…STERGARN MARATHON 29 juli 2006      
    Arrangšr: …stergarns IK, TŠvlingsledare: Torbjšrn Skšldefors      
    StrŠcka: 42 195m, banan kontrollmŠtt av Lennart Bresky 2004      
                 
P.   Namn   Fšdd Klubb Resultat Klass Kl.P
1   Olof Thunegard 68 Roma 2.42.17 MS 1
2   Hannes Hedvall 81 Hugrejvs 2.53.48 MS 2
3   Georg HŠllstorp 73 Proteinfabriken 3.01.20 MS 3
4   Mikael Vilhelmsson 70 NŠssjš 3.03.30 MS 4
5   Markus Swahn 72 …stergarns IK 3.12.17 MS 5
6   Johan …berg 74 Uppsala 3.17.53 MS 6
7   Leif Julin 59 Team SkavsŒret IF 3.18.21 M40 1
8   sa HŠllstorp 73 Proteinfabriken 3.20.53 KS 1
9   Aurore Bystršm 66 Sundsvalls Friidrott 3.21.02 K40 1
10   Lars Jakobsson 48 Huddinge AIS 3.21.13 M50 1
11   Torbjšrn Tambour 61 Stockholm 3.21.32 M40 2
12   Rikard Sjšholm 66 FK Studenterna 3.23.25 M40 3
13   Patrik Karlsson 62 Team SkavsŒret IF 3.23.45 M40 4
14   Pauli Sulonen 55 HŠsselby SK 3.25.54 M50 2
15   Johan Olausson 59 Team SkavsŒret IF 3.27.36 M40 5
16   Per-Erik Nystršm 67 …stergarns IK 3.37.14 MS 7
17   Tore Johansson 54 Stockholm 3.37.59 M50 3
18   Jan Ršhdin 47 Team SkavsŒret IF 3.38.13 M50 4
19   Jan Westerlund 65 P18 IK 3.39.13 M40 6
20   Thomas Forsell 56 Solvikingarna 3.39.33 M50 5
21   Peter Karlsson 66 BŒlsta IK - LŒngskubbarna 3.42.57 M40 7
22   Sergey Tkachev 61 Kanada 3.43.18 M40 8
23   Tommie Lindblom 67 Huddinge badminton 3.46.12 MS 8
24   Kina Larsson 74 Runners' Store 3.46.33 KS 2
25   Catrin Johanson 73 Proteinfabriken 3.47.06 KS 3
26   Stefan Enekvist 60 …sthammar FI 3.48.07 M40 9
27   Erik …stman 49 Gustafs GOIF 3.49.25 M50 6
28   sa Hagman …berg 75 Uppsala 3.49.57 KS 4
29   Bjšrn Kihlblom 63 Ericsson IK 3.50.30 M40 10
30   Olle MŒrsŠter 63 Uppsala 3.51.15 M40 11
31   Christer Wessberg 61 Volvo Cars 3.53.13 M40 12
32   Annie Hedlund 55 Duvbo IK 3.53.33 K50 1
33   Peter Lembke 71 Team Fakta 3.55.25 MS 9
34   Tommy Kjellsson 61 Team SkavsŒret IF 3.57.31 M40 13
35   Erik Holmgren 84 Teknisk Fysik Chalmers /Atlingbo 3.57.44 MS 10
36   Per Mattsson 75 NorrtŠlje 3.58.09 MS 11
37   Michael Lidstršm 61 €lvsjš 3.58.31 M40 14
38   Petter Engstršm 68 P18 IK 4.01.21 MS 12
39   Lars Lindman 58 Visby 4.01.49 M40 15
40   Tina Karlsson 80 Proteinfabriken 4.03.54 KS 5
41   Anton Hejbel 88 …stergans IK 4.04.05 MS 13
42   Tony Gradert 64 Katten Karlsson 4.05.41 M40 16
43   Olof Olofsson 71 VŠstergarn pŠrk 4.05.42 MS 14
44   Margareta Erikhans 57 Gustafs GOIF 4.06.01 K40 2
45   Magnus Carlbring 61 €lvsjš 4.08.54 M40 17
46   Hampus Brynolf 77 Stockholm 4.10.16 MS 15
47   Jan Paraniak 50 Team SkavsŒret IF 4.11.04 M50 7
48   Fredrik Vakk 76 Guldheden-Grogarn 4.15.30 MS 16
49   Samuel Habtessillasie 69 Ericsson IK 4.23.23 MS 17
50   Mattias Dahlbeck 71 Anga 4.26.40 MS 18
51   Johan Mattsson 73 Hablingbo IK 4.27.05 MS 19
52   Stig Samuelsson 47 Norrkšping 4.29.47 M50 8
53   Conny Johansson 63 Roma IF 4.31.10 M40 18
54   Kenneth Fastlund 66 BroilerBršderna 4.32.16 M40 19
55   Charlotte Haider 57 Stockholm 4.41.35 K40 3
56   Henryk Skaldin 36 SLK Oxelšsund 4.42.14 M70 1
57   BŒtel Enekvist 58 Visby 4.42.29 M40 20
58   Lennart Hurtig 42 HerrŠng 4.42.31 M60 1
59   sa Frank 60 Gšte lšpare 4.45.11 K40 4
60   Jan Frank 53 Gšte lšpare 4.45.12 M50 9
61   Rebecka GrŠsman 50 Vallentuna FK 4.50.33 K50 2
62   Barbro Paraniak 56 Team SkavsŒret IF 4.57.55 K50 3
63   Sšren Hildebrandt 70 Oxie 5.01.39 MS 20
64   Ulla Lembke 59 Team Fakta 5.02.00 K40 5
65   Karina Karlsson 59 IKW - Kšping 5.08.23 K40 6
66   Jennie Karlsson 85 Kšping 5.08.24 KS 6
67   Thomas Bjšrstedt 50 Sundsvall 5.14.50 M50 10
68   Jan Lind 54 …sthammar 5.27.40 M50 11