbisarna        Emelie Jacobsson Johanna Lervik     Bella Nilsson                                   10:03:00 
 335 Vakant                                     Vakant                                                                              10:04:00 
 336 Tjelvar skolan      Bästisstjärnorna       Julia Jovanovic Tove Montelin       Alicia Stenmark                                 10:05:00 
 337 Fårösund skolan     Blåvalarna             Johan Widgren Moa Karlsson          Erica Karlsson                                  10:06:00 
 338 Solklints skolan    Trillingarna           Fanny Lövgren Emma Hillblom         Wilma Hansson                                   10:07:00 
 339 Terra Nova skolan   SOS                    Dee Skinner Emelie Olsson           Dina Skinner                                    10:08:00 
 340 V-hejde skolan      Superstars             Elin Lawergren Clara Eriksson       Töva Hördin                                     10:09:00 
 341 Dalhem skolan       Dalhems änglar         Minna Ganström Amanda Cederlund     Annie Rundby                                    10:10:00 
 342 Tingstäde skolan    Sv coolaste bästisar   Amanda Olsson Ruth Vinnika          Mikaela Bergström                               10:11:00 
 343 Tjelvar skolan      GIRLS                  Jennifer Olofsson Sofia Johansson   Emma Blomqvist         Wilma Thurell          10:12:00 
 344 Eskelhem skolan     The Girls              Emelie Sjölund Felicia Olsson       Jessica Thomsson                                10:13:00 
 345 Högby skolan        Friends                Henrietta Jakobsson Jennifer Olsson Rebecka Norrby                                  10:14:00 
 346 Norrbacka skolan    Hipphopparna           Gabriella Båge Moa Westin           Alice Löfqvist                                  10:15:00 
 347 Allé skolan         En karta & 3 blåbär    Märtha Andersson Ellen Olofsson     Oscar Owen-Berghmark                            10:16:00 
 348 Lyckåker skolan     Polarna                Alma Jolby Fia Bergström            Julia Jakobson                                  10:17:00 
 349 Klinte skolan       EMR-korparna           Emely Wiman Maia Holst              Robin Pettersson                                10:18:00 
 350 Vakant                                     Vakant                                                                              10:19:00 
 351 Tjelvar skolan      FOUR STARS             Rebecca Brolin Savannah Johanss     Emilia Kristiansson    Tilde Melander         10:20:00 
 352 Vakant                                     Vakant                                                                              10:21:00 
 353 Hogrän skolan       Djurälskarna           Helena Hansén Ingrid Rodebjer       Hilda Jacobsson                                 10:22:00 
 354 Terra Nova skolan   Super-girls            Felicia Idebom Michelle Besterm     Madeleine Håkansson                             10:23:00 



Årskurs 4 Sorkar                                                        

 411 Klinte skolan       We love music          Anis Anton                          Julia                                            9:30:00 
 412 Solberga skolan     Real Madrid            Gurra Wesström Lukas Edman          Ronja Fröberg                                    9:31:00 
 413 Gråbo skolan        Barbie Girls           Tobbe Käck Julia Wilson             Philip Duckert                                   9:32:00 
 414 Väskinde skolan     K-Gnaget               Jesper Andersson Oliwer Söderholm   Birk Wallin                                      9:33:00 
 415 Solklints skolan    Solklintsorkarna 4     Rasmus Kippel Jesper Karlsson       Rasmus Lundgren                                  9:34:00 
 416 Dalhem skolan       Flygande köttbullar    Felicia O Hejdenberg Joel Ganström  Christoffer Smedberg                             9:35:00 
 417 Lärbro skolan       Sportnördarna          Oliver Lindstedt Philip Johansson   Erik Olsson                                      9:36:00 
 418 Hörsne skolan       Black Sheep            Simon Kahlqvist Elias Kolmodin      Joel Klimczak Jacobs   Anton Vistrand          9:37:00 
 419 Kräklingbo skolan   Spyboda Springers      Oscar Åberg                         Linus Dahlby           Emrik Lundborg          9:38:00 
 420 Lyckåker skolan     Footballguys           Alex Backeus William Karlsson       Gustav Turesson                                  9:39:00 
 421 V-hejde skolan      Kakorna                Lovisa Virgin David Dahl            Niklas Jesperson                                 9:40:00 
 422 Hogrän skolan       Hogrän 2               Gustaf Lavergren Kevin Paulick      Christoffer Jacobsso                             9:41:00 
 423 Högby skolan        Högby 4                Oskar Weström Isak Eneqvist         Joakim Rosengren                                 9:42:00 
 424 Väskinde skolan     Fireballs              Amadeus Hansson Erik Hagberg        Rasmus Frännesjö                                 9:43:00 
 425 Montessori skolan   De Tre Vilsne Männen   Zaul Clason Lucas Karlsson          Adam Pettersson                                  9:44:00 
 426 Havdhem skolan      Hansapojkarna          Vidar Funkquist Oliver Lundberg     Lukas Pettersson                                 9:45:00 
 427 Sanda skolan        Björnligan             Samuel Lindqvist Robin Löfgren      André Mattsson                                   9:46:00 
 428 Vakant                                     Vakant                                                                               9:47:00 
 429 Lyckåker skolan     Mårdattack             Patrik Björklund Rasmus Abrhamsso   Felicia Petersson                                9:48:00 
 430 Klinte skolan       G-UNIT                 Radischa Michelle                   Lowe                                             9:49:00 
 431 Solberga skolan     Frankenstein Juniors   Niclas Thomasson Milos Cuskic       Micke Berg                                       9:50:00 
 432 Gråbo skolan        Firre Birre            Daniel Bolin Oliver Olsson          Mattias Johansson                                9:51:00 
 433 Väskinde skolan     Vinnarlaget            Gabriel Carlén Joar Ekelund         Douglas Holmedahl                                9:52:00 
 434 Eskelhem skolan     Rattle Snake           Erik Laitala Elias Rödland          Tim Johansson                                    9:53:00 
 435 Dalhem skolan       Badboys                Rasmus Hansson Niklas Weimer        Robin Cederlund                                  9:54:00 
 436 Terra Nova skolan   Genarna                Gustav Strömbeck Elias Hernandez    Noel Ahlström                                    9:55:00 
 437 Hörsne skolan       Källungegrabbarna      Johannes Lundberg Manfred Engström  Edward Lundberg                                  9:56:00 
 438 Öja skolan          Här går Teletubbis     Dennis Jakobsson Fredrik Lif        Max Hallenbring        Arnold Pöppel           9:57:00 
 439 Lyckåker skolan     3 gyllene majskolvar   Zebastian Höglund Emil Hööltä       Villiam Dahlström                                9:58:00 
 440 V-hejde skolan      Tumbrottarna           Simon Lindgren Martin Olsson        Viktor Sjöberg                                   9:59:00 
 441 Solberga skolan     Mat på fredag          Tim Sälelinna Gabriel Ribaut        Jakob Ekman Nilsson                             10:00:00 
 442 Gråbo skolan        2+1=3                  Hanna Olai John Widerström          Viktor Almgren                                  10:01:00 
 443 Väskinde skolan     The Running brains     Casper Lindby Mattias Wihlborg      Simon Vernersson                                10:02:00 
 444 Fardhem skolan      Three Black Stars      Olof Molinder Filip Urelind         Angelica Jakobsson                              10:03:00 
 445 Dalhem skolan       Dalhems dårarna        Rasmus Ekman Henrik Liljegren       Mathias Söderstrand                             10:04:00 
 446 Allé skolan         De Fyra Blixtarna      Nils Östanbo Hannes Jonsson         Adrian Hellman         Linus Larsson          10:05:00 
 447 Sanda skolan        The Race guys          William Öhman Carl-Hannes Beij      Max Nilsson                                     10:06:00 
 448 Vakant                                     Vakant                                                                              10:07:00 
 449 Lyckåker skolan     Namnlösarna            Chris Jakobsson Viktor Hallin       Herman Christofferss                            10:08:00 



Årskurs 4 Töisar                                                        

 451 Norrbacka skolan    Kick i baken           Lovisa Berlin Celine Nordlande      Hedda Dahlström        Julia Nilsson          10:09:00 
 452 Lyckåker skolan     Vargsystrarna          Fanny Englund Tyra Mellin           Elin Johnsson                                   10:10:00 
 453 Sanda skolan        De tre vännerna        Asta Pettersson Alexandra Qvarnb    Wilma Hedin                                     10:11:00 
 454 V-hejde skolan      IQ-NOLLORNA            Fanny Bevacqua André Söderholm      Hanna Bolin                                     10:12:00 
 455 Gråbo skolan        Amatörernas Öde        Isabel Pettersson Amanda Söderströ  Emma Öhman                                      10:13:00 
 456 Hogrän skolan       Hogrän 1               Nadja Brecivic Tilda Carlsson       Amanda Larsson Steng                            10:14:00 
 457 Terra Nova skolan   3 yra 4                Emma Larsson Jennifer Othberg       Filippa Eile                                    10:15:00 
 458 Solberga skolan     De tre busarna         Ellinore Vinberg Jennifer Funk      Linnéa Andersson                                10:16:00 
 459 Väskinde skolan     Girl power             Louise Andersson Ellen Larsson      Julia Livemo                                    10:17:00 
 460 Vakant                                     Vakant                                                                              10:18:00 
 461 Stenkyrka skolan    Fotbollsbrudarna       Tanja Björkegren Lisa Hellenberg    Linn Hedren                                     10:19:00 
 462 Fårösund skolan     ICEE                   Cornelia Kalström Ellinor Eriksson  Emilia Olsson          Ida Kellström          10:20:00 
 463 Lyckåker skolan     Räkmackorna            Emelie Fredriksson Linnéa Logström  Sofia Adler                                     10:21:00 
 464 Fardhem skolan      Z.L.M                  Zenita Dunstrand Lina Olofsson      Michelle Andersson                              10:22:00 
 465 Allé skolan         Springande fiskarna    Freja Ahlén Agnes Ljung             Anna Hederstedt                                 10:23:00 
 466 Solklints skolan    Tiger Girls            Hanna Friström Kerstin Lundin                                                       10:24:00 
 467 Högby skolan        Högbytöisar            Isabelle Eliasson Julia Nordahl     Ellen Larsson                                   10:25:00 
 468 Garda skolan        De tre gurkorna        Lee Björkqvist Mira Sundlin         Linnea Larsson                                  10:26:00 
 469 Solberga skolan     Kalle Anka babysarna   Alma Sundqvist Sofie Johansson      Desirée Engström                                10:27:00 
 470 Havdhem skolan      Flying Stars           Linnéa Ahlin Jenny Wahl                                                             10:28:00 
 471 Vakant                                     Vakant                                                                              10:29:00 
 472 Roma skolan         MÅS                    Astrid Åkerblom Jennifer Möller     Frida Schüberg                                  10:30:00 
 473 Norrbacka skolan    Se upp för dårarna!    Klara Fohlin Ellen Sandström        Wille Thorell          Isak Ahdrian           10:31:00 
 474 Lyckåker skolan     Guldmedaljerna         Anna Norberg Klara Karlsson         Emma Forsberg                                   10:32:00 
 475 Sanda skolan        Scorpions              Sofia Dunstrand Lina Bjarneby       Anton Forss                                     10:33:00 
 476 V-hejde skolan      Streetgirls            Moa Ronsten Angelica Keiser                                                         10:34:00 
 477 Gråbo skolan        Panta Mera             Zahra Al-Fahadawi Elina Airikainen  Helina Özyurt                                   10:35:00 
 478 Klinte skolan       ICE                    Ellinor Ida                         Casper                                          10:36:00 
 479 St Hans skolan      Vi springer, gör du?   Astrid Hansson Ingrid Hansson       Alice Pettersson                                10:37:00 
 480 Solberga skolan     Silverpilarna          Elvira Levin Jelena Saric           Andrea Drottenmyr                               10:38:00 
 481 Väskinde skolan     Jiwes                  Saga Lindholm Jennifer Thomsso      Wilma Trennestam                                10:39:00 
 482 Vakant                                     Vakant                                                                              10:40:00 
 483 Stenkyrka skolan    Sista minuten          Amanda Norberg My Wallin            Rasmus Hallström                                10:41:00 
 484 Norrbacka skolan    Norrbackatigrarna      Mathilda Nyman Louise Lindberg      Diego Tholin                                    10:42:00 
 485 Lyckåker skolan     Sockorna               Frida Levin Sandra Kollberg         Lucas Nordström                                 10:43:00 
 486 Sanda skolan        The Superducklings     Julia Österlund Hugo Utterberg      Hanna Lukowiesky                                10:44:00 
 487 Allé skolan         Glitterstjärnorna      My Sandgren Victoria Petters        Minna Litzén           Julia Markström        10:45:00 
 488 Solklints skolan    Solklinttöisar 4       Kerstin Lundin Hanna Friström       Alicia Fogelberg       Elin Engström          10:46:00 
 489 Montessori skolan   Mini-Löparna           Zamira Clason Matilda Ahlström      Ylva Seigerlund        Miriam Sposito         10:47:00 
 490 Hörsne skolan       Hörsne 4ever           Anna Carlsson Tove Rönnbäck         Emelie Karlsson                                 10:48:00 
 491 Solberga skolan     Flumskummigum          Saga Bella Moa Särland              Rebecca Schandl        Edit Andersson         10:49:00 
 492 Havdhem skolan      Funny Bunnies          Anna Ahlin Amanda Westberg                                                          10:50:00 
 493 Vakant                                     Vakant                                                                              10:51:00 
 494 Roma skolan         De 3 bananmusketörer   Filip Johansson Nordberg Emma Karls Amanda Rasmussen Wes                            10:52:00 



Årskurs 5 Sorkar                                                        

 501 Sanda skolan        Åk.5 Sanda 2           Jesper Lundgren Kevin Lindkvist     Anni Pettersson        Nellie Nysell           9:30:00 
 502 Högby skolan        Superknattarna         Viktor Klintbom Edwin Wallin        Chanti Childs                                    9:31:00 
 503 Vakant                                     Vakant                                                                               9:32:00 
 504 Havdhem skolan      Call of duty noobs     Erik Nygren Henrik Westerlin        Andrew Linnander                                 9:33:00 
 505 Lärbro skolan       Free Runners           Erik Tomtlund Johannes Svärd        Linus Nypelius                                   9:34:00 
 506 Solberga skolan     Solberga-eliterna 5b   William Gahm Johan Buskas           Elias Jakobsson                                  9:35:00 
 507 Solklints skolan    Godisgrisarna          Philip Othberg Kristoffer Ringb                                                      9:36:00 
 508 Norrbacka skolan    Springmaskarna         Noa Onoszko Viktor Schager                                                           9:37:00 
 509 Fole skolan         Nettas pojkar          Josef Wiginder Zackarias Hillbo     Jesper Andersson                                 9:38:00 
 510 Hogrän skolan       Hogrän 3               Petter Rodebjer Joel Häglund        Vakant                                           9:39:00 
 511 Kräklingbo skolan   Löpsedlarna            Fredrik Levin Tim Palmgren          Pontus Olofsson                                  9:40:00 
 512 Vakant                                     Vakant                                                                               9:41:00 
 513 Fårösund skolan     Tobbe,Lady, Freddy     Daniel Gustafsson Jonathan Anderss  Emma Thurgren                                    9:42:00 
 514 Endre skolan        Den onde, gode, fule   Johannes Lindblad Daniel Örevik     Elof Winarve-Lindber                             9:43:00 
 515 Solberga skolan     Team Fijopo            Pontus Svensson Filip Jovanovic´    Jonas Sellin                                     9:44:00 
 516 Athene skolan       The Hard ones          Anton Nilsson Lucas Jerstedt        Frej Hegg              Aron Lindqvist          9:45:00 
 517 Norrbacka skolan    Röda pizzablommorna    Ellinor Vejlens Johannes Fritz      Malte Åberg                                      9:46:00 
 518 Allé skolan         Mommos limpa           Buster Rodlert Joel Silva           Albin Thomsson                                   9:47:00 
 519 Sanda skolan        Åk.5 Sanda 1           Alexander Bladh Olle Wigström       Jesper Olofsson                                  9:48:00 
 520 Högby skolan        Team  ewa              Adam Mellin Marko Ilic                                                               9:49:00 
 521 Vakant                                     Vakant                                                                               9:50:00 
 522 Dalhem skolan       Stigfinnarna           Tore Jägerup Zacharias Söderd       Vakant                                           9:51:00 
 523 Väskinde skolan     Power Guys             Rasmus Hägglund Daniel Alverbro     Fabian Olli Johanson                             9:52:00 
 524 Solberga skolan     Fiskbulana             Jesper Magnusson Aboubaker Suleim   Måns Nilsson                                     9:53:00 
 525 Solklints skolan    Bullarna               Simon Hillblom Anton Gustafsson     Fredrik Waldekranz                               9:54:00 
 526 Norrbacka skolan    Flämtande fettisar     Malte Mohammed                      Jacob                                            9:55:00 
 527 V-hejde skolan      Superrunners           Simon Malmros Philip Ahrling                                                         9:56:00 



Årskurs 5 Töisar                                                        

 531 Dalhem skolan       Lag ingenting          Jennifer Smedberg Paula Söderdahl   Johanna Engström                                 9:57:00 
 532 Vakant                                     Vakant                                                                               9:58:00 
 533 Väskinde skolan     The Rainbow Girls      Annie Hjerthén Ebba Ruthström       Johanna Björkander                               9:59:00 
 534 Athene skolan       V-N-E-N                Nora Dahlberg Vanessa Werkelin      Elin Pedersen          Nathalie Persson       10:00:00 
 535 Fårösund skolan     Vingarna               Jonna Johansson Casper Andersson    Lovisa Herlitz                                  10:01:00 
 536 Allé skolan         Visbyteamet            Sara Frendin Henrietta Holmbe       Cornelia Aaw                                    10:02:00 
 537 Terra Nova skolan   Schlagerbrudarna       Emilia Benneck Rebecca Ekman        Ebba Bavér                                      10:03:00 
 538 Solberga skolan     Tarzansdjungelpatrul   Ebba Henriksson Agnes Kolmodin      Linda Holmström                                 10:04:00 
 539 Garda skolan        Mongolian forwards     Stina Åström Kristoffer Ahlma       Isabelle Olofsson                               10:05:00 
 540 Solklints skolan    Sked, kniv & gaffel    Olivia Linder Leia Broman           Estelle Johansson                               10:06:00 
 541 Vakant                                     Vakant                                                                              10:07:00 
 542 Väskinde skolan     Dom tropiska springf   Nathalie Silvfer Felicia Kalmén     Lovisa Bergström       Fliza Olli Johanson    10:08:00 
 543 V-hejde skolan      Vibbledårarna          Sofie Lagerqvist Emma Pettersson    Elias Gillerfors                                10:09:00 
 544 Fårösund skolan     Tre Nyanser av Mögel   Julia Lindelund Agnes Erlandsson    Elisabeth Hellström                             10:10:00 
 545 Allé skolan         Lassis grannar         Anna Oscarsson Sara Nyberg          Elfrida Svedjer                                 10:11:00 
 546 Kräklingbo skolan   Black and white        Alice Heijbel Malin Warodell                                                        10:12:00 
 547 Fole skolan         Snabba Sengångarna     Hillevi Nyström Sara Magnusson      Hanna Björklund                                 10:13:00 
 548 Norrbacka skolan    Guldkorparna           Hannah Mellin Linnea Rosvall        Sofie Ljungqvist                                10:14:00 
 549 Garda skolan        Team RMJ               Markus Berggren Ronja Björkqvist    Joanna Tellgård                                 10:15:00 



Årskurs 6 Sorkar                                                        

 571 Dalhem skolan       Top Model 95           Einius Paulaitis Pontus Ahlström    Erik Harstäde          Erik Smedberg          10:35:00 
 572 Vakant                                     Vakant                                                                              10:36:00 
 573 Dalhem skolan       Henrik JR              Richard Nordahl Julius Jannehag     Henrik Sääf-Hagström                            10:37:00 
 574 Fole skolan         Namnlösa               Adrian Wiginder Gustaf Buskas       Tim Olofsson                                    10:38:00 
 575 Hogrän skolan       Hogrän 4               Rasmus Jacobsson Joel Weström       Vakant                                          10:39:00 
 576 Dalhem skolan       Bolibompa-drakarna     Markus Lawergren Rasmus Ahlby       Martin Pettersson                               10:40:00 
 577 Lärbro skolan       The speed Runners      Alexander Andersson Benjamin Hejden Elias Bogren                                    10:41:00 



Årskurs 6 Töisar                                                        

 551 Solberga skolan     GAM                    Gabriella Mellander Antonia Elving  Mimmi Westberg                                  10:16:00 
 552 Lärbro skolan       Spring för livet       Sofia Ylander Linnea Hägbom         Malin Johansson                                 10:17:00 
 553 Norrbacka skolan    Springsmurfarna        Sofia Östergren Melina Bendelin     Rim Reslan                                      10:18:00 
 554 Endre skolan        Maxi nördarna          Emely Jakobsson Johanna Petterss    Stephanie Andersson                             10:19:00 
 555 Terra Nova skolan   Bumbibjörnarna         Sara Waktel                         Maja Jörholt           Fanny Dahlgren         10:20:00 
 556 Hörsne skolan       Sill, dill & en till   Sandra Lingstedt Ida Lingstedt      Agnes Carlsson                                  10:21:00 
 557 Solklints skolan    Power Flower           Cecilia Lindmark Ellen Kloth                                                        10:22:00 
 558 Lärbro skolan       Z-girls 95             Emilia Björnlund Linda Hansson      Julia Söderstrand Wi                            10:23:00 
 559 Norrbacka skolan    Kartsmartarna          Amanda Ahlin Kendra Härlin          Edith Sandström                                 10:24:00 
 560 Dalhem skolan       Piff och Puff          Aurora Klint Ellen Eklund           Vakant                                          10:25:00 
 561 Fole skolan         TEAM NEA               Nora Nilsson Elin Nilsson           Alvina Edmundsson                               10:26:00 
 562 Athene skolan       Flamman                Amanda Larsson Amanda Ahlström      Felicia Zacryander                              10:27:00 
 563 Hörsne skolan       Hamburgerpeppar        Eva-Lisa Cederlund Frida K Jakobsso Cecilia Gudinge                                 10:28:00 
 564 Solberga skolan     FAS                    Sanna Svedjer Frida Hallgren        Amanda Eklöf                                    10:29:00 
 565 Lärbro skolan       3 haltande hyenor      Liw Hagman Jackie Svärd             Linn Bogren                                     10:30:00 
 566 Norrbacka skolan    #31#                   Matilda Berlin Simone Jakobsson     Jenny Rohnström                                 10:31:00 
 567 När skolan          Jag har glömt namnet   Frida Thomsson Viktoria Thomsso     Sissela Andersson      Alice Karlsson         10:32:00 
 568 Vakant                                     Vakant                                                                              10:33:00 
 569 Hörsne skolan       Sista gången Hörsne    Mikaela Rönnbäck Desiré Kolmodin    Linn Möller                                     10:34:00 



Årskurs 7-9 Sorka                                                       

 581 Vakant                                     Vakant                                                                               9:30:00 
 582 Solberga skolan     Kaggar som laggar      Jesper Steen Emanuel Hallgren       Malte Rieém Lindgren                             9:35:00 
 583 Gute skolan         Powerflower            Gry Larsson Tobias Plamboeck        Jonas Koivumäki                                  9:40:00 
 584 Solberga skolan     Peos pojkar            Emil Vejlens Oscar Gustafsson       Johannes Pedersen      Mikael Hjertén          9:45:00 



Årskurs 7-9 Töisa                                                       

 591 Solklints skolan    Meangirls              Olivia Broman Viktoria Bingstr                                                       9:50:00 
 592 Gute skolan         Turtle and Bunny       Hanna Maria Smeds Bea Holm                                                           9:55:00 
 593 Roma skolan         Petters Töisar         Alice Olsson Viktoria Nygren        Petter Ljung                                    10:00:00 
 594 Solberga skolan     One piece              Lisette  Andersson Katrin Andersson Arvid Andersson                                 10:05:00 
 595 Vakant                                     Vakant                                                                              10:10:00 
 596 Gute skolan         Hej-hopp               Johanna Nillson Erica Ahlqvist      Hannah Lindqvist                                10:15:00 
 597 Roma skolan         Frid´s brudar          Emma Söderstrand Olivia Ruthström                                                   10:20:00