Lillkorpen lö 2005-04-30 15:13
Resultatlista
Placering Startnr Lagnamn Skola Namn 1                            Namn 2 Namn 3 Namn 4 Tid
Årskurs 1 Sorkar Resultatlista
38 Vinnarlaget Väskinde skolan Joar Ekelund Gabriel Carlén Douglas Holmedahl Godk.
31 De tre buspojkarna Tjelvar skolan Josef Kalhory David Högberg Niclas Thomasson Godk.
29 De 3 orienterarna Väskinde skolan Mattias Wihlborg Amadeus Hansson Simon Vernersson Godk.
18 Knatte, Fnatte, Tjatte Hörsne skolan William Mathiasson Anton Kolmodin Elias Kolmodin Godk.
44 Elitspringarna Humlegårds skolan William Jonsson Erik Lundahl Linus Samuelsson Godk.
12 Coola killarna Väskinde skolan Rasmus Persson Joel Elofsson Jesper Rydberg Godk.
21 Geparderna Havdhem skolan Vidar Funkquist Oliver Lun Max Lagergren Lukas Pettersson Godk.
6 Superrally Tjelvar skolan Mohammed Al-Musawy Valdemar Löf Robin Larsson Godk.
36 Skitungarna Lyckåker skolan Alex Backéus  Christoffer Grönlund Jonas Grönhagen Godk.
30 Skogsbjörnarna Gråbo skolan Oliver Olsson Daniel Bolin Aron Pettersson Godk.
50 Snabbisarna V-hejde skolan Lovisa Virgin Niklas Jesperson David Dahl Godk.
13 AVA-kungarna Gråbo skolan Arild Carlsson Anton Söderberg Viktor Almgren Godk.
17 Tre snabba lejon Terra Nova skolan Izabelle Darvelid  Robin Olofsson Carlé Jesper Blomqvist Godk.
51 Korpenknattarna Öja skolan Otso Aurelius Andre Fröling Wilhem Sjöberg Godk.
46 Busligan Väskinde skolan Jesper Andersson Louise H Erik Werkelin Birk Wallin Godk.
19 Bandykillarna Lyckåker skolan Carl Arvidsson                   Herman Möllerström Simon Segerdahl Godk.
16 Vrålaporna V-hejde skolan Andre Söderholm Hanna Bolin Jonatan Hjalmarsson Godk.
43 Knäpplo Terra Nova skolan Adam Löwenborg Gustav Strömbeck Jakob Olsson Godk.
37 Lejonet Högby skolan Isak Eneqvist Hannes Gottb Patrick Fridlund Oskar Weström Godk.
11 Drakarna lag 1 Lyckåker skolan Rasmus Abrahamsson Patrik Björklund Emil Hölttä Godk.
22 Blixtarna Dalhem skolan Christoffer Smedberg Henrik Liljegren Martin Brennwald Godk.
8 Roliga gänget Norrbacka skolan Jonathan Mellin Nawar Hamid Isac Ahdrian Godk.
40 Fotbollsproffsen Tjelvar skolan Gustav Wesström Lucas Edman Adrian Ekengren Godk.
4 Pokemonligan Väskinde skolan William Magnusson Joakim L Tobias Jonsson David Karlqvist Godk.
35 Skorpionerna Hörsne skolan Edward Lundberg Erik P Marcus Hejdenberg Manfred Engström Godk.
42 Norrbackakometerna Norrbacka skolan Felix Knutas Filip Engströ Fredrik Ekelöf Natan Åberg Godk.
20 Monstren Hogrän skolan Christoffer Jakobson Amanda Larsson Gustaf Lavergren Godk.
27 Yu-gi-oh Humlegårds skolan Josef Söderling Noak Engfeldt Edvin Takararasha Godk.
24 De tre leoparderna Sanda skolan Hugo Utterberg William Öhman Max Nilsson Godk.
34 Kattugglorna Fardhem skolan Olof Molinder Julia Johansson Anton Gardarfve Godk.
9 Black Devil´s Fardhem skolan Filip Ahlsten Alex Nordvall Filip Urelind Godk.
39 DAL-guldet Gråbo skolan David Stenström Leon Andersson Anton Wikström Godk.
5 Guldörnarna Gråbo skolan Filip Johansson Nordberg  John Widerström Tim Sälelinna Godk.
25 Norrbackablixtarna Norrbacka skolan Diego Tholin Gabriel Dahls Nisse Tannfelt Wille Thorell Godk.
47 Knatte, Fnatte, Tjatte Dalhem skolan Niklas Weimer Rasmus Ekman Rasmus Hansson Godk.
48 Flameboys Tjelvar skolan Pablo Hansson  akob Nilsson-Ekman Mikael Berg Godk.
33 Döskallarna V-hejde skolan Emil Johansson Viktor Andersson Martin Ohlsson Godk.
10 Visby Boys Humlegårds skolan Adrian Hellman Nils Östanbo Louie Söderberg Godk.
2 Drakarna lag 3 Lyckåker skolan Anton Möllerström Elias Stenhoff Lukas Nordström Godk.
23 Leoparderna Hejde skolan Aron Sundh Carl-Hannes B Asta Pettersson Rikard Thunegard Godk.
26 Korpenspringarna Öja skolan Max Hallenbring Arnold Pöppel Dennis Jakobsson Godk.
14 Superletarna V-hejde skolan Emil Pettersson Gustav Nisbell Viktor Sjöberg Ej godk.
28 Drakarna lag 4 Lyckåker skolan William Dahlström Markus Strömstedt Ted Öhman Ej godk.
3 Schäferhundarna Högby skolan Joakim Rosengren Samuel Lindkvist Carl Sandsjö Ej godk.
15 Amigos Väskinde skolan Arvid Wikström Martin Kolmodin Erik Jakobsson Ej godk.
1 Dödskallarna Hörsne skolan Fredrik Hellgren Joel Lund Kalle Pettersson Joel Klimzac Jakobss ej start
45 Supermössen Lyckåker skolan Viktor Hallin Felicia Karlsson Sofia Adler ej start
Årskurs 1 Töisar Resultatlista
67 Norrbackafilurerna Norrbacka skolan Lovisa Berlin Julia Nilsson Mathilda Nyman Godk.
99 ICE Klinte skolan Ida Larsson Casper Menghini Ellinor Plamboeck Godk.
96 Skogsalverna Fardhem skolan Sara Bofride Felix Persson Nora Ahlin Godk.
102 De 3 hästälskarna Hörsne skolan Nora Dahlberg Emelie Karlsson Tove Rönnbäck Godk.
113 Norrbackaflickorna Norrbacka skolan Emma Löfgren Niklas Lindst Celine Nordlander Yasmine Qwiberg Godk.
66 Silvertjejerna Tjelvar skolan Linnea Andersson  Isabella Trennestam Saga Enström Godk.
75 Roliga bollen Tingstäde skolan Amanda Norberg My Wallin Rasmus Hallström Godk.
106 Tummetott, Slickepot Tingstäde skolan Hampus Carlsson Tanja Björkegren Minna Horwitz Godk.
95 Drakarna lag 2 Lyckåker skolan Frida Levin                      Felicia Pettersson Tinne Nordström Godk.
94 Sportörnen Hogrän skolan Nadja Brecevic Tobias Hansson Tilda Karlsson Godk.
98 Rymdraketerna Norrbacka skolan Ellen Sandström Klara Fohlin Alice Löfqvist Godk.
83 Blåsipporna Humlegårds skolan Feja Ahlén Agnes Ljung My Sandgren Godk.
90 Vandrande pinnarna Tingstäde skolan Sammy Sellin Elin Sandström Linn Hedrén Godk.
97 The Winners Tjelvar skolan Rebecka Schandl                  Angelica Österberg Moa Särland Godk.
73 De tre korparna Fardhem skolan Lina Olofsson Emma Uddin Zenita Dunstrand Godk.
101 Snabba patrullen Havdhem skolan Amanda Westberg Annelie Mattsson Godk.
114 The three stars Garda skolan Lee Björkqvist Mira Sundlin Linnea Larsson Godk.
76 Bollen Fårö skolan Ida Kellström Casper Dennerdahl Emilia Olsson Godk.
105 Kefir Tjelvar skolan Elvira Levin                     Pauline Söderström Ronja Fröberg Godk.
86 De tre bästisarna Stånga skolan Mindy Hadland Nellie Jakobsson Johanna Hallbom Godk.
65 Glittertjejerna V-hejde skolan Matilda Johansson Josefine Olofsson Sara Jakobsson Godk.
72 De tre skogspringande Lyckåker skolan Emelie Fredriksson               Rebecca Hejdenberg Emma Forsberg Godk.
111 Björnarna V-hejde skolan Angelica Keijser Moa Gutenwik Madeleine Veres Godk.
80 Skogstrollen Gråbo skolan Chris Bastholm Hanna Olai Julia Wilson Godk.
109 Korpengänget Öja skolan Karolin Öberg Aatos Aurelius Elin Sedersten Godk.
88 Stjärnkompisar Eskelhem skolan Matilda Bolin   Linnéa Göransson O Annika Hansson Garde Godk.
112 Power girls Tjelvar skolan Edit Andersson Ellinor Vinberg Linnea Holmstedt Godk.
79 Bästa hästar Hörsne skolan Anna Carlsson Jaane Pussinen Mikaela Ahlgren Godk.
104 SnabbSnabbareSnabbas Sanda skolan Julia Ahlin Julia Österlund Wilma Hedin Godk.
64 De tre skogsmössen Lyckåker skolan Tyra Mellin Fanny Englund Elin Johnsson Godk.
71 Tigerranden Hogrän skolan Sally Wiesand Sarah Åkerman Janna Engström Godk.
100 J-GIRLS Väskinde skolan Julia Uddin Jennifer Thomsson Julia Livemo Godk.
68 Lejonungarna Högby skolan Isabell Eliasson Paula Larsson Viktoria Söderman Godk.
69 Bing, bong, luftbalong Väskinde skolan Tilda Langland Wilma Classon Engla Eriksson Godk.
87 Röda rosen Lyckåker skolan Anna Norberg Gustav Thuresson Linnéa Logström Godk.
107 Nova tjejerna Terra Nova skolan Ebba Bavér Fanny Klevestedt Filippa Eile Godk.
63 Bubbels Endre skolan Moa Pettersson Felicia Namnsjö Elvira Mellberg Godk.
110 Supermössen Lyckåker skolan Sofia Adler Viktor Hallin Felicia Karlsson Godk.
103 Delfinerna Gråbo skolan Angelika Aalto Helina            Johanna Strömstedt Zahra Al-Fahadawi Godk.
92 Terra Nova Pipisarna Terra Nova skolan Moa Ahlqvist Emma Öhman Amanda Söderström Godk.
70 Blåhavet Tjelvar skolan Jennifer Funk Elsa Tirike Johanna Svensson Godk.
81 Mästerligan Sanda skolan Cecilia Fors Hanna Lukowie Alexandra Qvarnberg Anton Fors Godk.
74 Dom Tre Delfinerna Tjelvar skolan Mari Wallin Andrea Drottenmyr Alma Sundqvist Godk.
82 De tre kaninerna Tjelvar skolan Sofi Johansson Jelena Saric Desirée Engström Godk.
77 Sjärnornas krig Terra Nova skolan Jimmy Schelin   Linnéa Östberg-L Hedda Dahlström Godk.
78 Snabba laget Havdhem skolan Anna Ahlin Jenny Wahl Linnea Ahlin Godk.
89 De tre diamanterna Tjelvar skolan Linn Sandstöm Hampus Holmqvist Tintin Hansson Godk.
91 Lejonen Hejde skolan Robin Löfgren Anna Tofftén André Mattsson Sofia Dunstrand Godk.
84 Grodlaget Väskinde skolan Matilda Romin Paulina Hallin Maja Steen Godk.
61 Vitaminsprutorna Terra Nova skolan Emma Larsson Calle Jörholt Jennifer Othberg Godk.
Årskurs 2 Sorkar Resultatlista
235 The Black Fire Endre skolan Jeremias Mellberg Daniel Örevik Dennis Gudinge Godk.
216 De tre kämparna Tjelvar skolan Johan Buskas David Jakobsson Gustav Hagberg Godk.
183 Sportnissarna När skolan Roy Pettersson Philip Kullander Mattias Jakobsson Godk.
234 Levidebusarna Fardhem skolan Emil Johansson Elias Gahnström Erik Lövgren Godk.
191 Triple Boys Lyckåker skolan Hampus Pettersson Rasmus Henriksson Isak Björkegren Godk.
182 Gameboys Humlegårds skolan Buster Rodlert Joel Hedström Puntus Thomsson Godk.
186 Vibbledårarna V-hejde skolan Elias Gillerfors Sofie Lagerqvist Robin Zerne Godk.
201 Devilboys Länna skolan Simon Hillblom Anton G Jonathan Samuelsson Fredrik Waldekrantz Godk.
233 Norrbackaproffsen Norrbacka skolan Mohamed Fadhel Hassan Raghu Sjöö Marcus Norberg Godk.
190 De tre raketerna Garda skolan Theo Dalbom Jesper Jakobsson Ronja Björkqvist Godk.
200 FLASH Terra Nova skolan Jonathan Nyd   Karl-Johan Granholm William Hafdell Godk.
213 Humlorna Humlegårds skolan Albin Thomsson Martin Greve Joel Silva Godk.
203 Team OLW Tingstäde skolan Anton Larsson Gustav Nilsson Jakob Amnér Godk.
225 Aragorn, Legolas & G Fole skolan Ted Nyberg Mathias Sjöberg Josef Wiginder Godk.
206 Björnbusarna Kräklingbo skolan Fredrik Levin           TIm Sandling Palmgre Pontus Olofsson Godk.
237 De 3 örnarna Fårö skolan Daniel Gustafsson Rasmus Jansson Arvid Boberg Godk.
236 Monsterligan Tjelvar skolan Bouba Viktor Jesper Godk.
193 Energy Boys Eskelhem skolan Pontus Häggqvist Henrik Nero Christian Assarsson Godk.
222 P.I.S Lyckåker skolan Pontus Jespersson Isac Swahn Sebastian Adegren Godk.
211 Snabbfot Garda skolan Kristoffer Ahlmark Isabelle Olofsson Kalle Karlsson Godk.
242 Speedboys Terra Nova skolan Jonathan Östergren Jacob Nordström Axel Zander Johansso Godk.
189 Datanördarna Havdhem skolan Karl Pettersson Philip Lyberg Jonatan Snöbom Godk.
204 Three Tigers Endre skolan Elof Winarve Johannes Lindblad Marcus Hellgren Godk.
224 Snabba blixtrarna Lärbro skolan Johannes Svärd Malin J Erik Tomtlund Tim Brändström Godk.
184 Döskallarna Väskinde skolan Malte Stenström  Christoffer Andersson Daniel Alvebro Godk.
230 Hansa Boys Havdhem skolan Andreas Ronström Rasmus Sjöberg Adam Söderlund Godk.
202 Hack i häl Norrbacka skolan Malte Åberg Saga Lövqvist Johannes Fritz Noa Onoszko Godk.
195 De tre bästisarna Tjelvar skolan David Sven Hannes Godk.
205 Rocketgirl Hejde skolan Natanael Sundh Evelina Ben Tove Olofsson Erik Vallin Godk.
217 De färgade ballongerna Dalhem skolan Jennifer Smedberg Nathalie Zackarias Söderdahl Mattias Mehlqvist Godk.
241 Snabba Brödraskapet Gråbo skolan Daniel Hedberg August Nordström Ludwig Nilsson Godk.
231 De tre hamstrarna Garda skolan Stina Åström Hugo Cederlund Markus Berggren Godk.
197 Stånga Stånga skolan Niklas Nilsson Bill Andersson Elis Örman Godk.
212 sprintarna Lyckåker skolan Emil Sundberg Carl Johansson Kid Eneqvist Godk.
226 De fyra kämparna Tjelvar skolan Axel Lindberg Adam Olsson William Gahm Felix Etelhag Godk.
214 Nissarna Stånga skolan Christian Fredin Johan Larsson Pontus Hallin Godk.
229 DIF Högby skolan Sebastian öjefors Hjalmar Jacobsson Marco Ilic Godk.
210 Busungarna slår till Havdhem skolan Henrik Westerlind Svante Båtelsson Erik Nygren Godk.
196 De flygande idioterna Dalhem skolan Terese Sandelin Frej Hegg Paula Söderdahl Gustav Åhlen Godk.
181 Snabbtjuvarna Lyckåker skolan Lars Ahlbom Robin Öberg  Casper Larsson Alvin Gabriel Agustsson Godk.
207 De tre guldmedaljerna V-hejde skolan Philip Ahrling Simon Malmros Kevin Burgedahl Godk.
232 Fire Dragons Lyckåker skolan Eddie Ahlgren Samuel Wizén Max Martellur Godk.
215 De tre smurfarna Väskinde skolan Fabian Olli Johansson Oskar Tunviken Morgan Olofsson Godk.
220 Fire Örnarna Gråbo skolan Rasmus Sundahl Viktor Fajersson Leonard Pettersson Godk.
219 Lag Josefine Klinte skolan Josefine Tim Robin Godk.
227 De tre virvelvindarn V-hejde skolan Kevin Westborg   Olof Amade Nylander Oskar Olsson Godk.
240 Lag Cecilia Klinte skolan Cecilia Oliver Mikael Godk.
199 De 3 planeterna Gråbo skolan Viktor Lindberg Adam Olsson Adam Turunen Godk.
209 Superknattarna Högby skolan Viktor Klintbom Edwin Wallin Chanti Childs Godk.
198 Lag Linnea Klinte skolan Linnea Ludvig Björn Godk.
185 Blixtarna Tjelvar skolan Pontus Elias Filip Ej godk.
221 De 3 musketörerna Terra Nova skolan Kristina Sahlén Linus Stuxberg Simon Holm Ej godk.
238 Musketörerna Dalhem skolan Tore Jägerup Elias Petterson Mathias Söderdahl Oscar Larsson Ej godk.
192 Tre kottar Humlegårds skolan Victor Schüberg Lin Lehrberg Lukas Boberg Ej godk.
194 Diskmaskinerna Fole skolan Jesper Andersson Vakant Isak Dugner Ej godk.
223 tre pojkar! Humlegårds skolan John Bure Jesper Alvås Isak Engelbrektsson Ej godk.
188 Rockstar Högby skolan Robin Mellin Aska Adam Mellin ej start
Årskurs 2 Töisar Resultatlista
153 Knatte,Fnatte,Tjatte Tjelvar skolan Sara Edman Glas Viktoria Gahm Julia Edman Glas Godk.
178 Power girl Gråbo skolan Frida Ekman-Häglund              Mathilda Björklund Annie Landergren Godk.
139 KIM Gråbo skolan Kamonrat Johansson Maja Eksholm Ida Lickhammer Godk.
179 Norrbackalaget Norrbacka skolan Shakira Tholin Sofie Ljunqvist Matilda Johansson Godk.
145 Fräs under dojjan Fårösund skolan Olivia Nilsson Calle Lundgren Agnes Erlandsson Godk.
134 De 4 studsmattorna Tjelvar skolan Baneen Agnes Matilda Linda Godk.
135 Rätt mål Terra Nova skolan Emma Gahne                       Quintus Pettersson Rebecca Ekman Godk.
137 Powerpuff Girls Länna skolan Olivia Linder Estelle Johansson Leia Broman Godk.
172 Humlorna Humlegårds skolan Helena Sandquist Maja Lundberg Sara Frendin Godk.
156 Supergirls Tingstäde skolan Evelina Viinikka                 Alexandra Thomsson Linn Johansson Godk.
142 Vinnarna Hörsne skolan Desiré Kolmodin Agnes Carlsson Ida Lingstedt Godk.
177 Kyrktjejerna Roma kyrkskola Maja Söderström Vakant Moa- Lisa Magnusson Godk.
162 Ej namn än! Humlegårds skolan Liv Malmros Lisa Karlbom Alva Löfgren Godk.
123 De tre Fältisarna Humlegårds skolan Anna Oscarsson Sara Nyberg Elfrida Svedjer Godk.
166 Trippeltjejerna Fardhem skolan Alva Hansson Moa Jakobsson       Mikaela Orleifsson Amanda Olofsson Godk.
176 Purple-black Fole skolan Ida Hoas  Pehr Hansson-P Sara Magnusson Godk.
167 Tigrarna V-hejde skolan Hilda Appelblom Fanny Unnerfeldt Julia Johansson Godk.
164 Superhjältarna Terra Nova skolan Frida Elmnert Emilia B Jens Norell Moa Fredriksson Godk.
158 The Winners Gråbo skolan Felix Bjarneby Fanny Gardarfve Olivia Wright Godk.
133 Sportexperterna Humlegårds skolan Isabella Levin                   Henrietta Holmberg Vendela Swenson Godk.
159 Galoppligan Lyckåker skolan Amelia Larsson Thomsson Ida Söderdahl Josefin Lekander Godk.
175 Björnarna Stånga skolan Petra Österberg                  Matilda Holgersson Agnes Larsson Godk.
168 The three girls Väskinde skolan Anna Engman Lovisa Bergström Annie Hjertén Godk.
173 The LEN girls Tjelvar skolan Luna Hövling                     Nathalie Österberg Ebba Henriksson Godk.
170 Stjärnorna Öja skolan Josefin Albers Jenny Vestberg Micaela Pettersson Godk.
121 The Champs Kräklingbo skolan Stella Rosenkvist Grete Li Malin Warodell Sara Eklund Godk.
130 The Royal Family Lyckåker skolan Jacqueline Von Bargen Patrik Franzén Milla Olsson Godk.
131 Goldstars Öja skolan Hanna Sjöberg Majelica Norman Eneas Hållsten Godk.
149 Bratz Norrbacka skolan Hannah Mellin Ellinor Vejlens Linnea Rosvall Godk.
165 De tre Gottegrisarna Havdhem skolan Karolina Mattsson Sanna Olsson Vendla Niklasson Godk.
140 Fire girls Lyckåker skolan Matilda Bergström Emma Thomsson Godk.
129 Power puff pinglorna Väskinde skolan Johanna Björkander Linnéa Blomqvist Ebba Ruthström Godk.
126 Sunshine Lärbro skolan Jennifer Stenström Oskar P Jerry Veigh Emelie Gardell Godk.
160 Ingen koll alls Kräklingbo skolan Grete Lindberg vakant Alice Hejbel Godk.
157 De snabba blupparna Endre skolan Amanda Lindvall Fanny Thimgren Felicia Engfeldt Godk.
174 Dumleklubborna Fårösund skolan Anton Svensson  Elisabeth Hellström Julia Lindelund Godk.
127 Närs bästa tjejer När skolan Julia Jakobsson Viktoria Thomsson Alice Karlsson Godk.
138 De tre sjöarna V-hejde skolan Saga Juniwik Emma Pettersson Amanda Söderholm Godk.
141 Speedgirls Eskelhem skolan Elin Pedersén                    Juliette Itturalde Ida Ohlsson Godk.
163 Tjelvargirls Tjelvar skolan Sofia Andersson Julia F Theresa Lindström Jasmine Buskas Godk.
152 Super stjärnorna Humlegårds skolan Mimmi Fordal Isabel Malmqvist Josefine Ryftenius Godk.
128 The quick birds Endre skolan Johanna Jakobsson Rasmus Sundh Stepanie Lundin Godk.
169 Angels Lyckåker skolan Ida Lagerqvist Linnea Samuelsson Anna Weström Godk.
154 DASH Terra Nova skolan Emma Kurvits Jennifer Steen Mikaela Godring Godk.
136 Hammarbyarna Havdhem skolan Anna Olofsson Amanda Isenberg Olivia Grauning Godk.
146 Busungarna Stånga skolan Lisa Johansson Lovisa Karlsson Gabriella Dalby Godk.
150 Vattendropparna Öja skolan Emma Norrby Emma Bergström Markus Norrby Godk.
143 3 tuffa tjejer Fårö skolan Jennifer Nordberg Lovisa Herlitz Emma Thurgren Godk.
124 De 4 korkarna Tjelvar skolan Alexandra Engla Nils Linnea Ej godk.
148 De tre katterna Väskinde skolan Nathalie Silfer Felicia Kalmén Fliza Olli Johansson Ej godk.
144 ExtreMerna Tjelvar skolan Måns Nilsson Maja Sundstrand Maja Blomgren Ej godk.
147 Lisa Fisa Grisa Roma kyrkskola Caroline Nyberg Frida Johansson Josefin Allgulander Ej godk.
155 SpyKids2 Lärbro skolan Tibbe Henriksson Jakob M Danine Pettersson Gallan Bulut Ej godk.
Årskurs 3 Sorkar  Resultatlista
1    354 Lottas pojkar Fole skolan Adrian Wiginder Gustav Buskas Tim Olofsson 12:41
2    335 Korparna Väskinde skolan Cornelia Hansson Marcus Hellström Fredian Söderholm 12:48
3    353 Almanackan Lyckåker skolan Viktor Petterson Simon Kappel Zebastian Ekedahl 12:54
4    363 Blixtarna Lyckåker skolan Jonathan Fridlund Robin Lekander Niclas Pettersson 14:44
5    338 De tre blixtarna Terra Nova skolan Jesper Eskelind Simon Wisselgren Oliver Olofsson 14:56
6    325 Kogänget Havdhem skolan Jesper Pettersson Axel Runfeldt Andreas Havdelin 14:58
7    327 Blixt och Dunder Lärbro skolan Elias Bogren Isak Dosthe Alexande Andersson 15:00
8    360 Vilse i skogen Gråbo skolan Adrian Lundblad Marcus L Christoffer Bolin Erik Eksholm 15:16
9    359 Tre Knattarna Terra Nova skolan Pontus Björklund Tom Dahalström Andreas Blomkvist 15:27
10    361 De tre galna tjurarna Dalhem skolan Einius Paulaitis Rasmus Ahlby Pontus Ahlström 15:28
11    326 Cool boys Tjelvar skolan Patrik Bernhardsson Casper Svensson Joacim Johansson 15:41
12    381 Superstars Hörsne skolan Pontus Lind Mikaela R Linn Möller Johannes Nygren 15:50
13    348 De tre mästerkatterna Kräklingbo skolan Filiph Holm Jessica Karlsson Ludwig Jakobsson 15:54
14    334 De tre blixtgudarna Allé skolan David Bennerborg Gustav Lyttkens Victor Owen Bergmark 15:59
14    374 Hogräns världsorient Hogrän skolan Rasmus Jakobsson Petter Rodebjer Joel Weström 15:59
16    333 Creek Sanda skolan Karl Utterberg                   Christian Carlsson Edvin Andersson 16:16
16    346 The dragonballs Gothem skolan Adam Stephani Christian Kotz Gustav Ljunggren 16:16
18    358 Idrottskorparna Fårösund skolan Daniel Bengtsson Axel Eriksson Charlie Falk 16:20
18    323 The cool guys Barlingbo skolan Joseph Pettersson                Gustav Fredriksson Felix Sundh 16:20
20    341 Dynamitgubbar Klinte skolan Hugo Eskedahl Tobias P John S Hansson Olof Ellfors 16:26
21    351 Bondlurkarna Stånga skolan Niklas Nilsson Alfred Holgersson Edvin Warte 16:59
22    365 Kneippbyns vinnare V-hejde skolan Oskar Persson Terese Werkelin Joakim von Corswant 17:02
23    343 Hey baberiba! (Hogrän Hogrän skolan Tim Sandberg Johannes Lund David Hansson Jonatan Östlund 17:05
24    339 Rallykillarna Gråbo skolan Adam Abouhafs Erik Svensson Lucas Ahlqvist Tim Olley 17:11
25    373 Slemsorkar Lyckåker skolan Gustav Larsson Hampus Blom 17:22
26    366 Knatte, Fnatte och Tjatte Havdhem skolan John Funkquist Eddie Söderström Adrian Isenberg 17:26
26    376 Racersniglarna Väskinde skolan Jonathan Silfver Hilding Wollbo Alexander Sjöstedt 17:26
28    344 De tre små grisarna V-hejde skolan Simon Bering Emma Djurberg Leo Blomqvist 17:27
28    331 Skotten Hejde skolan Joakim Björkqvist Konrad Elebjörk Erik Nyström 17:27
30    364 Svarta Pantrarna Klinte skolan Jesper Kristiansson Viktor Simon Oliv Jonas Koivomäki 17:29
31    336 Grisen, Vargen och C Tjelvar skolan Oskar Stillman Greger Löfdahl Lizette Söderdahl 17:42
32    324 Västerhejdes fartdårar V-hejde skolan Tobias Waktel-Werkelin Beatrice Ronsten Isak Strängborn 18:17
33    375 3 kutande Gotlänningar Allé skolan Marcus Karlbom Max Malmros Jakob Andersson 18:35
34    370 De tre springarna Gråbo skolan Gustav Karlström  Adrian Bolin Solblad Nicklas Löfvenberg 18:56
35    368 Atombomberna Roma kyrkskola Mikael Gardelin Leo Norman Albert Askegren 19:25
36    349 SIF Tingstäde skolan Linus Johansson   Andreas Gabrielsson Anton Jakobsson 19:34
37    369 De vandrande kylskåp Länna skolan Joel Mattes Victor Gustavsson 19:35
38    350 De tre djävularna Hörsne skolan Daniel Dahlstedt Wahlber Andreas Olsson Roger Lindberg 19:45
39    371 Superbebisarna Dalhem skolan Aurora Klint Erik Smedberg Erik Harstäde Ellen Eklund 19:47
40    379 Bad Boys Terra Nova skolan Simon Hernandez Julius Åkesson Charlye Höggren 19:48
41    357 Ronny & Ragge med No Tjelvar skolan Erik Wesström Nomi Andersson Anton Ekengren 19:50
42    345 De tre Musketörerna Havdhem skolan Anton Ronström Joel Klasson Emil Karlsson 20:21
43    378 The Three Masters Vänge skolan Thor Wallin Elias Ekstrand Robert Nordin 21:11
44    329 Snabba Lillkorparna Gråbo skolan Marcus Gynning Niklas Wallin Anton Nordström 21:18
45    321 Sölkorvarna Fårösund skolan Elis Stuxgren Tore L Larsson Love Smitterberg 22:49
46    356 El-Sladdarna Väskinde skolan Axel Werkelin Marcus Norrby Jonathan Thomsson 23:37
47    377 Star Wars Gothem skolan Teone Lund vakant David Andersson 23:43
48    337 Klättrarna Högby skolan Adrian Medbom Rindi Lindqvist Peter Lindqvist 23:46
49    380 Studsbollarna Tingstäde skolan Joakim Nyberg     Benjamin Hejdenberg Devin Österdahl 24:21
50    342 Traktorgalningarna Öja skolan Daniel Isberg Lottie Svensson Sten Lövbacker 25:47
51    347 Orienterarna När skolan Jonathan Pettersson Thed S Robin Dahlström Rasmus Larsson 25:48
52    367 Blixtarna Tjelvar skolan Gustav Weström Pontus Homlqvist Isak Uddin 29:53
53    330 Thunder Kings Dalhem skolan Julius Jannehag Martin Pettersson Richard Nordahl 32:07
340 De tre ståltomteniss Dalhem skolan Tommy Engstrand Vakant Patrik Malmqvist Ej godk.
322 Full fart Lyckåker skolan Wictor Nordström Rasmus Hansson Louise Kollberg Ej godk.
352 Svanar i skogen Norrbacka skolan Olle Tandfält   Sixten Riem Lindgren Jakob Norström Ej godk.
382 FG-lirarna Fardhem skolan Jesper Olofsson Oscar Anrog Andreas Niklasson ej start
355 Tjejtjusarna Allé skolan Gabriel Naaman Peter Westberg Kevin Ansin ej start
328 Turbosniglarna Länna skolan Rasmus Lundqvist                 Sebastian Ganström David Storm-Lerberg ej start
332 Sengångarna Lyckåker skolan Emil Andersson Engelica Sandberg ej start
Årskurs 3 Töisar Resultatlista
1    253 Kartsmartarna Norrbacka skolan Amanda Ahlin Edith Sandström Kendra Härlin 14:09
2    318 De fyra Eskelhem skolan Emil Klang Olivia Ahlström Carolin Pålsson Lovisa Göransson Ård 16:01
3    282 Solrosorna V-hejde skolan Simone Halldander Jesper Bolin Kajsa Henriksson 16:13
4    308 Powerpuffpinglorna Fårösund skolan Widgren Matilda Jonsson Anna Söderlund Nilsson Je 16:50
4    292 De flygande elefanterna Allé skolan Ronja Holmgren Hanna Jörnhammar Ellen Jakobsson 16:50
6    315 Energiska Envisa Idr Högby skolan Ina Sandström Edvid Nyström Emelie Martell 17:13
7    266 De tre vännerna och Garda skolan Denise Schûberg Saga Sharp-Erlandsso Amanda Wahlgren 17:18
8    296 Runorna Fole skolan Amanda Björklund Nora Nilsson Elin Nilsson 17:22
9    264 Spring för livet! Lyckåker skolan Emilia Yxfeldt Ameli Nyström Maria Pettersson 19:16
10    286 F.A.S Tjelvar skolan Tom Lindström Frida Hallgren Sanna Svedjer 19:25
11    305 Pumorna Terra Nova skolan Molly Lundquist Linda Appelqvist Sil Moa Larsson 19:36
12    262 Tiger friends Öja skolan Simon Båtelsson Beatrice Nilsson Ida Svensson 19:38
13    261 Bumbibjörnarna Fårösund skolan Sandra Svensson Ida Larsson Mona Björklund 19:43
14    287 Kanonkulorna Lyckåker skolan Natalie Arskans                  Mattias Pettersson Fanny Pettersson 19:45
15    307 Vargarna Stånga skolan Agnes Olofsson Viktor Karl Alexandra Dahlby Moa Gustafsson 19:47
16    289 Plugghästarna Klinte skolan Emma Hansson Amira Pikacs Mathilde Larsson Linda Lindström 19:56
17    309 Blixtarna Sanda skolan Mollie Andersson Lina Öhman Jessika bergström 20:06
18    297 A.L.M-varning Gothem skolan Liza Andersson Maja Norrby Alice Hansson 20:10
19    275 The girls Länna skolan Julia Mårtensson Ellen Kloth 20:16
20    279 V.E.M Väskinde skolan Victoria Hultberg Mimmi Muskos Eleonora Carlen 20:26
21    265 Guldmedaljerna Norrbacka skolan Lisa Andersson Hanna Canholm Sofia Östergren 20:40
22    273 Stjärnor Fole skolan Rebecca Berlin Emelie Stockelin Junia Birgersson 20:55
23    283 Blixttjejer Fårö skolan Astrid Herlitz Felicia Godman Patricia Nordberg 21:04
24    269 Det bästa namnet Allé skolan Siri Werkelin Nina Berggren 21:06
25    290 Mango-Tango Klockan St Hans skolan Alice Johansson Felix Sandberg Maja Pedersén 21:23
26    252 Gnagarna Lyckåker skolan Klara Hammarstedt Karolin Granvald Daniel Yeganeh 21:26
27    267 Quick Girls Tingstäde skolan Nathalie Holmér Emma Gate Caroline Gate 21:40
28    291 Furulundsbrudarna Gråbo skolan Jasmine Lydahl Vendela Ahlby Nelly Söderberg 22:06
29    276 Bästa Springarna Lärbro skolan Liw Hagman Cecilia Dahlberg Jackie Svärd 22:10
30    259 De 3 Supertjejerna Lyckåker skolan Emma Jernberg Agnes Mallin Alice Hansson 22:44
31    319 Rungirls Fole skolan Hannah Andreasson Olsson Alvina Edmunsson Elina Östman 22:46
32    285 Knattarna Havdhem skolan Sara Ekström Emelie Lundbe Ida Pettersson Fanny Lorin 23:18
33    316 Supergirls Terra Nova skolan Maja Jörholt Isabelle Nyd Hedvig Ladebäck 23:22
33    270 The two girls and on Terra Nova skolan Felicia Zacryander  Sebastian Norrby Pil Lizette Darvelid 23:22
35    301 Käringsniglarna Garda skolan Rebecka Gustafsson Clara Klingeström My Ternström 23:24
36    313 Attila, Cornelia och Vänge skolan Agnes Lithberg Ramona Gyleklint Therese Antonsson 23:52
37    295 JESOLI Eskelhem skolan Jessi Häggqvist Sofia Buskas Linnea Ohlsson 24:08
38    288 Eld ringarna Norrbacka skolan Matilda Berlin Jenny Rohnström Johanna Molin 24:15
39    281 Vikingarna Hörsne skolan Erica Ahlqvist Lina Smitte Sandra Lingstedt Eva-Lisa Cederlund 24:29
40    310 Ingen Tjelvar skolan Saga Ivarsson-Westergren     Christoffer Olofsson Emelie Östman 24:31
41    302 Toves flickor Hogrän skolan Amanda Larsson Lisa Björkegren Jennifer Smedberg 24:41
42    311 De tre tuffa brudarn Lärbro skolan Linda Hansson  Julia Söderstrand/Wi Emilia Björnlund 25:08
43    312 Svampbob och studsbob Barlingbo skolan Emely Jakobsson Caroline Larsson Stephanie Andersson 25:13
44    274 Nybergs knattar V-hejde skolan Matilda Persson                  Jonathan Lawergren Emilia Söderholm 25:35
45    280 Läppglans Högby skolan Daniella Forsling Elin Eliasson Nathalie Rosengren 25:42
46    304 Elinor Allé skolan Elin Zetterström Elina Hörling Elin Fritz 26:50
47    268 Power girls Gråbo skolan Amanda Wetterlund      Jennifer J Eriksson Louise Jonasson 27:21
48    272 Fight Girls Eskelhem skolan Jacqueline Iturralde Mikaela Thomsson Freja Grunditz 29:40
49    314 MickoMandy Väskinde skolan Amanda Langland Marieke Van tour 29:51
50    299 Tigergirls Lyckåker skolan Amanda Cubillos Hanna Hammarström Emma Nysell 30:56
51    278 SHS Vänge skolan Sofia Dreborg Strå Frölich Hanna Hägg 32:59
52    254 De pluggiga blixtmaskarna Klinte skolan My Hansson                       Ellinor Pettersson Sara Strömberg 36:05
53    251 HårBanders Tjelvar skolan Maja Britse Malin Östre Miranda Lindström 38:44
284 De tre super tjejern Fårösund skolan Felicia Ringbom                  Josefine Malmqvist Betty Ljung Ej godk.
277 Döskallarna Barlingbo skolan Johanna Pettersson Jimmy Lundin Lisa Lindahl Ej godk.
320 Gullegrisarna Roma kyrkskola Caroline Hallgren Katarina Onoszko Matilda Kahlqvist Ej godk.
303 Gullungarna Gråbo skolan Malin Pettersson Maryaun Mohamed Frida Hemström Ej godk.
300 Krokodilerna Norrbacka skolan Lisa Ståhl Patrik Nilsson Simone Jakobsson Ej godk.
255 Rock Girl När skolan Lisa Karlsson Frida Thomss Mikael Randlert Hannah Jakobsson Ej godk.
258 SFL-Ligan Terra Nova skolan Fanny Dahlgren Linnéa Oxenwaldt Sara Waktel Ej godk.
263 Tigerkompisar Tjelvar skolan Clara Nysell Celine Hocaoglu Jonas Sellin Ej godk.
293 De tre noddisarna Terra Nova skolan Julia Stuxberg Othila Håkansson Alexandra Adamovic ej start
298 Eldtapparna Tjelvar skolan Olivia Steinbüchel Casper Nysell Gabriella Melander ej start
257 Pink Ladies Allé skolan Freja Stenlund                   Mathilda Jacobsson Lydia Bond ej start
256 Speed Gråbo skolan Mikaela Bastholm Robin Pettersson Alexandra Westin ej start
Årskurs 4 Sorkar Resultatlista
1    409 De tre gyllene springarna Solberga skolan John Högsröm Rasmus Hjorter Simon Gustavsson 13:37
2    411 Krullisvinnarna Väskinde skolan Robin Söderberg Sara Steen Johan Olsson 15:07
3    432 Tor, Oden och Frej Hörsne skolan Victor Lindbom Rikard Kolm Eric Mattiasson Jacob Klintberg 15:50
4    410 Texas Bananas Allé skolan Nils Friberg Dyar Kamaran Nils Bure 16:05
5    414 Gänget Terra Nova skolan Anton Engdahl Joakim Granholm Kasper Malmqvist 16:19
6    408 Namnlösa Östergarn skolan Jacob Shatohin Tor Thomsson 16:32
7    416 Karta kompass o kontroll Barlingbo skolan Carl Svensson   Ludvig Mellbeg af Wi Andre Persson 16:37
8    421 The Team När skolan Pontus Hansson Svante P Daniel Nilsson Elias Kullander 17:10
9    405 Gråsuggorna Eskelhem skolan Felix Koinberg Oskar Broman Oskar Lillo 18:09
10    424 Fotbollsnördarna V-hejde skolan Jacob Appelblom Adrian Ogestad Viktor Segerlund 18:47
11    413 B Norrby Grisarna Roma skolan Anton Åman Eliott Pettersson Jacob Hansson 19:16
12    407 De tre små coola gri Lyckåker skolan Simon Bergström Emil Hanebring Robert Hartman 19:25
13    431 Barbiegirls Vänge skolan Rufus Magnusson Adam Andersson Amadeuz Pettersson 19:28
14    430 IBK-Boys Terra Nova skolan Rasmus Johansson Oliver Zakryander Rasmus Olsson 20:20
15    426 The rock boys Allé skolan Emil Thiman Ludvig Svedjer Nisse Lundberg 20:27
16    423 MGM Lyckåker skolan Gustav Lindgren Martin Wongphrom Markus Johansson 20:39
17    415 De galna tandläkarna Vänge skolan Fredrik Engström Oscar Larsson Robert Hedlund 21:09
18    429 Tre Knas Roma skolan Emmie Ahlsten Max Rosvall Isac Söderberg 21:53
19    425 The smiles Solberga skolan Tim Svensson Albin Kolmodin Oskar Wallin 22:06
20    402 Snyggingarna Stånga skolan Timothy Hadland Rohán Johansson Kevin Hallbom 22:11
21    428 Superboys Öja skolan Hannes Berling Elon Olofsson Johnny Bergström 22:15
22    422 FG Grabbarna Fardhem skolan Johan Rosvall Simon Melin Gustav Nilsson 23:04
23    401 The cool guys Solberga skolan Joakim Andersson Robin skinner Erik Johansson 23:29
24    404 Korkgevären Norrbacka skolan Linus Löfgren Leo Jacobsson Johan Ahlström 25:38
25    406 Dragon Fast Fardhem skolan Jacob Rosvall Daniel Mattila Yonas Bakali 26:08
26    418 Bursboar Stånga skolan Jacob Fredin Frida Johansson Oskar Nilsson 28:15
27    420 Boys and Girls Garda skolan Leonard Hult Sakarias Lind Ellen Genstrand Michelle Ahnell 29:25
417 De tre vilse männen Solberga skolan Björn Sandfeldt Stefan Sellin Philip Andersson ej start
412 Vi Ax Högby skolan Victor Lindström Vakant Alexander Forsberg ej start
Årskurs 4 Töisar Resultatlista
1    457 Stjärnskotten Norrbacka skolan Matilda Othberg Josefine Ullberg Emma Qviberg 18:19
2    468 Powergirls Gråbo skolan Emma Lickhammer Farhia Mohamed Ellinor Sundstrand 18:35
3    451 Äppelbitarna Eskelhem skolan Johanna Levander Sandra Ekbladh Camilla Olsson 18:49
4    464 E.M.M från hogrän Hogrän skolan Elsa Vahlgren Mikaela Lawergren 19:04
5    467 Dalhemsdrakarna Dalhem skolan Viktoria Mohlin Thoralf L Kelly Söderdahl Cecilia Ljunggren 19:47
6    454 IFK Girls V-hejde skolan Natalie Olofsson Mikaela Mohlin Frida Johansson 19:57
7    443 MWH Sanda skolan Fanny Wallin Lisa Hammarström Julia Möllerström 19:59
8    466 Cool girls Solberga skolan Amanda Hederstedt Emelie Johansson Linnea Gahm 20:01
9    470 Girlpower Vänge skolan Josefine Rosvall Othberg Ellinor Thomsson Ida Edmark 20:15
10    477 Tvillingarna med svans Dalhem skolan Sofia Weimer Filip Gandarve Cecilia Johansson 20:21
10    472 Super Svinen Lyckåker skolan Linette Von Bargen Anna Gottfridsson Joel Lindberg 20:21
12    473 Charlies Änglar Terra Nova skolan Alexandra Sahlén Sandra Samuelsson Julia Karlsson 20:42
13    461 Three cool cats Barlingbo skolan Clara Larsson Lisa Glifberg Sofia Hägglund 21:12
14    471 Dom stolta stångabor Stånga skolan Ellinor Rylander Henrik Jacobsson Linn Karlsson 21:42
15    462 Merca och Comapny Sanda skolan Märta Nyhrot Mathilda Sölvhammar 21:50
16    463 Darins Tjejer Terra Nova skolan Zandra Engström  Josefin Christiansso Fanny Boden 22:25
17    459 Athenarna Athene skolan Julia Karlsson Tim Führ Hanna Lindqvist 23:06
18    450 Tofsviporna Roma skolan Amanda Klingvall Linnea Larsson Geena Berg 23:13
19    476 De 3 teletabbisarna Garda skolan Julia Enderborg Martina Ahlmark Emelie Flodman 23:20
20    474 IFK Tjejer V-hejde skolan Matilda Österberg Ronja Westborg Moa Matsson 23:46
20    458 Superstars Lärbro skolan Elin Sandelin Fillippa H Cecilia Jakobsson Gabriella Holm 23:46
22    453 Kompisarna Väskinde skolan Lia Hedman Sophie Fritsiof Jennie Engström 23:55
23    452 KorparnaFlippFloppFlax Lyckåker skolan Cindy Viberg Engström Jehnny Gardelin Sara Holmström 24:09
24    479 De 3 Musketörerna Roma skolan Klara Söderström Amanda Pettersson Sigrid Allgulander 24:24
25    449 Knatte, fnatte & tjatte Gråbo skolan Angelica Landergren Rebecca Johansson Emma Dahlberg 24:31
26    444 Nike-Girls Terra Nova skolan Kim Bergh Felicia Kolmodin Natalie Wizén 24:59
27    455 Erikas gäng Stenkyrka skolan Erik Amner Jasmin Anna Magnusson 25:12
28    441 De fördömda köckemöderna Vänge skolan Mathilda Rosvall Othberg Johanna Fahlstedt 25:56
29    442 Nice! Hörsne skolan Siri Langland Jennifer Hellgren Susanna Eksvärd 26:01
30    448 Perdita, Nalle och D Dalhem skolan Johnna Klintström Mindy Ahlgren Jenny Johansson 27:37
31    460 Tre Töisa. Vänge skolan Gry Frölich Sara Sigren Anjelika Olsson 29:01
32    447 Popcorn Solberga skolan Lisa Cederlund Lovisa Löfgren Olga Furst Värild 29:08
33    445 De två snobbarna Hogrän skolan Linnéa Björkegren Wiola Svensson-Öjefo 31:22
34    456 Coco Fluir Garda skolan Cornelia Jakobsson Emmi Björkman Matilda Larsson 32:02
35    469 Häxornas försvarare Roma skolan Mikaela Herlitz Johanna Nilsson Ellinor Larsson 34:59
478 Fnitter tjejerna Lärbro skolan Fannie Redner Ronja Wiberg Elin Nordström ej start
Årskurs 5 Sorkar Resultatlista
1    519 Norrbacka 5K Norrbacka skolan Emil Vejlens Vendela Hansson Jonas Stuxberg 21:36
2    516 Strömavbrott Stenkyrka skolan Jesper Skalberg Philip Hultemar Arvid Andersson 23:19
3    508 Runpower Garda skolan Rasmus Levin Emil Tingström Richard Lervik 25:25
4    515 De rostfria elefante Halla skolan Joel Lavergren Joacim Olofsson Petter Ljung 26:08
5    504 Stånga Runners Stånga skolan Arvid Warte Tim Nordvall Elias Ekström 26:14
6    510 Eliterna Väskinde skolan Jacob Uddin Antonio Sjöstedt Johannes Carlen 26:45
7    502 The Best Hejde skolan Joel Björkqvist  Kaspar von Corswant Anton Björkqvist 28:06
8    512 Thunder Athene skolan Ricki Erlandsson Timmy Yllander Nike Erlandsson 28:39
9    511 Morotsmaffian Roma skolan Peter Söderlund Lucas Ansin Pontus Hederstedt 29:46
10    501 De tre grodorna Terra Nova skolan Jesper Holm Patrik Håkansson Colin Daly 30:04
11    514 Mupparna Fole skolan Anton Buskas William Olsson Tim Andersson 30:07
12    503 Dreamteam Roma skolan Jonas Allgulander Johan Karlsson Elias Pettersson 30:09
13    506 Klintevinnarna Klinte skolan Otto Sunde´n-Hansson Asker Siggelin Benjamin Lickander 32:20
14    517 Tripple Flush V-hejde skolan Marcus Berglund Adam Södergren Marcus Åbrandt-Öster 34:57
15    513 Zuperzvamparna St Hans skolan Felix Johansson Philip Söderström Loke Sandblom 36:30
16    509 Dom blodtörstiga fot Allé skolan Jesper Leveau Jesper Heggman Victor Walleberg 39:18
17    505 Knatte Fnatte Tjatte Fole skolan Viktor Andersson Olivia Yttergren Erik Berlin 40:35
507 PAM, PAM Stenkyrka skolan Philip Larsson Martin Lewin Axel Andersson ej start
Årskurs 5 Töisar Resultatlista
1    523 Speedgirls Terra Nova skolan Beatrice Östergren Marion Hallberg Felicia Härlin Oland 20:48
2    534 Allè - Allè - Allè Allé skolan Sofia Oscarsson Kerstin Eklund Hanna werkelin 28:53
3    530 Vilse i skogen Barlingbo skolan Johanna Allqvie Annie Nyberg Lovisa Stengård 29:27
4    526 Fröken Svenssons bästa Hörsne skolan Linnéa Hammerin        Moa Rogestam-L Viktoria Nygren 29:49
5    531 3 turshpennor med glitter Länna skolan Victoria Bingström Fanny Svensson Olivia Broman 30:38
6    532 Babes i spåret Gothem skolan Josefine Stephani       Alexandra Andersson Caroline Ljunggren 32:59
7    527 Piggilinisarna När skolan Veronika Siegerlund Ida Karlsson Vanja Dotes 33:04
8    528 Femte Wågen Klinte skolan Josephine Larsson Frida Söderström Terese Andersson 33:39
9    540 Tre små sötisar Sanda skolan Johanna Utterberg Julia Götlund Therese Karlsson 36:30
10    537 Liten mössa Väskinde skolan Agnes Åkerblad                   Isabella Sundström Marlene Andersson 37:16
11    525 De tre proffsen Stenkyrka skolan Andrea Johansson Evelina Jakobsson Mina Tollefeldt 38:06
12    535 Kogänget Lyckåker skolan Erica Henriksson Lina Adman Linda Henriksson 38:17
13    522 Pink Ladies Lyckåker skolan Johanna Johansson Emilia Thomsson Lovisa Samuelsson 39:11
14    536 De 3 skitungarna Hogrän skolan Rebecca Lindvall Lovisa Björkander Jennifer Larsson 39:14
15    521 Dom Tre Tjejerna Athene skolan Angelica Härnlöv Cecilia Ansin Lisa Stjernström 41:37
16    524 Anna & Co Hejde skolan Anna Björkqvist Chanine Ahlqvist Lydia Ekebjörk 44:24
17    533 Skogssniglarna Fårösund skolan Julia Broscheit Maja Tomtlund Janny Frisk Olsson 57:09
538 Rokali Stenkyrka skolan Ronja Malmros Lisette Andersson Katrin Andersson Ej godk.
539 The Mean Girls Roma skolan Saida Islam Oliwia Johansson Beatrice Söderberg Ej godk.
529 Power-Puff-Pinglorna Lyckåker skolan Lina Adman Linda Henriksson Erica Henriksson ej start
Årskurs 6 Sorkar Resultatlista
1    605 Systrarna Graaf Högby skolan Gustav Eliasson Joakim Arnesen 27:38
2    604 Leifarna Fårö skolan Harald Malmqvist Martin Engström David Ruthström 27:39
3    606 De vilsna älgarna Garda skolan Adam Wahlgren Robin Wallin Andreas Thomsson 27:48
4    603 Sista minuten Lärbro skolan Jonas Karlsson Viktor Möller Kevin Zackrisson 28:10
5    602 Ekstasexan Eksta skolan Jesper Ödlund Peter Kattlunds Axel Onsjö 31:26
6    607 Terminators Norrbacka skolan Rasmus Jonasson Marcus Larsson Joakim Ahlgren 31:48
7    601 Al-Qaida Allstars Högby skolan Emil pettersson Gustav Lindby David Bolin 40:20
8    608 Puts väck Östergarn skolan Edward Lindberg Robin Lindqvist Simon Larsson 44:41
Årskurs 6 Töisar Resultatlista
1    616 De brinnande idioter Dalhem skolan Ronja Willners Tobias Edlund My Ahlström 22:35
2    632 De namnlösa V-hejde skolan Madeleine Malmström Emma Talén Sofie Hillbom 26:07
3    611 Trollungarna Stenkumla skolan Frida Ansin Madeleine Karlsson 27:37
4    626 Blondinerna Lyckåker skolan Stina Juhlin Josefine Wigström Hanna Johansson 29:39
5    624 Fuskarna Länna skolan Emma H-Nordlander Amy Lindqvist 30:12
6    625 Fast Runners Terra Nova skolan Emelie Beckman Lina Nyström Jenny Norell 30:34
7    630 Tomtenissarna När skolan Annici Pettersson Josefin Hägring Rebecka Henriksson 30:39
8    617 The lost ones V-hejde skolan Sara Segerlund Frida Gustavsson Lowisa Sandsjö 30:42
9    614 Lee Garda skolan Elin Lavergren Linda Liljeström Elinor Yttergren 31:06
10    621 Three pigs Barlingbo skolan Julia Glifberg Matilda Senby Elina Cedergren 31:38
11    627 Kvietöisarna Väskinde skolan Gry Wallin Anna Löttiger Felicia Pettersson 31:47
12    622 Dom rosa Nassarna När skolan Emma Nilsson Johanna Jakobsson Lina Larsson 32:16
13    619 Järngänget Lärbro skolan Maria Jacobsson Lisa Eriksson-Wingår Frida Uddin 34:17
14    628 De tre piff paff puff Östergarn skolan Amanda Olofsson     Josefine Ljungqvist Cassandra Stjärnholm 35:27
15    623 De tuggummituggande Fårö skolan Elin Söderdahl Tuva Serck Annika Broberg 36:36
16    631 Tjejarna och Frid Dalhem skolan Emma Söderstrand Jacob Frid Julia Nilsson 37:47
17    613 Tripp Trapp Trull Mors Östergarn skolan Linnea Jakobsson Camilla Lundborg Sofie Holm 38:47
18    615 Pinglorna När skolan Andréa Sevelius Ellinor Jakobsson Josefine Hultgren 40:26
19    612 Barbie_girlZ Stånga skolan Jessica Rylander Julia Sjöholm Angelica Klintström 47:28
20    629 3 Blondiner och Lule Garda skolan Ronja Eneqvist Dennis Dahl Jessica Gärdek Sofie Eriksson 56:13
620 Godis Grisarna Fårösund skolan Anton Jansson Maria Tillberg ej start
Årskurs 7-9 Sorkar Resultatlista
1    704 Kobrorna Länna skolan Andreas Liljegren Filip Nilsson Adam Liljegren 15:25
2    702 Bad boys Länna skolan Erik Persson Andreas Nyberg Hugo Stiernstedt 26:36
703 Hay Caramba! Högby skolan Sune Levin                       Linus Kristiansson Oskar Genstrand Ej godk.