Lillkorpen 2010 lö 2010-05-08          
Resultat  
 
  Årskurs 1 Sork 1710 m  
 
Väskinde skolan Starwarskillarna Anton Nygren Rasmus Adman Joel Reintz Godkänd  
Humlegårds skolan Vinnarna Viktor Engqvist Jimori Segerström Lukas Johansson Godkänd  
Terra Nova skolan Äventyrsjägarna Vilhelm Karlsson Max Andersson Alexander Lydahl Emil Drugge Stals Godkänd  
Sanda skolan Real Madrid Gabriel Kåring Malte Stenman Vilgot Lind Godkänd  
Tjelvar skolan Guldspringarna Gabriel Hellberg Lina Bani Shoraka Ian Bjersander Godkänd  
Norrbacka skolan Manchester United Theo Lavergren Elis Åkesson Nanna Munthe Godkänd  
Havdhem skolan Coola Pettra Rasmus Hermansson Petter Allmungs   Godkänd  
Fårösund skolan Fc Barcelona Adam Östergren Gustav Widgren Leo Söderberg Godkänd  
Lyckåker skolan Michael Jackson Svante Holmbom Rasmus Lilja Simon Lovén Godkänd  
Norrbacka skolan Fc Barcelona Johan Burvall Viggo Hagman Otto Åberg Godkänd  
Sanda skolan Lirarna Linus Andersson Robin Hansson Isak Holmqvist Godkänd  
Högby skolan De Tre Små Nissarna Frans Berggren Adam Rudberg Robin Andersson Godkänd  
V-hejde skolan Go Stars Emil Malm Johannes Layton William Jakobsson Godkänd  
Fole skolan Godispåsen Emil Virgin Sebastian Viklund Emelie Hagstedt Godkänd  
Terra Nova skolan Döskallarna Emil Olsson Chrifstoffer Herman Troy Wistrand Godkänd  
V-hejde skolan Vargkorparna Vakant   Godkänd  
Hogrän skolan Vinnarlaget Gustav Ahlgren Felix Bäckstäde Kim Stenqvist Godkänd  
Endre skolan Team Endre Tim Leander Fabian Mellberg Erik Kellström Godkänd  
Tjelvar skolan Speed Hugo Lagerman Theo Westerlund Johannes Godkänd  
Endre skolan Endre Stars Johan Bergius Tim Tellström Sebastian Tellström Godkänd  
Terra Nova skolan Orienteringsbollarna Daniel Herman William Berg Amir Olofsson Godkänd  
Dalhem skolan Smileys Hampus Ganström Benjamin Bergsten Anton Lövdahl Godkänd  
Solklint skolan Messis Lärlingar Gustaf Lundin Isak Rosvall Hampus Malmgvist Godkänd  
Kräklingbo skolan T-Rex Simon Andersson Tobias Andersson Felix Karlsson Godkänd  
Garda skolan Vi Rockar Fett William Johansson Jonatan Hansson Emil Cedergren Godkänd  
Väskinde skolan Hårdrocks Ninjorna Fabián Vinberg Domenic Johansson Sebastian Fallenius Matteus Sandström Godkänd  
Gråbo skolan Kung Fu Dennis Jacobsson Casper Nilsson Douglas Håkansson Jean-Piél Jankoits Godkänd  
Lyckåker skolan Guldblixtarna Joel Cedergren Calle Jonsson Kevin Ekström Elias Höllte Godkänd  
Fole skolan Fcb Barcelona Adam Ekhult Dohrmi Arvid Norman Alex Östman Godkänd  
Humlegårds skolan Två Underliga Tomtar Gustav H:Son-Blomberg Albert Broström   Godkänd  
Gråbo skolan Grisskallarna Arne Löfqvist Isak Aalto Appelqvis Moa Sundberg Godkänd  
Gråbo skolan Raketerna Sebastian Aalto Benyamin Hallberg Zen Alsabti Godkänd  
Tjelvar skolan Målspringarna Isak Edfeldt Patrik Persson Isak Eklöf Godkänd  
Stenkyrka skolan Dragon Men Ewen 3 E Eriksson 2 E Godkänd  
Sanda skolan Agenterna Oliver Åkerbäck Joakim Hägle Linus Norell Godkänd  
Montessori skolan Montessori 2 Simon Pettersson Isak Westergaard Hilda Bergqvist Godkänd  
Fole skolan Hökarna Oskar Malmerfeldt Samuel Kotz Joel Wahlgren Godkänd  
Lyckåker skolan Nattfasarna Peter Norberg Adam Abra Emil Palmkvist Godkänd  
Garda skolan Alvin Och Gänget Gabriel Eneqvist Alvin Johansson Jacob Körkander Godkänd  
Fårösund skolan Ledarskorpionerna Philip Leal Andersson Gabriel Månsson Arvid Bogren Godkänd  
Klinte skolan Klintesmurfarna Sanne Johansson Casper Jacobsson Robert Kraft Olle Svedberg Godkänd  
Lyckåker skolan Supergenierna Filip Larsson Fabian Pettersson Rasmus Trulsen Godkänd  
Vänge skolan Doggarna Oliwer Fahlstedt Simon Fahlstedt Vakant Godkänd  
Havdhem skolan Mini-Messis Joel Osterman Jaspar Jankert Samuel Fröling Godkänd  
Humlegårds skolan Tigrarna Jessica Castillo John Sköllermark Herman Jonsson Godkänd  
Lyckåker skolan Superhjältarna Emil Larsson Alfred Tafvelin Oscar Söderdahl Junior Ahlgren Godkänd  
V-hejde skolan Blixtlaget Hannes Olsson Casper Sten Carl Stanius Godkänd  
V-hejde skolan Skogstokarna Edvin Vijnja Daniel Liljenström Joel Stenberg Godkänd  
   
Fole skolan Leriga Blixten Oliver Söderström Erik Nilsson Milton Edvardsson Ej godk.  
Tjelvar skolan Blixtarna Marko Saric Hampus Martis Johannes Hansson Ej godk.  
Lyckåker skolan Frökens Gullpojkar Mille Lindquist Ebbe Bogren Jonathan Höglund Ej godk.  
Athene skolan Sportlaget Valentin Cass Schoug Timmity Hjorter Ella Peterstrand ej start  
Tjelvar skolan Blixtarna Marko Saric Hampus Martis Johannes Hannson ej start  
 
 
 
Årskurs 1 Töisar 1710 m  
 
Solklint skolan 2 Med Smink 1 Utan Tuva Hillblom Ella Engström Tobias Hansson Godkänd  
Terra Nova skolan Guldgirls Tilde Gustafsson Erika Strömbeck Julia Svärd Godkänd  
Vänge skolan Superkorparna Elvira Romarve Jenny Berg Rina Magnusson Godkänd  
Havdhem skolan De Tre Tjejerna Tove Olsson Agnes Johansson Linnea Walby Godkänd  
Dalhem skolan We Love Animals Hanna Vilhemsson Ellen Klasén Sara Söderstrand Gabija Pettersson Godkänd  
Väskinde skolan Hästtjejerna Märta Crusell Stephanie Jörholt Tindra Johansson Angelica Levin Godkänd  
Montessori skolan Montessori 1 Alma Weiser Klara Barnes Benjamin Ljungberg Ejvind Andersson Godkänd  
Lyckåker skolan Blixtkorparna Siri Gardell Emmy Ahlander Tove Andreasson Nicole Sink Godkänd  
Hogrän skolan Gyllene Blixtarna Johanna Jakobsson Moa Lyander Moa Löfdahl Godkänd  
V-hejde skolan Stjärnorna Josefine Bolin Clara Sandelius Rasmus Pileborg Godkänd  
Fårösund skolan Fårösundstjejerna Lisa Kellström Alexandra Mårtensson Lea Heyners Nyberg Godkänd  
Fole skolan Foleknottarna Maja Södergren Agnes Sundström Ella Karlsson Godkänd  
V-hejde skolan Västerhejde Älvorna Emelie Lorin Edda Unnerfelt Johanna Lilja Tilde Wickman Godkänd  
Athene skolan Athene Tilde Rosvall Maja Johansson Molly Packalén Godkänd  
Tjelvar skolan Tvillingarna Candys Mpundu Anaik Dushimo   Godkänd  
Lyckåker skolan Vinnartjejerna Eli Ida Tofftén Elisa Bodzay Linnea Martinsson Godkänd  
Humlegårds skolan Humlorna Stina Grönhagen Klara Greveback Sofian Guennoun Godkänd  
Högby skolan Dom Små Katterna Moa Jensen Elvira Grönström Mikaela Vahlby Godkänd  
Norrbacka skolan Silverstjärnorna Jennie Ahlström Nelly Berglund Fanny Ardin Godkänd  
Terra Nova skolan Hamstrarna Isabella Cedelund Amanda Kronholm Sanna Edmark Godkänd  
Kräklingbo skolan Sts Selma Wikström Tove Ahlgren Siri Wikström Godkänd  
Humlegårds skolan De 3 Trollen Agnes Holmström Emma Eklöf Isabelle Olsson Godkänd  
V-hejde skolan Elsagänget Elsa Horn Elsa Erixon Elsa Gruvstedt Godkänd  
Norrbacka skolan Norrstjärnorna Karl Nordell Malva Onoszko Jolina Olsson Godkänd  
Athene skolan Sporttjejerna Antonia Aguirre Donoso Thelma Qviström Amanda Duckert Godkänd  
Lyckåker skolan Blixtarna Evelina Söderstr Ida Barck Jennifer Larsson Vilda Frändestrand Godkänd  
Lyckåker skolan Lttt Linn Hevius Tuva Ivarsson Tuva Kahlbom Thea Ekeroth Godkänd  
Högby skolan Blåbärsbarnen Towa Lindquist Alva Sandqvist Amanda Rasmusson Elin Nilsson Godkänd  
Lärbro skolan De Tre Raketerna Ebba Dahlberg Louisa Roswell Amilia Hammander Godkänd  
Garda skolan Supergirls Märta Jaxelius Julia Mauritzon Alma Björkman Godkänd  
Öja skolan Ettaknattarna Vilma Jakobsson Hedwig Hallin Casper Larsson Godkänd  
Fårösund skolan De Vilda Tjurarna Selma Serck Ville Mårtensson Jonna Mårtensson Godkänd  
Gråbo skolan Miniblixtarna Tilda Hagström Julia Silverberg Melwin Pettersson Godkänd  
Gråbo skolan Pompom Chantel Hedvig Nora Andreea Godkänd  
Norrbacka skolan Felipo Felicia Berglund Lina Appelqvist Pontus Berglund Godkänd  
Tjelvar skolan Glitterstiften Amanda Glansholm Anna Othberg Malin Thorn Godkänd  
V-hejde skolan Skogsälvorna Maja Svennefjord Vilma Persson Thea Almgren Matila Holmqvist Godkänd  
V-hejde skolan Västerhejdestjärnor Kajsa Sjöblom Agnes Hoas Alicia Eriksson Godkänd  
Garda skolan Älskartjejer Josefin Jakobsson Freja Beaver Linn Norrby Godkänd  
Väskinde skolan Bästa Tjejerna Irma Skoghage Saga Palmqvist Julia Ahnell Godkänd  
Tjelvar skolan Travarna Alice Bjuhr Tuva Andersson Noorah Mohammed Ali Godkänd  
Stånga skolan Godisråttorna Marika Bosarfve Tilde Eliasson Noel Thomsson Godkänd  
Sanda skolan De Coola Tjejerna Emma Andersson Roxana Pettersson Rebecka Hedrén Anna Hammarlund Godkänd  
Sanda skolan Fågelkvitter Hilma Pettersson Sara Thunegard Wilma Tofftén Clara Nohrlander Godkänd  
Gråbo skolan Eldbollarna Jennifer Sjöberg Gabriella Uddin Fabian Ahlgren Godkänd  
Athene skolan Snabba Tjejerna Madicken Guteäng Kajsa Söderling Diza Wikman Godkänd  
   
Gråbo skolan Blixtbollarna Diza Bjarneby Anahit Martirusjan Oscar Martelöv ej start  
   
   
   
Årskurs 2 Sorkar 1790 m  
   
Tjelvar skolan Supersniglarna Alexander Lagerman Hannes Kvie Max Hallberg Godkänd  
Havdhem skolan Knattarna Marcus Hermansson Linus Hederstedt Casper Ekedahl Godkänd  
Fole skolan Fole Drakarna Fabian Gustafson Elliot Åkerblom Jacob Andersson Godkänd  
Väskinde skolan Idrottsvinnarna Christian Wihlborg Elmer Ogestadh Juliusz De Flon Godkänd  
Orion skolan Guldvinnarna Fabian Vinberg Laxmi Kahnberg Vidar Jegerhjelm Godkänd  
Sanda skolan Turbotigrarna Abbe Stenman Elis Nyström Jesper Thurgren Godkänd  
V-hejde skolan Skogsgänget Rasmus Persson Albin Järlsäter Albin Boklund Godkänd  
Dalhem skolan Dalhemsdrakerna Oskar Gahnström Agnes Jonsson Micaela Ahlby Emrik Nilsson Godkänd  
Garda skolan Vinnarna Linnéa Funk Hannes Smitterberg Joakim Selander Godkänd  
V-hejde skolan Bästisarna Linus Burgedahl Jesper Molin Hugo Jonsson Godkänd  
Norrbacka skolan Dumskallarna Axel Byström Zacharias Jebali Gustav Arnefors Godkänd  
Endre skolan Knattarna Duncan Robertsson Niklas Gudinge Robin Fagerström Godkänd  
Orion skolan J.O.E Erik Tingström-Berthin Oliver Weström John Wiberg Godkänd  
Havdhem skolan Salta Chipsen Niklas Larsson Noel Käldare Fabian Nordin John Lindgren Godkänd  
Garda skolan Supereldarna Robert Al Hassanawy Elias Larsson Lucas Larsson Godkänd  
Tjelvar skolan Eldbollarna Emil Karlsson Noel Sundvall Philip Olofsson Emil Ronsten Godkänd  
Lyckåker skolan De Tre Musketörerna Olle Fritz Ludvig Blom Simon Plenninge Godkänd  
Garda skolan Blixtarna Isak Olsson Arvid Törnfelt André Pettersson Godkänd  
Fole skolan F-E-A Runners Felix Jacobsson Edvin Nilsson Andreas Björklund Godkänd  
Tjelvar skolan Superligan Hakeem Gahnström Måns Östergren Pelin Toprak Godkänd  
Allé skolan Blixtarna Linus Kahl Noah Säldemar David Widerström Godkänd  
Endre skolan Knattetruppen Mattias Österdahl Henrik Larsson Aron Plahn Godkänd  
Terra Nova skolan Springmaskarna Teodor Sidefors Axel Branting Anton Wessberg William Molthon Godkänd  
Väskinde skolan Team Väskinde Johan Claesson Max Ruthström Jonathan Jansson Godkänd  
Väskinde skolan Run Masters Cesar Thalén Gabriel Bendelin Johannes Larsson Godkänd  
Solklint skolan Närsligan Tilde Eriksson Emil Lundgren Albin Westfält Godkänd  
Stånga skolan Jmc Jesper Van Den Bosch C Van Den Bosch Marcus Ohlberg Godkänd  
Lyckåker skolan Superblixtarna Gustav Andersson Linus Plenninge Tuva Pelz Svanborg Godkänd  
Eskelhem skolan Hårdrockarna Theo Lindén Fabian Lundin Albin Pettersson Alexander Närström Godkänd  
V-hejde skolan Tjejtjusarna Karl Östberg Herman Wahlgren Måns Djurberg Godkänd  
Högby skolan De 3 Små Grisarna Loke Holmstedt August Hallin J Victor Nordahl Godkänd  
Kräklingbo skolan Fotbollsgrabbarna Victor Jansson Anton Klingvall Joakim Söderberg Godkänd  
Norrbacka skolan Grabbarna Grus Axel Kuttainen Alfons Frid Albin Rieem-Lundgren Simon Sjöstedt Godkänd  
Kräklingbo skolan Schackpjäserna Theodor Westerlu Mattias Levin Elise Rödel Sigrid Martinsson Godkänd  
Gråbo skolan Blixtarna Kevin Persson Daniel Söderström Liam Wiman Godkänd  
Vänge skolan Skellettdrakarna Hugo Jansson Andreas Cederblad Simon Cederblad Godkänd  
Hogrän skolan Kämparna VIKING SORTTI OSCAR ENGSTRÖM WILLIAM Godkänd  
Athene skolan 112 Skynda På! Adam Lydahl Julius Hejdström Jenny Gutenberg Godkänd  
Terra Nova skolan Munktäljarna Alex Lindh Gustav Lindvall Ibrahim Belkouche Alfred Magnusson Godkänd  
Roma skolan Guldmästarna Theodor Granvald Nova Rilheim Kevin Olsson Godkänd  
V-hejde skolan Vänner Birk Juniwik Theo Kristoffersson Theodor Duvenmark Godkänd  
Dalhem skolan Smajlisarna Amanda Martis Elias Magnusson Isac Björebro Godkänd  
Stenkyrka skolan Dragon Boys Matheus Broe Hakal Linus Hagström Lucas Östman Godkänd  
Dalhem skolan Lokatterna Simon Andersson Alma Kappel Johanna Malmborg Erik Klasen Godkänd  
Högby skolan J&J Jesper Öberg Johannes Tammeoks   Godkänd  
Tjelvar skolan Eldbrusarna Noel Montelin Felix Johansson Anton Appelqvist Godkänd  
Gråbo skolan Star Boys Noel Broman Jonathan Olsson Morgan Klintberg Godkänd  
Roma skolan Vilse I Skogen Jemill Hallberg Nilo Rilheim Ebba Boberg Godkänd  
Roma skolan Geoparderna Daniel Gardelin Neo Solander Milla Jakobsson Godkänd  
Väskinde skolan The Winners Melvin Hansson Tobias Åhlberg Elias Lindby Godkänd  
   
Athene skolan Athenesorkarna Jonas Lott Paul Andréasson Rafael Täckenström Ej godk.  
Öja skolan Motorcykellaget Jacob Jacobsson Linus Jensen Sonny Lautin Robin Karlsson Ej godk.  
Lärbro skolan Vinnarskallar Kevin Persén Sebastian Johansson Clara Levin Ej godk.  
Vänge skolan Tre Snabba Gurkor Linus Rasmusson Simon Rasmusson John Farinder Ej godk.  
Havdhem skolan Hammarbros Fabian Ljungbergwestberg Isak Pettersson David Rasmusson ej start  
Terra Nova skolan Bananerna Felicia Jakobsson Anthony Jönsson Alex Olofsson ej start  
   
   
   
Årskurs 2 Töisar 1790 m  
   
Orion skolan Månhästen Maja Söderholm Freja Sharr Olivia Hoy Godkänd  
Solklint skolan De Tre Coolingarna Linnéa Genitz Jacob Johansson Pyret Mårtensson Godkänd  
Montessori skolan Laserlaget Anna-Clara Markström David Sandman   Godkänd  
Lyckåker skolan Super Girls Maja Gustafsson Hanna Christiansson Julia Franzén Godkänd  
Högby skolan Raketerna Saga Sundblad Sarah Olsson Anton Olsson Tova Touvinen Godkänd  
Väskinde skolan Vi Är Bäst Beata Pettersson Evelina Johansson Mirjam Nordin Godkänd  
Endre skolan Karamellerna Tove Lavergren Amanda Lingwall Wilma Daun Godkänd  
Väskinde skolan The Winnershjältarna Clara Sundberg Sophie Winberg Emma Sjöberg Godkänd  
Stenkyrka skolan De Coola Brudarna Fanny Ringbom Emmy Bolin Nellie Adman Godkänd  
Högby skolan Team Super Star Julia Larsson Maria Jacobsson Alma Öhman Godkänd  
Lärbro skolan Gps Emma Godman Clara Jacobsson Maria Åberg Godkänd  
Allé skolan Superspringarna Iza Gardelin Livia Bjuresten Tilde Säldemar Benjamin Rydberg Godkänd  
Terra Nova skolan Goldchampions Alva Martell Hannah Alvesborg Nora Lindholm Godkänd  
Tjelvar skolan Kvickarna Alice Ekelund Malva Thaning Sofia Benczy Godkänd  
Fole skolan Snabba Hararna Josefine Ahlin Matilda Ahlin Matilda Jacobsson Godkänd  
Klinte skolan Kämparna Elin Andersson Amanda Nordborg Amanda Runfeldt Erika Wengberg Godkänd  
Högby skolan Tjejlågorna Emma Hovland-Tånneryd Victoria Nilsson   Godkänd  
Athene skolan Full Galopp Tova Jacobsson Elsa Uddin Tilde Lyberg Godkänd  
Norrbacka skolan Girl Power Annie Engström Olivia Qvist Alva Söderbäck Godkänd  
Vänge skolan De 3 Ninjahamstrarna Klara Wiman Elin Hemming Malin Martin Godkänd  
Athene skolan Superbjörnarna Frida Andersson Nathalie Thored   Godkänd  
Sanda skolan De Tre Pilarna Emilia Norragård Olivia Nilsson Dennis Pettersson Godkänd  
Gråbo skolan Superstars Märta Klintström Leila Muhanned Anna Mesropyan Godkänd  
Norrbacka skolan Super Stars Elin Sigalit Blanka Linge Tiffany Pettersson Godkänd  
Lärbro skolan Godisälskarna Tilde Gardelin Isabell Pettesson Natalie Bengtsson Elara Coughlin-Sjögr Godkänd  
Fårösund skolan Stallbästisar Anna Bogren Line Blochmann Annas Maja Herlitz Godkänd  
Lyckåker skolan The Flowers Elvira Stenhoff Johanna Jakobsson Kajsa Qvist Sara Widegren-Karlss Godkänd  
Orion skolan De 3 Coola Tjejerna Lin Palm Amanda Lundholmjonss Loanna Monsen Godkänd  
Högby skolan Vinnarskallar Fanny Lindström Tea Mellin Emma Eriksson Godkänd  
Garda skolan Teletubisarna Thelma Jakobsson Ella Eneqvist Elsa Ahlström Godkänd  
Montessori skolan Montessori 3 Ester Kjellberg-Olofsson Anna-Klara Markström Isabell Behr Godkänd  
Terra Nova skolan Cta-Gänget Anja Gandå Tove Sandelin Cecilia Ahlgren Godkänd  
V-hejde skolan Girlpower Alma Hedlund Felicia Björkqvist Tuva Erixson Godkänd  
Endre skolan Hfe Fanny Daun Helena Ekstrand Elsa Roos Godkänd  
Stånga skolan Bumbibjörnarna Ebba Fredriksson Rebecca Dahlström Konrad Holgersson Godkänd  
Gråbo skolan Spratteltrion Alvin Eriksson Jennifer Olsson Lisa Blomberg Albin Liljegren-Qvib Godkänd  
Gråbo skolan Superhästarna Agnes Ringvall Nathalie Hallberg-J Samra Pettersson-D Lisa Lundström Godkänd  
Roma skolan Tjejlaget Tilly Dalarve Ebba Nyberg   Godkänd  
V-hejde skolan Tjejligan Saga Unnerfelt Irma Carlsson Elin Dahl Godkänd  
Solklint skolan Hästarna Madeleine Lundh Linn E Wistrand Alice Lundgren Godkänd  
Norrbacka skolan Katt & Kanin Lovisa Johansson Mira Feehling   Godkänd  
Athene skolan Athene Stars Rebecca Mann Kajsa Palmgren Natalie Wrammer Godkänd  
Gråbo skolan Supertjejerna Jessica Höglund Smilla Karlsson Fanny Johansson Godkänd  
   
Klinte skolan Blixtarna Wilma Tofftén Ellen Niklasson Oskar Lundmark Ej godk.  
Väskinde skolan The Winners Matilda Persson Meya Martis Edvin Malmros Ej godk.  
Lärbro skolan Sportfånarna Emelie Roswell Minea Karlsson Casper Karlsson Ej godk.  
Gråbo skolan Snabba Rubinerna Alicia Farinder Tilde Söderlund Alicia Andersson Madelene Westber ej start  
 
 
 
Årskurs 3 Sorkar 2450 m  
 
1 Eskelhem skolan Kolorna Kevin Bäckstäde Hampus Pettersson Adam Åkerblom 18:59
2 Norrbacka skolan J.I.L.00 Jonathan Asplund Lucas Bejrum Isac Bejrum 19:33
3 Gråbo skolan Aik Stjärnorna Isaac Ripman Joel Nilsson Kehvin Karlsson Pontus Pettersson 19:35
4 Gute skolan Gutesnabba Niklas Westberg Erik Engström Henning Engström 21:05
5 Allé skolan Allé United William Unger Samuel Wattskog Joar Guteson Emil Söderling 21:09
6 Tjelvar skolan Tre Amigos Jesper Lindström Alfred Sandberg Ahmed 21:27
7 Lyckåker skolan De Sega Sniglarna Edvin Johnsson Adam Henriksson Carl Jakobsson 22:06
8 Allé skolan Champions William Tängeskog Dante Sandgren Elias Pehrsson 22:13
9 Öja skolan Barca  Barcelona    Ad am Hallenbing                         Jo han Fröling James Larsson 22:35
10 Norrbacka skolan Kartläsarna Jonas Ihreskog Florin Zacarias Löfqvist Alexander Munthe 22:49
11 Solklint skolan De 3 Muskitörerna Cevin Söderqvist Rickard Cederqvist Kevin Bonnevier 23:13
12 Allé skolan Knattarna Gustav Levin Einar Hörling Axel Björkqvist A 23:24
13 Terra Nova skolan Small Boys Sebastian Kippel Casper Jakobsson Emrik Ahlström 23:29
14 Lyckåker skolan Turbo Oskar Ahlgren Niclas Dahlström Olle Svangren Simon Söderdahl 23:49
15 V-hejde skolan Speedboys Marcus Johansson Cosmos Sharman Anton Segerlund 24:09
16 Allé skolan Bröderna Bumbi Melker Jakobsson Hugo Nilsson Filip Johnsson Samuel Harlevi 24:17
17 Athene skolan The Three Icecreams Rasmus Lydahl Emil Lindgren Isak Olsson 24:25
18 Klinte skolan The Unstoppable Albin Andersson Martin Niklasson Emelie Pettersson 24:31
19 Klinte skolan Coola Gänget Emrik Johansson Melwin Heldahl Py Söderström Gabriella Hartmann 25:16
20 Tjelvar skolan Jackson Three Rickard Bandelin Love Solberg Erik Gutedal 26:18
21 Väskinde skolan Si-Vi-Go Simon Livemo Vige Ekelund Gordon Pettersson 26:41
22 Dalhem skolan Bumbi-Björnarna Malte Lundberg Oscar Karlsson Arvid Lindby 27:10
23 Sanda skolan Max Power William Nilsson Isak Cederqvist Christian Hoas 27:16
24 Dalhem skolan Super Mario Vincent Ruthström Niklas Ekman Emil Jansson 27:39
25 V-hejde skolan The Electric Boys Emil Bering Wilmer Liljenström   27:49
26 Hogrän skolan Hästkrafterna ELLEN ENGSTRÖM ALEXANDER LUDVIG JACOBSSON 27:54
27 Fole skolan Lillkorparna Samuel Östman Rasmus Virgin Linus Söderström Theodor Malmerfelt 28:02
28 Fårösund skolan Team Football Ida Söderlund Albin Österström Elias Östergren 29:57
29 Gråbo skolan 4 Små Vilsna Grisar Viktor Hagström Rasmus Grönwall Albin Carlsson Alexander Regen 31:08
30 Tjelvar skolan Gummikorparna Markus Högberg Jesper Nansjö Agnes Tönseth 31:12
31 Klinte skolan Vandrande Pinnarna Erika Vistrand Elias Grahn Viktoria Karlsson Isak Arskans 31:39
32 Sanda skolan Detektiverna Amelia Nilsson Johannes Johansson Anton Pedersen Adam Bjarneby 31:56
33 Gråbo skolan Jme Blixtrarna Jakob Wilson Majd Khalaf Elin Jakobsson 33:58
34 Väskinde skolan Fixar Killarna Sebastian Bendelin Jonathan Fallenius Adrian Nordgren 34:34
35 Lärbro skolan Dbs-Killarna Theodor Gardelin Alwin Larsson Oskar Torndahl 34:35
36 Gråbo skolan Fireflys Oliver Andersson Karl Duckert Oliwia Hedin 38:30
37 Gråbo skolan Köttbullarna Joel Olai Alexander Flenviker Villiam Olsson 38:36
38 Dalhem skolan Bling Bling Boys Casper Bergsten Dennis Ek Harry Alm 38:47
39 Tjelvar skolan Benten Viktor Starck Samuel Thomsson Isak Funck 41:17
40 Solklint skolan Solstrålarna John Pettersson Marcus Granqvist Ronja Engström 44:50
41 Garda skolan Stor Korpen Alexander Jakobs Emil Berg Lukas Mårderyd Hugo Molin 55:54
   
  Klinte skolan The Black Dragons Konrad Boberg Eva Öberg Fabian Svedberg Ej godk.
  Fole skolan Två Snabba Och Två F Julius Calla Kje Edvin Norman Cecilia Pettersson Anton Södergren Ej godk.
  Vänge skolan Buttlesorkar Linus Johansson Rasmus Bodin   Ej godk.
  Roma skolan Spy Kids Jonathan Westerlund William Ekdahl Robin Karlsson ej start
   
   
   
Årskurs 3 Töisar 2450 m    
   
1 Tjelvar skolan Gott & Blandat Gilda Bjersander Beata Henriksson Victor Lindström 20:16
2 Lyckåker skolan Orienterings Rävarna Tuva Nikolausson Tilda Nikolausson Agnes Englund 21:29
3 Väskinde skolan Mästarnas Mästare Maja Elofsson Linnea Wikström Kasper Lindberg 22:33
4 Solklint skolan Vart Är Målet Amanda Gustafsson Oskar Roswall Alva Bingström 23:03
5 Terra Nova skolan Terras Tuffa Töisar Alma Persson Tolou Magnusson Alva Ladebäck Moa Andersson 24:57
6 V-hejde skolan Rush Girls Milla Fagerström Alva Eneqvist Elina Malm 26:13
7 Lyckåker skolan Orienteringstjejerna Tova Ihse Maja Lingström Gry Kulde 26:36
8 Fårösund skolan Knatte Fnatte Tjatte Maja Molander Linnea Wekander Fanny Widgren 26:37
9 Väskinde skolan Star Girls Emma Nygren Ebba Jakobsson Ellen Bäckström 28:24
10 V-hejde skolan Girl Power Emilia Halldén-Rassing Elin Herman Annie Sjöndinkahlbom 28:37
11 Tjelvar skolan Bubbelglassarna Samuel Tomsson Sanna Stärner Samira Nilsson Ludvig Hägglund 29:05
12 V-hejde skolan Super Cae Elin Pettersson Amanda Smedberg Christina Nilsson 29:12
13 Endre skolan Vinnarna Matilda Gerndt Stephanie Söderström Amanda Larsson Julia Nyström 29:30
14 Fole skolan Foleskotten Ellen Edmundsson Frida Eriksson Nova Nyström Cornelia Jacobsson 29:46
15 Eskelhem skolan Blå Dödskallarna Tilde Limbach Ida Johansson Lova Wiklund 29:59
16 Lyckåker skolan Fireflies Hilda Bogren Lynn Swahn Anna Leino 30:32
17 Garda skolan Gardas Tre Tjejer Felicia Enderborg Wilma Hallin Olivia Kristiansson 31:02
18 Lyckåker skolan The Golden Stars Emma Nilsson-Nordahl Nelly Gustafsson Lykke Leino 32:11
19 Lärbro skolan Sporttjejerna Ida Johansson Lina Larsson Smilla Pettersson 32:55
20 Lyckåker skolan Superkids Gunilla Bergvall Fabian Lusth Johanna Karlström Rebecca Engström 32:57
21 Norrbacka skolan Emt Ellen Wahnström Molly Berggren Tova Stenström 33:53
22 Klinte skolan The Wild Horses Amanda Crame´R Linus Ellermark Saga Stenberg 34:24
23 Väskinde skolan Twilightbästisar Mikaela Rydberg Moa Silver Hanna Nilsson 34:50
24 Allé skolan De 4 Drakarna Moa Olofsson Vilma Thomsson Ida Larsson Kristoffer Holmberg 35:13
25 Stenkyrka skolan Banankontakt Julia Skalberg Erica Nordberg Melker Vetter 35:18
26 Lyckåker skolan Eldbollarna Christoffer E. Tezz Gerkens My Nygren Linnea Karlsson 35:33
27 Athene skolan The Bumblebeenz Lowa Nyström Siri Silvergren Malin Marcusson 36:13
28 Norrbacka skolan Demn Daniella Ronströ Nathalie Berglund Moa Skans Karlsson Emmy Gatterman 38:14
29 Roma skolan Vinnarskallarna Lovisa Ansin Wilma Olsson Johanna Andersson 38:17
30 Solklint skolan Horsegirls Linnea Hallin Lowisa Jakobsson Isabelle Othberg 38:18
31 Garda skolan Coola Tjej Laget Ida Nilsson Linnea Amundsen Gilda Vakare 40:12
32 Gråbo skolan Bff The Stars Suleka Mohamed Amanda Lundblad Lina Myrbäck Lisa Khalayan 40:46
33 Gråbo skolan Nij Vågen Nora Rosén Josefin Höglund Ines 43:35
34 V-hejde skolan Fsk Freja Svennefjord Saga Rogersdotter Kim Larsson 44:39
35 Lyckåker skolan Djurtjejerna Emma Tofftén Emmelie Osterman Moa S Wahlby 49:10
36 Eskelhem skolan De Vilda Tjejerna Agnes Ahlin Wilma Lundin Matilda Larsson Angelika Andersson 49:29
   
  Fole skolan Jej Johanna Andersson Ebba Sundström John Wahlgrem Ej godk.
  Dalhem skolan The Ladys My Ahlgren Anna Hallbom   Ej godk.
  Stenkyrka skolan Dragon Girls Cato 3 N Eriksson 2 B Ej godk.
  Dalhem skolan The 2 Stars Cornelia Nordahl Wilma Cederlund   ej start
  Öja skolan Girlpower Cornelia Sjödoff Johanna Nyberg Emelie Olsson Tilde Olofsson ej start
  Allé skolan Stars Melissa Paulsson Fanny Winthergard Josefin Brobäck Emma Fäger ej start
   
   
   
Årskurs 4 Sorkar 2520 m    
   
1 Allé skolan Två V & Ett L Viktorm Greveback Viktor Ahlén Leonard Broström 21:04
2 Fole skolan Hajs Anton Nilsson Harald Wiginder Simon Buskas Jack Åkerblom 22:04
3 Athene skolan Studenterna Pontus Rosvall Bartek Mancewicz Melissa Zacryander 22:44
4 V-hejde skolan Eldpojkarna Jonathan Ronsten André Gillerfors Edvard Dufvenmark 22:45
5 Allé skolan Tre Gringos Jesper Lundahl Rasmus Bjuresten Karl Nyberg 22:48
6 Klinte skolan Prinskorvarna Assar Holst Alexander Jakobsson Jovan Kuzeljevic 22:52
7 Norrbacka skolan Jag Abbe Åkeson Joel Olsson Gustav Mehler 22:59
8 Terra Nova skolan Lightspeed kids Ludvig Waktel Robin Takac Vakant 23:05
9 Hogrän skolan Brain Academy Kids Cesar Brecevic Daniel Larsson Kan Pettersson 25:19
10 Terra Nova skolan Ibk Daniel Oxenvaldt Amadeus Lydahl Alexander Lindwall Oskar Strömbäck 25:21
11 Högby skolan Korplöparna Wilmer Hallin Jacobsson Felix Berggren Johan Westberg 25:41
12 Lyckåker skolan Lyckans Pajasar Filip Karlström Johan Fallenius Malte Rosengren 25:42
13 Fårösund skolan Fårösunds Sportfånar Gustav Molander Emil Weinerbrandt Linus Grönlund 25:59
14 Sanda skolan Sandas Gröna Klubb Erik Bladh Joakim Olofsson Dante Salas Wahlberg 26:02
15 Kräklingbo skolan Korparna Emrik Lundborg Linus Dahlby Linda Lindlöf 26:11
16 Stenkyrka skolan Jeg Vinnar Igen Joakim Björkegren Elias Ringbom Robin Johansson 27:00
17 Garda skolan Brinnande Falkarna Lukas Björkman Erik Carlsson Sara Olsson 27:05
18 Allé skolan Tja! Tim Jacobsson John Söderström Annie Hallgren 32:07
19 Väskinde skolan Fotbollskillarna Samuel Johansson Daniel Ottinger Carl Mikael Sundberg 32:27
20 Norrbacka skolan Allians Lukas Lavergren Mårten Grenfors Ludvig Thorell 32:35
21 Solklint skolan Igelkottarna Alex Fredriksson Pontus Boström Ohm Schöllin 33:04
22 Väskinde skolan De Snabba Datorerna Matilda Svensson Fredrik Hagberg Olof Westergren Hampus Larsson 33:35
23 Garda skolan The Famous Filip Smitterberg Andreas Karlsson Madelene Hallberg 34:07
24 Solklint skolan Vinnarna Erik Genitz Henrik Ansin Johanna Wångdahl 38:10
25 Gråbo skolan Lolipoparna Leo Wigström Nora Tanebring Shayan Andersson 38:32
26 Fårösund skolan Fgoik Grabbarna Jacob Bengtsson Robert Leal-Andersso Fredrik Nordlund 43:10
   
  Kräklingbo skolan Adventures Hjalmar Wikström Philip Jansson Max Schipper Felix Åberg Ej godk.
  Havdhem skolan Coola grabbarna Vakant   Ej godk.
  Högby skolan Kängurutorpederna Tom Lindby William Veströn Adrian Nilsson Ej godk.
  Lyckåker skolan Lyckans Lirare Anton Mattsson Oskar Andersson Isaac Glifberg ej start
  Solberga skolan Eldbollarna Julia Larsson Noel Westerlund Rasmus Martis ej start
  Terra Nova skolan Lightspeed Kids Robin Takac Ludvig Waktel Vakant ej start
  Athene skolan Onödiga Springpojkar Simon Kornowski Leon Edlund Hugo Gustafsson ej start
  Gråbo skolan Gråboligan Mamadi Jonsson Raymon Sekka Samuel Andersson ej start
   
   
   
Årskurs 4 Töisar 2520 m    
   
1 Dalhem skolan Knatte Fnatte Tjatte Gabriel Adman Hilda Nygren Alma Nygren 18:41
2 Solklint skolan Kims Änglar Ida Eriksson Joline Broman Kim Hiort Af Ornäs 25:40
3 Sanda skolan Stjärnorna Peggy Beijer Wendela Åkerbäck Jonathan Tofftén 26:01
4 Lyckåker skolan Dumleklubborna Maja Kolmodin Ella Petersson   26:52
5 Klinte skolan Power Girl Madelene Nilsson Anna Hansson Lovisa Hedrén 28:47
6 Athene skolan Llf Stars Fanny Andersson Linn Persson Lovisa Samuelsson 29:05
7 Vänge skolan Rea På Ikea Rebecka Magnusson Moa Olsson Amanda Fahlstedt 29:31
8 Lyckåker skolan Varmkorvarna Clara Gottberg Alice Gardell Sara Jernberg 29:38
9 Väskinde skolan Fotbollskompasserna Lina Lindstedt Lenholm Meja Romin Elin Elgán 29:50
10 Norrbacka skolan Honung Klara Fahlin Alba Müller   30:45
11 Dalhem skolan Tuggumminördarna Amanda Cederlund Anna Berge Nils Ahlqvist 32:00
12 Lyckåker skolan Sköna Bönorna Elin Gynning Cornelia Karlsson Stephanie Karlsson 32:38
13 Havdhem skolan Datanördarna Mathilda Grönström Emelie Levander Niklas Levander 36:25
14 V-hejde skolan Steps Matilda Boklund Fanny Norrby Sara Ekedahl 36:38
15 Solklint skolan Hubbabubba Girls Olivia Hallin Wilma Ahlvin Agnes Lerberg 37:11
16 Norrbacka skolan Svarta Pantrarna Isa Tomtlund Elina Andergren My Knudsen Ståhl 38:16
17 Lyckåker skolan Cocosbollarna My Frändestrand Felicia Jonasson Alexandra Kimber 38:19
18 Gråbo skolan Dreamteam   38:48
19 Gråbo skolan Fartdårarna Felicia Karlsson Linn Eriksson Frida Dahlberg 38:55
20 Solklint skolan Smurfarna Izabell Mårtensson Isabella Lehrberg Elin P Wallén 39:23
21 Fårösund skolan Johns Knickedicker Ebba Kellström Frida Erlandsson Fanny Hafdell 39:50
22 Högby skolan Lovegirls Liv Sundblad Jennifer Rosengren Lovisa Nyström 40:06
23 Kräklingbo skolan Blåbären Amanda Eriksson Moa Hagvall Jacob Östman 40:15
24 Allé skolan Alléflickorna Linnea Westberg Jonna Johansson Sonja Grans Knutas 40:39
25 Stånga skolan Isglassarna Ingrid Bosarfve Anja Pettersson Elly Stenegärd 43:04
26 Stånga skolan Vi Som Ställer Upp Isaac Stenegärd Sally Stenegärd Alex Pettersson 43:20
27 Klinte skolan E.A.E Emma Lundmark Alice Höggren Elin Söderström 45:31
28 Vänge skolan De Röda Ninjorna Neimi Jansson Ida Rasmusson Ebba Nyberg 46:26
29 Gråbo skolan Blixtarna Ornella Niche Evelina Nilsson Anas Al I Mubaraki 47:25
   
  Dalhem skolan Vi Som Kommer Få - Minna Gahnström Nike Karlsson Jonatan Oliveskog-He Ej godk.
  V-hejde skolan Amigos Iza Hillbom Elin Horn Sara Helling Ej godk.
  Lyckåker skolan Kycklingsälskarna Tillie Nordström Emilia Sjöberg   ej start
  Solberga skolan Running Girls Klara Andersson Johanna Blixt Amanda Törnqvist ej start
  Högby skolan Lovegirls Liv Sundblad Jennifer Rosengren Lovisa Nyström Nilss ej start
   
   
   
Årskurs 5 Sorkar 2870 m    
   
1 Garda skolan Powerpuff Pinglorna Johan Ahlmark Oliver Niklasson Emelie Jakobsson 20:27
2 Lyckåker skolan Flower Power Filip Söderdahl Truls Larsson Isak Nordberg 21:51
3 Garda skolan Idiot X 3 Oskar Thorén Gabriel Randleff Vakant 22:24
4 Lyckåker skolan 2 visemän och myran Martin Leino Joel Leveau Albin Pettersson 24:20
5 Dalhem skolan De 3 Teletubbisarna Jesper Ek Karl Pettersson Anna Carlsson 26:04
5 Sanda skolan Sega Sniglarna Simon Andersson Lukas Johansson Alexander Runfeldt Gustav Liepa Åström 26:04
7 Dalhem skolan Jonte & Gänget Jonathan Paulick Simon Kahlkvist Joel Klimczakl 26:59
8 Eskelhem skolan Träskallarna Alex Limbach Rickard Olsson Elias Wyrsch 27:08
9 Högby skolan Turbomotorerna Alex Johansson Felix Sellin   27:09
10 Roma skolan Blubblubbarna Odd Runfeldt Isa Brucesson Hugo Brucesson 28:12
11 Sanda skolan The Maniacs Rikard Thunegard Erik Pettersson Isak Sommestad 29:10
12 Solklint skolan We All Run For Fun! Hugo Bingström Benz Yaiying Anton Boström 31:08
13 V-hejde skolan Bertan,Benny, Bollen Albin Malmberg Erik Back Oliver Gahne 33:24
14 Kräklingbo skolan M.A.D Melker Lantz Andreas Martinsson David Levin 33:50
15 Lyckåker skolan RAD Alicia Stenmark Rikard Engström David Larsson 34:38
16 Solberga skolan Banana Boys Martin Hocaoglu Kaspian Jakobsson Pontus Lidman 36:50
17 Endre skolan Southpark Kevin Malmberg William Robertson Adrian Cedergren Ken Malmberg 38:01
18 Lärbro skolan De Tre Blixtarna Jonathan Nyberg Arilldh Ek Eriksson Jonatan Bergh 40:19
19 Athene skolan Emd Erik Lindgren Malte Hegg Dennis Johansson 40:56
20 Norrbacka skolan Macka Me Eleverpaste Albin Ahlin Niclas Lindström Hannes Vestberg 43:48
21 Athene skolan Vargarna Leo Hjernqvist Elias Uddin Turid Simander Lukas Hjernqvist 47:40
22 Högby skolan Stekarna HUGO NORDVALL BJÖRN LJUNGGREN JONATHAN NILSSON 59:55
   
  Väskinde skolan The Dude Eric Jacobsson Arvid Wikström Andreas Elofsson Joakim Larsson Ej godk.
  Tjelvar skolan Testlaget Asdfasdf Sadf Sdfasdf Asdfasdf ej start
  Vall skolan Britta Tittar Benny Hardvinge Harry Gardinger   ej start
  Terra Nova skolan Bättre Med Eld I ... Jonathan Hultén Gustav Wessberg Linus Andersson August Magnusson ej start
  Solberga skolan Blomsterfröna Hampus Laveryd Kader Suleiman Vakant ej start
   
   
   
Årskurs 5 Töisar 2870 m    
   
1 Solberga skolan Endretrion Elvira Ekelund Jennifer Olofsson Victoria Bandelin 26:15
2 Solberga skolan Girl Power Alice Salomonsson Tilde Melander Emilia Hammarsköld 27:15
3 Garda skolan Maja Me 2 Ostmackor Johanna Lervik Klara Seigerlund Maja Pettersson 28:12
4 Norrbacka skolan Running Girls Embla Linge Isabella Asplund Yasmine Qviberg 28:51
5 Hogrän skolan Cherry Bubble Gums Helena Hansén Isabella Hallin Ingrid Rodebjer 28:59
6 Lyckåker skolan Vattenkokorna Linnea Thomsson Fia Bergström Julia Jacobsson 30:02
7 Väskinde skolan The Girls And Kevin Kevin Svensson Tilda Langland Paulina Hallin Matilda Romin 31:23
8 V-hejde skolan Dårarna Frida Pettersson Ebba Strängborn   32:31
9 Väskinde skolan De två vännerna Cazzandra Lundell Maja Steen   34:29
10 Solklint skolan Märkesnördarna Emma Hillblom Linnea Östervall Sarah Holmstedt 36:13
11 V-hejde skolan Vibbledårarna Ebba Erixon Stina Svärd Alice Söderholm 37:41
12 Dalhem skolan Ramlösa Mikaela Ahlgren Rodica Lövdahl Andreas Berge 38:24
13 Solberga skolan De Svarta Pantrarna Natalie Wigström Jennifer Laveryd Vakant 42:29
14 Roma skolan Solbrända Pannkakor Johanna Kahlqvist Astrid Ekdahl Jasmine Ekström 56:54
   
   
   
Årskurs 6 Sorkar 2940 m    
   
1 Väskinde skolan Dream Runners Joar Ekelund Amadeus Hansson Mattias Whilborg Casper Lindby 22:49
2 Lärbro skolan Ghetto-Kids Jesper Hedlund Aron Kloth Oliver Lindstedt Mohammed Al-Musawy 27:52
3 V-hejde skolan Rindi Rikard Bergsten Niklas Jesperson David Dahl 30:54
4 Dalhem skolan Team 1337 Rasmus Hansson Elias Kolmodin Henrik Liljegren 31:34
5 Solklint skolan 3solklintsgrabbar Rasmus Lundgren Jesper Karlsson Philip Othberg 38:03
6 Dalhem skolan Löl Edward Lundberg Niklas Weimer Robin Cederlund 43:24
7 Dalhem skolan The Wowgeeks Joel Gahnström Anton Wistrand Christoffer Smedberg 49:47
   
  Dalhem skolan De 3 Amigosarna Johannes Lundberg Manfred Engström Rasmus Ekman ej start
   
   
   
Årskurs 6 Töisar 2940 m    
   
1 Lyckåker skolan De Snabba Sniglarna Fanny Englund Tyra Melin Elin Johnsson 26:22
2 Fårösund skolan Ice Ida Kellström Cornelia Kalström Ellinor Eriksson 27:44
3 Dalhem skolan Heta Felicia Olivesko Hannah Broo Emelie Karlsson Tove Rönnbäck 31:15
4 Lyckåker skolan Lyckåker 6 A Linnea Logström Rebecca Hejdenberg Simon Segerdahl 32:59
5 Hogrän skolan Töisar Från Öns Mitt Janna Engström Nadja Brecevic Tilda Karlsson 33:01
6 Solklint skolan Tåpotatisarna Hanna Friström Kerstin Lundin Alice Lindqvist 34:06
7 Roma skolan Jesus Christ Superst Emma Karlsson Cenita Broander   39:12
8 Roma skolan Frida & Company Frida Shüberg Amanda Rasmussen Wes   42:20
9 Roma skolan Troll Ab Astrid Åkerblom Jennifer Möller   48:13
10 Lärbro skolan Piggelinarna Elin Torndahl Emma Ahlin Emma Ekström Saga Möller 53:13
11 Fårösund skolan Statiska Ballonger Casper Andersson Jonna Johansson Elin Engqvist 58:37
12 Vänge skolan The Hottest Runners Natalie Nyberg Rebecka Borg Fanny Norrby 1:18:58
   
  Lärbro skolan Adidas-Bruttorna Julia Hägbom-Lansgard Amanda Engström Linn Bogren ej start
  Lyckåker skolan Dextrosol Sandra Kollberg Felicia Pettersson Tinne Nyström ej start
   
   
   
Årskurs 7-9 Sorkar 3610 m    
   
1 Roma skolan Äntligen Simon Kappel Albert Askengren Mikael Gardelin 25:39
2 Roma skolan Gof Fredrik Levin Pontus Olofsson Tor Thomsson 27:24
3 Solberga skolan Ät Kex Och Vissla Ellinor Vejlens Malte Åberg Paul Ramsay Vejlens 29:33
4 Södervärn skolan Vilse Joakim Nyberg Jesper Bolin Isak Strängborn 55:20
   
   
   
Årskurs 7-9 Töisar 3610 m    
   
1 Roma skolan Supersega Sniglarna Mikaela Rönnbäck Linn Möller Sara Johansson 31:00
2 Athene skolan Gran-Britts Ok Ebba Karlsson Agnes Carlsson Vanessa Werkelin 34:00
   
  Solberga skolan Kartsmartarna Amanda Ahlin Kendra Härlin-Geyer Edith Sandström ej start