Lillkorpen 2008lö 2008-05-17 14:06
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Årskurs 1 Sork 1600 m
    1 Humlegårds skolan              Geparderna            Samuel Wattskog Joar Guteson            William Unger                  (Emil Söderling)    Godkänd
    2 Terra Nova skolan              De 3 drakarna         Casper Jakobsson                        Elias Palmér Johanss         (Jacob Wisselgren)    Godkänd
    3 Humlegårds skolan              Baby Björnarna        Samuel Harlevi Melker Jakobsson         Filip Jonsson                 (Axel Björkqvist)    Godkänd
    4 Fole skolan                    Team Work             Samuel Östman Edvin Norman              Theodor Malmerfelt                                 Godkänd
    5 Norrbacka skolan               Star Wars diggarna    Jonathan Asplund Viktor Hejdenber       Zacarias Löfqvist                                  Godkänd
    6 Eskelhem skolan                Bebisarna             Kevin Bäckstäde Adam Åkerblom           Hampus Pettersson                                  Godkänd
    7 Lyckåker skolan                Lyckåkersspringarna   Adam Henriksson Edvin Johnsson          Fabian Lusth                   (Alfons Nilsson)    Godkänd
    8 V-hejde skolan                 Vågen                 Emil Bering Milla Fagerström            Wilmer Liljenström                                 Godkänd
    9 Lyckåker skolan                Vinnargrabbarna       Simon Söderdahl Oskar Ahlgren           Jesper Godman                   (Olle Svangren)    Godkänd
   10 Dalhem skolan                  Sniglarna i galopp    Lucas Hjerp Arvid Lindby                Vincent Ruthström                                  Godkänd
   11 Endre skolan                   Vattenvalarna         Filip Johansson Mikael Spolander        Erik Svensson                                      Godkänd
   12 Solklints skolan               Homer                 Rickard Cederqvist Cevin Söderqvist     Amanda Gustafsson               (Oskar Roswall)    Godkänd
   13 Väskinde skolan                Vinnarlaget           Adrian Nordgren Kasper Lindberg         Sebastian Greve                                    Godkänd
   14 Gråbo skolan                   Blixtpilarna          Mejram Glansholm Jacob Wilsson          Oliver Andersson                                   Godkänd
   15 V-hejde skolan                 Blay Blay Super       Anton Segerlund Marcus Johansson        Samuel Virgin                                      Godkänd
   16 Sanda skolan                   Ettakluddrarna        Adam Bjarneby Christoffer Gadd          Wiktor Åkerbäck                                    Godkänd
   17 Humlegårds skolan              Stridsflygplanen      William Tängeskog Dante Sandgren        Gustav Söderström              (Elias Pehrsson)    Godkänd
   18 Lyckåker skolan                De 4 springarna       Carl Jakobsson Emilia Bergvall          Lukas Mattsson                 (Isac Andersson)    Godkänd
   19 Norrbacka skolan               Blixtlöparna          Jonas Ihreskog Florin Elias Nordahl     Simon Mingert                                      Godkänd
   20 Lärbro skolan                  Datakrossarna         Alwin Larsson Isak Olofsson             Oskat Torndahl                                     Godkänd
   21 Fole skolan                    Knatte,Fnatte,Tjatte  Rasmus Virgin Edvin Nilsson             Julius Calla Kjellin                               Godkänd
   22 Väskinde skolan                Vaisarna              Simon Karlkvist Simon Livemo            Freja Franzén                                      Godkänd
   23 Tingstäde skolan               Grabbarna Stål        Kalle Horwitz Pelle Yttergren           David Yttergren                                    Godkänd
   24 Humlegårds skolan              Fyra Superhjältarna   Kristoffer Holmberg Hugo Nilsson        Einar Hörling                    (Gustav Levin)    Godkänd
   25 Endre skolan                   De tre eldsflammorna  Linus Örevik Pontus Thimgren            Gustav Glifberg                                    Godkänd
   25 Endre skolan                   Hayabusarna           Rickard Thimgren Johan Larsson                                                             Godkänd
   27 Terra Nova skolan              Lastbilslirarna       Philip Von Corswant Elias Olofsson      Jennifer Lauström                                  Godkänd
   28 Sanda skolan                   Blomhettan            Christian Hoas                          Johannes Johansson            (Isak Cederqvist)    Godkänd
   29 Tjelvar skolan                 Three Rockets         Ludvig Hägglund Jesper Nannsjö          Adam Ficher                                        Godkänd
   30 Norrbacka skolan               Norrbackablixtarna    Lucas Bejrum Isac Bejrum                Lino Lyander                 (Alexander Munthe)    Godkänd
   31 Dalhem skolan                  Springande mumierna   Casper Bergsten Emil Jansson            Harry Alm                                          Godkänd
   32 Gråbo skolan                   Knatte Fnatte Tjatte  Elin Jacobsson Joel Olai                Villian Olsson                                     Godkänd
   33 Norrbacka skolan               Legoteamet            Ville Hagman Erik Engström              Henning Engström                (Arvid Östanbo)    Godkänd
   34 Fardhem skolan                 De tre musketörerna   Rasmus Lydahl Emil Lindgren             Anton Pedersèn                                     Godkänd
   35 Gråbo skolan                   Blixtbollarna         Nicolina Jacobsson Elias Klang          Karl Karlsson                                      Godkänd
Årskurs 1 Töis 1600 m
    1 Norrbacka skolan               Diamanterna           Nathalie Franzén Molly Berggren         Tova Lindström                                     Godkänd
    2 Lyckåker skolan                Blixten               Maja Lingström Hilda Bogren             Gry Pettersson                                     Godkänd
    3 Väskinde skolan                Superstars            Emma Nygren Ebba Jacobsson              Ellen Bäckström                                    Godkänd
    4 Lyckåker skolan                De 3 vinnartjejerna   Tuva Nikolausson Agnes Englund          Tezz Gerkens                                       Godkänd
    5 Lyckåker skolan                De 3 kompisarna       Moa Segerdahl Wahlby Emelie Osterman    Simon Yllander                                     Godkänd
    6 Terra Nova skolan              Blixtarna             Emma Olofsson Hugo Svensson             Wilma Hulthen                                      Godkänd
    7 Tjelvar skolan                 Eldringarna           Samuel Tomsson Sanna Stärner            Rickard Bandelin                                   Godkänd
    8 Dalhem skolan                  Springande skeletten  Niklas Ekman Anna Hallbom               My Ahlgren                                         Godkänd
    9 Dalhem skolan                  Döskallarna           Cornelia Nordahl Wilma Cedergren        Jaanus Pussinen                                    Godkänd
   10 Lyckåker skolan                Sockertopparna        Tilda Nikolausson Linnea Karlsson       Moa Ahlgren                                        Godkänd
   11 Hogrän skolan                  Fifi och Ok           Ellen Engström Fanny Runfeldt                                                              Godkänd
   12 Lyckåker skolan                Superstjärnorna       Lynn Swahn Nelly Backeus                Ellen Broström                 (Ellen Karlsson)    Godkänd
   13 Rone skolan                    Lill-Plutten          Ludvig Dubrehed Nora Hult               Jonna Karlsson                  (Melinda Funck)    Godkänd
   14 Solklints skolan               Superstars            Linnea Hallin Sebastian Kippel          Alva Bingström                                     Godkänd
   15 Fole skolan                    Favoriterna F.E.C     Cornelia Jacobsson Ellen Edmundsson     Frida Eriksson                                     Godkänd
   16 Tjelvar skolan                 Supertrion            Ida Bani Shoraka Gilda Bjersander       Viktor Lindström                                   Godkänd
   17 V-hejde skolan                 Älvorna               Emilia Halldén-Rassing Emelie Törnqvist Amanda Jansson                                     Godkänd
   18 Tingstäde skolan               Sv grymmaste leopard  Erica Norberg Wilma Gahnström           Matilda Wetter                                     Godkänd
   19 Tjelvar skolan                 Three Stars           Moa Bohlin Samira Belkouche             Beata Henriksson                                   Godkänd
   20 Väskinde skolan                Stjärnspringarna      Hanna Nilsson Mikaela Rydberg           Vige Ekelund                                       Godkänd
   21 Lärbro skolan                  Dragon girls          Lina Larsson Natasha Eriksson           Gabriella Gräsman               (Ida Johansson)    Godkänd
   22 Humlegårds skolan              Dom tre blixtrarna    Vilma Thomsson Freja Fernholm           Ida Larsson                                        Godkänd
   23 V-hejde skolan                 Blixtarna             Elina Malm Elin Herman                  Annie Sjöndinkahlbom                               Godkänd
   24 Tingstäde skolan               Snygga djuren         Amanda Johannesson Jacob Ljunggren      Julia Skalberg                                     Godkänd
   25 Endre skolan                   Silverblixtarna       Alice Leander Cecilia Engfeldt          Amanda Larsson                                     Godkänd
   26 Terra Nova skolan              Superstjärnorna       Nellie Dahlström Jessie Gardell         Moa Pettersson                                     Godkänd
   27 Väskinde skolan                Blixten               Ebba Gahnström Maja Elofsson            Linnea Wikström                                    Godkänd
   28 Eskelhem skolan                Silverhundarna        Tilde Limbach Ida Johansson             Alma Suders                      (Lova Wiklund)    Godkänd
   29 Humlegårds skolan              Skogstrollen          Josefine Brobeck Emma Fäger             Moa Olofsson                                       Godkänd
   30 Fårö skolan                    TJEJLIGAN             Nanna Strömbom Greman Ida Söderlund     Emma Godman                                        Godkänd
   31 Sanda skolan                   Sångfåglarna          Lisa Thunegard Petra Pettersson         Noah Johansson                                     Godkänd
   32 Terra Nova skolan              Terras tuffa töisar   Tolou Magnusson Alma Persson            Alva Ladebäck                   (Moa Andersson)    Godkänd
   33 V-hejde skolan                 Blåsipporna           Elin Pettersson Saga Sjölund            Saga Rogersdotter                                  Godkänd
   34 Eskelhem skolan                Superkräftan          Norah Ekbladh Mathilda Larsson          Wilma Lundin                                       Godkänd
   35 Lyckåker skolan                Godisråttorna         Clara Lagerström Ida Wisen              Rasmus Pelz Svanborg                               Godkänd
   36 Väskinde skolan                Tjejligan             Clara Magnusson Nora Eriksson           Isabelle Stenström                                 Godkänd
   37 Terra Nova skolan              Lillkorpens Bästa!    Maja Kolmodin Moa Björklund             Lova Britse                                        Godkänd
   37 Fole skolan                    Fiskarna              Cecilia Pettersson Anton Södergren      Anna Tåhlin                  (Linus Söderström)    Godkänd
   39 Norrbacka skolan               Stjärnan              Ellen Moa                               Tilde                                              Godkänd
   40 V-hejde skolan                 Stjärnorna            Alva Enequist Freja Svennefjor          Amanda Smedberg                                    Godkänd
   41 Lyckåker skolan                Supertjejerna         Karin Tafvelin Tova Ihse                Lykke Leino                                        Godkänd
   42 Garda skolan                   Stjärnorna            Emil Berg Ida Hemmander                 Felicia Enderborg                                  Godkänd
Årskurs 2 Sork 1700 m
    1 Fole skolan                    Sås i påsen           Harald Wiginder Simon Buskas            Jack Åkerblom                                      Godkänd
    2 Lyckåker skolan                Arsenalspringarna     Isaac Glifberg Johan Fahlén             Malte Rosengren               (Anton Rosengren)    Godkänd
    3 Norrbacka skolan               Spiderpigs            Djeem Boechaisong Anton Hagberg         Ludde Thorell                    (Abbe Åkesson)    Godkänd
    4 Eskelhem skolan                Ärthjärnorna          Rickard Olsson Ludvig Rödland           Elias Wyrsch                                       Godkänd
    5 Högby skolan                   Slagskottet           William Weström Fabian Engström         Tom Lindby                      (Hugo Eliasson)    Godkänd
    6 Allé skolan                    Allé SK               Robert Norrby Leonard Broström          Julius Jääskeläinen                                Godkänd
    7 Lyckåker skolan                Gurkhalvorna          Artur Christoffersson Oskar Thuresson   Adrian Augustsson                                  Godkänd
    8 Norrbacka skolan               Spy Kids              David Nyman Love Norrman                                                                   Godkänd
    9 V-hejde skolan                 Coolast i snabbheten  Jonathan Ronsten Emma Hjalmarsson       André Gillerfors                                   Godkänd
   10 Allé skolan                    Hvkorparna            Jesper Lundahl Victor Greveback         Karl Nyberg                   (John Söderström)    Godkänd
   11 Terra Nova skolan              Odelbara              Oskar Strömbeck Daniel Oxenwaldt        Emrik Ahlström                                     Godkänd
   12 Tjelvar skolan                 De tre små klantarna  Samuel Alvinge Arvid Sundqvist          Anton Söderberg                                    Godkänd
   12 Norrbacka skolan               Pingisbollarna        Martin Andersson Gustav Mehler          My Ståhl Knudsen                  (Joel Olsson)    Godkänd
   14 Hogrän skolan                  Traktorpower          Daniel Larsson Alexander Smedbe         John Runfeldt                                      Godkänd
   15 Väskinde skolan                Rubinraketerna        Olof Westergren Fredrik Hagberg         Hampus Larsson                                     Godkänd
   16 Garda skolan                   Blixtrande Vargen     Lukas Björkman Erik Carlsson            Elias Jakobsson                                    Godkänd
   17 Väskinde skolan                Oskdexter             Jonathan Tofften Samuel Johansson       Daniel Ottinger                                    Godkänd
   18 När skolan                     Närkarna              Jenneli Smitterberg Filip Smitterber    Sofie Hägring                     (Rasmus Funk)    Godkänd
   19 Tjelvar skolan                 Lillkorpsteamet       Milton Thumegård Jesper Buskas          David Röclinger                                    Godkänd
   20 Väskinde skolan                Billabong             Oliver Frennesjö Josef Carlén           Alexander Berglund                                 Godkänd
   21 V-hejde skolan                 Maj-Gun´s datanördar  Simon Ahrling Hugo Stanius              Sebastian Lilja                                    Godkänd
   22 Fardhem skolan                 Zebrorna              Linnéa Andersson Alexander Nilsso       Dennis Andersson                                   Godkänd
   23 Roma kyrkskola                 Kyrkråttorna          Hugo Brucesson Jonatan Larsson          Alfons Nilsson                                     Godkänd
   24 När skolan                     Blixtrarna            Anna Karlsson Hanna Hägring             Anton Kullander              (Andreas Karlsson)    Godkänd
   25 Lärbro skolan                  Korparna              David Hansson Emma                      Alexander                                          Godkänd
   26 Terra Nova skolan              HAMSTER TEAM          Emma Höggren Robin Takac                Jonathan Carlsson                                  Godkänd
   27 Allé skolan                    Blixtarna             Lucas Hederstedt Hjalmar Jakobsso       Theodor Tronét                                     Godkänd
   28 Hörsne skolan                  Pris vinnarna         Malte Lundberg Oskar Karlsson           August Jonsson                  (Nils Ahlqvist)    Godkänd
   29 Lärbro skolan                  Sportdårarna          Robin Elias                             Jennifer                                           Godkänd
   30 Tjelvar skolan                 Tjelvarspringarna     Oskar Hultgren Oxxy Sandsjö             Gustav Schandel                                    Godkänd
   31 Tingstäde skolan               Tractor Lovers        Robin Johansson Elias Ringbom           Joakim Björkegren                                  Godkänd
   32 Sanda skolan                   The Ping-Pong boys    Fredrik Österlund Noel Nysell           Alexander W P                                      Godkänd
   33 Lärbro skolan                  Team Sportacus        Jonathan Trine                          Arilldh                                            Godkänd
   34 Tjelvar skolan                 Fotbollsgrabbarna     Gustav Melander Alexander Ahl           Wilmer Nilsson                                     Godkänd
   35 Klinte skolan                  Coola Grabbarna       Albin Jakobsson Jovan Kuzeljevic        Simon Nilsson                 (Linus Sehlstedt)    Godkänd
   36 V-hejde skolan                 Turboblixtarna        Erik Strömstedt Maja Gustavsson         Petter Mellquist                                   Godkänd
   37 Öja skolan                     Öjakillarna           Adam Hallenbring Johan Ahler            Jack Sedersten                  (James Larsson)    Godkänd
   38 Allé skolan                    Heroes                Emil Engqvist Viktor Ahlén              Johan Hederstedt                                   Godkänd
   39 Terra Nova skolan              IBK-Blixtarna         Amadeus Lydahl Alexander Lindva         Robert Von Corswant                                Godkänd
   40 Fårösund skolan                TRIPPELKILLARNA       Elliot Hultman Benjamin Werkeli         Robet Leal Andersson                               Godkänd
      Fårösund skolan                Fårösund klass 2      Linus Grönlund Gustav Molander          Emil Weinebrandt                               Ej godk.
      Högby skolan                   JWF                   Wilmer Hallin Jacobsson Felix Berggren  Johan Westberg                             Ej godk.
      Solklints skolan               Wild kids             Olivia Hallin Henrik Ansin              Alex Fredriksson                           Ej godk.
      Garda skolan                   Champions             Nils Åström Felix Enderborg             Ellen Blomqvist                            Ej godk.
      Lyckåker skolan                Gullegrisarna         Ludvig Fredriksson Karl Thomsson        Theo Sköld                          Ej godk.
      Dalhem skolan                  Eldgrisens lag        Jonathan Oliveskog Hejde Jacob Jannehag                                           Ej start
      Väskinde skolan                Oskdexter             Jonathan Tofftén Samuel Johansson       Daniel Ottinger                           Ej start
      Garda skolan                   Fiddy Racing          Sebastian Öst Valdemar Löfgren          Martin Hansson                                Ej start
Årskurs 2 Töis 1700 m
    1 Tjelvar skolan                 Chelsea ägarna        Johanna Blixt Ebba Jakobsson            Molly Fröberg                                      Godkänd
    2 Norrbacka skolan               Sunnygirls            Sandra Svensson Wilma Rosvall           Alba Nydahl-Müller                                 Godkänd
    3 Lyckåker skolan                Superstars            Emma Levin Agnes Melin                  Vendela Nordström                                  Godkänd
    4 Vänge skolan                   Vovinonnonarore       Amanda Fahlstedt Moa Olsson             Rebecka Magnusson                                  Godkänd
    5 Hörsne skolan                  Despringande lejonen  Hilda Nygren Alma Nygren                Cecilia Steffenburg             (Gabriel Adman)    Godkänd
    6 Lyckåker skolan                Handbollstjejerna     Sofie Cederlund Agnes Eriksson          Alice Gardell                                      Godkänd
    7 Fårö skolan                    Blixtarna             Ebba Kjellström                         Kristina Kalström            (Fredrik Nordlund)    Godkänd
    8 Athene skolan                  Super Knattarna       Pontus Rosvall Matilda Palmgren         Josefin Carlsson               (Matilda Westin)    Godkänd
    9 Solklints skolan               Racersniglarna        Ida Eriksson Joline Broman              Izabelle Mårtensson                                Godkänd
   10 V-hejde skolan                 Idolerna              Iza Hillbom Sofia Eriksson              Annie Svärd                                        Godkänd
   11 Allé skolan                    Liekorparna           Lisa Zetterström Elsa Ericsson          Linnéa Sandström                  (Ida Friberg)    Godkänd
   12 Solklints skolan               Running Stars         Emma Olofsson Ohm Jampathip             Elin Wallen-Petterss                               Godkänd
   13 Endre skolan                   Vinnarpilarna         Selma Palje Idalina Sjöma               Stephanie Söderström                               Godkänd
   14 Lyckåker skolan                Blixtarna             Jennifer Larsson Beatrice Yxfeldt       Nelly Lindquist                                    Godkänd
   15 Tjelvar skolan                 Skogsrävarna          Clara Hassborg Klara Andersson          Lina Jansson Solnes                                Godkänd
   16 Tingstäde skolan               Three girls           Caroline Lennartsson Emma Pettersson    Adina Björk                                        Godkänd
   17 Terra Nova skolan              Valparna              Filippa Karlström-Wallin Vera Gustafsso Elin Engström                                      Godkänd
   18 Allé skolan                    Allékorparna          Jonna Johansson Myra Karlén             Tim Jacobsson                  (Annie Hallgren)    Godkänd
   19 Öja skolan                     Öjatjejerna           Cornelia Sjödoff Johanna Nyberg         Tilde Olofsson                                     Godkänd
   20 Gråbo skolan                   Tre vattendroppar     Felicia Karlsson Nora Vestberg          Linn Eriksson                                      Godkänd
   21 V-hejde skolan                 Superdjuren           Hanna Karlsson                          Frida Jespersson                                   Godkänd
   21 Lyckåker skolan                Hundarna              My Frändestrand Vilma Nevala            Albin Yttergren Kess                               Godkänd
   23 Klinte skolan                  Töisarna              Emma Lundmark Felicia Jonasson          Farah Shaybany                                     Godkänd
   24 Fårösund skolan                Springbrudarna        Frida Erlandsson Andrea Bengtsson       Julia Lindell                                      Godkänd
   25 Gråbo skolan                   De tre hoppstyltorna  Evelina Nilsson Nikki Björklund         Olivia Pettersson                                  Godkänd
   26 Solklints skolan               Pet Shop              Wilma Ahlvin Erik Genits                Nicolina Björksv                 (Ester Nyberg)    Godkänd
   27 Athene skolan                  Super Chicas          Wilma Nilsson Vendela Werkelin          Hanna Johansson              (Melissa Zakriand)    Godkänd
   28 Tjelvar skolan                 Björnungarna          Julia Wahlby Amanda Johansson           Matilda Selander Per                               Godkänd
   29 Tingstäde skolan               Änglakorparna         Lovisa Viinikka Nadja Calamius          Sanna Dybeck Larsson                               Godkänd
   30 V-hejde skolan                 Korparna              Sara Helling Elin Horn                  Matilda Hermann                                    Godkänd
   31 Fardhem skolan                 Snabba Rabbisar       Lilli Ejdertun Elias Uddin              Felicia Sandqvist                                  Godkänd
   32 Athene skolan                  Power Puff Pinglorna  Johanna Norden Lott Fanny Andersson     Lovisa Samuelsson                                  Godkänd
   33 Väskinde skolan                Zorrozebrorna         Matilda Svensson Elin Elgán             Caroline Ringbim                                   Godkänd
   34 Lyckåker skolan                Mcdonaldshamburgarna  Clara Gottberg Olivia Hedenstei         Sara Jernberg                                      Godkänd
   35 Garda skolan                   Kittys                Madelene Hallberg Ida Nilsson           Sara Olsson                                        Godkänd
   36 Klinte skolan                  Blixtarna             Elin Söderström Elisa Österdahl         Annie Sahlsten                                     Godkänd
   37 Tjelvar skolan                 Springtjejerna        Julia Larsson Moa Eklöf                 Alexandra Holmstedt                                Godkänd
   38 Vänge skolan                   Badlössen             Neimi Jansson Ida Rasmusson             Ebba Nyberg                                        Godkänd
   39 Högby skolan                   Tre tramsiga troll    Liv Sundblad Tuva Öhman                 Jennifer Rosengren                                 Godkänd
   40 V-hejde skolan                 Blåelden              Sara Ekedahl Mathilda Boklund           Fanny Martell Norrby                               Godkänd
   41 Allé skolan                    CKVL                  Cornelia Enström Karin Nordin           Vendela Säldemar                        (Lovis)    Godkänd
   42 Solklints skolan               Solklints Diamond     Johanna Wångdahl Isabell Othberg        Molly Nordberg                                     Godkänd
      Tjelvar skolan                 Supergirls            Hanna Klang Maja Ronsten                Amanda Törnqvist                              Ej godk.
      Väskinde skolan                De galopperande häst  Sofia Alverbro Meja Romin               Lina Lenholm                                Ej godk.
      Norrbacka skolan               Stormvind             Isa Jansson Tomtlund Alicia Mehler      Ida Westerlund                            Ej godk.
      Endre skolan                   Blixtarna             Julia Nyström Matilda Gerndt            Annie Jannehag                      Ej godk.
      Lyckåker skolan                Supergirls            Tillie Nordström Jessica Peterson       Emilia Sjöberg                             Ej godk.
      Väskinde skolan                Palmerna              Moa Ericsson Olga Wollbo                Sofie Vistrand                            Ej godk.
      Tingstäde skolan               Supergirls            Johanna Torndal Emelie Bjurquist        Wilma Pettersson                               Ej godk.
      Terra Nova skolan              Four Girls            Clara Lindby Wilma Widange              Tilda Björkander                   (Moa Olsson) Ej godk.
 



Årskurs 3 Sork 2000 m                      

    1 Sanda skolan                   Superboys             Rikard Thunegard Erik Pettersson        Isak Sommestad                                     15:33 
    1 Tingstäde skolan               Superboys             Adam Thomsson Simon Johansson           Hans Landergren                                    15:33 
    3 Athene skolan                  Team Ling             Matilda Larsson Hampus Johansson        Rasmus Rosvall                                     16:12 
    4 När skolan                     Mr Dunderboll         Haron Al Rabaee Gabriel Randleff        Oskar Thoren                                       16:25 
    5 Terra Nova skolan              Superagents           Hampus Hoffman Anton Håkansson          Eddie Eriksson                (Pontus Arnesson)    18:18 
    6 Dalhem skolan                  De två killarna och   Jonathan Paulick Rikard Pettersso       Andre Ahlström                                     19:19 
    7 Väskinde skolan                Väskinde Giants       William Magnusson Tobias Jonsson        Davis Karlkvist                (Joakim Larsson)    19:36 
    7 Athene skolan                  Jediriddarna          Erik Lindgren Malte Hegg                Dennis Johansson                                   19:36 
    9 Rone skolan                    Sista Gänget Rone     Lucas Karlsson Felix Funk               Svante Mellander             (Alfons Grönström)    19:38 
   10 Allé skolan                    Stolpskotten          Jonathan Högberg Simon Frendin          Emil Svedjer                                       20:19 
   11 Tjelvar skolan                 Racingförarna         Villiam Löf Hampus Laveryd              Abdul Kader                                        20:28 
   12 Väskinde skolan                The 4 kids            Daniel Torndal Kevin Svensson           Louise Holmedahl               (Tilda Langland)    20:29 
   13 Väskinde skolan                De tre grabbarna      Jesper Rydberg Edvin Larsson            Rasmus Persson                                     21:25 
   14 Klinte skolan                  Korpgluggarna         Charlie Jakobsson Daniel Holmqvist      Hanna Jakobsson                     (Adam Oliv)    21:27 
   15 Terra Nova skolan              The Running Boys      Gustav Wessberg August Magnusson        Edvin Hallgren                                     21:29 
   16 Terra Nova skolan              Knatte fnatte Tjatte  Jonathan Hulthén Linus Andersson        Ludvig Waktel                                      22:00 
   17 Norrbacka skolan               Stora bananerna       Jonathan Mellin Elliot Bachelder        Oskar Kuttainen                                    22:06 
   18 Solklints skolan               Speed guys            Hugo Bingström Jonathan Mattes          William Hillblom                                   22:42 
   19 Fardhem skolan                 Team grankotte        Alex Johansson Nils Lövgren             Vakant                                             22:56 
   20 Lyckåker skolan                Två coola grabbar     Albin Pettersson Joel Leveau                                                               23:38 
   21 Kräklingbo skolan              75%                   David Levin Karin Eklund                Nils Erlands                                       24:08 
   22 V-hejde skolan                 Vibbleaporna          Erik Back Malcolm Malmros               Lucas Olsson                                       24:10 
   23 Fole skolan                    Blixtrarna            Jesper Joel                             Vanessa                                            24:18 
   23 Sanda skolan                   Simon & Company       Lukas Johansson Simon Andersson         Gustav Liepa Åström                                24:18 
   25 Eskelhem skolan                Dårarna               Victor Olsson Alex Limbach              Oscar Thomsson                  (Ola Söderdahl)    24:35 
   26 Norrbacka skolan               Visby Sorkar          Filip Engström Felix Knutas             Natan Åberg                    (Fredrik Ekelöf)    24:42 
   27 Gråbo skolan                   Snabba löparna        Puntus Flygebrant Melin Maja Almgren    Linus Dahlberg                                     24:49 
   28 Havdhem skolan                 3 laxar i en laxask   David Lindgren Patric Lamu              Lukas Ekström                                      24:52 
   29 V-hejde skolan                 Godisätarna           Albin Malmberg Oliver Gahne             Emil Bandinge                                      26:21 
   30 Lyckåker skolan                Tutti frutti          Truls Larsson Nicklas Andersso          Filip Söderdahl                (Elias Karlsson)    26:48 
   31 Fole skolan                    A.D.A                 Anton Nilsson Albin Glansholm           David Andersson                                    27:12 
   32 Gråbo skolan                   Fotbollskaninerna     Sara Söderberg Julia Jonasson           Johannes Furuhäll                (Mikael Väärä)    27:20 
   33 Tjelvar skolan                 MOONRUNNERS           Casper Edman Hampus Israelsso           Axel Starck                                        28:23 
   34 Fardhem skolan                 Gotlands terränggäng  Felix Sellin Jonathan Nilsson           Vakant                                             35:21 
   35 Tjelvar skolan                 LUNCHEN               Kevin Enderberg Samuel Svenden          Pontus Lidman                                      41:43 

      Tingstäde skolan               Knatte Fnatte&Tjatte  Matilda Hagström Jesper Hagström        Samuel Amner                                    Ej godk. 
      Terra Nova skolan              Mammaligan            Samuel Benneck Oliver Carlén            Adam Rindlaug                                   Ej godk. 
      Sanda skolan                   JHJ                   Hugo Bohman Joakim Olofsson             Julius Nilsson                                  Ej godk. 
      Endre skolan                   Dacarna               Dennis Johansson Axel Malmberg          Christoffer Wikström                            Ej godk. 
      Tjelvar skolan                 Tigers                Jonathan Wall                           Martin Hocaoglu                 (Isak Nordberg) Ej godk. 
      Garda skolan                   Garda3an              Johan Ahlmark Oliver Niklasson          Ella Tärnström                                  Ej godk. 
      Högby skolan                   Defyra superdiggarna  Hugo Nordvall Lukas Forsberg            Albin Wallin                  (Nicklas Larsson) Ej godk. 
      V-hejde skolan                 Visby Knattarna       Edvin Enequist Adam Smedberg            Kasper Sandelius                                Ej godk. 
      Endre skolan                   The Simpsons          Edvin Winarve-Lindberg William Robertso Duncan Robertson                                Ej godk. 
      Hogrän skolan                  Kebabpizzorna         Kan Pettersson Cesar Brecevic           Timmi Hansson                                   Ej godk. 
      Gråbo skolan                   De fyra musketörerna  Oscar Ahlby Hugo Eksholm                Ali Muhanned                 (Alexander Tingst) Ej godk. 
      Lärbro skolan                  Ghost Riders          Anton Hägbohm Lundgren Jonathan Nyberg  Marcus Röcklinger                               Ej godk. 
      Norrbacka skolan               I dont know           William Liljenberg                      Hannes Westberg             (Nicklas Johansson) ej start 
      Gråbo skolan                   Blixtspindlarna       Samuel Sandgren Philip Nilsson          David Lindqvist                                 ej start 
      Klinte skolan                  Skogsmullarna         Rosita Eliasson Mathilda Sjöndin        Adam Oliv                       (William Adsjö) ej start 



Årskurs 3 Töis 2000 m                      

    1 Väskinde skolan                Supergirls            Matilda Romin                           Maja Steen                                         18:03 
    2 Allé skolan                    Springhjärnorna       Nora Fernholm Felicia Johnsson          Johanna Holmberg                                   18:20 
    3 Lyckåker skolan                Polarna               Alma Jolby Fia Bergström                Julia Jakobson                                     18:33 
    4 Lyckåker skolan                Superstar             Moa Gustafsson Emma Gottfridsso         Julia Ahlby                                        18:39 
    5 V-hejde skolan                 Supersnabba tjejerna  Frida Pettersson Alice Söderholm        Maja Gillros                                       18:49 
    6 Allé skolan                    Superskottet          Agnes Flemming Lina Jörnhammar          Märta andersson           (Oskar Owen Bergmark)    19:34 
    7 Tjelvar skolan                 Guldänglarna          Jennifer Laveryd Ryan Reslan            Malak Reslan                                       19:58 
    8 Garda skolan                   Gardarabbisarna       Emelie Jacobsson Johanna Lervik         Bella Nilsson                                      20:03 
    9 Tingstäde skolan               Sv coolaste bästisar  Therese Ghanström Ruth Vinnika          Mikaela Bergström                                  20:05 
   10 Dalhem skolan                  Dalhems änglar        Minna Ganström Amanda Cederlund         Annie Rundby                                       20:14 
   11 Fårösund skolan                Kluckarna             Astrid Herlizt Emma Lindelund           Johanna Grönlund                                   21:21 
   12 Solklints skolan               Trillingarna          Fanny Lövgren Emma Hillblom             Wilma Hansson                                      21:38 
   13 V-hejde skolan                 Superstars            Elin Lawergren Clara Eriksson           Töva Hördin                                        22:14 
   14 Endre skolan                   Kaninänglarna         Kevin Malmberg Amanda Jakobsson         Moa Lindblad                                       22:16 
   15 Tjelvar skolan                 FOUR STARS            Rebecca Brolin Savannah Johanss         Emilia Kristiansson            (Tilde Melander)    22:53 
   16 Dalhem skolan                  De små humlorna som   Mikaela Ahlgren Emma Berg               Saga Berg Thorson              (Rodica Lövdahl)    23:05 
   17 Fole skolan                    Girls                 Malin Sjöberg Nickolina Bjärto          Isabella Kalla                                     23:28 
   18 När skolan                     Smaklösa              Maja Andersson Nora Hägring             Klara Seigerlund              (Maja Pettersson)    23:51 
   19 Tingstäde skolan               Supergirls            Moa Bergström                           Trine Cederblad              (Diana Kasselbäck)    24:05 
   20 Hogrän skolan                  Djurälskarna          Helena Hansén Ingrid Rodebjer           Hilda Jacobsson                                    24:18 
   21 Väskinde skolan                The Puppies           Cazzandra Lundell Engla Eriksson        Vakant                                             24:43 
   22 Athene skolan                  Supstjärnorna         Frieda Marcusson Izabella Eneqwis       Isidor Swande                                      24:50 
   23 Högby skolan                   Superstars            Moa Sandström Anna Klintbom             Felica Frögren                                     25:19 
   24 Tjelvar skolan                 Runstars              Tyra Levin Emilie Vigström              Alma Dahlström                                     26:31 
   25 Terra Nova skolan              SOS                   Dee Skinner Emelie Olsson               Dina Skinner                                       27:13 
   26 Eskelhem skolan                De Tre Trestisarna    Linnéa Dahlström Klara Rödén            Alma Nero                                          27:21 
   27 Klinte skolan                  EMR-korparna          Emely Wiman Maia Holst                  Robin Pettersson                                   28:00 
   28 Tjelvar skolan                 GIRLS                 Jennifer Olofsson Sofia Johansson       Emma Blomqvist                  (Wilma Thurell)    28:06 
   29 Norrbacka skolan               The running girls     Emma Löfqvist Gabriella Gardel          Yasmine Qwiberg                                    29:04 
   30 Tjelvar skolan                 Bästisstjärnorna      Julia Jovanovic Tove Montelin           Alicia Stenmark                                    29:09 
   31 Lyckåker skolan                Cheeta girls          Emma Lagerström Clara Jakobsson         Matilda Cubillos               (Felicia Bylund)    29:33 
   32 Solklints skolan               Superstars            Timmy Nordberg Julia Ohlsson            Ellen Wennerberg                                   30:25 
   33 Eskelhem skolan                The Girls             Emelie Sjölund Felicia Olsson           Jessica Thomsson                                   31:05 
   34 Norrbacka skolan               De tre bästa tjejern  Isabella Asplund Esra Fadhel Hass       Emmy Wiklund                                       32:04 
   35 Fårösund skolan                Blåvalarna            Johan Widgren Moa Karlsson              Erica Karlsson                                     33:15 
   36 Tjelvar skolan                 Hello Kitty           Emilia Jovanovic Nikolina Magnuss       Natalie Wigström                                   33:29 
   37 Terra Nova skolan              Black Beauty          Joanna Andersson Ellen Gustafsson       Amanda Lydahl                                      33:48 
   38 Lyckåker skolan                Power Puff Pinglorna  Clara Nilsson Jennifer Gahne            Frida Blom                       (Wilma Olsson)    34:45 
   39 Högby skolan                   Friends               Henrietta Jakobsson Jennifer Olsson     Rebecka Norrby                                     36:19 
   40 Rone skolan                    Bästa springarna      Vilma Hult Fanny Jakobsson              Samuel Hederstedt                                  36:34 
   41 Lyckåker skolan                Sussies bästa tjejer  Lovisa Gustafsson Ella Kennegård        Joy Andersson                                      36:58 
   42 Tjelvar skolan                 SUPERCATS             Elvira Ekelund Vendela Törnqvis         Emma Löfqvist                                      40:28 
   43 Havdhem skolan                 Sportnördarna 582     Linnea Pettersson Jasmine Mattsson      Kim Nygren                                         42:40 
   44 Gråbo skolan                   Minidropparna         Frida Hansson Joanne Olsson             Aysel Salman                                       53:47 

      V-hejde skolan                 Tomtenissarna         Ebba Erixon Ebba Strängborn             Stina Svärd                                     Ej godk. 
      Lärbro skolan                  Speedy girls          Emma Levin Emmie Larsson                Erika Segerdahl                                 Ej godk. 
      Norrbacka skolan               Hipphopparna          Gabriella Båge Moa Westin               Alice Löfqvist                                  Ej godk. 
      Terra Nova skolan              Super-girls           Felicia Idebom Michelle Besterm         Madeleine Håkansson                             Ej godk. 
      Tingstäde skolan               LTG                   Gabriella Olsson Therese Gahnströ       Leon Edlund                                     ej start 
      Allé skolan                    En karta & 3 blåbär   Märtha Andersson Ellen Olofsson         Oscar Owen-Berghmark                            ej start 



Årskurs 4 Sork 2700 m                      

    1 Väskinde skolan                Vinnarlaget           Gabriel Carlén Joar Ekelund             Douglas Holmedahl                                  23:01 
    2 Havdhem skolan                 Hansapojkarna         Vidar Funkquist Oliver Lundberg         Lukas Pettersson                                   25:21 
    3 Väskinde skolan                Fireballs             Amadeus Hansson Erik Hagberg            Rasmus Frännesjö                                   25:40 
    4 Gråbo skolan                   Firre Birre           Daniel Bolin Oliver Olsson              Mattias Johansson                                  31:13 
    5 Terra Nova skolan              Genarna               Gustav Strömbeck Elias Hernandez        Noel Ahlström                                      31:53 
    6 Hogrän skolan                  Hogrän 2              Gustaf Lavergren Kevin Paulick          Christoffer Jacobsso                               33:35 
    7 Väskinde skolan                The Running brains    Casper Lindby Mattias Wihlborg          Simon Vernersson                                   34:10 
    8 Dalhem skolan                  Badboys               Rasmus Hansson Niklas Weimer            Robin Cederlund                                    34:37 
    9 Lärbro skolan                  Sportnördarna         Oliver Lindstedt Philip Johansson       Erik Olsson                                        35:07 
   10 Öja skolan                     Här går Teletubbis    Dennis Jakobsson Fredrik Lif            Max Hallenbring                 (Arnold Pöppel)    35:41 
   11 Solberga skolan                Frankenstein Juniors  Niclas Thomasson Milos Cuskic           Micke Berg                                         36:00 
   12 Solberga skolan                Real Madrid           Gurra Wesström Lukas Edman              Ronja Fröberg                                      37:40 
   13 Eskelhem skolan                Rattle Snake          Erik Laitala Elias Rödland              Tim Johansson                                      38:24 
   14 Lyckåker skolan                Namnlösarna           Chris Jakobsson Viktor Hallin           Herman Christofferss                               38:35 
   15 Klinte skolan                  G-UNIT                Radischa Anton                          Lowe                                               38:57 
   16 V-hejde skolan                 Kakorna               Lovisa Virgin David Dahl                Niklas Jesperson                                   39:28 
   17 Klinte skolan                  We love music         Anis Ellinor                            Julia                                              39:35 
   18 Gråbo skolan                   Barbie Girls          Tobbe Käck Julia Wilson                 Philip Duckert                                     40:45 
   19 Solberga skolan                Mat på fredag         Tim Sälelinna Gabriel Ribaut            Jakob Ekman Nilsson                                43:04 
   20 Lyckåker skolan                Footballguys          Alex Backeus William Karlsson           Gustav Turesson                                    43:08 
   21 Fardhem skolan                 Three Black Stars     Olof Molinder Filip Urelind             Angelica Jakobsson                                 44:13 
   22 Hörsne skolan                  Källungegrabbarna     Johannes Lundberg Manfred Engström      Edward Lundberg                                    46:19 
   23 Dalhem skolan                  Dalhems dårarna       Rasmus Ekman Henrik Liljegren           Mathias Söderstrand                                51:30 
   24 Gråbo skolan                   2+1=3                 Hanna Olai John Widerström              Viktor Almgren                                     53:35 
   25 Solklints skolan               Solklintsorkarna 4    Rasmus Kippel Jesper Karlsson           Rasmus Lundgren                                    55:28 
   26 Montessori skolan              De Tre Vilsne Männen  Zaul Clason Lucas Karlsson              Adam Pettersson                                    57:41 
   27 Lyckåker skolan                Mårdattack            Patrik Björklund Rasmus Abrhamsso       Felicia Petersson                                  58:05 
   28 V-hejde skolan                 Tumbrottarna          Simon Lindgren Martin Olsson            Viktor Sjöberg                                   1:00:17 
   29 Dalhem skolan                  Flygande köttbullar   Felicia O Hejdenberg Joel Ganström      Christoffer Smedberg                             1:00:32 
   30 Väskinde skolan                K-Gnaget              Jesper Andersson Oliwer Söderholm       Birk Wallin                                      1:03:38 
   31 Allé skolan                    De Fyra Blixtarna     Nils Östanbo Hannes Jonsson             Adrian Hellman                  (Linus Larsson)  1:34:55 

      Hörsne skolan                  Black Sheep           Simon Kahlqvist Elias Kolmodin          Joel Klimczak Jacobs           (Anton Vistrand) Ej godk. 
      Högby skolan                   Högby 4               Oskar Weström Isak Eneqvist             Joakim Rosengren                                Ej godk. 
      Sanda skolan                   Björnligan            Samuel Lindqvist Robin Löfgren          André Mattsson                                  Ej godk. 
      Sanda skolan                   The Race guys         William Öhman Carl-Hannes Beij          Max Nilsson                                     Ej godk. 
      Kräklingbo skolan              Spyboda Springers     Oscar Åberg                             Linus Dahlby                   (Emrik Lundborg) ej start 
      Lyckåker skolan                3 gyllene majskolvar  Zebastian Höglund Emil Hööltä           Villiam Dahlström                               ej start 



Årskurs 4 Töis 2700 m                      

    1 Hörsne skolan                  Hörsne 4ever          Anna Carlsson Tove Rönnbäck             Emelie Karlsson                                    26:29 
    2 Allé skolan                    Glitterstjärnorna     My Sandgren Victoria Petters            Minna Litzén                  (Julia Markström)    35:10 
    3 Norrbacka skolan               Kick i baken          Lovisa Berlin Celine Nordlande          Hedda Dahlström                 (Julia Nilsson)    35:41 
    4 Lyckåker skolan                Vargsystrarna         Fanny Englund Tyra Mellin               Elin Johnsson                                      35:45 
    5 V-hejde skolan                 Streetgirls           Moa Ronsten Angelica Keiser                                                                35:47 
    6 V-hejde skolan                 IQ-NOLLORNA           Fanny Bevacqua André Söderholm          Hanna Bolin                                        36:06 
    7 Lyckåker skolan                Sockorna              Frida Levin Sandra Kollberg             Lucas Nordström                                    37:00 
    8 Stenkyrka skolan               Sista minuten         Amanda Norberg My Wallin                Rasmus Hallström                                   37:58 
    9 Havdhem skolan                 Flying Stars          Linnéa Ahlin Jenny Wahl                                                                    38:35 
   10 St Hans skolan                 Vi springer, gör du?  Astrid Hansson Ingrid Hansson           Alice Pettersson                                   39:41 
   11 Lyckåker skolan                Räkmackorna           Emelie Fredriksson Linnéa Logström      Sofia Adler                                        39:42 
   12 Stenkyrka skolan               Fotbollsbrudarna      Tanja Björkegren Lisa Hellenberg        Linn Hedren                                        40:08 
   13 Fardhem skolan                 Z.L.M                 Zenita Dunstrand Lina Olofsson          Michelle Andersson                                 40:46 
   14 Terra Nova skolan              3 yra 4               Emma Larsson Jennifer Othberg           Filippa Eile                                       41:05 
   15 Solklints skolan               Tiger Girls           Hanna Friström Kerstin Lundin                                                              43:06 
   16 Sanda skolan                   De tre vännerna       Asta Pettersson Alexandra Qvarnb        Wilma Hedin                                        43:07 
   17 Solberga skolan                Silverpilarna         Elvira Levin Jelena Saric               Andrea Drottenmyr                                  43:22 
   18 Solberga skolan                Flumskummigum         Saga Bella Moa Särland                  Rebecca Schandl                (Edit Andersson)    43:34 
   19 Allé skolan                    Springande fiskarna   Freja Ahlén Agnes Ljung                 Anna Hederstedt                                    43:46 
   20 Gråbo skolan                   Amatörernas Öde       Isabel Pettersson Amanda Söderströ      Emma Öhman                                         43:59 
   21 Roma skolan                    De 3 bananmusketörer  Filip Johansson Nordberg Emma Karlsson  Amanda Rasmussen Wes                               44:03 
   22 Solklints skolan               Solklinttöisar 4      Elin Engström                           Alicia Fogelberg                                   44:13 
   23 Väskinde skolan                Jiwes                 Saga Lindholm Jennifer Thomsso          Wilma Trennestam                 (Julia Livemo)    44:21 
   24 Havdhem skolan                 Funny Bunnies         Anna Ahlin Amanda Westberg                                                                 45:39 
   25 Gråbo skolan                   Panta mera            Zahra Al-Fahadawi Elina Airikainen                                                         46:49 
   26 Roma skolan                    MÅS                   Astrid Åkerblom Jennifer Möller         Frida Schüberg                                     47:02 
   27 Solberga skolan                De tre busarna        Ellinore Vinberg Jennifer Funk          Linnéa Andersson                                   48:06 
   28 Lyckåker skolan                Guldmedaljerna        Anna Norberg Klara Karlsson             Emma Forsberg                                      48:56 
   29 Stenkyrka skolan               Horse Power           Mina Horwitz                            Liza Samuelsson                                    54:40 
   30 Hogrän skolan                  Hogrän 1              Nadja Brecivic Tilda Carlsson           Amanda Larsson Steng                               55:37 
   31 Montessori skolan              Mini-Löparna          Zamira Clason Matilda Ahlström          Ylva Seigerlund                (Miriam Sposito)    55:51 
   32 Fårösund skolan                ICEE                  Cornelia Kalström Ellinor Eriksson      Emilia Olsson                   (Ida Kellström)    57:44 
   33 Garda skolan                   De tre gurkorna       Lee Björkqvist Mira Sundlin             Linnea Larsson                                   1:01:57 
   34 Solberga skolan                Kalle Anka babysarna  Alma Sundqvist Sofie Johansson          Desirée Engström                                 1:08:05 
   35 Högby skolan                   Högbytöisar           Isabelle Eliasson Julia Nordahl         Ellen Larsson                                    1:10:49 

      Norrbacka skolan               Se upp för dårarna!   Klara Fohlin Ellen Sandström            Wille Thorell                    (Isak Ahdrian) Ej godk. 
      Sanda skolan                   Scorpions             Sofia Dunstrand Lina Bjarneby           Anton Forss                                     Ej godk. 
      St Hans skolan                 Snabbare än vinden    Alice Pettersson                        Katarina Tronet                                 Ej godk. 
      Norrbacka skolan               Norrbackatigrarna     Mathilda Nyman Louise Lindberg          Diego Tholin                                    Ej godk. 
      Sanda skolan                   The Superducklings    Julia Österlund Hugo Utterberg          Hanna Lukowiesky                                Ej godk. 
      Väskinde skolan                Girl power            Louise Andersson Ellen Larsson          Julia Livemo                                    ej start 
      Klinte skolan                  ICE                   Ellinor Ida                             Casper                                          ej start 



Årskurs 5 Sork 3100 m                      

    1 Norrbacka skolan               Röda pizzablommorna   Ellinor Vejlens Johannes Fritz          Malte Åberg                                        27:25 
    2 Solberga skolan                Solberga-eliterna 5b  William Gahm Johan Buskas               Elias Jakobsson                                    28:53 
    3 Norrbacka skolan               Flämtande fettisar    Malte Mohammed                          Jacob                                              29:09 
    4 Kräklingbo skolan              Löpsedlarna           Fredrik Levin Tim Palmgren              Pontus Olofsson                                    31:40 
    5 Sanda skolan                   Åk.5 Sanda 1          Alexander Bladh Olle Wigström           Jesper Olofsson                                    32:51 
    6 Allé skolan                    Mommos limpa          Buster Rodlert Joel Silva               Albin Thomsson                                     33:31 
    7 Athene skolan                  The Hard ones         Anton Nilsson Lucas Jerstedt            Frej Hegg                      (Aron Lindqvist)    34:57 
    8 Solberga skolan                Team Fijopo           Pontus Svensson Filip Jovanovic´        Jonas Sellin                                       36:22 
    9 Väskinde skolan                Power Guys            Rasmus Hägglund Daniel Alverbro         Fabian Olli Johanson                               36:24 
   10 Norrbacka skolan               Springmaskarna        Noa Onoszko Viktor Schager                                                                 42:00 
   11 Fole skolan                    Nettas pojkar         Josef Wiginder Zackarias Hillbo         Jesper Andersson                                   44:37 
   12 Endre skolan                   Den onde, gode, fule  Johannes Lindblad Daniel Örevik         Elof Winarve-Lindber                               45:12 
   13 V-hejde skolan                 Superrunners          Simon Malmros Philip Ahrling                                                               45:25 
   14 Sanda skolan                   Åk.5 Sanda 2          Jesper Lundgren Kevin Lindkvist         Anni Pettersson                 (Nellie Nysell)    56:47 
   15 Högby skolan                   Superknattarna        Viktor Klintbom Edwin Wallin            Chanti Childs                                      58:07 
   16 Havdhem skolan                 Call of duty noobs    Erik Nygren Henrik Westerlin            Andrew Linnander                                 1:08:39 

      Solklints skolan               Godisgrisarna         Philip Othberg Kristoffer Ringb                                                         Ej godk. 
      Fårösund skolan                Tobbe,Lady, Freddy    Daniel Gustafsson Jonathan Anderss      Emma Thurgren                                   Ej godk. 
      Solklints skolan               Bullarna              Simon Hillblom Anton Gustafsson         Fredrik Waldekranz                              Ej godk. 
      Lärbro skolan                  Free Runners          Erik Tomtlund Johannes Svärd            Linus Nypelius                                  ej start 
      Hogrän skolan                  Hogrän 3              Petter Rodebjer Joel Häglund            Vakant                                          ej start 
      Högby skolan                   Team  ewa             Adam Mellin Marko Ilic                                                                  ej start 
      Dalhem skolan                  Stigfinnarna          Tore Jägerup Zacharias Söderd           Vakant                                          ej start 
      Solberga skolan                Fiskbulana            Jesper Magnusson Aboubaker Suleim       Måns Nilsson                                    ej start 



Årskurs 5 Töis 3100 m                      

    1 Solberga skolan                Tarzansdjungelpatrul  Ebba Henriksson Agnes Kolmodin          Linda Holmström                                    26:57 
    2 Norrbacka skolan               Guldkorparna          Hannah Mellin Linnea Rosvall            Sofie Ljungqvist                                   27:36 
    3 Allé skolan                    Lassis grannar        Anna Oscarsson Sara Nyberg              Elfrida Svedjer                                    32:18 
    4 V-hejde skolan                 Vibbledårarna         Sofie Lagerqvist Emma Pettersson        Elias Gillerfors                                   34:56 
    5 Garda skolan                   Mongolian forwards    Stina Åström Kristoffer Ahlma           Isabelle Olofsson                                  37:31 
    6 Kräklingbo skolan              Black and white       Alice Heijbel Malin Warodell                                                               39:37 
    6 Garda skolan                   Team RMJ              Markus Berggren Ronja Björkqvist        Joanna Tellgård                                    39:37 
    8 Väskinde skolan                The Rainbow Girls     Annie Hjerthén Ebba Ruthström           Johanna Björkander                                 40:09 
    9 Fårösund skolan                Tre Nyanser av Mögel  Julia Lindelund Agnes Erlandsson        Elisabeth Hellström                                42:31 
   10 Fole skolan                    Snabba Sengångarna    Hillevi Nyström Sara Magnusson          Hanna Björklund                                    47:13 
   11 Fårösund skolan                Vingarna              Jonna Johansson Casper Andersson        Lovisa Herlitz                                     48:04 
   12 Athene skolan                  V-N-E-N               Nora Dahlberg Vanessa Werkelin          Elin Pedersen                (Nathalie Persson)    49:17 
   13 Terra Nova skolan              Schlagerbrudarna      Emilia Benneck Rebecca Ekman            Ebba Bavér                                         51:40 
   14 Solklints skolan               Sked, kniv & gaffel   Olivia Linder Leia Broman               Estelle Johansson                                  53:38 
   15 Allé skolan                    Visbyteamet           Sara Frendin Henrietta Holmbe           Cornelia Aaw                                       57:33 
   16 Väskinde skolan                Dom tropiska springf  Nathalie Silvfer Felicia Kalmén         Lovisa Bergström          (Fliza Olli Johanson)  1:08:08 
   17 Dalhem skolan                  Lag ingenting         Jennifer Smedberg Paula Söderdahl       Johanna Engström                                 1:12:15 



Årskurs 6 Sork 3100 m                      

    1 Dalhem skolan                  Bolibompa-drakarna    Erik Smedberg Rasmus Ahlby              Martin Pettersson                                  30:36 
    2 Fole skolan                    Namnlösa              Adrian Wiginder Gustaf Buskas           Tim Olofsson                                       33:30 
    3 Dalhem skolan                  Top Model 95          Einius Paulaitis Pontus Ahlström        Erik Harstäde                                      36:28 
    4 Hogrän skolan                  Hogrän 4              Rasmus Jacobsson Joel Häglund           Petter Rodebjer                                    39:43 
    5 Lärbro skolan                  The speed Runners     Alexander Andersson Benjamin Hejdenb    Elias Bogren                                       47:06 
    6 Dalhem skolan                  Henrik JR             Richard Nordahl Julius Jannehag         Henrik Sääf-Hagström                               59:46 



Årskurs 6 Töis 3100 m                      

    1 Hörsne skolan                  Sista gången Hörsne   Mikaela Rönnbäck Desiré Kolmodin        Linn Möller                                        22:49 
    2 Norrbacka skolan               Kartsmartarna         Amanda Ahlin Kendra Härlin              Edith Sandström                                    26:12 
    3 Norrbacka skolan               #31#                  Matilda Berlin Simone Jakobsson         Jenny Rohnström                                    26:27 
    4 Solklints skolan               Power Flower          Cecilia Lindmark Ellen Kloth                                                               31:29 
    5 Fole skolan                    TEAM NEA              Nora Nilsson Elin Nilsson               Alvina Edmundsson                                  32:47 
    6 Norrbacka skolan               Springsmurfarna       Sofia Östergren Melina Bendelin         Rim Reslan                                         42:56 
    7 När skolan                     Jag har glömt namnet  Frida Thomsson Viktoria Thomsso         Sissela Andersson              (Alice Karlsson)    44:52 
    8 Lärbro skolan                  Spring för livet      Sofia Ylander Linnea Hägbom             Malin Johansson                                    46:09 
    9 Solberga skolan                FAS                   Sanna Svedjer Frida Hallgren            Amanda Eklöf                                       47:30 
   10 Lärbro skolan                  3 haltande hyenor     Liw Hagman Jackie Svärd                 Linn Bogren                                        48:10 
   11 Athene skolan                  Flamman               Amanda Larsson Amanda Ahlström          Felicia Zacryander                                 49:47 
   12 Solberga skolan                GAM                   Gabriella Mellander Antonia Elving      Mimmi Westberg                                     51:40 
   13 Endre skolan                   Maxi nördarna         Emely Jakobsson Johanna Petterss        Stephanie Andersson                                52:17 
   14 Lärbro skolan                  Z-girls 95            Emilia Björnlund Linda Hansson          Julia Söderstrand Wi                               53:58 
   15 Dalhem skolan                  Piff och Puff         Aurora Klint Ellen Eklund               Vakant                                           1:02:05 
   16 Hörsne skolan                  Hamburgerpeppar       Eva-Lisa Cederlund Frida K Jakobsso     Cecilia Gudinge                                  1:08:27 

      Terra Nova skolan              Bumbibjörnarna        Sara Waktel                             Maja Jörholt                   (Fanny Dahlgren) Ej godk. 
      Hörsne skolan                  Sill, dill & en till  Sandra Lingstedt Ida Lingstedt          Agnes Carlsson                                  ej start 



Årskurs 7-9 So 3300 m                      

    1 Solberga skolan                Peos pojkar           Emil Vejlens Oscar Gustafsson           Johannes Pedersen              (Mikael Hjertén)    23:15 
    2 Gute skolan                    Powerflower           Gry Larsson Tobias Plamboeck            Jonas Koivumäki                                    39:11 
    3 Solberga skolan                Kaggar som laggar     Jesper Steen Emanuel Hallgren           Malte Rieém Lindgren                               40:33 



Årskurs 7-9 Tö 3300 m                      

    1 Roma skolan                    Petters Töisar        Alice Olsson Viktoria Nygren            Petter Ljung                                       32:45 
    2 Solklints skolan               Meangirls             Olivia Broman Viktoria Bingstr                                                             33:53 
    3 Solberga skolan                One piece             Lisette  Andersson Katrin Andersson     Arvid Andersson                                    42:17 
    4 Gute skolan                    Hej-hopp              Johanna Nillson Erica Ahlqvist          Hannah Lindqvist                                   54:44 

      Gute skolan                    Turtle and Bunny      Hanna Maria Smeds Bea Holm                                                              ej start 
      Roma skolan                    Frid´s brudar         Emma Söderstrand Olivia Ruthström                                                       ej start