Resultatlista Lillkorpen 2007
Åk 1 Sorkar 1400 m
Humlegårds skolan V.I.M Viktor Ahlén Myra Karlén Isac Lindblad Godk. 
Humlegårds skolan Skogsrävarna Leornard Broström  Robert Norrby Julius Jääskeläinen Godk. 
St Hans skolan Snabbast i Lillkorpe William Månsson  Kjell Bedey Fehmi Varli Godk. 
Humlegårds skolan De Supersnabba Johan Hederstedt Lucas Hederstedt Hjalmar Jacobsson Godk. 
Garda skolan  Fiddy  Sebastian Öst  Martin Hansson Valdemar Löfgren Godk. 
Lyckåker skolan Gutespringarna Isaac Glifberg Anton Mattson Johan Fahlén Malte Rosengren Godk. 
Klinte skolan Coola Gänget Albin Jakobsson Linus Sehlstedt  Albin Nordgren Simon Nilsson Godk. 
Lärbro skolan Falkarna Trixie Hellström Alexander Holmer David Hansson Godk. 
Tingstäde skolan  Tre Bönder Robin Johansson  Elias Ringbom Tim Tidblom Godk. 
Norrbacka skolan  Giftligan  Anton Hagberg  Lukas Lavergren Abbe Åkeson Godk. 
Högby skolan  Hockey Hunters Tom Lindby William Weström Fabian Engström Christian Nilsson Godk. 
Väskinde skolan Suddisarna Caroline Ringbom Samuel Johansson Daniel Ottinger Godk. 
Humlegårds skolan Korparna Emil Engqvist Viktor Greveback Jesper Lundahl Karl Nyberg Godk. 
Länna skolan  Snabba Killarna  Oskar Rosvall  Cevin Söderkvist Ohm Jampathip Godk. 
Tingstäde skolan  Lejonen  Leon Edlund Lovisa Viinikka  Emma Pettersson Joakim Björkegren Godk. 
Högby skolan  Sudrets Salta Sorkar Felix Berggren Wilmer Hallin-J Johan Westberg Godk. 
Tjelvar skolan  Blixtarna  Al-Saady Mohammed Ali  Rasmus Martis Christoffer Nilsson Godk. 
Humlegårds skolan Blixtarna  Johan Söderström Tim Jacobsson Rasmus Bjuresten Godk. 
Eskelhem skolan Blixtarna  Daniel Andersson Ludvig Rödland Kevin Bäckstäde Godk. 
V-hejde skolan  Superlaget André Gillerfors Jonathan Ronsten Emma Hjalmarsson Godk. 
När skolan  Lejonen  Jennelie Smitterberg Andreas Karlsson Elias Jakobsson Godk. 
Klinte skolan De Snabba Blixtarna  Jova Kuzeljevic Farah  Noah Achrén-Jensen Emma Lundmark Godk. 
Terra Nova skolan Manchester United  Amadeus Lydahl Robert Von Corswant Alexander Lindwall Godk. 
Fole skolan S.E.C  Edvin Norman Samuel Östman Cornelia Jacobsson Godk. 
Väskinde skolan Guldraketerna  Matilda Svensson Olof Westergren Fredrik Hagberg Godk. 
Rone skolan Tigrarna Lucas Karlsson Sebastian Lamu Sebastian Skoggren Godk. 
Garda skolan  Blixten Mcqueen  Geir Åslund  Nils Åström William Nilsson Godk. 
Norrbacka skolan  De Tre Proffsen  David Nyman  Gustav Mehler Djeem Boechaisong Godk. 
V-hejde skolan  De Tre Lillkorparna  Hugo Stanius Sebastian Lilja Simon Ahrling Godk. 
Lärbro skolan Superkorparna  Emma Sedman Elias Pettersson Love Norrman Jonathan Bergh Godk. 
Norrbacka skolan  De Tre Stjärnorna  Joel Olsson  Isak Lövkvist Ludde Thorell Godk. 
V-hejde skolan  Sné Seglarna Petter Mellquist Edward Dufvenmar  Einar Hoas Matilda Herman Godk. 
Lyckåker skolan The Fireworks  Karl Thomsson  Ludvig Fredriksson Oskar Thuresson Godk. 
När skolan  Knatte, Fnatte Och T Anton Kullander  Julius Nilsson Anna Karlsson Godk. 
Lyckåker skolan ILA  Isak Lucas Mattsson Alma Kappel Godk. 
Lyckåker skolan Sprintarna Artur Christoffersson  Agnes Melin Theo Sköld Godk. 
Lärbro skolan Superörnarna Jennifer Gardelin  Arilld Ek Eriksson Robin Wikström Godk. 
Garda skolan  Lill-Korpens Blixt Lukas Björkman Erik Carlsson Felix Enderborg Godk. 
Terra Nova skolan De Tre Blixtarna Jacob Wisselgren Emma Höggren Ludvig Waktel Godk. 
Öja skolan  Lightning Sports Johan Ahlér  Adam Hallenbring Jack Sedersten Godk. 
Fårösund skolan Sixtarna Robert Leal Andersson  Emil Weinebrandt Jacob Bengtsson Godk. 
Fårösund skolan Lag Nord Mikaela Malmqvist Fredrik Nordlund Andrea Bengtsson Gustav Molander Godk. 
Väskinde skolan Gravediggers Alexander Berglund Jonathan Tofftén Josef Carlén Godk. 
Fårösund skolan Blixtarna  Elliot Hultman Benjamin Werkelin Fanny Hafdell Godk. 
Havdhem skolan  Skogens Änglar Tobias Levander  Viktor Westberg Vakant Godk. 
Öja skolan  Blixtarna  Isac Gisslevik Joar Gisslevik  Aatos Aurelius Tilde Olofsson Godk. 
Tjelvar skolan  Dunderladdarna Hampus Hafdell Arvid Sundqvist Gustav Melander Godk. 
Hörsne skolan Lejonen  Nils Ahlqvist Idalina Sjöman August Jonsson Oskar Karlsson  Ej godk. 
Östergarn skolan  Varg Jacob Östman Linus Dahlby Felix Åberg  Ej godk. 
Garda skolan  Springpojkar Emil Berg  Lucas Mårderyd Hugo M Molin  Ej start 
Åk 1 Töisar 1400 m
Hörsne skolan Fölungarna Hilda Nygren Anna Carlsson Alma Nygren Cecilia Steffenburg Godk. 
Havdhem skolan  Super Blixtarna  Annie Lyberg Lukas Wahl Jessica Franzén Godk. 
Lyckåker skolan Guldblixtarna  Emma Levin Tillie Nordström Jessica Petersson Godk. 
Östergarn skolan  Älgarna  Philip Jansson Linda Lindlöf Moa Hagvall Godk. 
Dalhem skolan De Tre Vinnarna  Anna Berge Sofie Engstrand Minna Godk. 
Lyckåker skolan Vinnarskallarna  Jennifer Larsson Stephanié Karlsson Adrian Augustsson Godk. 
Länna skolan  Pirattjejerna  Joline Broman  Ida Ericsson Godk. 
Humlegårds skolan Stella Boris Ebba  Elsa Ericsson  Ida Friberg Linnea Sandström Godk. 
V-hejde skolan  Tre Små Springmöss Iza Hillbom  Sofia Eriksson Sara Hellinggranberg Godk. 
Gråbo skolan  Superstjärnorna  Evelina Nilsson  Linn Eriksson Nikki Björklund Godk. 
Väskinde skolan De Tre Delfinerna  Sofia Alverbro Meja Romin Elin Elgán Godk. 
Öja skolan  Ekorrarna  Emelie Olsson  Cornelia Sjödoff Vakant Godk. 
Tjelvar skolan  Fotbollsblixtarna  Molly Fröberg  Ebba Jakobsson Julia Larsson Godk. 
V-hejde skolan  Kattligan  Frida Jesperson Annie Svärd  Hanna Karlsson Maja Gustafsson Godk. 
Fårö skolan Släkten  Kristina Kalström  Ebba Kellström Frida Erlandsson Godk. 
Havdhem skolan  De coola tjejerna  Emelie Levander  Fanny Norrby Aina Bergman Godk. 
St Hans skolan  Lill-Korpens Proffs  Ida Johansson  Maxime Larsson Jonna Appelgren Godk. 
Sanda skolan  Tjejlaget  Frida Vallin Peggy Beijer Wendela Åkerbäck Godk. 
Lyckåker skolan Lyckans Vinnare  Agnes Eriksson Sofie Cederlund Alice Gardell Clara Gottberg Godk. 
Klinte skolan De Snabba Hästarna Amanda Larsson Alice Karlsson  Elin Söderström Felicia Jonasson Godk. 
Tingstäde skolan  Träsktrollen Wilma Pettersson Johanna Torndahl Sanna Larsson Dybeck Godk. 
Roma kyrkskola  Roma Sprättivägers Taria Islam  Louise Nyberg Kevin Cederlund Godk. 
Tjelvar skolan  Döskallarna  Beata Henriksson Agnes Tönseth Gilda Bjersander Ida Bani Shoraka Godk. 
Norrbacka skolan  De Tre Supertjejerna Sandra Svensson  Alba Nydahl-Müller Wilma Roswall Godk. 
Tjelvar skolan  Fotbollarna  Amanda Hanna Klang Maja Ronsten Godk. 
Lyckåker skolan Vinnarna Maja Enström Pettersson  Jacob Strömstedt Beatrice Yxfeldt Godk. 
Fardhem skolan  Kottarna Linnea Andersson Felicia Sandqvist Lilli Ejdertun Godk. 
Rone skolan Blixtarna  Fanny Jakobsson  Matildha Grönström  Godk. 
Montessori skolan Snabba Fiskarna  Millie Karlsson  Annina Claesson Almykjellberg Godk. 
När skolan  Nassarna Hanna Hägring  Sofie Hägring Rasmus Funk Godk. 
Väskinde skolan Snabba Blixtarna Olga Wollbo Moa Ericsson Lina Lenholm Sofie Vistrand Godk. 
Högby skolan  Häst Är Bäst Ted Nilsson  Lovisa Nyströmnilsso Tuva Öhman Godk. 
Lyckåker skolan Katterna My Frändestrand Tova Medqvist  Sara Jernberg Cornelia Karlsson Godk. 
Länna skolan  De Stora Lejonen Isabelle Othberg Amanda Gustafsson Izabelle Mårtensson Godk. 
Norrbacka skolan  De Snabba Pantrarna  Alicia Santoshi My Godk. 
V-hejde skolan  Diddlarna  Matilda Boklund  Elin Horn Sara Ekedahl Godk. 
Lyckåker skolan The Ark  Vendela Brushane-Nordstr Emilia Sjöberg Nelly Lindqvist Godk. 
Terra Nova skolan Bästa Springarna Vera Gustavsson  Tilda Björkander Wilma Widange Godk. 
Högby skolan  Vinande Vindar Liv Sundblad Lisa Sandsjö Jennifer Rosengren Godk. 
Lyckåker skolan Vinnarna Tuva Nikolausson Tilda Nikolausson Agnes Englund Godk. 
Humlegårds skolan Alarm-Här Kommer Vi  Karin Nordin Jonna Johansson Linnea Westberg Godk. 
Högby skolan  Högbys Fartvind  Ida Wistrand Hugo Eliasson Kellie Svensson Godk. 
Vänge skolan  Tvillingarna Amanda Fahlstedt Rebecka Magnusson  Ej godk. 
Åk 2 Sorkar 1700 m
Havdhem skolan  De Tre Bajarna William Snöbom Samuel Käldare Ludvig Christofferss Godk. 
Tingstäde skolan  De Tre Kalvarna  Adam Thomsson  Simon Johansson Hans Landergren Godk. 
Sanda skolan  The Boys Isak Sommestad Erik Pettersson Rikard Thunegard Godk. 
Fole skolan Korparna Ahlbin Glansholm Simon Buskas Harald Wiginder Godk. 
Väskinde skolan De Fyra Grabbarna  Joel Elofsson Edvin Larsson  Jesper Rydberg Rasmus Persson Godk. 
Gråbo skolan  Blixtbollarna  Johannes Furuhäll  Ali Muhanned Viktor Karlsson Godk. 
V-hejde skolan  Visbyknattarna Adam Smedberg  Edvin Enequist Casper Sandelius Godk. 
Sanda skolan  B.V.F.A  Simon Andersson  Hugo Bohman Lulas Johansson Godk. 
Terra Nova skolan The Ninjas Anton Håkansson  Hampus Hoffman Hjalmar Nyberg Godk. 
Terra Nova skolan Turbodojjorna  Noel Ahlström  Oskar Strömbeck Daniel Oxenwaldt Godk. 
Öja skolan  Fire Sports  Dennis Jakobsson Simon Vestberg Fredrik Lif Godk. 
Väskinde skolan Sportligan Willia Magnusson Joakim Larsson  David Karlkvist Tobias Jonsson Godk. 
Terra Nova skolan Terra Stars  August Magnusson Simon Pileborg Jonathan Hultén Godk. 
Rone skolan Lilla Kokosnöt Samuel Hederstedt Sebastian Lamu Patric Lamu Svante Melander Godk. 
När skolan  Tvåaproffsen Gabriel Randleff Filip Smitterberg Oskar Thorén Godk. 
Fardhem skolan  Knatte Fnatte Tjatte Alex Johansson Felix Sellin Nils Lövgren Godk. 
Eskelhem skolan Dom 3 Barbarerna Victor Olsson  Ola Söderdahl Oscar Thomsson Godk. 
Öja skolan  Hot Wheels Wilhelm Sjöberg  Ozzie Hellborg Arnold Pöppel Godk. 
Gråbo skolan  Räddningspatrullen Oscar Ahlby  Hugo Eksholm Konrad Karlsson Godk. 
Väskinde skolan De Tre Bysarna Martin Kolmodin  Eric Jacopsson Kevin Svensson Godk. 
Allé skolan Hermans Tomater AB Jonathan Högberg Oscar Owenbergm.  Simon Frendin Emil Svedjer Godk. 
Endre skolan  Kattänglarna Kevin Malmberg Adrian Cedergren Amanda Jakobsson Godk. 
Roma kyrkskola  Smarta Hjärnorna Odd Runfeldt Isidor Swande Marcus Nyberg Godk. 
Eskelhem skolan Rosa Dödskallarna  Elias Wyrsch Rickard Olsson Alex Limbach Godk. 
Klinte skolan Blixten  Rosita Eliasson Daniel Holmqvist Izabella Karlsson Daniel Jakobsson Godk. 
Östergarn skolan  Hela Klassen David Levin Karin Eklund Andreas Martinsson Nils Erlands Godk. 
Havdhem skolan  De Tre Grisarna  David Lindgren Jasmine Mattsson Daniel Lorin Godk. 
Lyckåker skolan Tre Dödliga Grisar Albin Pettersson Adam Söderman Joel Leveau Godk. 
V-hejde skolan  Knatte Fnatte Tjatte Erik Back  Oliver Gahne Albin Malmberg Godk. 
Dalhem skolan Rock Killarna  Jonathan Paulick Jacob Jannehag Jonathan Oliveskog Godk. 
Hogrän skolan Traktorgänget  Daniel Larsson John Runfeldt Timmi Hansson Godk. 
Sanda skolan  Vinnarna Alexander Runfeldt Oliver Lindqvist Samuel Kåring Godk. 
Gråbo skolan  Superboys  Marco Cuskic Mikael Väärä Alexander Tingström Godk. 
Lyckåker skolan The Black Knight David Larsson  Elias Sundberg Jennifer Gahne Godk. 
Gråbo skolan  Bumbibären Maja Almgren Linus Dahlberg Maid Avdic Godk. 
Terra Nova skolan Superstars Gustav Wessberg  Linus Andersson Eddie Eriksson Godk. 
V-hejde skolan  Vibbleknattarna  Lukas Olsson Malcolm Malmros Godk. 
Lyckåker skolan Blixtgudarna Niclas Andersson Elias Karlsson Linus Dahlström Godk. 
Tjelvar skolan  Döskallarna  Axel Starck Elvira Ekelund Samuel Svenden Savannah Johansson Godk. 
Havdhem skolan  Skejtare o hundtjej  Emrik Niklasson  Ebba Nylund Markus Lindkvist Godk. 
Dalhem skolan Fire Kids  Andreas Berge  Emrik Hansson Henrik Gandarve Godk. 
Endre skolan  The Three Lions  Edvin Winarve  Ken Malmberg William Robertson Godk. 
Rone skolan De Listiga Tigrarna  Alfons Grönström Hugo Nordvall Zebastian Dahlström Godk. 
Norrbacka skolan  Hagelbössorna  Filip Engström Natan Åberg Felix Knutas Fredrik Ekelöf Godk. 
Havdhem skolan  Mini-Tomtarna  Daniel Nilsson Felix Nordin Edvin Amfunds Godk. 
Terra Nova skolan Eldflammorna Samuel Benneck Lukas Hellenberg Edvin Hallgren Godk. 
Hogrän skolan Wormslaget Kan Pettersson Cesar Becevic Godk. 
Högby skolan  Fyra Gringos Lukas Forsberg Felicia Forsling  Niclas Larsson Albin Wallin Godk. 
Endre skolan  The Monstertrucks  Christoffer Wikström Mikael Spolander Jonathan Lindén Godk. 
Lyckåker skolan Crazy Frog Filip Söderdahl  Jonatahn Jacobsson Godk. 
Gråbo skolan  Bumbibjörnarna Lucas Jernberg Alexander Jakobsson Godk. 
Tjelvar skolan  Spökligan  Kevin Enderberg Isabelle Nilsson Hampus Israelsson Rebecca Brolin Godk. 
Gråbo skolan  Vildarna Philip Nilsson David Lindqvist Joakim Persson Godk. 
Fole skolan Crossfräsarna  Anton Nilsson  Jesper Ahlgren Edvin Nilsson Godk. 
Havdhem skolan  De Tre Knattarna Lukas Ekström  Leonard Fröling Gustav Mattsson Godk. 
Tjelvar skolan  The Gangsters  Martin Hocaoglu  Isak Nordberg Pontus Holmqvist Ej godk.
Hörsne skolan JEKS Joel Klimzack-Jakobsson Gabriel Adman  Karl Pettersson Erik Pettersson Ej start
Rone skolan Rone Runners André Eriksson Oliver Karlsson Ej start
Tingstäde skolan  De Två Pokemon Alex Österdahl Jesper Hagström Ej start
Tjelvar skolan  Tre Små Grisarna Jonatan Wall Hampus Laveryd Abdoulkader Suleiman  Ej start
Åk 2 Töisar 1700 m
Garda skolan  Guldstjärnorna Bella Nilsson  Ella Ternström Adam Blomqvist Godk. 
Havdhem skolan  Banditerna Kim Nygren Annie Larsson Linnea Pettersson Godk. 
Tjelvar skolan  Gröngölingarna Tyra Levin Emelie Wigström Alma Dahlström Natalie Wigström Godk. 
Tjelvar skolan  Winx Wilma Thurell  Emilia Hammarskjöld Tilde Melander Godk. 
Fårösund skolan De Vilda Hästarna  Emma Lindelund Erica Karlsson Johan Widgren Godk. 
Gråbo skolan  Solstrålarna Elsa Nelin Emma Åhlund Felicia Karlsson Sara Söderberg Godk. 
V-hejde skolan  Best Friends Ebba Strängborn  Alice Söderholm Tova Hördin Godk. 
Väskinde skolan De 4 Springande Kani Engla Martinsdotter Cazzandralundell Maja Steen Vilma Claesson Godk. 
Klinte skolan Guldstjärnan Hanna Jakobsson  Emely Wiman Charlie Jakobsson Godk. 
Fårösund skolan Dom Söta Kaninerna Moa Karlsson Johanna Grönlund Vakant Godk. 
Norrbacka skolan  Bästa Tjejerna Yasmine Qwiberg  Gabriella Både Emma Löfqvist Godk. 
V-hejde skolan  Smajlisarna  Frida Pettersson Stina Svärd Maja Gillros Godk. 
Lyckåker skolan Cheetagirls  Clara Jakobsson Emma Frida Blom Felicica Godk. 
V-hejde skolan  Superstars Elin Lawergren Bergström Clara Eriksson Ebba Erixon Godk. 
Lyckåker skolan Älvorna  Alma Jolby Fia Bergström Joy Andersson Godk. 
Norrbacka skolan  Super Tvåan  Isabella Asplund Esra Fadhel Hassan Niklas Lindström Godk. 
Norrbacka skolan  Stargirls  Maja Bark  Moa Vestin Alice Löfqvist Godk. 
Dalhem skolan De 3 Små Humlorna  Emma Berg  Saga Berg Thorson Rodica Lövdahl Godk. 
Klinte skolan Knattarna  Julia-Ann Gustavsson Maia Holst Robin Pettersson Godk. 
Väskinde skolan Tjejligan  Matilda Romin Paulina Hallin Louise Holmedahl Tilda Langland Godk. 
Lyckåker skolan Stjärnblixtarna  Emma Gottfridsson  Julia Ahlby Moa Gustafsson Godk. 
Tjelvar skolan  Leoparderna  Emilia Jovanovic Tove Montelin Alicia Stenmark Godk. 
Rone skolan Vildhästarna Andrea Hansson Vilma Hult Emeline Karlsson Godk. 
Garda skolan  Gardarabbisarna  Emelie Jakobsson Johan Ahlmark Johanna Lervik Godk. 
När skolan  Mangomupparna  Maja Pettersson  Maja Andersson Klara Seigerlund Godk. 
Tjelvar skolan  Bratz  Emma Löfqvist  Jennifer Olofsson Vendela Törnqvist Godk. 
Tjelvar skolan  Blixtarna  Jennifer Laveryd Fatma AL-Saady Villiam Löf Godk. 
Tjelvar skolan  Kristallerna Julia Jovanovic  Amanda Wiman Nikolina Magnusson Godk. 
Allé skolan Power Puff Vinnarna  Lovisa Hoas  Elin Gardelius Johanna Holmberg Godk. 
Fole skolan Kattblixtarna  Embla Linge  Gabriella Gardell Sanna Mingert Godk. 
Allé skolan Snabbspringarna  Lina Jörnhammar Agnes Flemming Madelene Brobeck Nora Fernholm Godk. 
Terra Nova skolan De 3 Superstjärnorna Michelle Besterman Felicia Idebom Moa Pettersson Godk. 
Högby skolan  Superstars Moa Sandström William Larsson  Anna Klintbom Henrietta Jakobsson Godk. 
Högby skolan  Godisgrisarna  Rebecka Norrby Felicia Frögren Philippa Lönning Jennifer Olsson Godk. 
Eskelhem skolan Snabbadiamantsvärden Linnéa Dahlström Emelie Sjölund Jessica Thomsson Godk. 
Terra Nova skolan Turbohästarna  Amanda Lydahl  Ellen Gustavsson Petra Roswall Godk. 
Tingstäde skolan  De Snygga Tjejerna Trine Cederblad  Ruth Vinekka Mikaela Bergström Godk. 
Gråbo skolan  Superlejonen Samuel Sandgren  Joanne Olsson Frida Hansson Godk. 
Allé skolan Superspringarna  Ellen Olofsson Märtha Andersson Felicia Larsson Ej godk.
Dalhem skolan Wild Kids  Amanda Cederlund Annie Rundby Ej godk.
Lyckåker skolan Lollipopgirls  Clara Nilsson  Fanny Johansson Wilma Olsson Ej godk.
Terra Nova skolan The girls  Ava Rashidi  Madelaine Håkansson Clara Lindby Ej godk.
Tjelvar skolan  Guldbollarna Rayan Reslan Malak Reslan Maleleine Lerberg Ej start
Åk 3 Sorkar 2000 m
1 Allé skolan Gutegrabbarna  Josef Söderling  Eliot Takavarasha Edvin Takavarasha  9:00 
2 Väskinde skolan Vinnarlaget  Erik Tell  Douglas Holmedahl Joar Ekelund  9:02 
3 Tjelvar skolan  Cool Guys  Josef Kalhory  Niclas Thomasson David Högberg  9:16 
4 Väskinde skolan Wowsarna Casper Lindby  Jesper Andersson Birk Wallin  9:23 
5 Väskinde skolan Homo Sapiens Sapiens Simon Vernersson Amadeus Hansson Erik Hagberg  9:27 
6 Hörsne skolan Springande Köttbulla Elias Kolmodin William Mathiasson Anton Vistrand  9:58 
7 Klinte skolan Tuffa gänget Aron Pettersson Radisa Kuzeljevi Cewin Wiman Lowe Jensen Achrén 10:07
8 Havdhem skolan  Kalufskillarna Max Lagergren  Oliver Lundberg Lukas Pettersson 10:09
9 Eskelhem skolan Knäppgökarna Erik Laitala Tim Johansson Elias Rödland 10:12
 10 Lärbro skolan Flame Runners  Philip Johansson Oliver Lindstedt Erik Olsson 10:29
 11 Norrbacka skolan  Rockstars  Caspian Staffansö  Diego Tholin Isac Ahdrian 10:41
 12 Terra Nova skolan Ryss, Tysk & Bellman Calle Jörholt  Jakob Olsson Joel Idebom 10:46
 13 Lyckåker skolan Footballkings  Villiam Dahlström  Emil Höltää Julian Wolff Östman 11:04
 14 Östergarn skolan  Falkarna Oscar Åberg  James Bell Linn Dahlby 11:05
 15 Gråbo skolan  Adidas Hanna Olai Jonathan Steijner Milos Cuskic 11:16
 16 Lyckåker skolan P97:orna Patrik Björklund Elias Stenhoff Anton Möllerström 11:18
 17 Länna skolan  Fotbollsgrabbarna  Rasmus Lundgren William Hillblom Linus Stuxberg Gabriel Ribaut 11:23
 18 Fardhem skolan  The Black Fires  Alex Nordvall  Felix Persson Sara Bofride 11:41
 19 Högby skolan  Musse, Kalle,Långben Joakim Rosengren Isak Enekvist Oskar Weström 11:48
 19 Stånga skolan Smaijlisarna Mattias Granqvist  Christian Fredin Lovisa Karlsson 11:48
 21 Gråbo skolan  Nalle Puh  Julia Wilson Tobias Käck Philip Duckert 11:53
 21 Sanda skolan  Ford Suprise Anton Fors Max Nilsson Kalle Beijer 11:53
 23 Montessori skolan Hajarna  Adrian Korsell Hector Aguirre  Lucas Karlsson Zaul Clason 12:02
 24 Norrbacka skolan  Vängegänget  Gabriel Dahlbeck Edvin Aldrin Wille Thorell 12:12
 25 Väskinde skolan Knatt, Fnatte Otjate Mattias Wihlborg Oliwer Söderholm Saga Lindholm 12:13
 26 Fardhem skolan  Thre Black Lightning Olof Molinder  Filip Ahlsten Filip Urelind 12:29
 27 Allé skolan Löparna  Linus Samuelsson Louie Söderberg Leo Unnermark Erik Lundahl 12:31
 28 Gråbo skolan  Knattespringarna Adina Håkansson  Oliver Ohlsson Daniel Bolin 12:52
 29 Lyckåker skolan The Kings  Herman Christoffersson Herman Möllerström Martin Andersson 13:02
 30 Fårösund skolan Gutelaja Casper Högefors  Christoffer Grönlund Jonna Johansson 13:34
 31 Öja skolan  Små Kråkor Otso Aurelius  Max Hallenbring André Fröling 13:58
 32 V-hejde skolan  Äppelskruttarna  Niklas Jesperson David Dahl Lovisa Virgin 14:07
 33 Hogrän skolan Monster På Villoväga Tobias Hansson Christoffer Jakobsso Gustaf Lavergren 14:11
 34 Garda skolan  The Bad Boys Robin Öst  Hugo Cederlund Eric Jakobsson 14:21
 35 Lärbro skolan Springande Flammorna Aron Kloth Anton H Lundgren Pontus Högbom 14:38
 36 Dalhem skolan Schoolkids Rasmus Ekman Robin Cederlund Felicia O Hejdenberg 14:48
 37 Dalhem skolan Raggarna Joel Gahnström Henrik Liljegren  Christoffer Smedberg Mathias Söderstrand 14:49
 38 Lyckåker skolan Tre Turbohamstrar  Gustav Thuresson Anna Norberg  Carl Arvidsson William Karlsson 15:26
 39 V-hejde skolan  Starwarsdiggarna Simon Lindgren Kalle Nysell Viktor Sjöberg 15:41
 40 Tjelvar skolan  DIF  Jakob Nilsson-Ekman Jennifer Funk  Micke Berg Linnea Holmstedt 16:05
 41 Stånga skolan Racerförarna Albin Martell  Herman Kullander Bill Andersson 18:01
 42 Stånga skolan Wild Kids  Oscar Martell  Nicklas Gustafsson Elias Hallin 18:06
 43 Dalhem skolan Dalhemboys Rasmus Hansson Niklas Weimer Marin Brennwald 19:42
 44 Allé skolan De Fyra Blixtarna  Nils Östanbo Linus Larsson Adrian Hellman Hannes Jonsson 22:22
Tjelvar skolan  Kändisarna Mohammed (Ali) Al-Musawy Robin (Hood) Larsson ValdemarAtterdag Ej godk.
Lyckåker skolan Guldbaggarna Viktor Hallin  Anna Norberg Simon Segerdahl Ej start
Lyckåker skolan The Guýs Lucas Nordström  Vilhelm Brushane Zebastian Höglund Ej start
Åk 3 Töisar 2000 m
1 V-hejde skolan  Blondinerna  Sara Jakobsson Hanna Bolin André Söderholm  9:36 
2 Norrbacka skolan  Sprattliga Sportare  Lovisa Berlin  Julia Nilsson Hedda Dahlström  9:50 
3 St Hans skolan  S:T Hans-Petter-Sjö  Astrid Hansson Alice Pettersson Elin Sjöberg 10:07
4 Hörsne skolan MENT Tove Rönnbäck Emelie Karlsson  Nora Dahlberg Michaela Ahlqvist 10:10
5 Klinte skolan ICE  Ida Larsson Michelle Arscans Casper Menghini Ellinor Plamboeck 10:26
6 Lyckåker skolan Turbobjörnarna Rebecca Hejdenberg Fanny Englund Emma Forsberg 10:30
7 Norrbacka skolan  Fotbollsgänget Felix Molin  Klara Fohlin Ellen Sandström 10:39
8 Tjelvar skolan  The Gift Saga Enström Rebecca Schandl Moa Särland 10:59
9 Länna skolan  Trippeltjejerna  Fanny Lövgren  Emma Hillblom Kerstin Lundin 11:02
 10 Tjelvar skolan  Maj Blommorna  Isabella Trennestam Martin Andersson Edit Andersson Linnea Andersson 11:04
 11 Tingstäde skolan  Marsvinen  Linn Hedrén  Sammy Sellin Lisa Hellenberg 11:08
 12 Lärbro skolan Morgonfrillorna  Amanda Engström  Feylinn B Ericsson Linn Bogren 11:23
 13 Tjelvar skolan  Blondies Linn Sandström Elvira Levin Ronja Fröberg 11:25
 14 Fårö skolan ICE  Ida Kellström  Cornelia Kalström Emilia Olsson 11:28
 15 Hogrän skolan Butterflys Helena Hansén  Ingrid Rodebjer Janna Engström 11:36
 16 Montessori skolan Löparna  Miriam Fia Adam 11:37
 17 Terra Nova skolan Skinna Jennifer Othberg Dina Skinner Dee Skinner 11:39
 18 Tingstäde skolan  Banan Trillingarna Amanda Nordberg  Rasmus Hallström My Wallin 11:42
 19 Terra Nova skolan GEM  Gustav Strömbeck Moa Ahlqvist Emma Larsson 11:49
 20 Montessori skolan The Tree Stars Levina Forsberg  Jorunn Björkegren Zamira Clason 11:59
 21 Tingstäde skolan  De Fräna Firrarna  Tanja Björkegren Liza Samuelsson Elin Sandström 12:02
 22 Allé skolan Snabba Korparna  Freja Ahlén Anna Hederstedt  My Sandgren Julia Markström 12:04
 23 Högby skolan  Tre Treiga Treor Karolina Westberg  Ellen Larsson Isabelle Eliasson 12:11
 24 Fardhem skolan  3 Blixtar På G Lina Olofsson  Zenita Dunstrand Emma Uddin 12:14
 24 Stånga skolan FG-Girls Matilda Holgersson Johanna Hallbom Mindy Hadland 12:14
 26 Tjelvar skolan  Glitterstar  Alma Sundqvist Dessan Engström Pauline Söderström 12:17
 27 Högby skolan  Tre Sotiga Solstråla Julia Nordahl  Paula Larsson Carl Sandsjö 12:25
 28 Lyckåker skolan De Glödande Tjejerna Tyra Mellin  Elin Jonsson Klara Karlsson 12:27
 29 Norrbacka skolan  Norrbackaflammorna Mathilda Nyman Louise Lindberg Anton Olsson 12:31
 30 Eskelhem skolan Challe Valle Linnea Göransson-Ording Alma Nero  Juliette Iturralde Angelica Famulak 12:43
 31 Sanda skolan  Smurfarnas Återkomst Hanna Lukowisky Julia Österlund  Cecilia Lönning Fors Alexandra Qvarnberg 12:53
 32 V-hejde skolan  DVME Angelica Keijser Johanna Strömstedt Moa Ronsten 12:54
 33 Havdhem skolan  Tre Rosa Dödskallar  Linnea Ahlin Anna Ahlin Amanda Westberg 12:56
 34 Garda skolan  The Three Stars  Linnea Larsson Mira Sundin Lee Björkqvist 13:00
 35 Endre skolan  Tre Kavata Tjejer  Moa Pettersson Felicia Abrahamsson Elvira Mellberg 13:28
 36 Lyckåker skolan De Springande Skorna Linnea Logström Felicia Karlsson Emelie Fredriksson Sofia Adler 13:32
 37 Terra Nova skolan De Flygande Älgarna  Elina Airikainen Isabel Pettersson Izabelle Darvelid 13:34
 38 Lärbro skolan Snabba Tjejerna  Elin Torndahl  Emma Levin Hedda Ottestam 13:37
 38 Väskinde skolan Trillingarna Ellen Lavergren  Wilma Trennestam Alice Trennestam 13:37
 40 Norrbacka skolan  Vildkatterna Vendela Mehler Celine Nordlander Jesper Ivarsson 13:40
 41 Väskinde skolan Stargirls  Jennifer Thomsson  Julia Livemo Moa Engqvist 13:42
 42 Terra Nova skolan Med Lite Tur Moa Olsson Linnea Larsson Tilde Granat 13:52
 43 Terra Nova skolan De Tre Teddybjörnarn Ebba Bavér Filippa Eile Olivia Pettersson 14:16
 44 Väskinde skolan Fjärilarna Louise Andersson Nora Lötberg Matilda Baarman 14:29
 45 Hogrän skolan Garcia Nadja Brecevic Emmy Nordvall Tilda Carlsson Sarah Åkerman 14:42
 46 Havdhem skolan  Starshine  Annelie Mattsson Jenny Wahl  14:52 
 47 Endre skolan  Hästtjejerna Johanna Jacobsson  Lovis Persson Moa Lindblad 15:36
 48 Tjelvar skolan  Havsörnarna  Mari Wallin  Jelena Sarié Andrea Drottenmyr 15:37
 49 Tjelvar skolan  Idrottstjejerna  Johanna Svensson Ida Dahlström Angelica Österberg Ellinore Vinberg 15:41
 50 Sanda skolan  Sniglarna  Wilma Hedin Sally Wiesand  Asta Pettersson William Öhman 15:42
 51 Stånga skolan Stångaburs Girlpower Petra Österberg  Nellie Jakobsson Lina Larsson 15:48
 52 Lyckåker skolan Supersniglarna Frida levin  Tinne Nyström Sandra Kollberg 16:48
Tingstäde skolan  De Vilda Cowboysarna Matilda Hagström Bolin Simon Strate ej start 
Tjelvar skolan  Döskallarna  Reem Hussein Tintin Hansson Joel Jacobsson ej start 
Åk 4 Sorkar 2300 m
1 Östergarn skolan  Tidningarnasframsida Fredrik Levin  Pontus Olofsson Tim Palmgren Sandlin  9:55 
2 Solberga skolan Superkorna David Bäcklund Adam Olsson Hannes Haack Gustav Hagberg  9:56 
3 När skolan  En Laubo Täu Närkar  Roy P  Philip K Mattias J 10:04
4 Norrbacka skolan  Lightning  Ellinor Vejlens  Mohammed F Hassan Johannes Fritz 10:30
5 V-hejde skolan  Vibbledårarna  Sofie Lagerqvist Robin Zerne Elias Gillerfors 10:38
6 Allé skolan De Tre Tekannor  Buster Joel Albin 11:03
7 Allé skolan I.P.C  Pontus Thomsson  Casper Linblad Isak Dungner 11:19
8 Lyckåker skolan Hakipo Hampus Pettersson  Kid Eneqvist Pontus Jespersson 11:20
9 Solberga skolan De 3 Musketörerna  Elias Jakobsson  Johan Buskas William Gahm 11:40
 10 V-hejde skolan  Fotbollskidsen Oskar Olsson Kevin Westborg  Olle Sjöblom Simon Malmros 11:46
 11 Lyckåker skolan De Tre Pluttarna Martelleur Max Ahlbom Lars Ahlgren Eddie 11:54
 11 Väskinde skolan Cheetah Runners  Annie Hjerthén Daniel Alverbro Christoffer Anderson 11:54
 13 Eskelhem skolan Korparna Har Landat  Pontus Häggqvist Christian Assarsson Henrik Nero 12:11
 14 Solberga skolan Korparna Filip Jovanovic  Jesper Magnusson Pontus Svensson 12:15
 15 Endre skolan  Floorballkillarna  Elof Winarve Johannes Lindblad Marcus Hellgren 12:19
 16 Länna skolan  Dubbelsimon  Simon Nilsson  Simon Hillblom  12:26 
 17 Fole skolan Lollypop Josef Wiginder Mathias Sjöberg Erik Hanell 12:28
 18 Högby skolan  Team LB  Marko Illic  Hjalmar Jacobsson Adam Mellin 12:34
 19 Havdhem skolan  Nice Runners Karl Pettersson  Jonatan Snöbom Philip Lyberg 12:37
 20 Östergarn skolan  The Three Loosers  Filiph Holm  Björn Thomsson Oscar Östman 13:05
 21 Terra Nova skolan Björnligan X Jonathan Nyd Quintus Pettersson Robin Vinja 13:18
 22 Lyckåker skolan Firefly  Jesper Olofsson  Isac Swahn Jonas Grönhagen 13:39
 23 Högby skolan  Superknattarna Viktor Klintbom  Edwin Wallin Chanti Childs 13:40
 24 Rone skolan Rullstolsgänget  Jakob Sjöman Felix Udd Ramberg Rickard Thomasson 14:12
 25 Havdhem skolan  Busungarna -Igen Erik Nygren  Svante Båtelsson Henrik Westerlind 14:20
 26 Garda skolan  Team EMT Emelie Lautin  Markus Berggren Theo Dahlbom 14:24
 27 Dalhem skolan School on fire Tore Jägerup Gustav Åhlén  Zackarias Söderdahl Mattias Mehlqvist 14:43
 28 Fardhem skolan  EVE Boys Erik Lövgren Viktor Gardarve Elias Gahnström 14:44
 29 Roma skolan Bumbibjörnarna Oscar Larsson  Ted Nyberg Erik Nilsson 15:27
 30 Klinte skolan De 3 Agenterna Ludvig Jakobsson Oliver Jonasson Sari Shaybany 15:48
 31 Fole skolan De Tre Gotlänningarn Oscar Eriksson Pehr H Pettersson Sara Magnusson 16:31
 31 Havdhem skolan  Hansa Boys Andreas Ronström Rasmus Sjöberg Adam Söderlund 16:31
 33 Solberga skolan Superfåren Linnea Uddin Jenny Malmberg  Aboubaker Suleman David Jakobsson 16:34
 34 Gråbo skolan  Boys Of Fire Felix Bjarneby Adam Olsson Simon Lindkvist 16:42
 35 Lärbro skolan Bad Guys Jakob  Eric Johannes 16:47
 36 Gråbo skolan  The Forsaker Filip Johansson  Victor  17:39 
 37 Solberga skolan 2 Maskar, 1katapult  Måns Nilsson Oliver Nilsson Viktor Wallin 17:40
 38 Fole skolan Coolingar  Elias Thomsson Jesper Andersson  19:31 
 39 Länna skolan  Ninjagrisarna  Philip Othberg Jesper Karlsson Kristoffer Ringbom 20:10
 40 Fårösund skolan De 3 Bästa Vännerna  Emma Thurgren  Jonathan Högerfors Rasmus Jansson 21:39
 41 Lyckåker skolan Zombiaporna  Carl Johansson Clarence Orrje  22:28 
Klinte skolan Strutsarna Kevin Asplund Pettersson Mikael Klasson Björn Svensson Ej start
Åk 4 Töisar 2300 m
1 Garda skolan  Gnaget Ronja Björkqvist Stina Åström  Isabelle Olofsson Kristoffer Ahlmark 10:39
2 Solberga skolan Tarzans Djungelpatru Ebba Henriksson  Agnes Kolmodin Linda Holmström 11:20
3 Athene skolan Buffalo Bill & Co  Ebba Karlsson  Livia Krusenblad Vanessa Werkelin 11:38
4 Garda skolan  Workers  Stina Åström Isabelle Olofsson Filip Löfgren 12:32
5 Allé skolan Här Kommer...  Anna Oscarsson Elfrida Svedjer Sara Nyberg 12:34
6 När skolan  Ormkvinnans Barnbarn Julia J Sisela A Alice K Viktoria T 12:52
7 Allé skolan På G Henrietta Holmberg Maja Lundberg Sara Frendin 13:02
7 Hörsne skolan Laget Utan Namn  Desiré Kolmodin  Ida Lingstedt Agnes Carlsson 13:02
9 Lyckåker skolan Gottegrisarna  Amelia Larsson Thomsson Emma Thomsson  Ida Söderdahl Sandra Hämäläinen 13:14
 10 Fardhem skolan  Fardhem Brudarna Amanda Olofsson  Moa Jakobsson Alva Hansson 13:46
 11 Högby skolan  EJ Evelina Gahm Strage  Julia Cederlund 14:04
 12 Norrbacka skolan  Springtjejerna Shakira Tholin Nellie Törner Matilda Johansson 14:14
 13 Allé skolan Mormors Köttbullar Helena Sandquist Vendela Swensson Joel Hedström 14:23
 14 Norrbacka skolan  Äggmacka Med Räkost! Hannah Mellin  Linnea Rosvall Malte Åberg 14:32
 15 Orion skolan  Keruberna  Felicia Mebus  Simon Falk Stella Heckscher 14:33
 16 Roma skolan Kanelbullarna  Caroline Nyberg  Josefin Allgulander Emil Salomonsson 14:34
 17 Hörsne skolan Ärtsopporna  Emy R Lindström  Unn D Wahlberg  14:51 
 18 Fardhem skolan  Cheeta Girls Mikaela Orleifsson Unni Simander Ellen Johansson 14:54
 19 Fårösund skolan Kalkonlegenderna Agnes Erlandsson Calle Lundgren Olivia Nilsson 14:57
 20 Gråbo skolan  Kutarna  Frida Ekman-Hägglund Ida Lickhammer  Mathilda Björklund Leonard Pettersson 15:00
 21 Klinte skolan Hästtokarna  Linnea Andersson Cecilia Holmqvist Josefin Jakobsson 15:02
 21 Östergarn skolan  Toalettborstarna Stella Rosenkvist  Alice Heijbel Malin Warodell 15:02
 23 Gråbo skolan  The Cool Girls Jenny Jakobsson  Fanny Gardarfe Olivia Wright 15:03
 24 Rone skolan Ronetöisar Emilia Nordvall  Andrea Udd Ramberg Amanda Skoggren 15:04
 25 Terra Nova skolan FEJM Emilia Benneck Jens Norell Moa Fredriksson Frida Elmnert 15:25
 26 Athene skolan GGS  Nathalie Persson Anton Nilsson Thilda V Lindahl 15:32
 27 Stenkyrka skolan  Rockn Roll Madnes  Alexandra Thomsson Linn Johansson Maja Harlevi 16:04
 28 Fole skolan Fjomparna  Hillevi Nyström Hanna Björklund  Ida Hoas Elin Lundin 16:09
 29 Havdhem skolan  Flick Flockarna  Terese Båtelsson Vendla Niklasson Karolina Mattsson 16:12
 30 V-hejde skolan  Hjulande Tjejer  Saga Juniwik Emma Pettersson Amanda Söderholm 16:13
 31 Solberga skolan Snabba Tjejerna  Julia Fischer  Jasmine Buskas Theresa Lindström 16:16
 32 Länna skolan  Coola Brudar Leia Broman  Julia Mårtensson Mikaela Klingvall 16:33
 33 Havdhem skolan  Hammarbyarna Anna Olofsson  Amanda Isenberg Olivia Grauning 16:34
 34 Väskinde skolan Knatte Fnatte Tjatte Lovisa Bergström Fliza Olli Johansson Nathalie Silfver 16:52
 35 V-hejde skolan  Fårskallarna Igen  Emma Gustavsson  Elin Hoas Cornelia Aaw 17:07
 36 Hogrän skolan Snäckorna  Lisa Björkegren  Amanda Larsson Jennifer Smedberg 17:08
 37 Östergarn skolan  Tre Ruttna Trägrenar Grete Lindberg Sara Eklund Nellie Stomberg 17:18
 38 Öja skolan  Power Girls  Felicia  Micaela Elin 18:19
 39 Öja skolan  Här Kommer Vi! Jenny Vestberg Karolin Öberg Hanna Sjöberg 19:16
 40 Solberga skolan IQ Badbollarna Julia Edman Glas Sara Edman Glas Viktoria Gahm 19:17
 41 Väskinde skolan Lion Girls Ebba Ruthström Johanna Björkander Linnea Blomqvist 20:46
 42 Öja skolan  Tuff Tuff  Emma Norrby  Markus Norrby Emma Bergström 21:05
 43 Högby skolan  ANA  Anne Wiberg  Andrea Nyström Nilss Niklas Forsberg 21:45
 44 Dalhem skolan Chitagirls Jennifer Smedberg Johanna Engström Paula Söderdahl Terese Sandelin 23:11
 45 Fårösund skolan Galopperande Hästar  Felicia Godman Astrid Herlitz  Maja Johannesson Lovisa Herlitz 25:47
Lyckåker skolan Triple Luna Thulin  Ida Lagerqvist Sebastian Adegren Ej godk.
Solberga skolan Studsande Skinkorna  Therese Hamerin  Aboubaker Suleiman Engla Hansson Ej start
Athene skolan FC Barcelona Noa Kidvall  Frej Hegg Liv Malmros Ej start
Åk 5 Sorkar 2800 m
1 Fole skolan Folesnubbarna  Gustaf Buskas  Tim Olofsson Adrian Wiginder 11:34
2 Lyckåker skolan Titelförsvararna Simon Kappel Victor Pettersson Hampus Blom 12:34
3 Allé skolan Frankensteinarna Viktor Owen Bergmark David Benneborg Jacob Andersson 12:40
4 Väskinde skolan Korparna Marcus Hellström Alexander Tomasson Cornelia Hansson 13:13
5 Solberga skolan Soffpotatisarna  Anton Ekengren Patrik Bernhardsson Casper Svensson 13:17
6 Allé skolan Fotbollsnördarna Isak Flemming  Peter Westberg Leo Takavarasha 13:33
7 Stånga skolan Proffsen Från Stånga Timothy Hadland  Kevin Hallbom Oscar Anrog 13:49
8 Havdhem skolan  Svärmorsdrömmarna  John Funkquist Clara Pettersson  Adrian Isenberg Jesper Pettersson 14:38
9 Allé skolan Tre Pumbas Gustav Lyttkens  Max Malmros Nils Friberg 14:39
 10 Klinte skolan Wågen 5 här också  Mikaela Bastholm Jonas Koivumäki Tobias Plamboeck 15:43
 11 Roma skolan Ståltomtenissarna  Mikael Gardelin  Albert Askengren Disa Björling 16:02
 12 Solberga skolan 2 Fjompar Och Emelie Oskar Stillman Emelie Östman Joackim Johansson 16:03
 13 Garda skolan  De Du! Amanda Wahlgren Jonas Larsson  Saga Scharp Marcus Gärdek 16:08
 14 Hogrän skolan Blixtarna 1  Johannes Lundström David Hansson Daniel Hansen 17:15
 15 Solberga skolan Victor Med 2 Vänner  Victor Gustafsson  Jonas Sellin Adam Abouhafs 17:18
 16 Sanda skolan  De två skotten Erik Nyström Konrad Elebjörk 17:37
 17 Stånga skolan Bondlurkarsåterkomst Alfred Holgersson  Edvin Warte Niklas Nilsson 18:25
 18 Klinte skolan Wågen 5  Jesper Christiansson Simon Oliv Axel 19:55
 19 Vänge skolan  Noobboys Thor Wallin  Hampus Almgren Tim Ahlstedt 20:52
 20 Hogrän skolan Blixtarna 2  Joel Weström Rasmus Jacobsson Petter Rodebjer 21:49
Lyckåker skolan Full Fart  Wictor Nordström Rasmus Hansson Olle Broström Ej godk.
Eksta skolan  Småttingarna Viktor Ronström  Micael Olofsson Wilmer Gran Knutas Ej start
Havdhem skolan  D 2 Vännerna & Clara Clara Pettersson Emil Karlsson Eddie Söderström Ej start
Klinte skolan Klintegubbarna John Sunde´N-Müller  Axel Vigström Montan Olof Elffors  Ej start
Klinte skolan Wågen 5 Igen Ellinor Pettersson John Sundén Muller Olof Ellfors Ej start
Terra Nova skolan Terranovakillarna  Charlye Höggren  Simon Hernandez Julius Åkesson Ej start
Terra Nova skolan Smurfarna  Sebatian Norrby Pileborg Håkan Löfkvist Simon Wisselgren Ej start
Åk 5 Töisar 2800 m
1 Hörsne skolan Run 4 Ever Daniel Dahlstedt Linn Möller Mikaela Rönnbäck 12:36
2 Terra Nova skolan Morsans Guldungar  Linnea Oxenwaldt Sara Waktel Molly Lundqvist 14:27
3 Fole skolan Hårbollarna  Nora Nilsson Elin Nilsson  Alvina Edmunsson Junia Birgersson 14:40
4 När skolan  Mixies Powerlag  Mikaela Randleff Lisa Karlsson Jonatan Pettersson 14:51
5 Högby skolan  Apornas Bananklubb Emelie Martell Ina Sandström Edvin Nyström 15:01
6 Länna skolan  Power Flower Cecilia Lindmark Ellen Kloth Magdalena Wennerberg 16:16
7 Eskelhem skolan Charlies Änglar  Lovisa Göransson Ording Emil Klang Linnea Olsson Elin Laitala 16:17
8 När skolan  2 Lantisar & En 08:A Frida Thomsson Hannah Jakobsson Fredrik Nilsson 16:39
9 Norrbacka skolan  Turbo Rabbissarna  Matilda Berlin Lovisa Berlin Simone Jakobsson 16:43
 10 V-hejde skolan  Bättre Sent N Aldrig Emma Djurberg  Emilia Söderholm Jesper Bolin 17:46
 11 Endre skolan  Lokomotivtranås  Lisa Lindhal Caroline Larsson Josefine Söderstrand 18:22
 12 Solberga skolan Karins Kämpar  Olivia Steinbüchel Gabriella Melander Christoffer Olovsson 18:35
 13 Gothem skolan Ekollonen  Alice Hansson  Liza Andersson Adam Stephani 18:47
 14 Solberga skolan 2 Blonda o 1 Brunett Clara Nysell Celine Hocaoglu Malin Östre 18:49
 15 Högby skolan  The Three Cool Girls Daniella Forsling  Nathalie Rosengren Elin Eliasson 19:04
 16 Norrbacka skolan  Springsmurfarna  Sofia Östergren  Melina Bendelin Rim Reslan 19:07
 17 Eksta skolan  Girlpower  Mikael Olofsson Jonna Jakobsson  Julia Eliasson Terese Hansson 19:12
 18 Öja skolan  Hoburgstöisar  Lottie Svensson  Beatrice Nilsson Ida Svensson 19:22
 19 Eksta skolan  Fireteam Melica Olofsson Samuel Jakobsson Nelly Kroné Evelina Nilsson 19:36
 20 Terra Nova skolan Vi Tar Kontrollen  Hedvig Ladebäck  Tove Widange Maja Jörholt 19:45
 21 Norrbacka skolan  Kartsmartarna  Amanda Ahlin Kendra Härlin Edith Sandström 19:46
 22 Orion skolan  Tre Kronor Embla Asklöf Sophia Vinberg Felicia Eriksson 19:49
 23 Allé skolan De tre små joggarna  Jennnifer Nilsson  Dani Tabari Johanna Wahlström 20:23
 24 Endre skolan  Bubbelstutsarna  Emely Jakobsson  Stephanie Andersson Johanna Pettersson 20:30
 25 Orion skolan  Grispuddingarna  Sara Olsson Idman  Antonia Elving Moa-Lisa Magnusson 20:40
 26 Vänge skolan  Svartvitt  Josefin Wikberg  Agnes Lithberg Sara Hägg 20:51
 27 Lyckåker skolan Kända Från TV  Alice Hansson  Emma Jernberg Agnes Mallin 20:55
 28 Lärbro skolan Lillkorpens LJLJ Linda Hansson Jaqueline Svärd  Julia Söderlund Linnea H Lundgren 21:08
 29 Vänge skolan  Gummibjörnarna Hanna Hägg Therese Antonsson Strå Frölich 21:24
 30 Hörsne skolan Acireardnas  Erica Ahlqvist Sandra Lingstedt  22:12 
 31 Väskinde skolan Töisarna Marieke Van Tour Mimmi Muskos Eleonora Carlén 22:13
 32 Gråbo skolan  Spring I Benen Jasmine Lydahl Maryan Ahmed Jennifer J Eriksson 22:57
 33 Solberga skolan Sadeln Och Sulkyn  Saga Ivarsson Westergren Maja Britse 23:10
 34 Solberga skolan F. A. S  Frida Hallgren Amanda Eklöf Sanna Svedjer 23:44
 35 Eskelhem skolan The Tjix Jacqueline Iturralde Freja Grunditz Mikaela Thomsson 23:55
 36 V-hejde skolan  Toffsarna  Emma Håkansson Therese Werkelin Simone Hallander 24:28
 37 Lärbro skolan Go Girls Liw Hagman Cecilia Dahlberg  25:39 
 38 Garda skolan  Vi Har Håll! My Ternström Clara Klingström Rebecka Gustafsson 27:43
 39 Hörsne skolan Super Pommesfritten  Eva -Lisa Cederlund  Frida K Jacobsson 29:41
 40 Gråbo skolan  Eld I Baken  Vendela Ahlby  Nelly Söderberg Othilia Håkansson 31:27
 41 Stånga skolan Power Of Sandkornen  Agnes Larsson  Lisa Johansson Dana Van Dijk 33:16
Allé skolan Tele Tubbis  Hanna Jönhammar  Elien Jacobsson Matilda Jacobsson Ej start
Eskelhem skolan E TJIX PUNGT SLUT  Jacqueline Iturralde Freja Grunditz Mikaela Thomsson Ej start
Solberga skolan Pluttarna  Linda Malmberg Nomi Andersson Miranda Lindström Ej start
Stånga skolan We Are The WINNERS Wiktor Carlsson Wennås Hanna Simander Moa Gustafsson Ej start
V-hejde skolan  KK Kajsa Erlandsson Kalle Hallin Ej start
Åk 6 Sorkar 2800 m
1 Lyckåker skolan Smurfarna  Simon Bergström  Robert Hartman Emil Hanebring 10:41
2 Hörsne skolan The Stopible Four  Viktor Lindbom Eric Mathiasson Rikard Kolmodin 12:15
3 Havdhem skolan  Tre Små Frön Jakob Grönlund Carl Grönlund Simon Hermansson 12:17
4 Stånga skolan ICA Papperspåsar Henrik Johansson Patrik Österberg  13:07 
5 När skolan  Naabsen  Daniel Nilsson Elias Kullander Filip Hägg 14:04
6 Öja skolan  Öja 6an  Konrad Pöppel  Johnny Bergström Elon Olofsson 14:59
7 Solberga skolan Muckarduvorna  Tim Svensson Albin Kolmodin Nino Magnusson 16:06
8 Montessori skolan Stjärnfallen Aniela Clason Oliver Stengård  Hilde Wieser Jim Karlsson 18:41
9 Solberga skolan Öringarna  Erik Johansson Elias Carlsson Johan Wiman 18:45
 10 Öja skolan  Öja Stampet  Hannes Berling Simon Båtelsson Daniel Isberg Sten Löwbacker 19:26
 11 Högby skolan  Högby  Alex Forsberg  Elias Matias Hultberg 21:26
 12 Roma skolan Triss  Eliott Pettersson  Max Rosvall Jacob Hansson 24:12
 13 Stånga skolan Bamseklanet  Kent Karlsson  Rohan Johansson André Klintström 27:43
 14 Dalhem skolan Dom Långsamma  Filip Gandarve Martinpettersson  Robin Sandelin Julius Jannehag 29:49
Endre skolan  Rotsnubblarna  Jacob Shatohin Ludvig Mellberg Cornelia Hansson Ej godk.  Ej godk.
Lärbro skolan Girlpower  Christoffer Zackrisson Benjamin Hejdenberg Elias Boberg Ej godk.  Ej godk.
Solberga skolan De 3 Vilse Männen  Jacob Ospino Siedberg  Philip Andersson Lucas Bauermeister ej start  Ej start
Åk 6 Töisar 2800 m
1 Norrbacka skolan  Stjärnskotten  Matilda Othberg  Emma Qwiberg Samuel Fritz 12:19
2 Roma skolan Fröknarna Randit Linnea Larsson Sigrid Allguander 14:12
3 St Hans skolan  Dreamteam  Alice Johansson  Maja Pedersen Louise Hallard 15:27
4 Lyckåker skolan Kiwipower  Anna Gottfridsson  Joel Lindberg Emma Tidblom 16:02
5 Hörsne skolan AJJ  Jennifer Hellgren  Amanda Gerndt Jennifer Persson 16:05
6 Dalhem skolan The Pojktjusers  Viktoria Molin Ellen Eklund  Cecilia Ljunggren Aurora Klint 16:39
7 Stånga skolan Dom Tre Tjockisarna  Ellinor Rylander Linn Karlsson Linn Martell 17:07
8 Lärbro skolan Lärbrotöisarna Cecilia Björklund  Elin Sandelin 17:11
9 Roma skolan Roma Töisarna  Amanda Pettersson  Oliwia Johansson Teres Pettersson 17:44
 10 Dalhem skolan Lost In Havdhem  Sofia Weimer Mindy Ahlgren Frida Berg Jenny Johansson 17:45
 11 Solberga skolan Cykelhjälmarna Lovisa Löfgren Lisa Cederlund Julia Svanborg 17:48
 12 När skolan  Säckpotatis  Jennie Karlsson  Johan Andersson Emma Nilsson 18:11
 13 Solberga skolan The Sex C´Is Sofia Christensson Klara Andersson Albin Johansson 18:17
 14 Högby skolan  Högby 1  Ida Klintbom Malinronhage Jessica Nilsson 19:30
 15 Väskinde skolan Tre Kronor Jennie Engström  Sabina Hansson Simone Karlström 19:37
 16 Garda skolan  Dom Två Breven Cornelia Jacobsson Matilda Larsson 20:16
 17 Högby skolan  Piff Och Puff  Olivia Carapolios  Lina Grönström  23:30 
 18 Högby skolan  Högby 2  Filippa Öjefors  Josefin Como Sara Johansson 24:44
 19 Högby skolan  Högby 3  Ida Axelsson Nina Söderlund  25:08 
 20 Garda skolan  Spargrisarna Emmi Björkman  Mimmie Ljunggren  32:40 
 21 Högby skolan  Lisa Lover Hanna Öhman  Amanda Frögren  34:15 
 22 Stånga skolan Lost Victoria Österberg Julia Bäckman Frida Johansson 39:32
Hogrän skolan Tjamen Elsa Wahlgren  Mikaela Lawergren  ej start 
Lärbro skolan Dansfånarna  Fannie Redner  Elin Nordström Ronja Wiberg  ej start 
Åk 7-9 Sorkar 3300 m
1 Solberga skolan Solbergahopplock Emil Vejlens Mikael Hjertén  15:25 
2 Roma skolan Kappa Majka Laget  Viktor Bjersander Daniel Larsson Lucas Ansin Pontus Hederstedt 18:07
3 Roma skolan Upptäckarstjärnorna  Joel Lawergren Daniel Larsson Elias Glansholm 22:26
Åk 7-9 Töisar 3300 m
1 Länna skolan  Sopkvastarna Olivia Broman  Viktoria Bingström Elin Johnte 20:03
2 Högby skolan  Genierna Uttan IQ  Alexandra Gardell  Sara Olsson Emmie Ekelöf 20:53
3 Roma skolan Flowerpower  Emma Söderstrand Olivia Ruthström Issabellé Ruthström 22:04
4 Roma skolan Ingrids Änglar Alice Olsson Viktoria Nygren Petter Ljung 25:07
Roma skolan Barbiegirls. Sara Wilhelmsson Maria Petersson Maya Lindholm Ej godk.
Roma skolan Gottegrisar  Linnea Jakobsson Josefine Ljungqvist Sofie Holm Ej godk.