Lillkorpen 2006lö 2006-05-06 14:28
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

  Pl tartnr Klubb                           Nr. lapp                    Namn                              Kommentar             Rank                      Tid 



Årskurs 1 Sorkar  (57)       1470 m                      

         12 Athene skolan                   Geoparderna                 Hampus Johansson Dennis Johansson Rasmus Rosvall        (Kaspian Jakobsson)     Godk. 
         34 Havdhem skolan                  De Tre Små Grisarna         Daniel Nilsson                    Tobias Ronström       (Felix Nordin)          Godk. 
         62 Tingstäde skolan                3 Kor Som Springer          Adam Thomsson                     Simon Johansson       (Hans Landergren)       Godk. 
         13 Havdhem skolan                  De Tre Gräsmattorna         Samuel Käldare                    William Snöbohm       (Ludvig Rieem C)        Godk. 
         33 Athene skolan                   Atheneshjältar              Hannes Karlsson                   Alicia Carlsson       (Ted Sühr)              Godk. 
         52 Gråbo skolan                    Gråbo Boys                  Oscar Ahlby                       Hugo Eksholm          (Alexander Tingströ     Godk. 
         16 Eskelhem skolan                 Guldstenen                  Victor Olsson Alex Limbach        Alma Nero             (Rickard Olsson)        Godk. 
         53 Lyckåker skolan                 Bröderna Grimm              Eddie Lundquist Joel Leveau       Elias Sundberg        (Rickard Engström)      Godk. 
          8 V-hejde skolan                  Superblixtarna              Emil Bandinge                     Adam Smedberg         (Erik Back)             Godk. 
         27 Hogrän skolan                   Sverige                     Kan Pettersson                    Timmi Hansson         (Cesar Brecevic)        Godk. 
         38 Terra Nova skolan               Eldsflammorna               Samuel Benneck                    Malcolm H Olander     (Noel Ahlström)         Godk. 
         19 Tjelvar skolan                  It's raining men            Jonathan                          Hampus                (Kader)                 Godk. 
         29 Humlegårds skolan               Yrpellarna                  Emil Svedjer Oscar O-Bergmark     Jonathan Högberg      (Simon Frendin)         Godk. 
          7 Terra Nova skolan               Laserstjärnorna             Gustav Wessberg                   Jonathan Hultén       (Eddie Eriksson)        Godk. 
         46 Väskinde skolan                 Raketerna                   Samuel Johansson Daniel Torndal   Fredrik Hagberg       (Olof Westergren)       Godk. 
         50 V-hejde skolan                  Superlaget                  André Gillerfors                  Jonathan Ronsten      (Emma Hjalmarsson)      Godk. 
         58 Kräklingbo skolan               A.N.D.                      Andreas Martinsson                Nils Erlands          (David Levin)           Godk. 
         54 Barlingbo skolan                The Four Spidermans         Edvin Winarve Lindberg Tarka Hami Ken Malmberg          (Christoffer Wikstr     Godk. 
         36 Väskinde skolan                 Sportligan                  William Magnusson Joakim Larsson  David Karlqvist       (Tobias Jonsson)        Godk. 
         48 När skolan                      Skogens Kungar              Oskar Thoren                      Gabriel Randleff      (Svante Melander)       Godk. 
         15 Väskinde skolan                 Turbolaget                  Jonathan Larsson                  Alexander Berglund    (Josef Carlén)          Godk. 
         39 V-hejde skolan                  Godisgänget                 Lukas Olsson                      Malcolm               (Casper)                Godk. 
         57 Väskinde skolan                 Blixtarna                   Eric Jacobsson                    Edvin Larsson         (Martin Kolmodin)       Godk. 
         47 Sanda skolan                    Blixtarna                   Simon Andersson                   Lukas Johansson       (Gustav Liepa)          Godk. 
          5 Rone skolan                     Blixtarna                   Hugo Nordvall                     Alfons Grönström      (Patric Lamu)           Godk. 
          9 Tjelvar skolan                  FLAME BOYS                  Oskar Gutedal                     Karl Wesström         (Casper Edman)          Godk. 
          4 Väskinde skolan                 Bysarna                     Joel Elofsson                     Rasmus Persson        (Jesper Rydberg)        Godk. 
         32 Lärbro skolan                   ELD ÖRNARNA                 Anton Lundgren Hägbom             Jonathan Nyberg       (Patricia Meijer)       Godk. 
         10 Gråbo skolan                    Limalu                      Linus Dahlberg                    Maid Avdic            (Lucas Jernberg)        Godk. 
         63 Lärbro skolan                   EKORARNA                    Felix Brändström                  Hedda Ottestam        (Markus Röcklinger)     Godk. 
         51 Tjelvar skolan                  Mr Kings                    Martin Hocaoglu                   Madeleine Lerberg     (Isak Nordberg)         Godk. 
         31 Tingstäde skolan                De Tre Getingarna           Samuel Amnér                      Jesper Hagström       (Trine Cederblad)       Godk. 
         21 Lyckåker skolan                 Amazonas                    Adam Söderman Albin Pettersson    David Larsson         (Martin Leino)          Godk. 
          2 Havdhem skolan                  De Tre Nissarna             David Lindgren                    Edvin Amfunds         (Markus Lindkvist)      Godk. 
         61 Norrbacka skolan                Norrbackakometerna          Filip Engström Nathan Åberg       Felix Knutas          (Fredrik Ekelöf)        Godk. 
         23 Fardhem skolan                  Dragontrap                  Alex Johansson Sofie Ahlström     Felix Sellin          (Frida Urelind)         Godk. 
         49 Terra Nova skolan               Lilla Leoparderna           August Magnusson                  Linus Andersson       (Simon Pileborg)        Godk. 
         26 Roma kyrkskola                  Supersnabba Hamstrar        Odd Runfeldt                      Isidor Swande         (Johanna Kahlqvist)     Godk. 
         28 Athene skolan                   Sandstormarna               Aron Benedicto Oscar Schüberg     Martin Ekdahl         (Erik Lindgren)         Godk. 
         44 Havdhem skolan                  De Tre Knattarna            Emrik Niklasson                   Lukas Ekström         (Gustav Mattsson)       Godk. 
         42 Lyckåker skolan                 Tarantellorna               Jonathan Wessman                  Jonathan Jakobsson    (Elias Karlsson)        Godk. 
         20 Gråbo skolan                    Gråbo Geparderna            Mikael Väärä                      Marco Cuskic          (Konrad Carlsson)       Godk. 
         59 Högby skolan                    Supernördarna               Lukas Forsberg                    Albin Wallin          (Felicia Forsling)      Godk. 
         37 Dalhem skolan                   Eldens Killar               Andreas Berge                     Jonathan Paulick      (Niclas Andersson)      Godk. 
         18 V-hejde skolan                  Jönssonligan                Oliver                            Edvin Eneqvist        (Lukas Unnerfeldt)      Godk. 
         22 Barlingbo skolan                The Three Spidermans        William Robertson                 Adrian Cedergren      (Kevin Malmberg)        Godk. 
         11 Lyckåker skolan                 James Bond                  Filip Söderdahl                   Linus Dahlström                               Godk. 
         40 Tjelvar skolan                  SNIGLARNA                   Kevin Enderberg                   Hampus Israelsson     (Samuel Svedén)         Godk. 
         30 Norrbacka skolan                Norrbackasökarna            Albin Ahlin                       Oscar Kuttainen       (Jonathan Mellin)       Godk. 
         41 Gråbo skolan                    Diamanterna                 Joakim Persson                    Samuel Sandgren       (Philip Nilsson)        Godk. 
         60 V-hejde skolan                  Blixtarna II                Philip                            Adina Andersson       (Nils)                  Godk. 
          1 Högby skolan                    Tre Gringos                 André Eriksson                    Niklas Larsson        (Christian Bergsten     Godk. 
         55 Fardhem skolan                  Scrapman                    Björn Ljunggren                   Jonathan Nilsson      (Edwin Flygare)         Godk. 

         43 Athene skolan                   Athenehjältarna             Ted                               Alicia                (Hannes)             ej start 
         17 Terra Nova skolan               De 3 Blixtarna              Izabelle Darvelid                 Edvin Hallgren        (Pontus Arnesson)    ej start 
         25 Väskinde skolan                 Geoparderna                 Moa Eriksson                      Caroline Ringbom                           ej start 
          6 Hörsne skolan                   Springarna                  Kalle Pettersson                  Joel Klimczak                              ej start 



Årskurs 1 Töisar  (44)       1470 m                      

         87 Garda skolan                    Supersnabbablixtarna        Johan Ahlmark                     Ella Ternström        (Johanna Lervik)        Godk. 
         81 Norrbacka skolan                Bästa Tjejerna              Emma Löfgren                      Yasmine Qviberg       (Gabriella Båge)        Godk. 
        111 Garda skolan                    Gardas Vinnarskallar        Oliver Niklasson                  Emelie Jakobsson      (Bella Nilsson)         Godk. 
        106 Väskinde skolan                 Tjejligan                   Sofie Vistrand Caroline Ringbom   Maja Steen            (Paulina Hallin)        Godk. 
         66 V-hejde skolan                  Supersnabbanelly            Alice Söderholm                   Frida Pettersson      (Maja)                  Godk. 
         85 Tjelvar skolan                  Rubinsnäckorna              Emilia Jovanovic                  Jennifer Laveryd      (Natalie Vigström)      Godk. 
        103 Tingstäde skolan                De Tre Vitsipporna          Amanda Olsson                     Gabriella Olsson      (Therese Gahnström)     Godk. 
         74 Väskinde skolan                 Delfinerna                  Sofia Alverbro                    Meja Romin            (Matilda Romin)         Godk. 
         91 Havdhem skolan                  Superhjältarna              Linnea Pettersson                 Kim Nygren            (Daniel Lorin)          Godk. 
        100 Lyckåker skolan                 Ice Cream                   Clara Nilsson Fanny Johansson     Clara Jakobsson       (Wilma Olsson)          Godk. 
         72 Terra Nova skolan               AMA                         Ava Rashidinaghad                 Madeleine Håkansson   (Anton Håkansson)       Godk. 
         76 Lyckåker skolan                 Stjärnorna                  Moa Gustafsson                    Julia Ahlby           (Joy Andersson)         Godk. 
         80 Gråbo skolan                    Eldstjärnorna               Felicia Karlsson                  Elsa Nelin            (Ali Muhammed Yousi     Godk. 
         67 Fårösund skolan                 Blixtarna                   Erica Karlsson                    Emma Lindelund        (Johan Widgren)         Godk. 
        109 Tjelvar skolan                  Superstjärnorna             Emilia Kristiansson               Rebecca Brolin        (Martin Andersson)      Godk. 
         88 Terra Nova skolan               Superstjärnorna             Joanna Andersson                  Amanda Lydahl         (Ellen Gustafsson)      Godk. 
         97 Humlegårds skolan               Springarna                  Ellen Olofsson Märtha Andersson   Elin Gardelius        (Lovisa Hoas)           Godk. 
         82 V-hejde skolan                  Blixtarna                   Tova Hördin                       Ebba Strängeborn      (Jesper)                Godk. 
         75 Fardhem skolan                  Witch                       Karolina Sandqvist                Turid Simander        (Jorunn Björkegren)     Godk. 
         79 Tingstäde skolan                Stjärnorna                  Alex Österdahl                    Ruth Viinikka         (Diana Kasselbäck)      Godk. 
         90 Väskinde skolan                 Dom Tre Tjejerna            Vilma Claesson                    Cazzandra Lundell     (Engla Eriksson)        Godk. 
         73 Humlegårds skolan               Springartjejerna            Lina Jörnhammar Madelene Brobäck  Isabell Ekman         (Patricia Andersson     Godk. 
         93 Tjelvar skolan                  De Fyra Guldtjejerna        Elvira Ekelund Wilma Thurell      Lovisa Eklöf          (Jennifer Olofsson)     Godk. 
         83 Athene skolan                   Power Puff Pinglorna        Josefin Nordén                    Petronella Bryngelss  (Frieda Marcusson)      Godk. 
         69 Tjelvar skolan                  Örnarna                     Tyra Levin                        Alma Dahlström        (Emelie Vigström)       Godk. 
         89 Humlegårds skolan               Snurre Sprätt               Johanna Holmberg Felicia Larsson  Nora Fernholm         (Agnes Flemming)        Godk. 
         71 Högby skolan                    Superstars                  Henrietta Jakobsson William Lind  Moa Sandström         (Anna Klintbom)         Godk. 
         99 Rone skolan                     Skorpionerna                Samuel Hederstedt                 Vilma Hult            (Emeline Karlsson)      Godk. 
        107 Fårö skolan                     Hästarna                    Kristina Kalström                 Ebba Kellström        (Frida Erlandsson)      Godk. 
         98 V-hejde skolan                  Småponnyerna                Elin Lawergren                    Clara Eriksson        (Ebba Erixon)           Godk. 
        105 Norrbacka skolan                Pysseltjejerna              Embla Linge                       Isabella Asplund      (Klara)                 Godk. 
         64 Gråbo skolan                    Eldtjejerna                 Sara Söderberg                    Julia Jonasson        (Emma Petterssonåhl     Godk. 
         96 Gråbo skolan                    Supernallarna               Maja Almgren                      Alexander Jacobsson   (Joanne Olsson)         Godk. 
         70 Norrbacka skolan                Stjärntjejerna              Alice Löfqvist Moa                Gabriella Gardell     (Maja Bark)             Godk. 
        104 Terra Nova skolan               Delfinerna                  Felicia Idebom                    Michelle O Besterman  (Dee Skinner)           Godk. 
         78 Väskinde skolan                 De 3 busarna                Tilda Langland                    Louise Holmdahl       (Erik Werkelin)         Godk. 
         68 Lyckåker skolan                 Chihuahuarna                Jennifer Gahne Johanna Grönlund   Frida Blom            (Matilda Cubillos)      Godk. 
         92 Lyckåker skolan                 Bästa Vännerna              Fia Bergström                     Julia Jakobsson       (Linnéa Thomsson)       Godk. 
         84 När skolan                      Nassarna                    Maja Pettersson Jennelie Smitter  Klara Seigerlund      (Filip Smitterberg)     Godk. 
         95 Högby skolan                    Tre Stjärnor                Rebecka Norrby                    Philippa Lönning      (Jennifer Olsson)       Godk. 
        108 Lyckåker skolan                 Häst-Hund-Kaninerna         Alma Jolby                        Emma Gottfridsson     (Lovisa Gustafsson)     Godk. 
         77 Tjelvar skolan                  Killen& Tjejen              Julia Jovanovic                   William Löf                                   Godk. 

        101 Tjelvar skolan                  VILDHUNDARNA                Sofia Johansson Emma Löfqvist     Savannah Johansson    (Emma Blomkvist)     Ej godk. 
         86 Dalhem skolan                   Blåsipporna                 Emma Berg                         Rodica Lövdahl                             ej start 



Årskurs 2 Sorkar  (50)       1800 m                      

        187 V-hejde skolan                  De 3 Snorkråkorna           Adrian Hellqvist                  André Söderholm       (Emil Johansson)        Godk. 
        192 Väskinde skolan                 Vinnarlaget                 Joar Ekelund                      Douglas Holmedahl     (Gabriel Carlén)        Godk. 
        191 Humlegårds skolan               De Tre Gutegrabbarna        Edvin Takavarasha                 Elliot Takavarasha    (Josef Söderling)       Godk. 
        185 Väskinde skolan                 Super Killarna Från         Erik Hagbert                      Amadeus Hansson       (Tom Eriksson)          Godk. 
        223 Tjelvar skolan                  Kändisarna                  Mohammed Al                       Robin Larsson         (Valdemar Löf)          Godk. 
        212 Lyckåker skolan                 Den Nya Skitungen           Alex Backéus                      Jonas Grönhagen       (Herman Möllerström     Godk. 
        214 Tjelvar skolan                  Real Madrid                 Gurra Wesström                    Adrian Ekengren       (Lucas Edman)           Godk. 
        204 Hörsne skolan                   Raggarna                    Elias Kolmodin                    William Mattiasson    (Anton Vistrand)        Godk. 
        217 Fole skolan                     Raketerna                   Simon Buskas                      Elin Lundin           (Harald Wiginder)       Godk. 
        231 Norrbacka skolan                Örnarna                     Wilhelm Thorell                   Diego Tholin          (Anton Olsson)          Godk. 
        210 Humlegårds skolan               Superspringarna             Linus Samuelsson                  Erik Lundahl          (Louie Söderberg)       Godk. 
        202 Högby skolan                    Fotbollsälskarna            Oskar Weström                     Isak Eneqvist         (Joakim Rosengren)      Godk. 
        189 Länna skolan                    Ragawi                      Rasmus Lundgren                   Gabriel Ribaut        (William Hillblom)      Godk. 
        216 Terra Nova skolan               Snårkråkorna                Gustav Strömbeck                  Jakob Olsson          (Calle Jörholt)         Godk. 
        186 Tjelvar skolan                  Rumpnissarna                Micke Berg                        Jacob Ekman           (Pablo Hansson)         Godk. 
        228 Dalhem skolan                   Rumpnissarna                Rasmus Hansson                    Rasmus Ekman          (Niklas Weimer)         Godk. 
        219 Humlegårds skolan               Sportkillarna               Leo Unnermark                     Linus Larsson         (Adrian Hellman)        Godk. 
        215 V-hejde skolan                  Västerhejdestjärnorn        David Dahl                        Lovisa Virgin         (Nilkas Jespersson)     Godk. 
        222 Väskinde skolan                 De Tre Musketörerna         Simon Vernersson                  Oliwer Söderholm      (Mattias Wihlborg)      Godk. 
        226 Montessori skolan               De Tre Vilsna Männen        Lucas Sean                        Zaul                  (Adam)                  Godk. 
        234 Terra Nova skolan               Döskallarna                 Robin Olofsson                    Jesper Blomqvist      (Jimmy Schelin)         Godk. 
        236 Gråbo skolan                    Skogsspringarna             Daniel Bolin                      Hanna Olai            (Milos Cuskic)          Godk. 
        195 Tjelvar skolan                  Birdwatchers                David Högberg                     Niclas Thomasson      (Josef Kalhory)         Godk. 
        203 Norrbacka skolan                Havsörnarna                 Nils Tannfelt                     Edvin Ekbom           (Isac Ahdrian)          Godk. 
        233 Stånga skolan                   Flundrarna                  Christian Fredin                  Elias Hallin          (Nicklas Gustavsson     Godk. 
        227 Gråbo skolan                    DAVA-Kungarna               David Stenström Anton Söderberg   Arild Carlsson        (Viktor Almgren)        Godk. 
        218 Gråbo skolan                    Superblixtarna              Chris Bastholm                    Tobias Käck           (Frida Hansson)         Godk. 
        184 Lyckåker skolan                 Lyckåkersprintarna          Emil Höltää                       Rasmus Abrahamsson    (Julian)                Godk. 
        225 Sanda skolan                    D 3 Vännerna & Jerry        Hugo Utterberg                    Max Nilsson           (Alexander Run)         Godk. 
        207 Havdhem skolan                  Fotbollsproffsen            Vidar Funkquist Oliver Lundberg   Lukas Pettersson      (Max Lagergren)         Godk. 
        209 Gråbo skolan                    Snabbablixtarna             Julia Wilson                      Oliver Ohlsson        (Philip Duckert)        Godk. 
        197 Terra Nova skolan               De Lata Gubbarna            Joel Idebom                       Oscar Bäckman         (Anton Endrell)         Godk. 
        199 Gråbo skolan                    Guldörnarna                 Martin Klintberg Leon Andersson   John Widerström       (Tim Sälelinna)         Godk. 
        198 Öja skolan                      Blixtarna                   Dennis Jakobsson                  Arnold Pöppel         (Andre Fröling)         Godk. 
        208 Hogrän skolan                   The Ghosts                  Christoffer Jacobsson             Gustaf Lavergren      (Amanda Larsson S)      Godk. 
        232 Hörsne skolan                   Lillkorparna                Erik Pettersson Joel Ganström     Gabriel Adman                                 Godk. 
        182 Humlegårds skolan               NNF-06                      Fredrik Thomsson                  Noak Engfeldt         (Nils Östanbo)          Godk. 
        221 Lyckåker skolan                 Lyckåkers Bästa Lag         Carl Arvidsson Sofia Adler        Gustav Turesson       (Viktor Hallin)         Godk. 
        205 Stånga skolan                   Stjärnorna                  Mattias Grankvist                 Albin Martell         (Oskar Martell)         Godk. 
        190 Gråbo skolan                    Guldfalkarna                Adina Håkansson                   Filip Johansson       (Jonathan Steijner)     Godk. 
        200 Dalhem skolan                   Sengångarna                 Martin Brennwald                  Henrik Liljegren      (Christoffer Smedbe     Godk. 
        188 Sanda skolan                    Björnligan Bus              Carl                              Andre´ Matsson        (Rikard Thunegard)      Godk. 
        224 V-hejde skolan                  King Kong                   Viktor Andersson                  Martin Olsson         (Emil Pettersson)       Godk. 
        206 Fardhem skolan                  Ghost Riders                Felix Persson                     Alex Nordvall         (Filip Urelind)         Godk. 
        235 Hogrän skolan                   De Tre Crosskillarna        Tobias Hansson                    Thim Lövdahl          (John Runfeldt)         Godk. 

        213 Väskinde skolan                 Actionligan                 Casper Lindby                     Jesper Andersson      (Birk Wallin)        Ej godk. 
        201 Tingstäde skolan                De Tre Musketörerna         Matilda Hagström Bolin            Anton Johansson       (Simon Strate)       Ej godk. 
        196 V-hejde skolan                  Galspringarna               Gustav Nisbel                     Viktor Sjöberg        (Simon Lindgren)     Ej godk. 
        193 Lyckåker skolan                 Drakarna                    Lucas Nordström                   Zebastian Höglund                          ej start 
        230 Högby skolan                    Snabba Drakarna             Hjalle Andersson                  Patrick Fridlund      (Hannes Gottberg)    ej start 



Årskurs 2 Töisar  (56)       1800 m                      

        133 Norrbacka skolan                Fotbollsbrudarna            Klara Fohlin                      Ellen Sandström       (Olivia Ullberg)        Godk. 
        135 Klinte skolan                   Hajarna                     Ida Larsson                       Casper Menghini       (Ellinor Plamboeck)     Godk. 
        168 Tingstäde skolan                De 3 Abborrarna             Sammy Sellin                      Linn Hedrén           (Lisa Hellenberg)       Godk. 
        134 Tjelvar skolan                  De Tre Små Grisarna         Isabella Trennestam               Jennifer Funk         (Edit Andersson)        Godk. 
        144 Tjelvar skolan                  Jättebebisarna              Linnea Andersson Rebecca Schandl  Linnea Holmstedt      (Moa Särland)           Godk. 
        173 Lyckåker skolan                 De 3 Skogshjortarna         Rebecca Hejdenberg                Emma Forsberg         (Emelie Fredriksson     Godk. 
        160 V-hejde skolan                  Pumatjejerna                Amanda Westin                     Josefin Olofsson      (Sara Jakobsson)        Godk. 
        156 Humlegårds skolan               Snödropparna                My Sandgren Freja Allén           Agnes Ljung           (Anna Hederstedt)       Godk. 
        127 Tingstäde skolan                De Snabba Sniglarna         Amanda Norberg                    My Wallin             (Hampus Carlsson)       Godk. 
        166 Länna skolan                    Bad Girls                   Emma Hillblom                     Kerstin Lundin        (Fanny Löfgren)         Godk. 
        139 V-hejde skolan                  De 3 Snorungarna            Jonathan Hjalmarsson              Fanny Bevaqua         (Hanna Bolin)           Godk. 
        131 Havdhem skolan                  Friends For Ever            Anna Ahlin                        Linnèa Ahlin          (Amanda Westberg)       Godk. 
        132 Lyckåker skolan                 Lyckofalkarna               Frida Levin                       Sandra Kollberg       (Natalie Karlsson)      Godk. 
        172 Stånga skolan                   The Stars                   Mindy Hadland Sigrid Sjöholm      Johanna Hallbom       (Matilda Holgersson     Godk. 
        122 Lyckåker skolan                 Kartläsarbjörnarna          Tyra Mellin                       Elin Johnsson         (Simon Segerdahl)       Godk. 
        167 Hörsne skolan                   Guldhovarna                 Tove Rönnbäck                     Nora Dahlberg         (Emelie Karlsson)       Godk. 
        121 Lärbro skolan                   LINN-GIRLS                  Feylinn Brandon Eriksson          Elin Torndal          (Linn Bogren)           Godk. 
        149 Eskelhem skolan                 Jo-Jotjejjerna              Linnea Göransson Ording           Ida Olsson            (Juliette Iturralde     Godk. 
        157 Högby skolan                    Superlaget                  Paula Larsson                     Ellen Larsson         (Carl Sandsjö)          Godk. 
        137 Tingstäde skolan                De Grymma Ekorrarna         Liza Samuelsson                   Tanja Björkegren      (Minna Horwitz)         Godk. 
        164 Sanda skolan                    Smurfarna                   Hugo Boman                        Anna Toftén           (Hanna Lukovinsky)      Godk. 
        136 Hörsne skolan                   Delfinerna                  Anna Karlsson                     Michaela Ahlgren      (Jaane Pussinen)        Godk. 
        126 Högby skolan                    Agnes Dansare               Isabelle Eliasson Emilia Stenströ Viktoria Söderman     (Julia Nordahl)         Godk. 
        125 Fardhem skolan                  De Gyllene Bärvrarna        Lina Olofsson                     Zenita Dunstrand                              Godk. 
        130 Terra Nova skolan               Superspringarna             Emma Larsson                      Jennifer Othberg      (Elias Hernandez)       Godk. 
        124 Tjelvar skolan                  Blixtarna                   Elvira Levin                      Ronja Fröberg         (Alma Sundqvist)        Godk. 
        161 Terra Nova skolan               De Tre Vargungarna          Ebba Bavér                        Filippa Eile          (Anton Steen)           Godk. 
        151 Fårö skolan                     Tofsflickorna               Ida Kellström                     Cornelia Kalström     (Emilia Olsson)         Godk. 
        163 Lyckåker skolan                 Superstars                  Tinne Nyström                     Felicia Petersson     (Patrik Björklund)      Godk. 
        171 Terra Nova skolan               Coolingarnas Svärd          Linnea Österberg Larsson          Moa Ahlqvist          (Emelie Olsson)         Godk. 
        162 Havdhem skolan                  Best Friends                Mattsson Anneli                   Wahl Jenny                                    Godk. 
        146 Hogrän skolan                   Chokladälskarna             Emmy Nordvall                     Nadja Brecevic        (Sarah Åkerman)         Godk. 
        176 Väskinde skolan                 J-Girls                     Jennifer Thomsson                 Julia Livemo          (Julia Uddin)           Godk. 
        177 Hogrän skolan                   Supergänget                 Sally Wiesand                     Janna Engström        (Tilda Karlsson)        Godk. 
        145 Vänge skolan                    RAN                         Rebecka Borg                      Amanda Falstedt       (Natalie Uddin)         Godk. 
        147 Barlingbo skolan                Hästtjejerna                Moa Lindblad                      Johanna Jakobsson     (Lovis Persson)         Godk. 
        129 Montessori skolan               Sunshine                    Levina                            Clara                 (Zamira)                Godk. 
        152 Lärbro skolan                   Brudarna                    Julia Häggbom                     Jennifer Andersson    (Maja Pettersson)       Godk. 
        165 Tjelvar skolan                  Dom Tre Pandorna            Andrea Drottenmyr                 Jelena Saric´         (Mari Wallin)           Godk. 
        178 Barlingbo skolan                Bubbels                     Moa Pettersson                    Felicia A Nannsjö     (Elvira M Winklerfe     Godk. 
        128 Väskinde skolan                 Glittertjejerna             Saga Lindholm Julia Markström     Ellen Lavergren       (Wilma Trennestam)      Godk. 
        140 Terra Nova skolan               Super Novorna               Emma Öhman                        Amanda Söderström     (Petra Rosvall)         Godk. 
        155 Tjelvar skolan                  Mascara                     Linn Sandstöm                     Tintin Hansson        (Desirèe Engström)      Godk. 
        141 Stånga skolan                   GPLN Star                   Gabriella Dahlby Nellie Jakobsson Petra Österberg       (Lina Larsson)          Godk. 
        175 Tjelvar skolan                  1:A Kvinnan På Däck         Angelica Österberg                Ellinore Vinberg      (Johanna Svensson)      Godk. 
        142 Öja skolan                      Stjärnorna                  Max Hallenbring                   Karolin Öberg         (Elin Sedersten)        Godk. 
        154 Norrbacka skolan                Supersnabbasniglarna        Julia Nilsson                     Hedda Dahlström                               Godk. 
        123 Sanda skolan                    Vi MWA                      Mary                              Wilma Hedin           (Asta B)                Godk. 
        153 Lyckåker skolan                 Dykande Delfinerna          Anna Norberg Linnéa Logström      Klara Karlsson        (Felicia Karlsson)      Godk. 
        143 Sanda skolan                    Skogssniglarna              Julia Ahlin                       Alexandra Qvarnberg   (Julia Österlund)       Godk. 
        150 Gråbo skolan                    Power-Girls                 Angelika Aalto                    Zahra Al              (Helina Özyurt)         Godk. 
        170 Montessori skolan               1-2:An                      Matilda                           Fia                   (Alva)                  Godk. 
        181 Terra Nova skolan               Tigrarna                    Elina Airikainen                  Isabel Pettersson     (Hampus Hoffman)        Godk. 

        180 V-hejde skolan                  Bästisarna                  Angelica Keijser                  Johanna Strömstedt    (Moa Gutenwik)       Ej godk. 
        174 Norrbacka skolan                Girl Power Champions        Lovisa Berlin                     Celine Nordlander     (Louise Lindberg)    Ej godk. 
        158 Tingstäde skolan                D 3 Snabba Sniglarna        Hampus Carlsson                   My Wallin             (Amanda Norberg)     ej start 



Årskurs 3 Sorkar  (64)       2140 m                      

   1    347 V-hejde skolan                  Vibbledårarna               Sofie Lagerqvist                  Robin Zerne           (Elias Gillerfors)      12:54 
   2    354 När skolan                      Laubo U Täu Närkar          Roy Pettersson                    Mattias Jakobsson     (Philip Kullander)      13:25 
   3    333 Lyckåker skolan                 De Tre Mesarna              Lars Ahlbom                       Robin Öberg           (Rasmus Henriksson)     14:13 
   4    321 Terra Nova skolan               Speedboys                   Jonathan Östergren                Kristian Sahlen       (Benjamin Sundberg)     14:16 
   5    315 Eskelhem skolan                 Energy Boys                 Pontus Häggqvist                  Christian Assarsson   (Henrik Nero)           14:19 
   6    355 Allé skolan                     The Fanta                   Albin Thomsson                    John Bure             (Casper Lindblad)       14:20 
   7    305 Tjelvar skolan                  Busungarna                  Filip                             Pontus                (Jesper)                14:21 
   8    311 Kräklingbo skolan               Fårskallarna                Fredrik Levin                     Tim Palmgren Sandlin  (Pontus Olofsson)       14:22 
   9    313 Norrbacka skolan                Norrvinnarna                Ellinor Vejlens                   Malte Åberg           (Noa Onoszko)           14:57 
  10    337 Hogrän skolan                   Detroit Devils              Johannes Lundström                Tim Sandberg                                  15:03 
  11    309 Allé skolan                     Knatteligan                 Pontusthomsson                    Buster Rodlert        (Joel Silva)            15:06 
  12    367 Terra Nova skolan               Golden Boys                 William Havdell                   Karl                  (Jonathan Nyd)          15:07 
  13    356 Lyckåker skolan                 Mad Dogs                    Gabriel Augustsson                Eddie Ahlgren         (Max Martelleur)        15:12 
  14    343 Tingstäde skolan                Vi Vann Påskcupen           Anton Larsson                     Jacob Amnér           (Pontus Pettersson)     15:26 
  15    341 Länna skolan                    Lightningboys               Simon Hillblom Jonathan Samuels   Fredrik Waldekrantz   (Anton Gustavsson)      15:31 
  16    363 Tjelvar skolan                  3 Supersnabba 3:Or          William Gahm                      Gustav Hagberg        (Adam Olsson)           15:33 
  17    322 Lyckåker skolan                 De Tre Musketörerna         Isac Swahn                        Sebastian Adegren     (Clarence Orrje)        15:52 
  17    352 Högby skolan                    Rockstars                   Sebastian Öjefors                 Adam Mellin           (Hjalmar Jacobsson)     15:52 
  19    340 Tjelvar skolan                  Kepsungarna                 Aboubaker                         David                 (Hannes)                16:03 
  20    310 Lyckåker skolan                 Snabbstartarna              Pontus Jespersson                 Kid Eneqvist          (Emil Sundberg)         16:12 
  21    350 Garda skolan                    Power                       Emeli Lautin Isabelleolofsson     EMFI                                          16:17 
  22    325 Dalhem skolan                   Vårtbitarna                 Gustav Åhlén                      Terese Sandelin       (Elias Pettersson)      16:24 
  23    304 Garda skolan                    Teddybjörnarna              Ronja Björkqvist                  Kalle Karlsson        (Theo Dahlbom)          16:31 
  24    327 Garda skolan                    Di Sma Undar Jårdi          Stina Åström                      Gustaf Edlund         (Kristoffer Ahlmark     16:50 
  25    318 Högby skolan                    Superknattarna              Chanti Childs                     Viktor Klintbom       (Edwin Wallin)          16:58 
  26    334 Väskinde skolan                 Eldflammorna                Annie Hjerthén                    Daniel Alverbro       (Christoffer Anders     16:59 
  26    358 Havdhem skolan                  Hansa Boys                  Andreas Ronström                  Rasmus Sjöberg        (Adam Söderlund)        16:59 
  28    330 Lärbro skolan                   V.R.F.                      Tim Brändtröm                     Erik Tomtlund         (Jerry Veigh)           17:15 
  29    312 Havdhem skolan                  Benknäckargänget            Kalle Pettersson                  Jonatan Snöbom        (Philip Lyberg)         17:31 
  29    362 Fårösund skolan                 Snabba Rävarna              Alexander Ahlqvist                Andreas Karlsson      (Jonna Johansson)       17:31 
  31    348 Dalhem skolan                   Björnligan                  Oscar Larsson                     Tore Jägerup          (Mathias Söderstran     17:33 
  32    342 Gråbo skolan                    DE TRE MERARNA              DANIEL HEDBERG                    LUDWIG NILSSON        (AUGUST NORDSTRÖM)      17:46 
  33    345 Lyckåker skolan                 Run For Tigers              Hampus Pettersson                 Isak Björkegren       (Linus Nilsson)         17:59 
  34    364 Barlingbo skolan                The Jam                     Johannes Lindblad                 Amanda Lindvall       (Marcus Hellgren)       18:43 
  35    366 Fole skolan                     Di Sma Unda Jårdi           Jesper Andersson Oscar Eriksson   Mathias Sjöberg       (Josef Wiginder)        19:09 
  36    357 Klinte skolan                   Myrjägarna                  Robin Vinja                       Kevin Asplund         (Josefine Jakobsson     19:16 
  36    320 Fårö skolan                     Snillesudden                Daniel Gustavsson                 Casper Dennerdahl     (Rasmus Jansson)        19:16 
  38    369 Väskinde skolan                 3 Nördar Från Väskin        Oscar Tunviken                    Fabian Olli Johansso  (Morgan Olofsson)       19:20 
  39    306 Länna skolan                    IK Graip                    Håkan Lövkvist                    Simon Nilsson         (Mymma Ponten)          19:36 
  40    368 Lyckåker skolan                 Dem Tre Sandkornen          Carl Johansson                    Patrik Franzén        (Jesper Olofsson)       19:38 
  41    344 Terra Nova skolan               X-Ligan                     Simon Holm                        Jens Norell           (Quintus Pettersson     19:49 
  42    353 Lärbro skolan                   Bad Boys                    Johannes Svärd Tibbe Henriksson   Linus Nypelius        (Lucas Birath)          19:52 
  43    332 Allé skolan                     Knatte, Fnatte & Tja        Jesper Alvås                      Lukas Boberg          (Wiktor Celis Schub     20:11 
  44    314 Fardhem skolan                  TFO BUZZILIJO               Jost Björkegren                   Ilias Chaitas         (Parinya Leenam)        20:20 
  45    360 Eskelhem skolan                 Coola Kottarna              Gustav Sjödahl                    Jesper Sjölund        (Elias Rödland)         20:29 
  46    324 V-hejde skolan                  D Flygande Krossarna        Oskar Olsson                      Kevin Westborg        (Simon Malmros)         20:48 
  47    351 Tjelvar skolan                  Crazy Smiles                Viktor                            Max                   (Elias)                 21:00 
  48    346 Kräklingbo skolan               Snabba Björkar              Björn Thomsson                    Oskar Östman                                  21:18 
  49    328 Tjelvar skolan                  De Tre Snabba Grabba        Johan Buskas                      Felix Etelhag         (David Jakobsson)       21:28 
  50    316 Fårösund skolan                 Dom Coola Killarna          Christoffer Grönlund              Leo Hultman           (Fabian Hultman)        21:39 
  51    335 Havdhem skolan                  Busungarnas Comeback        Svante Båtelsson                  Erik Nygren           (Henrik Westerlind)     21:47 
  52    371 Dalhem skolan                   Tomtenissarna               Mattias Mehlqvist                 Zackarias Söderdahl   (Jennifer Smedberg)     22:36 
  53    365 Gråbo skolan                    Guld Örnarna                Rasmus Sundahl                    Viktor Fajersson      (Leonard Pettersson     23:28 
  54    308 St Hans skolan                  The Blue Team               Ossian Possettlilja               Elon Ekelöf           (Filip Knutsson)        23:57 
  55    317 Tjelvar skolan                  Det Bästa Gänget            Måns Nilsson                      Oliver Burgedahl      (Axel Lindberg)         24:29 
  56    319 Gråbo skolan                    KILLKORPARNA                ADAM TURUNEN                      VIKTOR LINDBERG       (ADAM OLSSON)           24:44 
  57    339 Fårösund skolan                 Corredores                  Ossian Kihlberg                   Jonathan Hillbom      (Sebastian Ljung)       25:12 
  58    307 Lärbro skolan                   The Flame Ravens            Jakob Magnusson                   Emil Techel           (Pontus Häggbom)        25:28 
  59    331 Fole skolan                     E:S:P Fole                  Elias Thomsson                    Sara Magnusson        (Pehr H Pettersson)     25:36 
  60    370 V-hejde skolan                  VARG TEAMET                 JOAR BANDINGE                     ELIN HOAS             (OLOF NYLANDER)         27:57 
  61    336 Stånga skolan                   Kladdtårtorna               Jack Jormer                       Niklas Nilsson        (Elis Öhrman)           37:52 

        323 Klinte skolan                   Ghostbusters                Oliver Jonasson Tim Holmqvist     Ludvig Jakobsson      (Cecilia Holmqvist)  Ej godk. 
        329 Barlingbo skolan                Wisby Boys Of B-Bo          Elof Winarve Lindberg             Rasmus Sundh          (Dennis Gudinge)     Ej godk. 
        359 Norrbacka skolan                MJM                         Malte Stenström                   Johannes Fritz        (Mohamed Fadhel Has  ej start 



Årskurs 3 Töisar  (47)       2140 m                      

   1    268 Norrbacka skolan                Vinnarskallarna             Hannah Mellin                     Linnea Rosvall        (Sofie Ljungqvist)      14:53 
   2    293 Tjelvar skolan                  Tuttifruttibrudarna         Sara Edman Glas Nathalie Österbe  Ebba Henriksson       (Viktoria Gahm)         15:16 
   3    275 Gråbo skolan                    Solbrända Brudar            Fanny Gardarfve                   Jenny Jakobsson       (Olivia Wright)         15:41 
   4    286 Kräklingbo skolan               Schampoo & Balsam           Stella Rosenkvist                 Malin Warrodell                               16:01 
   5    252 Fardhem skolan                  Vampyrerna                  Alva Hansson                      Mikaela Orleifsson    (Amanda Olofsson)       17:02 
   6    296 Gråbo skolan                    Coola Skogsbrudarna         Ida Lickhammer                    Kamonrat Johansson    (Maja Eksholm)          17:14 
   7    274 Allé skolan                     De Tre Fältisarna           Anna Oscarsson                    Elfrida Svedjer       (Sara Nyberg)           17:51 
   8    303 Länna skolan                    The Best Friends            Olivia Linder                     Leia Broman           (Estelle Johansson)     18:33 
   9    283 Hörsne skolan                   Little Girls                Desiré Kolmodin                   Agnes Carlsson        (Emy Rogestam)          18:38 
  10    260 När skolan                      Krutgummorna                Julia Jakobsson Viktoria Thomsso  Alice Karlsson        (Sissela Andersson)     18:41 
  11    299 Länna skolan                    The Winners                 Cecilia Lindmark                  Julia Olsson          (Linus Stuxberg)        18:51 
  12    281 Tingstäde skolan                Smygfisarna                 Linn Johansson                    Evelina Viinikka      (Alexandra Thomsson     19:01 
  13    297 Lärbro skolan                   Spykids                     Danine Pettersson                 Fredrika Karlsson     (Amanda Emgström)       19:17 
  14    285 V-hejde skolan                  De Tre Folkhälsarna         Saga Juniwik                      Julia Johansson       (Hilda Appelblom)       19:19 
  15    254 Gråbo skolan                    The Winners                 Felix Bjarneby                    Annie Landergren      (Frida Ekman)           19:43 
  16    289 Norrbacka skolan                Östervindarna               Saga Lövkvist Shakira Tholin      Matilda Johansson     (Nellie Wesslen)        19:46 
  17    251 Tjelvar skolan                  3 Gutar O 1 Kalmare         Matilda Engla                     Agnes                 (Linda)                 19:52 
  18    263 Terra Nova skolan               Blixtpantrarna              Emilia Benneck                    Frida Elmnert         (Moa Fredriksson)       20:03 
  19    253 Allé skolan                     Skogsraketerna              Henrietta Holmberg                Maja Lundberg         (Helena Sandquist)      20:14 
  20    259 Väskinde skolan                 Gnottarna                   Linnea Blomqvist                  Johanna Björkander    (Ebba Ruthström)        20:41 
  21    273 Högby skolan                    Grisarna                    Daniella Eddaoui                  Evelina Gahm Strrage  (Niklas Forsberg)       21:08 
  22    264 V-hejde skolan                  Fårskallarna                Amanda Söderholm                  Cornelia Aav          (Emma Gustavsson)       21:20 
  23    272 Tjelvar skolan                  Öns Snabbaste Brudar        Julia Edman Glas Theresa Lindströ Maja Blomgren         (Jasmin Buskas)         21:29 
  24    267 Öja skolan                      Vi har roligt               Emma Bergström                    Hanna Sjöberg         (Eneas Hållsten)        21:32 
  25    255 Lärbro skolan                   Stjärnorna                  Emelie Gardell                    Jennifer Stenström    (Gullan Bulut)          22:11 
  26    279 Vänge skolan                    Topptrimmarna               Hanna Almgren                     Josefin Wikberg       (Matilda Dreborg)       22:26 
  27    277 Eskelhem skolan                 Energy Girls                Matilda Bolin                     Nellie Stomberg       (Annika G)              22:34 
  28    276 Stånga skolan                   Lill-Grodorna               Agnes Larsson                     Lisa Johansson        (Lovisa Karlsson)       22:36 
  29    278 Klinte skolan                   Skogstokarna                Linnéa Andersson Mikael Klasson   Sissela Cederlund     (Björn Svensson)        22:37 
  30    256 Havdhem skolan                  Hammarbyarna                Olivia Grauning                   Amanda Isenberg       (Anna Olofsson)         22:43 
  31    294 Roma kyrkskola                  MM- Tjejerna                Maja Söderström                   Moa                   (Vakant)                22:49 
  32    288 Öja skolan                      Raukarna                    Micaela Pettersson                Emma Norrby           (Jenny Vestberg)        23:20 
  33    269 Lyckåker skolan                 Knattarna                   Anna Veström                      Linnea Samuelsson                             23:43 
  34    301 Väskinde skolan                 Rumpstudsarna               Felicia Kalmén Fannie Franzén     Fliza Olli Johansson  (Nathalie Silfver)      23:52 
  35    300 Athene skolan                   Tres Amigos                 Ebba Karlsson                     Livia Krusenblad      (Liv Malmros)           24:13 
  36    298 Havdhem skolan                  Galopperande Hästar         Vendla Niklasson                  Terese Båtelsson      (Karolina Mattsson)     24:15 
  37    284 Terra Nova skolan               Rätt Väg                    Jennifer Steen                    Tove Widange          (Emma Kurvits)          24:17 
  38    266 Fårösund skolan                 Rumpnissarna                Olivia Nilsson                    Nickolina Malmqvist   (Lina Mårtensson)       24:32 
  39    295 Allé skolan                     MLJ                         Josefine Ryftenius                Lisa Karlbom          (Mimmi Fordal)          25:13 
  40    280 Väskinde skolan                 Rockänglarna                Lovisa Bergström                  Julia Gardell         (Beatrice Wessman)      26:06 
  41    302 Fårö skolan                     3 Springande Tjejer         Astrid Herlitz                    Emma Thurgren         (Jennifer Nordberg)     29:22 
  42    270 Fole skolan                     Foles Smurfar               Alexandra Olofsson Hillevi Nyströ Ida Hoas              (Hanna Björklund)       31:26 

        287 Fårösund skolan                 Svärmors Tungor             Agnes Erlandsson                  Julia Lindelund       (Elisabeth Hellströ  Ej godk. 
        290 Lyckåker skolan                 Golden Stars                Ida Lagerqvist                    Emma Thomsson         (Linn Liljeström)    ej start 
        265 Kräklingbo skolan               Monky  And Donky            Alice Heijbel                     Grete Lindberg        (Vakant)             ej start 
        291 Dalhem skolan                   Myrslokarna                 Felicia Hejdenberg                Paula Söderdahl       (Robin Cederlund)    ej start 
        258 Athene skolan                   Vilse I Skogen              Josefine Willemo                  Louise Lytholm        (Nathalie Persson)   ej start 



Årskurs 4 Sorkar  (25)       2600 m                      

   1    426 Lyckåker skolan                 Champions League            Viktor Pettersson                 Murat Mustafa         (Simon Kappel)          15:05 
   2    427 Allé skolan                     Tandtrollen                 Jakob Andersson                   Marcus Karlbom        (Peter Westberg)        17:48 
   3    416 Stånga skolan                   Fotbollsproffsen            Timothy Hadland                   Edvin Warte           (Kevin Hallbom)         17:57 
   4    402 Terra Nova skolan               Rysk, Tysk & Bellman        Adrian Sundberg                   Pontus Björklund      (Sebastian Norrby)      18:48 
   5    407 Lyckåker skolan                 Full Fart                   Wictor Nordström                  Rasmus Hansson        (Louise Kollberg)       19:31 
   6    411 Terra Nova skolan               Jackass                     Andreas Blomqvist                 Julius Åkesson        (Charlye Höggren)       19:38 
   7    423 Dalhem skolan                   Freak-Kids                  Martin Pettersson                 Rasmus Ahlby          (Erik Smedberg)         20:18 
   8    409 Barlingbo skolan                Grisänglarna                Felix Sundh                       Joseph Pettersson     (Gustav Fredriksson     20:36 
   9    408 Allé skolan                     D 3 Kutande Bärfisar        David Benneborg                   Max Malmros           (Victor Owen-Bergma     20:44 
  10    417 Allé skolan                     De Oljade Blixtarna         Kevin Ansin                       Isak Flemming         (Gustav Lytthem)        20:50 
  11    401 Hörsne skolan                   De 4 Sabeltan.Tigrar        Pontus Lind Roger Lindberg        Andreas Ohlsson       (Johannes Nygren)       21:33 
  12    406 Solberga skolan                 Softpotatisarna             Anton Ekengren                    Patrik Bernhardsson   (Casper Svensson)       21:48 
  13    421 Terra Nova skolan               De Tre Poliserna            Oliver Olofsson                   Simon Wisselgren      (Jesper Eskelind)       21:53 
  14    420 När skolan                      Golden Eye                  Jonatan Pettersson                Robin Dalström        (Vakant)                22:35 
  15    429 Sanda skolan                    Dom Tre Skotten             Konrad Elebjörk                   Erik Nyström                                  22:37 
  16    415 Solberga skolan                 VM-Guld                     Greger Lövdahl                    Oskar Stillman        (Lizette Söderdahl)     23:45 
  17    404 Dalhem skolan                   Skater-Pack                 Einius Paulaitis                  Pontus Ahlström       (Tommy Engstrand)       24:36 
  18    410 Havdhem skolan                  Knatte,Fnatte,Tjatte        John Funkquist                    Jesper Pettersson     (Anton Ronström)        24:40 
  19    425 Solberga skolan                 J A G                       Jonas Sellin                      Adam Abouhafs         (Gabriella Melander     25:29 
  20    412 Öja skolan                      SOS                         Simon Båtelsson                   Ola Boberg            (Sten Lövbacke)         25:56 
  21    419 Hogrän skolan                   The Burning Rockets         Joel Weström                      Emil Axelsson                                 31:28 
  22    413 Dalhem skolan                   De Tre Kålhuvudena          Aurora Klint Julius Janehag       Erik Harstäde         (Richard Nordahl)       31:32 

        403 Stenkyrka skolan                Tres Muchachos              Linus Johansson                   Andreas Gabrielsson   (Anton Jakobsson)    Ej godk. 
        422 Garda skolan                    De 3 Små Parasiterna        Andreas Sundlin                   Carl Dahlbom          (Jonas Larsson)      ej start 
        428 Barlingbo skolan                The Three Devils            Henrik Hammerin                   Thomas Magnusson      (Jimmy Lundin)       ej start 



Årskurs 4 Töisar  (39)       2600 m                      

   1    465 Hörsne skolan                   De 3 Stjärnskotten          Linn Möller                       Mikaela Rönnbäck      (Daniel Dahlstedt)      17:58 
   2    439 Terra Nova skolan               SFL-Ligan                   FANNY DAHLGREN                    SARA WAKTEL           (LINNEA OXENVALT)       18:22 
   3    450 Norrbacka skolan                Kartsmartarna               Amanda Ahlin                      Kendra Härlin         (Edith Sandström)       18:46 
   4    460 Högby skolan                    De Dansande Aporna          Emelie Martell                    Edvin Nyström         (Ina Sandström)         19:53 
   5    433 Fole skolan                     De Söta Hårbollarna         Elin Nilsson Nora Nilsson         Alvina Edmundsson     (Junia Birgersson)      20:46 
   6    468 Solberga skolan                 Superspringarna             Maja Britse                       Olivia Yttergren      (Elias Häglund)         20:54 
   7    438 Norrbacka skolan                The Runners                 Melina Bendelin                   Reslan Rim            (Sofia Östergren)       21:41 
   8    472 Lyckåker skolan                 De 3 Supertjejerna          Alice Hansson                     Agnes Mallin          (Emma Jernberg)         21:54 
   9    467 Allé skolan                     Blixttjejerna               Lydia Bond Siri Werkelin          Ronja Holmgren        (Nina Berggren)         22:10 
  10    456 Solberga skolan                 Trippel-C                   Celine Hocaoglu                   Clara Nysell          (Casper Nysell)         22:45 
  11    454 Stånga skolan                   De Galna Grodorna           Agnes Olofsson Alexandra Dahlby   Moa Gustafsson        (Hanna Rylander)        23:00 
  12    436 Fårösund skolan                 Hästtjejerna                Jennifer Söderlund                Matilda Widgren       (Vakant)                23:13 
  13    443 Solberga skolan                 De Tre Små Grisarna         Emelie Östman                     Miranda Lindström     (Emmy Benedicto)        23:21 
  14    464 Öja skolan                      Tre Snygga Brudar           Ida Svensson                      Beatrice Nilsson      (Lottie Svensson)       23:30 
  15    451 Väskinde skolan                 Tre Ägg I Gympaskor         Cornelia Hansson                  Victoria Hultberg     (Matilda Eklöf)         23:31 
  16    452 Eskelhem skolan                 Fyrorna                     Lovisa Göransson Ording           Linnea Olsson         (Jaqueline Iturrald     24:16 
  16    466 Lärbro skolan                   Springarna LJE              Linda Hansson                     Emilia Björnlund      (Julia Söderstrand/     24:16 
  18    432 Garda skolan                    1boyand2girls               Denise Schüberg                   Amanda Whalgren       (Emil Åkerman)          24:22 
  19    461 Fårösund skolan                 Fina Fräcka Flickor         Josefine Malmqvist                Sandra Svensson       (Anna Jonsson)          24:23 
  20    441 När skolan                      We Are The Best             Frida Thomsson                    Lova Söderström       (Hannah Jakobsson)      24:36 
  21    444 Barlingbo skolan                The Cool Girls              Josefine Söderstrand              Johanna Pettersson    (Caroline Larsson)      24:57 
  22    453 Hörsne skolan                   Geoparderna                 Unni Dahlstedt                    Sandra Lingstedt      (Erica Ahlqvist)        25:01 
  23    463 Norrbacka skolan                Legogubbar På Språng        Matilda Berlin                    Jenny Rohnström       (Simone Jakobsson)      25:03 
  24    470 V-hejde skolan                  Heartbreakers               Emilia Söderholm                  Emma Djurberg         (Jonathan Lawergren     25:24 
  25    442 Allé skolan                     Visbypopcorn                Isabella Levin Caroline Hallgre   Vendela Swenson       (Sara Fredin)           26:13 
  26    435 Sanda skolan                    3H                          Sofia Nilsson                     Jessika Bergström     (Louise Löfgren)        26:39 
  27    458 Fårö skolan                     Snilleblixtarna             Felicia Godman                    Lovisa Herlitz        (Patricia Nordberg)     26:57 
  28    437 Solberga skolan                 All Grown Up                Nomi Andersson                    Olivia Steinbuchel    (Christoffer Olofss     27:11 
  28    431 Solberga skolan                 FAS                         Frida Hallgren                    Amanda Eklöf          (Sanna Svedjer)         27:11 
  30    430 Allé skolan                     Dancing Queens              Elin Fritz                        Johanna Wallström     (Elina Hörling)         28:27 
  31    457 Garda skolan                    Mean Girls                  Rebecca Gustafsson                My Ternström          (Clara Klingenström     28:54 
  32    448 Fårösund skolan                 Fire Girls                  Felicia Ringbom                   Betty Ljung           (Mona Björklund)        29:00 
  33    445 Vänge skolan                    Cocky Wildkids              Hanna Hägg                        Sofia Dreborg         (Agnes Lithberg)        30:02 
  34    469 Barlingbo skolan                Studsmaffian                Emely Jakobsson                   Stephanie Andersson   (Lisa Lindahl)          30:45 
  35    447 Lärbro skolan                   Black Girl                  Liw Hagman                        Jaquline Svärd        (Linnea Lundgren)       31:06 

        449 Solberga skolan                 All Greens Up               Nomi Andersson                    Olivia Steinbüchel    (Christoffer Olovss  ej start 
        455 Allé skolan                     Fotbollsnördarna            Vendela Kramer                    Elin Zetterström      (Leo Takavarasha)    ej start 
        440 Hörsne skolan                   Röda Laget                  Eva                               Frida Klimczak        (Cecilia Gudinge)    ej start 
        462 Solberga skolan                 Solstrålarna                Saga Ivarsson Westergren          Linda Malmberg                             ej start 



Årskurs 5 Sorkar  (7)        3070 m                      

   1    506 Barlingbo skolan                Three Athletes              Jacob Shatohin                    Ludvig Mellberg       (Carl Svensson)         20:44 
   2    502 Lyckåker skolan                 Smurfarna                   Simon Bergström                   Robert Hartman        (Emil Hanebring)        24:01 
   3    501 Solberga skolan                 De Tre Vilse Männen         Philip Andersson                  Jacob Ospino Siedber  (Stefan Sellin)         24:52 
   4    508 Roma skolan                     The No Name                 Mikael Gardelin Jakob Hansson     Leo Norman            (Albert Askengren)      27:41 
   5    505 Solberga skolan                 Thre Speedos                Albin Kolmodin                    Erik Johansson        (Tim Svensson)          35:58 
   6    509 Montessori skolan               De Stora Stjärnorna         Jim                               Martin                (Oliver)                41:04 
   7    504 Länna skolan                    Girafferna                  Jonatan Edström                   Joakim Olofsson       (Jasmine Lehrberg)      43:08 



Årskurs 5 Töisar  (16)       3070 m                      

   1    521 Norrbacka skolan                Stjärnskotten               Josefin Ullberg                   Matilda Othberg       (Emma Qviberg)          21:32 
   2    513 Gråbo skolan                    Raven Girls                 Emma Lickhammer                   Angelica Landergren   (Ellinor Sundstrand     30:48 
   3    525 Väskinde skolan                 Fotbollsbrudarna            Gry Wallin                        Simone Fredin         (Sara Steen)            30:52 
   4    516 Fardhem skolan                  Greased Lightning           Elsa Ericson                      Andre'a Chaitas       (Elias Constantinou     32:19 
   5    512 Roma skolan                     Solstolstrion               Amanda K                          Linnea                (Sigrid)                34:05 
   6    515 Solberga skolan                 The Pink Ladies             Lovisa Löfgren                    Sofia Christensson    (Klara Andersson)       36:06 
   7    526 Montessori skolan               De Tre Bortsprungna         Eira                              Aniela                (Veronica)              37:59 
   8    517 Stenkyrka skolan                Knatte Fnatte Tjatte        Anna Magnusson                    Erika Amnér           (Jasmine Thomsson)      38:14 
   9    520 V-hejde skolan                  Girlpower Number One        Ronja Westborg                    Ida Gutenvik          (Sandra Tahlen)         40:06 
  10    514 Väskinde skolan                 Kalaspuffarna               Jennie Engström                   Simone Karlström      (Linnea Rundby)         41:06 
  11    519 Väskinde skolan                 Tigers                      Sophie Frithiof                   Sabina Hansson        (Linnea Tunviken)       43:21 
  12    511 Solberga skolan                 Lagkamraterna               Emelie Johansson                  Frida Ekman           (Katja Larsson)         43:54 
  13    524 Sanda skolan                    Tre Blonda Snygginga        Märta Nyrot                       Mathilda Sövhammar    (Annie Pettersson)      45:40 
  14    523 Roma skolan                     Bumbibjörnarna              Amanda P                          Teres                 (Oliwia)                48:00 
  15    518 Roma skolan                     Girlpower                   Johanna                           Ellinor                                       48:29 

        527 Östergarn skolan                De Tre Tuffingarna          Cassandra Stjernholm              Johanna Wallin        (Amanda Olofsson)    Ej godk. 



Årskurs 6 Sorkar  (8)        3070 m                      

   1    606 Roma skolan                     2 Kungar Och 1 Ess          Johanna Allqvie                   Victor Bjersander     (Joel Lawergren)        21:49 
   2    604 Garda skolan                    Knatte,Fnatte,Tjatte        Rasmus Levin                      Richard Lervik        (Emil Tingström)        21:59 
   3    607 Högby skolan                    Heta Getar                  Marco Cuomo                       Stefan Ilic           (Fredrik Westerman)     22:03 
   4    603 Dalhem skolan                   Inget Lag                   Robin Mehlqvist                   Niclas Larsson        (Miguel Jönsson)        26:25 
   5    609 St Hans skolan                  Zuperzvamparna              Philip Söderström Jakob Daorana   Loke Sandblom         (Felix Johansson)       31:36 
   6    601 Klinte skolan                   Gangsters                   Otto Sundén Müller                Josephine Larsson     (Asker Siggelin)        32:12 

        602 Norrbacka skolan                Norrbacka 6K                Emil Vejlens                      Jonas Stuxberg        (Malte Rieém Lindgr  Ej godk. 
        608 Athene skolan                   The Pink Crocodiles         Ricki Erlandsson                  Timmy Ylander         (Nike Erlandsson)    ej start 



Årskurs 6 Töisar  (11)       3070 m                      

   1    618 Stenkyrka skolan                Myrorna                     Katrin Andersson                  Lisette Andersson     (Jonathan Blomér)       24:23 
   2    623 Lyckåker skolan                 Glitter Rumporna            Erica Henriksson                  Linda Henriksson      (Lovisa Samuelsson)     26:05 
   3    620 Gothem skolan                   The Green Girl              Caroline Ljunggren                Alexandra Andersson   (Liza Andersson)        28:53 
   4    615 Fårö skolan                     Jag Vet Inte                Johanna Widborg                   Tindre Godman         (Zabina Lantz)          29:48 
   5    611 Östergarn skolan                De Tre Små Griserna         LINNEA JAKOBSSON                  JOSEFINE LJUNGQVIST   (RASMUS WAHLGREN)       30:36 
   6    617 Lärbro skolan                   Girlpower                   Isabella Larsson                  Annie Pettersson                              31:55 
   7    614 Hörsne skolan                   Knatte Fnatte Tjatte        Linnea Hammerin Moa Rogestam      Viktoria Nygren       (Alice Olsson)          33:02 
   8    612 Länna skolan                    Rumpnissarna                Viktoria Bingström                Olivia Broman         (Veronica Berglund)     35:04 
   9    622 Dalhem skolan                   Trippelnördarna             Beatrice Jägerup                  Isabellé Ruthström    (Mikaela Åhlén)         35:31 
  10    621 Fårö skolan                     Klajolin                    Linn Sundberg                     Josefin Söderkvist    (Klara Blochmann)       38:36 
  11    616 Dalhem skolan                   Tre Musketörerna            Fanny Hellgren                    Ellen Gustafsson                            1:01:13 



Årskurs 7-9 Sorkar  (2)      3330 m                      

   1    701 Athene skolan                   Brosorkar                   Niklas Liljegren                  Alexander Nilsson     (Vakant)                16:29 

        702 Roma skolan                     Pokemonlaget                Per Tagesson                      Viggo Stahle                               ej start 



Årskurs 7-9 Töisar  (3)      3330 m                      

   1    713 Solberga skolan                 Raketgänget                 Benita Hansson                    Carita Hansson        (Vakant)                20:13 
   2    712 Länna skolan                    The 3 Stupid Blonds         Emma Nordlander                   Amy Lindqist          (Jenny Edström)         27:44 
   3    714 Roma skolan                     Pinkladies                  Emma Söderstrand                  Olivia Ruthström                              39:52