…STERGARN MARATHON 23 juli 2005    
    Arrangšr: …stergarns IK, TŠvlingsledare: Torbjšrn Skšldefors    
    StrŠcka: 42 195m, banan kontrollmŠtt av Lennart Bresky 2004    
               
Pl.   Namn   Fšdd Klubb Resultat Klass
1   Olof Thunegard 68 Roma 2.42.17 MS
2   Hannes Hedvall 81 Hugrejvs 2.53.48 MS
3   Georg HŠllstorp 73 Proteinfabriken 3.01.20 MS
4   Mikael Vilhelmsson 70 NŠssjš 3.03.30 MS
5   Markus Swahn 72 …stergarns IK 3.12.17 MS
6   Johan …berg 74 Uppsala 3.17.53 MS
7   Per-Erik Nystršm 67 …stergarns IK 3.37.14 MS
8   Tommie Lindblom 67 Huddinge badminton 3.46.12 MS
9   Peter Lembke 71 Team Fakta 3.55.25 MS
10   Erik Holmgren 84 Teknisk Fysik Chalmers /Atlingbo 3.57.44 MS
11   Per Mattsson 75 NorrtŠlje 3.58.09 MS
12   Petter Engstršm 68 P18 IK 4.01.21 MS
13   Anton Hejbel 88 …stergans IK 4.04.05 MS
14   Olof Olofsson 71 VŠstergarn pŠrk 4.05.42 MS
15   Hampus Brynolf 77 Stockholm 4.10.16 MS
16   Fredrik Vakk 76 Guldheden-Grogarn 4.15.30 MS
17   Samuel Habtessillasie 69 Ericsson IK 4.23.23 MS
18   Mattias Dahlbeck 71 Anga 4.26.40 MS
19   Johan Mattsson 73 Hablingbo IK 4.27.05 MS
20   Sšren Hildebrandt 70 Oxie 5.01.39 MS
1   Henryk Skaldin 36 SLK Oxelšsund 4.42.14 M70
1   Lennart Hurtig 42 HerrŠng 4.42.31 M60
1   Lars Jakobsson 48 Huddinge AIS 3.21.13 M50
2   Pauli Sulonen 55 HŠsselby SK 3.25.54 M50
3   Tore Johansson 54 Stockholm 3.37.59 M50
4   Jan Ršhdin 47 Team SkavsŒret IF 3.38.13 M50
5   Thomas Forsell 56 Solvikingarna 3.39.33 M50
6   Erik …stman 49 Gustafs GOIF 3.49.25 M50
7   Jan Paraniak 50 Team SkavsŒret IF 4.11.04 M50
8   Stig Samuelsson 47 Norrkšping 4.29.47 M50
9   Jan Frank 53 Gšte lšpare 4.45.12 M50
10   Thomas Bjšrstedt 50 Sundsvall 5.14.50 M50
11   Jan Lind 54 …sthammar 5.27.40 M50
1   Leif Julin 59 Team SkavsŒret IF 3.18.21 M40
2   Torbjšrn Tambour 61 Stockholm 3.21.32 M40
3   Rikard Sjšholm 66 FK Studenterna 3.23.25 M40
4   Patrik Karlsson 62 Team SkavsŒret IF 3.23.45 M40
5   Johan Olausson 59 Team SkavsŒret IF 3.27.36 M40
6   Jan Westerlund 65 P18 IK 3.39.13 M40
7   Peter Karlsson 66 BŒlsta IK - LŒngskubbarna 3.42.57 M40
8   Sergey Tkachev 61 Kanada 3.43.18 M40
9   Stefan Enekvist 60 …sthammar FI 3.48.07 M40
10   Bjšrn Kihlblom 63 Ericsson IK 3.50.30 M40
11   Olle MŒrsŠter 63 Uppsala 3.51.15 M40
12   Christer Wessberg 61 Volvo Cars 3.53.13 M40
13   Tommy Kjellsson 61 Team SkavsŒret IF 3.57.31 M40
14   Michael Lidstršm 61 €lvsjš 3.58.31 M40
15   Lars Lindman 58 Visby 4.01.49 M40
16   Tony Gradert 64 Katten Karlsson 4.05.41 M40
17   Magnus Carlbring 61 €lvsjš 4.08.54 M40
18   Conny Johansson 63 Roma IF 4.31.10 M40
19   Kenneth Fastlund 66 BroilerBršderna 4.32.16 M40
20   BŒtel Enekvist 58 Visby 4.42.29 M40
1   sa HŠllstorp 73 Proteinfabriken 3.20.53 KS
2   Kina Larsson 74 Runners' Store 3.46.33 KS
3   Catrin Johanson 73 Proteinfabriken 3.47.06 KS
4   sa Hagman …berg 75 Uppsala 3.49.57 KS
5   Tina Karlsson 80 Proteinfabriken 4.03.54 KS
6   Jennie Karlsson 85 Kšping 5.08.24 KS
1   Annie Hedlund 55 Duvbo IK 3.53.33 K50
2   Rebecka GrŠsman 50 Vallentuna FK 4.50.33 K50
3   Barbro Paraniak 56 Team SkavsŒret IF 4.57.55 K50
1   Aurore Bystršm 66 Sundsvalls Friidrott 3.21.02 K40
2   Margareta Erikhans 57 Gustafs GOIF 4.06.01 K40
3   Charlotte Haider 57 Stockholm 4.41.35 K40
4   sa Frank 60 Gšte lšpare 4.45.11 K40
5   Ulla Lembke 59 Team Fakta 5.02.00 K40
6   Karina Karlsson 59 IKW - Kšping 5.08.23 K40