Lillkorpen 2011lö 2011-05-07 13:30
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl Klubb                           Nr. lapp                    Namn                                    Kommentar               Rank                    Tid 



Årskurs 3 Sork 2200 m                      

    1 Norrbacka skolan                Albins Axlar                Albin Rieem Lindgren                    Axel Kuttainen          (Axel Byström)        12:35 
    2 V-hejde skolan                  Skogsgänget                 Rasmus Persson                          Albin Järlsäter         (Kelwin Skärlén)      13:52 
    3 Tjelvar skolan                  Flame Balls                 Hannes Kvie Emil Karlsson               Emil Ronsten            (Noel Sundvall)       14:14 
    4 Orion skolan                    Guldmedaljörerna            Fabian Vinberg                          Noah Arman              (Vidar Jegerhjelm)    14:29 
    5 Havdhem skolan                  Knatte Fnatte Tjatte        Markus Hermansson                       Noel Käldare            (Fabian Nordin)       14:41 
    6 Tjelvar skolan                  Superligan                  Måns Östergren                          Max Enblom Hallberg     (Adam Björk)          14:42 
    7 Vänge skolan                    Katterna Med Kryckor        Andreas Cederbla Linus Rasmusson        Simon Rasmusson         (John Farinder)       14:45 
    8 Terra Nova skolan               Springmaskarna              Anton Wessberg                          Axel Branting           (Teodor Sidefors)     15:12 
    9 Sanda skolan                    Rökt Skinka                 Abbe Stenman                            Elis Nyström            (Kenny Tegelström)    15:14 
   10 Väskinde skolan                 The Girls                   Filip Hägglund Christian Wihlborg       Elmer Ogestad           (Juliuz Lindgren F    15:15 
   11 Sanda skolan                    Ronaldo                     Albin Bohman                            Jesper Thurgren         (Antonin Sebek)       15:38 
   12 Havdhem skolan                  Kött Och Senap:)            Fabian Lwestberg Casper Ekedahl         Linus Hederstedt        (Isak Pettersson)     15:41 
   13 Gråbo skolan                    Pro Runners                 Liam Wiman                              Daniel Söderström       (Kevin Persson)       15:46 
   14 Lyckåker skolan                 99 Procent                  Linus Plenninge                         Filip Andersson         (Gustav Andersson)    15:48 
   15 Endre skolan                    Follingbo Runners           Aron Plahn                              Niklas Gudinge          (Duncan Robertson)    15:52 
   16 Tjelvar skolan                  Springarna                  Hakeem Gahnström                        Anton Hägerstrand       (Khaled Sleiman)      16:16 
   17 V-hejde skolan                  Fotbollsgrabbarna           Albin Boklund                           Måns Djurberg           (Heman Wahlgren)      16:19 
   18 Terra Nova skolan               Terranovagänget             Anthony Bricis                          Alfred Magnusson        (Alex Lind)           16:27 
   19 Fole skolan                     Leoparderna                 Andreas Björklund                       Vilgot Steffenburg      (Edvin Nilsson)       16:34 
   20 Stånga skolan                   Populära Krumben            Anton Fredin Konrad Holgersson          Christian V D Bosch     (Jesper Van Den Bo    16:55 
   21 Lyckåker skolan                 De Tre Musikanterna         Simon Plenninge                         Adam Jakobsson          (Olle Fritz)          17:03 
   22 Norrbacka skolan                Muppisar                    Alfons Frid                             Zachariasjebali         (Vakant)              17:05 
   23 Allé skolan                     Gnaget                      Benjamin                                Noah                    (David)               17:09 
   24 Orion skolan                    JOE                         John                                    Oliver                  (Erik)                17:12 
   25 Väskinde skolan                 EMJ Runners                 Emelie Roswell                          Max Ruthström           (Johan Claesson)      17:18 
   26 Väskinde skolan                 Speeders                    Cesar Tale'n Tobias Åhlberg             Melvin Hansson          (Johannes Larsson)    17:20 
   27 Terra Nova skolan               Morotsspetsarna             Gustav Lindvall                         Hampus Steen            (Ibrahim Belkouche    17:43 
   28 Garda skolan                    Coolisarna                  Isak Olsson                             Robert Al Hassanawy     (Hannes Smitterber    17:46 
   28 Hogrän skolan                   Sportplayer                 Viking Sortti Oscar Engström            Ludvig Jakobsson        (William Karlsson)    17:46 
   30 Gråbo skolan                    Faster Than Air             Noor Khaleel Noel Broman                Oscar Ahlgren           (Märta Klintström)    18:55 
   31 Dalhem skolan                   Speed Stars                 Isak Björebo Micaela Ahlby              Emrik Nilsson           (Erik Klasén)         18:59 
   32 Eskelhem skolan                 Boys And Girls              MadeleneVAhlgren Martin Nero            Anton Hoffman           (Alma Carlsson)       20:16 
   33 Kräklingbo skolan               The Dragons                 Anton Klingvall                         Joakim Söderberg        (Theodor Westerlun    20:59 
   34 Dalhem skolan                   The Rockets                 Simon Andersson Oscar Gahnström         Linus Jalmelid          (Philip Klimczak J    21:14 
   35 Väskinde skolan                 Cheaters                    Edvin Malmros                           Jonatan Jansson         (Gabriel Bendelin)    21:25 
   36 Roma skolan                     Roma 3                      Neo                                     Nova Rilheim            (Daniel Gardelin)     21:40 
   37 Stenkyrka skolan                2 Boys And 1 Girl           Linus Hagström Bolin                    Lucas Östman            (Emmie Hellström)     21:56 
   38 Gråbo skolan                    Blixtarna                   Albin Liljegren Qviberg                 Alvin Eriksson          (Raymond Espinoza)    22:34 
   39 Högby skolan                    Hugga Bugga                 August Hallin Jacobsson                 Victor Nordahl          (Hampus Duse)         23:42 
   40 Solklint skolan                 Albin Och Gänget            Tilde Eriksson                          Albin Westfält          (Emil Lundgren)       25:47 

      Roma skolan                     Roma 4                      Theo Granwald                           Ebba Boberg             (Kevin Olsson)     Ej godk. 
      Garda skolan                    Eldkungarna                 Joakim Selander                         Lucas Larsson           (Elias Larsson)    Ej godk. 



Årskurs 3 Töis 2200 m                      

    1 Tjelvar skolan                  Supersmileysarna            Alice Ekelund                           Astrid Norragård        (Linus Stillman)      14:30 
    2 V-hejde skolan                  Running Girls               Elin Dahl                               Saga Unnerfelt          (Hedda Tinge)         15:16 
    3 Väskinde skolan                 The Winners                 Beata Pettersson                        Evelina Johansson       (Clara Sundberg)      15:17 
    4 Athene skolan                   Athene Stars                Kajsa Palmgren                          Siri Lordh Slinger      (Natalie Wramnér)     15:51 
    5 Fole skolan                     MMI                         Matilda Ahlin                           Matilda Jacobsson       (Isabelle Tengqvis    15:56 
    6 Lyckåker skolan                 Segertåget                  Maja Gustafsson                         Hanna Christiansson     (Julia Franzén)       16:37 
    7 Endre skolan                    TRE TJEJER                  Tove Lavergren                          Helena Ekstrand         (Fanny Daun)          16:38 
    8 Kräklingbo skolan               Geparderna                  Sigrid B-M Mattias Levin                Alicia Martinsson       (Elise Rödel)         16:39 
    8 Fårösund skolan                 Piggelin                    Maja Herlitz                            Anna Bogren             (Line Blochmann An    16:39 
   10 Terra Nova skolan               Run Girls                   Alva Martell                            Hanna Alvesborg         (Elin Klinteberg)     16:41 
   11 Högby skolan                    The 3 Superstars            Fanny Lindström                         Maria Jakobsson         (Sarah Olsson)        16:48 
   12 Orion skolan                    De Tre Guldvqargarna        Maja Söderholm                          Freja Sharr             (Olivia Hoy)          17:01 
   13 Klinte skolan                   Fart Dårarna                Amanda Nordborg                         Ellen Niklasson         (Joakim Arscans)      17:30 
   14 Athene Fardhem skola            Shakira                     Elsa Uddin                              Tova Jacobsson          (Annie Blom)          17:37 
   15 Lärbro skolan                   MCE                         Nathalie Bengtss Casper Karlsson        Minnea Karlsson         (Emma Godman)         17:39 
   16 Högby skolan                    Titanic                     Emma Hovland-Tånneryd                   Victoria Nilsson        (Saga Sundblad)       18:00 
   17 Väskinde skolan                 Köttbullarna                Emma Sjöberg                            Sophie Winberg          (Olle Fridh)          18:03 
   18 Hogrän skolan                   Röda Rosen                  Moa Lyander                             Johanna Jakobsson       (Linnèa Pettersson    18:20 
   19 Stenkyrka skolan                De Larviga Bananerna        Fanny Ringbom                           Emmy Bolin              (Nellie Adman)        18:38 
   20 Norrbacka skolan                Bambuz                      Elin Sigalit                            Alva Söderbäck          (Olivia Qvist)        18:41 
   21 Endre skolan                    Endretöisarna               Amanda Lingvall Wilma Daun              Elsa Roos               (Victoria Glanshol    18:52 
   22 Klinte skolan                   Susarna                     Amanda Runfeldt                         Max Hjälmrud            (Elin Andersson)      18:57 
   23 Terra Nova skolan               Ostbollarna                 Nora Lindholm Tove Sandelin             Anja Gandå              (Cecilia Ahlgren)     19:06 
   24 Tjelvar skolan                  Coola Tjejerna              Abrar Hilal Pelin Toprak                Maya Holmstedt          (Moa Pettersson)      19:10 
   25 Athene skolan                   En GPS Tack!                Nathalie Thored                         Rebecca Mann            (Hugo Willemo)        19:24 
   26 Fårösund skolan                 Fotbollarna                 Oskar Pettersson                        Maja Molander           (Lisa Jonsson)        20:17 
   27 Dalhem skolan                   Pirates Of The Carri        Ella Kolmodin Elias Magnusson           Alma Kappel             (Amanda Martis)       20:47 
   28 Norrbacka skolan                LRM                         Mira Fehling                            Lovisa Johansson        (Rebecka Karlsson)    20:48 
   29 Gråbo skolan                    Superstars                  Leila Yousif Alicia Farinder            Fanny Johansson         (Madelene Westberg    20:59 
   30 Lärbro skolan                   Bus                         Clara Jakobsson                         Maria Åberg             (Clara Lewin)         21:00 
   31 Klinte skolan                   Wågens Kackerlackor         Zebastian Arskan Erica Vengberg         Wilma Tofftén           (Sofia Knutas)        21:18 
   32 Roma skolan                     Roma 5                      Milla Jacobsson Ebba Nyberg             Evelin Forsberg         (Jemille Hallberg)    21:21 
   33 Solklint skolan                 Moviestars                  Alice Hedberg                           Frida Hiort Af Ornäs    (Elin Guteskär)       21:39 
   34 Garda skolan                    Partygänget                 Thelma Jakobsson                        Linnea Funk             (Andre Pettersson)    21:47 
   35 Sanda skolan                    Vinden                      Olivia Nilsson                          Emilia Norragård        (Sabina Andersson)    21:50 
   36 Vänge skolan                    De 4 Vännerna               Amanda Malmqvist Klara Wiman            Elin Hemming            (Malin Martin)        22:06 
   37 Lyckåker skolan                 The Stars                   Anna-Clara Markström                    Sara Widergren          (Kajsa Quist)         23:01 
   38 Eskelhem skolan                 Geparderna                  Angelicalindqvis Ebba Norman            Stella Brenden Linna    (Tova Klint)          23:30 
   39 Orion skolan                    De 3 Guldstjärnorna         Amanda Lundholm-Jonsson                 Lin Palm                (Loanna Monsen)       23:54 
   40 V-hejde skolan                  Bästisarna                  Tuva Erixon                             Cornelia Johansson      (Alma Hedlund)        24:19 
   41 Gråbo skolan                    Studsbollarna               Lisa Blomberg                           Jennifer Olsson         (Nathalie Hallberg    26:32 
   42 Lärbro skolan                   Godisdglidarna              Mats Hansson Elara Couglin-Sjögren      Isabell Pettersson      (Ebba Kloth)          26:38 
   43 Gråbo skolan                    Supergirls                  Sara Tilde Söderlund                    Alicia Andersson        (Batul)               27:41 
   44 Gråbo skolan                    Supersegrarna               Smilla                                  Matilda                 (Jessica)             27:52 
   45 Athene skolan                   FMO                         Matilda Drottenmyr                      Felicia Wångdahl        (Oscar Danielsson)    28:14 
   46 Gråbo skolan                    Big Team                    Agnes Ringvall                          Lisa Lundström          (Maria Johansson)     29:14 

      Högby skolan                    The 3 Superstars            Fanny Lindström                         Maria Jakobsson         (Sarah Olsson)     ej start 
      Norrbacka skolan                Regndropparna Vinner        Lovisa Johansson                        Mira Fehling            (Rebecka Karlsson) ej start 
      Endre skolan                    TRE TJEJER                  Tove Lavergren                          Helena Ekstrand         (Fanny Daun)       ej start 



Årskurs 4 Sork 2400 m                      

    1 Lyckåker skolan                 REA På Rusta                Rasmus Pelz Svanborg                    Edvin Johnsson          (Adam Henriksson)     14:30 
    2 Lyckåker skolan                 Visby Lyckan 2              Oskar Ahlgren                           Olle Svangren                                 15:27 
    3 V-hejde skolan                  Götlandssorkarna            Herman Norrby                           Emil Bering             (Cosmos Sharman)      15:37 
    4 Allé skolan                     Nalle Puh Nasse & Io        Emil Söderling                          William Unger           (Elias Pehrsson)      15:46 
    5 Eskelhem skolan                 Kolorna                     Adam Åkerblom                           Hampus Pettersson       (Kevin Bäckstäde)     15:48 
    6 Norrbacka skolan                Goa Gubbar                  Jonas Ihreskog                          Victor Hejdenberg       (Zacarias Löfqvist    16:09 
    7 Gute skolan                     Guteskolan 2                Niklas Westberg Henning Engström        Elias Nordahl           (Linus Örevik)        16:53 
    8 Solklint skolan                 Hockeykids 24               Rickard Cederqvist                      John Pettersson         (Oscar Rosvall)       17:21 
    9 Gråbo skolan                    Tre Vilsna Grisar           Rasmus Grönwall                         Viktor Hagström         (Elias Klang)         17:33 
   10 Solberga skolan                 Nisses Fanclub              Adam Fischer Samira Nilsson             Felicia Gréen           (Marcus Högberg)      17:43 
   11 Roma skolan                     Team Killer                 Teodor Fors                             Nicklas Antonsson       (Kristoffer Olsson    17:45 
   12 Roma skolan                     Ghost Killer                Robin Karlsson                          William Ekdahl          (Alexander Anderss    18:32 
   13 Dalhem skolan                   Kick Ass                    Malte Lundberg                          Oskar Karlsson          (Dennis Ek)           19:02 
   14 Athene Fardhem skola            Bakelserna                  Rasmus Lydahl                           Emil Lindgren           (Vidar Holst)         19:25 
   15 Terra Nova skolan               H.E.F.                      Hugo Svensson                           Emrik Ahlström          (Felix Johansson)     19:54 
   16 Väskinde skolan                 JAJ                         Jonathan                                Alexander               (Judit)               20:03 
   17 Solberga skolan                 Nisses Grabbar              Moussa Lateef                           Suheib Lateef           (Jesper Nannsjö)      20:04 
   18 Allé skolan                     Majsarna                    Josefine Brobeck Dante Sandgren         William Tängeskog       (Melissa Paulsson)    20:27 
   19 Solklint skolan                 Girlpower 24                Alva Bingström                          Kevin Bonnevier         (Cevin Söderqvist)    20:38 
   20 Roma skolan                     Hökarna                     Arvid Westin Rasmussen                  Jonathan Westerlund     (Wilma Olsson)        20:45 
   21 Dalhem skolan                   Best Of Lillkorpen          Vincent Ruthström                       Niklas Ekman            (Casper Bergsten)     21:46 
   22 Solberga skolan                 After Eight                 Sanna Stärner                           Isak Funk               (Samuel Tomsson)      21:53 
   23 Lärbro skolan                   Gubblaget                   Oskar Torndahl Theodor Gardelin         Alwin Larsson           (Zeb Pettersson)      22:13 
   24 Allé skolan                     Bumbibjörnarna              Filip Johnsson Hugo Nilsson             Melker Jakobsson        (Samuel Harlevi)      23:32 
   25 Klinte skolan                   Raggarmuffins               Viktoria Karlsso Albin Andersson        Elias Gran              (Isak Arscans)        23:36 
   26 Gute skolan                     Guteskolan 1                Erik Engström                           Ville Hagman            (Konrad Boberg)       24:48 
   27 Garda skolan                    Gotlänningarna              Lukas Mårderyd                          Alexander Jakobsson     (Hugo Molin)          26:40 
   28 Vänge skolan                    Minecraftnördarna           Erik Wallin                             Robin Hemming                                 48:36 

      Solberga skolan                 Nisses Boys                 Rickard Bandelin                        Noor Omar               (Ahmed Suleiman)   ej start 
      Vänge skolan                    BUTTLESORKAR                Linus Johansson                         Rasmus Bodin                               ej start 



Årskurs 4 Töis 2400 m                      

    1 Lyckåker skolan                 Phunasse&Ior Iskogen        Tuva Nikolausson                        Tilda Nikolausson       (Agnes Englund)       13:51 
    2 Solberga skolan                 Dream Team                  Beata Henriksson                        Gilda Bjersander        (Victor Lindström)    14:43 
    3 Väskinde skolan                 Vi & Kärleken               Emma Nygren                             Ebba Jakobsson          (Gordon Pettersson    16:31 
    4 Väskinde skolan                 Mini Mästarna               Maja Elofsson                           Linnea Wikström         (Kasper Lindberg)     16:47 
    5 Garda skolan                    Sniglarna                   Wilma Hallin                            Ida Nilsson             (Hannah Ljunggren)    18:08 
    6 Terra Nova skolan               Terras Tuffa Töisar         Alva Ladebäck                           Tolou Magnusson         (Alma Persson)        18:40 
    7 Garda skolan                    Rosa Pantern                Felicia Enderborg                       Gilda Vakare            (Emil Berg)           18:42 
    8 Klinte skolan                   Lyckosmurfarna              Emrik Johansson                         Ida Olofsson            (Erika Wistrand)      19:04 
    9 Terra Nova skolan               Godisråttorna               Emma Olofsson                           Wilma Hulten            (Johannes Jörholt)    19:11 
   10 Roma skolan                     Team Twilight               Raija Svensson                          Linn Hult               (Ebba Hederstedt)     19:19 
   11 V-hejde skolan                  Gotlandstöisarna            Milla Fagerström                        Elin Hermann            (Emilia H)            19:24 
   12 Fole skolan                     F.E.C                       Cornelia Jakobsson                      Ellen Edmundsson        (Frida Eriksson)      20:23 
   13 Fårösund skolan                 Prinsessor I Klackar        Ella                                    Fanny                   (Viktoria)            21:51 
   14 Dalhem skolan                   TEAM SUPERGIRLS             Cornelia Nordahl                        Wilma Cedergren         (Nellie Östman)       22:07 
   15 Stenkyrka skolan                Nalle Puh                   Julia Skalberg                          Erica Norberg           (Amanda Johannesso    22:15 
   16 Väskinde skolan                 Fire                        Moa Silfver R                           Mikaela Rydberg         (Hanna Nilsson)       22:21 
   17 Stenkyrka skolan                Gratis Läsk I Kioske        Matilda Vetter                          Moa Palmqvist           (Wilma Gahnström)     22:24 
   18 Fole skolan                     Let´S Run                   Rasmus Virgin                           Stephanie Söderström    (Belle Cato)          22:30 
   19 Lyckåker skolan                 Visby Lyckan 1              Gry Kulde                               Lykke Leino             (Lynn Swahn)          22:58 
   20 Högby skolan                    Runnergirls                 Ninni Ahlsten                           Elsa Nilsson            (Jasmine Rudelius)    23:28 
   21 Solberga skolan                 Nisses Girlpower            Moa Bolin                               Viktoria Bongenhielm    (Nelly Dahlbom)       24:00 
   22 Lärbro skolan                   Varmkorv Med Ketchup        Gabriella Gräsma Lina Larsson           Ida Johansson           (Ella Svensson)       24:24 
   23 Lyckåker skolan                 Lyckans Töisar              Johanna Karlström                       Emilia Bergvall         (Moa Segerdahl Wah    24:33 
   24 V-hejde skolan                  Gotlandstöisarna            Elina Malm                              Smilla Pettersson       (Annie Sjöndinkahl    24:36 
   25 Eskelhem skolan                 Black Horses                Tilde Limbach                           Ida Johansson           (Lova Wiklund)        24:50 
   26 Norrbacka skolan                Emtimo                      Tova Stenström Emmy Gattermann          Tilde Lytholm           (Molly Berggren)      24:55 
   27 Roma skolan                     Team Moviestar              Amy Jacobsson                           Lovisa Ansin            (Johanna Andersson    25:07 
   28 Eskelhem skolan                 Bättre Sentän Aldrig        Wilma Lundin                            Nora Ekblad             (Agnes Ahlin)         25:43 
   29 Högby skolan                    Citygirls                   Frida Hansson                           Alice Nilsson           (Cathrine Jakobsso    26:04 
   30 Gråbo skolan                    Trätopparna                 Josephine Höglund                       Jennifer                (Ksenia)              27:15 

      V-hejde skolan                  Moviestars                  Elin Pettersson                         Amanda Smedberg         (Christina Nilsson Ej godk. 
      Dalhem skolan                   The Adidas Girls            Anna Hallbom                            My Ahlgren              (Hilda Broström)   ej start 



Årskurs 5 Sork 2800 m                      

    1 Allé skolan                     Söta Småsniglarna           Emil                                    Leo                     (Isac)                15:03 
    2 Lyckåker skolan                 3 Pantade Springare         Filip Karlström                         Johan Fahlén            (Malte Rosengren)     17:07 
    3 Klinte skolan                   Bumbibjörnarna              Alexander Jakobsson                     Simon Nilsson           (Jovan Kuzeljevic)    18:15 
    4 Norrbacka skolan                A-Team                      Jesper Simon Kämpe                      Abbe                                          18:34 
    5 Fårösund skolan                 Knickedickerna.Se           Gustav Molander                         Linus Grönlund          (Emil Weinerbrant)    18:53 
    6 Terra Nova skolan               Running Vampires            Robin Takac                             Emma Höggren            (Ludvig Waktel)       18:55 
    7 Athene skolan                   De Onödiga                  Leon Edlund                             Cesar Brecevic          (Simon Kornowski)     19:45 
    8 Väskinde skolan                 MAN UTD BOYS                Samuel Johanson                         Carl-M Sundberg         (Daniel Otinger)      19:54 
    9 Norrbacka skolan                Eleverpastej                Gustav Mehler                           Lukas Lavergren         (Joel Olsson)         20:02 
   10 Athene skolan                   Kebab Är Gott               Bartek Mancewicz                        Pontus Rosvall          (Joar Stephansson)    21:22 
   11 Havdhem skolan                  LTL                         Lukas                                   Tobias                  (Lucas)               21:37 
   12 Fole skolan                     Team Fole Åk 5              Jack Åkerblom                           Elliot Åkerblom         (Jacob Andersson)     22:11 
   13 Väskinde skolan                 The Fishermens              Johannes Wolter                         Fredrik hagberg         (Olof Westergren)     22:39 
   14 Garda skolan                    Volvo 240 Turbo             Rasmus Funk                             Sebastian Öst           (Elias Jakobsson)     22:40 
   15 Garda skolan                    The Runners                 Sara Olsson Lukas Björkman              Erik Carlsson           (Felix Enderborg)     22:59 
   16 Lärbro skolan                   Bävrarna                    David Hansson                           Elias Pettersson                              24:24 
   17 Athene Fardhem skola            Baugetterna                 Niklas Lindström Elias Uddin            Leo Hjernqvist          (Assar Holst)         27:37 
   18 Kräklingbo skolan               Maincrafters                Philip Jansson                          Hjalmar Wikström        (Vakant)              29:09 
   19 Solklint skolan                 Påskhararna                 Olivia Hallin                           Alex Fredriksson        (Henrik Ansin)        29:28 

      Allé skolan                     Supersniglarna              Isac Lindbladh                          Emil Engqvist           (Leonard Broström) ej start 
      Sanda skolan                    Green Team                  Erik Bladh                              Joakim Olofsson         (Dante Salas Wahlb ej start 



Årskurs 5 Töis 2800 m                      

    1 Dalhem skolan                   Vinnarskallarna             Alma Nygren                             Hilda Nygren            (Gabriel Adman)       16:36 
    2 V-hejde skolan                  I.E.A                       Iza                                     Elin                    (Alva)                19:13 
    3 Fårösund skolan                 Klanten Och Compani         Frida Erlandsson                        Ebba Kellström          (Fanny Hafdell)       19:49 
    4 Vänge skolan                    Gutar Kutar                 Rebecka Magnusso Moa Olsson             Amanda Fahltstedt       (Gustav Olofsson)     19:51 
    5 Klinte skolan                   SNYGGINGARNA                Anna Hansson                            Madelene Nilsson        (Laurie Clubb)        20:34 
    6 Norrbacka skolan                Dom Där!                    Alba Müller                             Klara Fahlin            (David Nyman)         20:54 
    7 Allé skolan                     Kalle Tar Täten             Karl Nyberg                             Annie Hallgren          (Sonja Grahns Knut    21:57 
    8 Dalhem skolan                   Tuggummibubblorna           Nils Ahlqvist                           Amanda Cederlund        (Nike Carlsson)       22:38 
    9 Solklint skolan                 No Name                     Joline Broman                           Ida Eriksson            (Kim Hiort Af Ornä    22:57 
   10 Athene skolan                   Bananerna                   Malin Sjöberg                           Josefin Jonsson-Carl    (Matilda Palmgren)    23:27 
   11 Athene skolan                   Sweet Roses                 Fanny Andersson                         Linn Persson            (Saga Nilsson)        23:53 
   12 Allé skolan                     Flygarna                    Tim Jakobsson                           Jonna Johansson         (Nazli Sandström)     24:09 
   13 Lyckåker skolan                 Girl Power                  Agnes Ericsson                          Alice Gardell           (Tilde Gottberg)      26:09 
   14 Solklint skolan                 Graipisarna                 Wilma Ahlvin                            Elin Peterssonwallén    (Agnes Lehrberg)      27:30 
   15 Havdhem skolan                  Sweet Girls                 Emelie Levander                         Mathilda Grönström      (Frida Lorin)         28:18 
   16 Kräklingbo skolan               Gunnar Gren                 Jonna Karlsson Amanda Eriksson          Saga Hellström          (Moa Hagvall Hellg    28:51 
   17 Stånga skolan                   Hot Dogs                    Anja Pettersson                         Elly Stenegärd          (Lina Lekander)       29:22 
   18 Lyckåker skolan                 Tanterna På Fyra Ben        Felicia Jonasson                        Sara Jernberg           (Tova Medqvist)       34:46 
   19 Vänge skolan                    Yra I Nattmössan            Evelina Thomsson Ida Rasmusson          Neimi Jansson           (Ebba Nyberg)         48:34 



Årskurs 6 Sork 3200 m                      

    1 Fole skolan                     Fölåt vad sa du?            Anton Nilsson                           Elin Lundin             (Harald Viginder)     19:10 
    2 Eskelhem skolan                 Aikarna                     Rickard Olsson                          Alex Limbach            (Elias Wyrsch)        19:46 
    3 Garda skolan                    Gardas hårda gäng           Nils Erlands                            Emelie Jacobsson        (Svante Melander )    20:12 
    4 Solklint skolan                 Flygande sköldpaddor        Hugo Bingström                          Benz Yaiying            (Anton Boström)       22:40 
    5 V-hejde skolan                  Tonfiskarna                 Oliver Gahne                            Erik Back                                     29:59 
    6 Kräklingbo skolan               Skärmdumparna               David Levin                             Andreas B-M             (Sigge Hellström)     35:16 

      Dalhem skolan                   Köttbullefreaksen           Joel Jakobsson K                        Simon Kahlqvist         (Karl Pettersson)  ej start 



Årskurs 6 Töis 3200 m                      

    1 Fårösund skolan                 Kalkonkungnscomeback        Johan Widgren                           Astrid Herlitz          (Kristina Kalström    22:29 
    2 V-hejde skolan                  Piff Och Puff               Ebba Erixon                             Frida Pettersson                              26:43 
    3 Dalhem skolan                   Bertaärbättreänberit        Rodica Löwdahl                          Jesper Ek               (Anna Carlsson)       26:55 



Årskurs 7-9 So 3600 m                      

    1 Roma skolan                     Skärmsläckarna              Fredrik Levin                           Oscar Östman            (Isak Möllerström)    25:22 



Årskurs 7-9 Tö 3600 m                      

    1 Roma skolan                     Speedbumps                  Tove Rönnbäck                           Linn Möller             (Mikaela Rönnbäck)    26:55 
    2 Athene skolan                   LOLM                        Frej Hegg                               Agnes Carlsson          (Ebba Karlsson)       31:16 
    3 Södervärn skolan                Surströmmingarna            Elin Johnsson                           Fanny Englund           (Tyra Mellin)         39:44