Lillkorpen 2009lö 2009-05-09 12:35
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl Skola                          Lagnamn              Namn 1            Namn 2                 Namn 3                       Namn 4               Tid 



Årskurs 1 Sorkar  (51) 1710 m                      

      Lyckåker skolan                Åskorienterarna       Teodor Sidefors Filip Fredricsson       Isaac Pettersson                                    
      Havdhem skolan                 Havdhem Lag 2         Noel Käldare Fabian Nordin              Isac Pettersson                                     
      Tjelvar skolan                 Eldbomberna           Max Hallberg Anton Hägerstrand          Johan Göthberg                                      
      Garda skolan                   Eldklotet             Joakim Selander Hannes Smitterberg      Linnea Funk                                         
      V-hejde skolan                 Skogsgänget           Albin Järlsäter Rasmus Persson          Viktor Persson                                      
      Dalhem skolan                  Elden                 Elias Magnusson Emrik Nilsson           Agnes Jonsson                 Simon Andersson     
      Tjelvar skolan                 Målspurtarna 2        Emil Ronsten Emil Karlsson              Benjamin Svenden                                    
      Athene skolan                  Athene Racers         Paul Andreasson Oscar Danielsson                                                            
      Väskinde skolan                De Svarta Samurajern  Juliuz Lindgren Melvin Hansson          Tobias Åhlberg                                      
      Humlegårds skolan              BLIXTARNA             David Widerström Linus Kahl             Noha Seldemar                                       
      Gråbo skolan                   De Tre Snabba Blixta  Daniel Söderströ Liam Wiman             Kevin Persson                                       
      V-hejde skolan                 Sportkillarna         Måns Djurberg Linus Burgedahl           Herman Österholm                                    
      Endre skolan                   Knattarna             Duncan Robertsso Robin Fagerström       Knattarna                                           
      Öja skolan                     De Tre Knattarna      Petter Sjödoff Veiner Sjödoff           Gabriel Lif                                         
      Fole skolan                    Lego                  Vilgot Steffenbu Andreas Björklund      Edvin Nilsson                                       
      Fole skolan                    Skogsknuttarna        Jacob Andersson Fabian Gustafson        Erik Nilsson                                        
      Garda skolan                   Krabborna             Andre Pettersson Isak Olsson            Thelma Jacobsson                                    
      Sanda skolan                   Speedy Boys           Kenny Tegelström Dennis Pettersson      Gabriel Koring                                      
      Väskinde skolan                Fotbollskillarna      Christian Wihlbo Filip Hägglund         Elmer Ogestad                                       
      Dalhem skolan                  Mästarna              Erik Klasén Isac Björebro               Micaela Ahlby                                       
      Högby skolan                   SNABBA VALPEN         Anton Olsson Victor Nordahl             Hampus Duse                                         
      Väskinde skolan                Runescape-Laget       Gabriel Bendelin Cesar Talén            Johannes Larsson                                    
      Havdhem skolan                 Havdhem Lag 1         Marcus Hermansso Fabian Ljunberg Westbe Linus Hederstedt              David Rasmusson     
      Kräklingbo skolan              Fantastiska Trion     Elise Rödel Mattias Levin               Sigrid Martinsson                                   
      Tjelvar skolan                 Målspurtarna 3        Noel Sundvall Philip Svenden            Anton Appelqvist               Linus Stillman     
      Högby skolan                   ELD I BAKEN           August Hallin Loke Holmstedt            Filip Smedberg                                      
      V-hejde skolan                 Visbylaget            Herman Wahlgren Karl Östberg            Hugo Jonsson                     Jesper Molin     
      Terra Nova skolan              Star Wars             Alex Lindh Gustav Lindvall              Axel Branting                 William Molthon     
      Gråbo skolan                   Gråbogänget           Jonathan Olsson Morgan Klintberg        Simon Sundahl                                       
      Väskinde skolan                Järngänget            Matilda Persson Mirjam Nordin           Jonathan Jansson               Joel Andreason     
      Endre skolan                   De mystiska männen    Mattias Österdah Dan Svensson           De Mystiska Männen                                  
      Solklints skolan               Tigrarna              Albin Westfält Emil Lundgren            Gustaf Lundin                  Alice Lundgren     
      Roma kyrkskola                 Älgarna               Neo Solander Daniel Gardelin            Milla Jacobsson                                     
      Montessori skolan              FISKARNA              Ester Kjellberg- Elof Kjellberg-Olofsso Klara Barnes                                        
      Gråbo skolan                   Sprattelgubbarna      Alvin Lisa                              Albin                                               
      Lyckåker skolan                Monsterbollarna       Olle Fritz Simon Plenninge              Gustav Andersson                                    
      Sanda skolan                   Dom tre små Aporna    Antonin Sabek Abbe Stenman              Albin Boman                                         
      Havdhem skolan                 Havdhem Lag 3         Jhon Lindgren Casper Ekedahl            Niklas Larsson                                      
      Väskinde skolan                Grabbarna Cross       Max Ruthström Tobias Koorem             Johan Claesson                  Simon Jonsson     
      Tjelvar skolan                 Tomaterna             Martin Löfdal Oscar Nilsson             Khaled Sleiman                                      
      Okänd                          Eldbarnen             Isak Alma                               Ejvind                                              
      Tingstäde skolan               De Snabba Geparderna  Emmie Hellström Mattheus Broe Hakala    Linus Hagström                                      
      Lyckåker skolan                Blixtvingarna         David Lagerqvist Anton Thulin           Linus Plenninge                                     
      V-hejde skolan                 Dragons               Theo Kristoferss Albin Boklund          Theodor Dufvenmark              David Sandman     
      Gråbo skolan                   Gråbograbbarna        Anders A Schwanb Noel Broman            Jonatan A Schwanbom                                 

      Athene skolan                  Atheneligan           Ludwig Öström Jonas Lott                Mathilda Drottenmyr              Rebecca Mann 
      Fole skolan                    Dragons               Robin Lind Tim Andreasson               Elliot Jansson Åkerb                            
      Lyckåker skolan                Örnarna               Adam Jakobsson Svante Rosengren         Filip Andersson                                 
      Norrbacka skolan               Grabbarna Grus        Philip Filling Albin Rieém-Lindgren     Axel Byström                                    
      Terra Nova skolan              De Snabba Geparderna  Hampus Steen Anton Wessberg             Alfred Magnusson                                
      Tjelvar skolan                 Misilerna             Hannes Kvie Alexander Lagerman          Måns Östergren                                  
      Dalhem skolan                  Blixtsnabbarna        Filip Jacobsson Linus Jalmelid          Jeanette Bogström                               ej start 
      Eskelhem skolan                Vargarna              Isaak Persson Simon Sjöstedt            Noa Lerberg                                     ej start 
      Garda skolan                   10-Armad Bläckfisk    Lucas Larsson Elias Larsson             Arvid Törnfeldt              Robert Hassanawy   ej start 
      Gråbo skolan                   Tigrarna              Mats Hansson Raymond Espinoza Contrer   Lucas Boman Jarl                                ej start 
      Lyckåker skolan                Eldfötterna           Felix  Krafft Razmuz Hoffman            Ludvig Blom                                     ej start 
      Sanda skolan                   Trippel A             Antonin Sebek Albin Boman               Abbe Stenman                                    ej start 



Årskurs 1 Töisar  (42) 1710 m                      

      Klinte skolan                  Lejonen               Ellen Niklasson Wilma Toffén            Oskar Lundmark                                      
      Sanda skolan                   Super Gilrs           Sabina Andersson Petra Pettersson       Elina Åkerbäck                                      
      Vänge skolan                   Stjärnskotten         Amanda Malmqvist Rina Magnusson         Klara Wiman                                         
      Endre skolan                   Korpen                Fanny Daun Elsa Roos                    Korpen                                              
      Fole skolan                    Blixten MFM           Fanny Jacobsson Matilda Jacobsson       Matilda Ahlin                                       
      Solklints skolan               De Tre Coolingarna    Ebba Löfgren Tilde Eriksson             Linnea Genitz                                       
      Athene skolan                  Estrellas De Athene   Natalie Thored Natalie Wramner          Kajsa Palmgren                                      
      Terra Nova skolan              Blixtarna             Anja Gandå Tove Sandelin                Cecilia Ahlgren                                     
      Klinte skolan                  Rockers               Amanda Nordborg Amanda Runfeldt         Erika Wengberg                                      
      Norrbacka skolan               E-Laget               Elin Sigalit Engla Dahlström            Ellen Schager                                       
      Norrbacka skolan               Superlaget            Blanka Linge Olivia Qvist               Annie Engström                    Aifons Frid     
      Högby skolan                   RAKETERNA             Humla Öhman Saga Sundblad               Joakim Jakobsson                                    
      Lyckåker skolan                Supertjejerna         Johanna Jakobsso Maja Gustafsson        Kajsa Qvist                                         
      Tjelvar skolan                 Målspurtarna 1        Alice Ekelund Astrid Norragård          Malva Thaning                    Sofia Benczy     
      Dalhem skolan                  Blixtarna             Ella Kolmodin Amanda Martis             Edvin Söderström                                    
      Tingstäde skolan               De Coola Döskallarna  Nellie Adman Fanny Ringbom              Emil Legrell                                        
      Lärbro skolan                  CCM                   Clara Levin Casper Carlsson             Maria Åberg                                         
      Högby skolan                   ABBA                  Julia Larsson Sarah Hultberg            Maria Jakobsson                                     
      V-hejde skolan                 Hästtjejerna          Amanda Bering Felicia Björkqvist        Tuva Erixson                 Cornelia Johanss     
      Högby skolan                   VINNARLAGET           Victoria Nilsson Tova Tuovinen          Emma Hovland                                        
      Klinte skolan                  Delfinerna            Sofia Knutas Zebastian Arscans          Tilde Lyberg                                        
      Väskinde skolan                Blixtarna             Evelina Johansso Beata Pettersson       Emma Sjöberg                                        
      Roma kyrkskola                 Snabba Fladdermössen  Ebba Nyberg Theodor Granvald            Tilly Dahlarve                                      
      Lärbro skolan                  Knasbollarna          Kevin Persén Isabell Pettersson         Minea Karlsson                                      
      Roma kyrkskola                 Vilse I Skogen        Ebba Boberg Kevin Olsson                Evelin Forsberg                                     
      Endre skolan                   Wilmatoveamandagänge  Tove Lawergren Wilma Daun               Amanda Lingwall                                     
      Tjelvar skolan                 SPRINGTJEJERNA        Moa Pettersson Maya Holmstedt           Pelin Toprak                                        
      Gråbo skolan                   Superstars            Märta Klintström Fanny Johansson        Sara Wegelius                                       
      V-hejde skolan                 Blixtbollarna         Elin Dahl Saga Unnerfelt                Alma Hedlund                                        
      Lyckåker skolan                Guldbollarna          Sara Widegren Ka Tuva P Svanborg        Hanna Christiansson           Elvira Stenhoff     
      Lärbro skolan                  3 Busungar            Clara Jakobsson Emma Godman             Ebba Kloth                                          
      Sanda skolan                   Superettorna          Olivia Nilsson Emilia Norragård         Timothy Lindqvist                                   
      Väskinde skolan                Glitterrosorna        Clara Sundberg Ofelia Carlén            Sophie Winberg                                      
      Gråbo skolan                   Beckham Girlz         Maria Johansson Nathalie Hallberg Jamme Lisa Lundström                   Samra Debesy     
      Humlegårds skolan              Payex Brudarna        Nellie Schwartz Livia Bjuresten         Hilda De Boer                                       
      Dalhem skolan                  Skogsspringarna       Johanna Malmborg Alma Kappel            Oscar Gahnström              Ellinor Petterss     
      Norrbacka skolan               123 Spring            Tiffany Petterss Jessica Rohnström      Zacharias Jebali                                    
      Norrbacka skolan               LMR                   Mira Fehling Lovisa Johansson           Rebecka Karlsson              Gustav Arnefors     
      Garda skolan                   Smurfarna             Elsa Ahlström Jonna Larsson             Annie Blom                                          
      Gråbo skolan                   Hästgänget            Agnes Ringvall Jennifer Olsson          Olivia Gundel                                       
      Gråbo skolan                   Lillkorpenmästarna    Jessica Höglund Tilde Söderlund         Jennifer Dashuri               Leila Muhanned     

      Humlegårds skolan              Humlorna              Tyra Rodlert Caroline Enström           Tilde Säldemar                      Isa Gernt 
      Högby skolan                   FJÄLL LAGET           Alma Öhman Tea Mellin                   Fanny Lindström                                 ej start 



Årskurs 2 Sorkar  (46) 1740 m                      

      Terra Nova skolan              Dom 4 Superblixtarna  Jakob Casper                            Elias                                 Anthony     
      Eskelhem skolan                Köttbullarna          Adam Åkerblom Kevin Bäckstäde           Hampus Pettersson                                   
      V-hejde skolan                 Flamman               Herman Norrby Emil Bering               Cosmos Sharman                                      
      Fole skolan                    SOS Fole              Samiuel Östman Rasmus Virgin            Theodor Malmerfelt           Linus Söderström     
      Allé skolan                    Gladiatorerna         Axel Björkqvist Filip Johnsson          Gustav Levin                                        
      Dalhem skolan                  Flammande Blixtarna   Vincent Ruthströ Cornelia Nordahl       Niklas Ekman                                        
      Allé skolan                    Allé Och Gänget       Gustav Söderströ Dante Sandgren         William Tängeskog              Elias Pehrsson     
      Solklints skolan               Blixtarna             Simon Johansson Rickard Cederqvist      Alva Bingström                                      
      Gråbo skolan                   Herkules Killarna     Pontus H Petters Isaac Ripman                                                               
      Tjelvar skolan                 Rumpnissarna          Jesper Lindström Zeb Wiman              Isak Funk                                           
      Lyckåker skolan                De 4 Blixtarna        carl jakobsson alfons nilsson           Adam Henriksson                  Fabian Lusth     
      Tjelvar skolan                 SAV                   Adam Fischer Samuel Tomsson             Victor Lindström                                    
      Norrbacka skolan               N.A.L.                Alexander Munthe Niklas Westberg        Lino Lyander                                        
      Lyckåker skolan                Superblixtarna        Niclas Dahlström Olle Svangren          Nelly Gustavsson                                    
      Väskinde skolan                Peekaboo              Sebastian G Bend Vige Ekelund           Samuel Larsson                                      
      Lyckåker skolan                Eldbollarna           Oskar Simon                             Jesper                                              
      Väskinde skolan                MKS                   Kasper Lindberg Maja Elofsson           Simon Karlkvist                                     
      Terra Nova skolan              Rumpnissarna          Elias Olofsson Philip Gardell           Alex Olofsson                                       
      Lärbro skolan                  Alvin O Gänget        Alvin Larsson Oskar Torndahl            Theodor Gardelin                Isak Olofsson     
      Fole skolan                    Fartdårarna           Cecilia Petterss Anton Södergren        Julius Calla Kjellin              Anna Thålin     
      Norrbacka skolan               Voltarna              Lucas Bejrum Isac Bejrum                Jonathan Asplund            Victor Hejdenberg     
      Fårösund skolan                Färjestad             Isabelle Lundber Nathanael Hedberg      Fredrik Gustafsson            Elias Östergren     
      Dalhem skolan                  Svampbob And Patrick  Casper Bergsten Emil Jansson            Vakant                                              
      Gråbo skolan                   Knatte Fnatte Tjatte  William Ohlsson Fanny Svensson          Karl Duckert                                        
      Väskinde skolan                Pokémon Nördarna      Jonathan Falleni Simon Livemo           Adrian Nordgren                                     
      Allé skolan                    Smurfarna             Hugo Nilsson Kristoffer Holmberg        Melker Jakobsson                                    
      Fårösund skolan                Star Wars             Gordon Pettersso Oskar Pettersson       Ida Söderlund                                       
      Norrbacka skolan               Superlegobitarna      Erik Engström Ville Hagman              Henning Engström                Arvid Östanbo     
      Athene skolan                  De Tre Musketörerna   Emil Lindgren Rasmus Lydahl             Anton Pedersen                                      
      Tingstäde skolan               De 3 Farligaste Rock  Pelle Yttergren David Yttergren         Kalle Horwitz                                       
      Sanda skolan                   Starwars Diggarna     Johannes Johanss Christoffer Gadd       Adam Bjarneby                                       
      Garda skolan                   Vi Har Glömt Namnet   Hugo Linnea                             Emil                                                

      Allé skolan                    Geparderna            Emil Söderling William Unger            Samuel Wattskog                 Joar Gutesson 
      Dalhem skolan                  Superköttbullarna     Malte Lundberg Lucas Hjerp              Arvid Lindby                                    
      Endre skolan                   Cross-Gänget          Linus Örevik Filip Johansson            Rickard Thimgren                                
      Gråbo skolan                   De 3 Olonborrarna     Alexander Elevik Nelli Östman           Jakob Wilson                                    
      Gråbo skolan                   Orienteringsmästarna  Victor Hagström Rasmus Grönvall                                                         
      Gråbo skolan                   Döskallespringarna    Khevin Karlsson Joel Nilsson            Linus Molin                                     
      Lyckåker skolan                Kalles Kaviar         Edvin Johnsson Lukas Mattsson           Simon Yllander                  David Nilsson 
      Sanda skolan                   Data Nördarna         Noah Johansson                          Wiktor Åkerbäck               Isak Cederqvist 
      Solklints skolan               Djungelpatrullen      Oskar Roswall Cevin Söderqvist          Amanda Gustafsson            Marcus Granqvist 
      Stånga skolan                  Vinnarna              Christia Vandenb Alex Pettersson        Jesper Van Den Bosch                            
      Terra Nova skolan              Habbo Stars           Emrik Ahlström Hugo Svensson            Felix Johansson                                 
      Tjelvar skolan                 LMJ                   Markus Högberg Ludvig Hägglund          Jesper Nannsjö                                  
      Tjelvar skolan                 Blin Bling Spring     Alfred Sandberg Nelly Dahlbom           Emilia Olsson                    Joar Ronsten 
      V-hejde skolan                 Kimvidton             Kim Larsson Arvid Grufstedt             Anton Johansson                                 
      Allé skolan                    Grisarna              William Tängesko Dante Sandgren         Gustav Söderström              Elias Pehrsson   ej start 
      Gråbo skolan                   BK Toppen             Nicolina Jakobss Elias Klang            Kevin Bonnevier                                 ej start 
      Gråbo skolan                   A-Laget               Albin Carlsson Alexander Regen                                                          ej start 



Årskurs 2 Töisar  (49) 1740 m                      

      Lyckåker skolan                Svaidetrillingarna    Tuva Nikolausson Agnes Englund          Tilda Nikolausson                                   
      Athene skolan                  The Blue Wings        Kira Penttinen Eden Lev                 Lova Nyström                                        
      Väskinde skolan                E.H.E                 Hanna Nilsson Emma Nygren               Ellen Bäckström                                     
      Allé skolan                    Stjärnorna            Ebba Ronquist Fanny Wintergard          Ida Larsson                    Freja Fernholm     
      V-hejde skolan                 BLIXTARNA             Milla Fagerström Elina Malm             Annie Sjöndinkahlbom                                
      Fole skolan                    Starteam              Ellen Edmundson Fridaeriksson           Cornelia Jakobsson               Edvin Norman     
      Lyckåker skolan                Supergirls            Hilda Bogren Ellen Broström             Maja Lingström                                      
      Lärbro skolan                  Cheta Girls           Ida Johansson Lisa Ekström              Duangchai Hamrenchi                                 
      Tingstäde skolan               John Deere            Erica Norberg Amanda Johansson          Jacob Liljgren                                      
      Eskelhem skolan                De Svarta Hästarna    Lova Tilde                              Ida                                                 
      Tingstäde skolan               Dragoongirls          Minna Nilson Yli Julia Skalberg         Natasha Eriksson                                    
      V-hejde skolan                 Änglarna              Emelie Törnqvist Emilia Halldén-Rassing Saga Rogersdotter                                   
      Terra Nova skolan              SUPERSTARS            Wilma Hultén Emma Olofsson              Lova Britse                                         
      Väskinde skolan                Vinnarskallarna       Nora Eriksson Clara Magnusson           Ebba Gahnström                                      
      Väskinde skolan                Hannah Montanafansen  Linnea Wikström Moa Silfver             Ebba Jakobsson                                      
      Lyckåker skolan                Silverliljorna        Anna Leion Gry Pettersson               Lykke Leino                    Karin Tafvelin     
      Gråbo skolan                   Spring Stars          Josephin Höglund Nora Rosèn             Lisa Khalayan                                       
      Terra Nova skolan              Terras Tuffa Töisar   Tolou Magnusson Moa Andersson           Alva Ladebäck                    Alma Persson     
      Norrbacka skolan               Diamanterna           Molly Berggren Tova Stenström Lindström Ellen Wahnström                                     
      Fårösund skolan                Häst Tjejerna         Maja Molander Linnea Werkander          Lisa Jonsson                                        
      Lyckåker skolan                Orienteringsstjärnor  Rebecka Engström Johanna Karlström      Moa Ahlgren                                         
      Lyckåker skolan                Handbollsgänget       Clara Lagerström Emilia Bergvall        Ida Wisén                     Linnéa Karlsson     
      Endre skolan                   Vildhästarna          Amanda Larsson Alice Leander            Stephanie Söderström                                
      Lyckåker skolan                Gutetjejerna          Moa Segerdahl Wa Emellie Osterman       Tezz Gerkens                        My Nygren     
      Tjelvar skolan                 Love, Love, Love      Agnes Tönseth Beata Henriksson          Samira Belkouche                                    
      Terra Nova skolan              Superstjärnorna       Frida Lickander Elin Klintberg          Alice Ekman                     Nora Lindholm     
      Solklints skolan               3 Söta Karameller     Isabell Othberg Linnea Hallin           Sebastian Kippel                                    
      Lärbro skolan                  The Three Angels      Smilla Pettersso Lina Larsson           Gabriella Gräsman                                   
      V-hejde skolan                 Superstars            Amanda Smedberg Elin Pettersson         Alva Eneqvist                                       
      Tingstäde skolan               Gogirls               Wilma Gahnström Matilda Vetter          Emmy Bolin                                          
      Gråbo skolan                   Atlas Gudinnor        Lina Myrbäck Amanda Lundblad            Suleka Ahmed Mohamed                                
      Allé skolan                    Guldtigrarna          Josefine Brobäck Melissa Paulsson       Emma Fäger                       Moa Olofsson     
      Endre skolan                   Kattungarna           Julia Nyström Matilda Gerndt            Idalina Sjöman                                      
      Athene skolan                  Sporty Monkey         Malin Marcusson Siri Silfvergren        Mira Kidvall                                        
      Garda skolan                   Lopporna              Ebba Alicia                             Olivia                                              
      Sanda skolan                   Elden                 Sara Burman Amelia Nilsson                                             Christian Hoas     
      Fårösund skolan                Bamseorienterar       Anna Bogren Ella Bogren                 Maja Herlitz                                        
      Öja skolan                     Jönssonligan          Johan Fröling Johanna Nyberg            Tyra Lindgren                                       
      Eskelhem skolan                Tre Små Morötter      Mathilda Larsson Wilma Lundin           Agnes Ahlin                                         
      Norrbacka skolan               JMD                   Moa Skans Karlss Jessica Wiklund        Daniella Rohnström                                  
      Fole skolan                    Snöleoparderna        Ebba Sundström Nova Nyström             Sebaztian Lindström                                 

      Dalhem skolan                  Pokerface             My Ahlgren Anna Hallbom                 Wilma Cedergren                                 
      Fårösund skolan                Hästligan             Fanny Widgren Nanna Greman              Line Blochmann Annas                            
      Garda skolan                   Fiwa                  Alexander Felicia                       Wilma                                   Ida N 
      Gråbo skolan                   Eldelejonen           Maid Khalaf Elin Jakobsson              Oliver Andersson                                
      Hogrän skolan                  Bästa Laget           Matilda Persen Ellen Engström           Freja Nyström                  Fanny Runfeldt 
      Lyckåker skolan                Bästisarna            Ellen K Lynn                            Nelly B                                         
      Lyckåker skolan                Dödskallarna          Tova Ihse Cecilia Karlsson              Emma Nilsson                                    
      Tjelvar skolan                 Döskallarna           Sanna Stärner Viktoria Bongenhielm      Ida Banishoraka                                 
      Athene skolan                  Spotty Monkeys        Malin Marcusson Siri Silfvergren        Mira Kidvall                                    ej start 



Årskurs 3 Sorkar (60) 2110 m                      

    1 Allé skolan                    Hitta Rätt            Viktor Ahlén Leonard Broström           Isac Lindblad                                      18:04 
    2 Athene skolan                  Lill Araberna         Bartek Mancewicz Linus Lindell          Melissa Zacryander                                 18:10 
    3 Stånga skolan                  HZI                   Zebastian Dahlst Herman Kullander       Isaac Stenegärd                                    18:49 
    4 Fole skolan                    Bro SK                Simon Buskas Harald Wiginder            Jack Åkerblom                                      19:02 
    5 Lyckåker skolan                Bondlurkarna IF       Artur Christofer Adrian Augustsson      Oskar Thuresson                                    19:06 
    6 Terra Nova skolan              HABBO-Stars           Daniel Oxenwaldt Oskar Strömbeck        Melwin Härlinolander                               19:36 
    7 Norrbacka skolan               Supermoneys           Gustaf Mehler Joel Olsson               Lukas Lawergren                                    19:49 
    8 Lyckåker skolan                Arsenalspringarna     Oskar Andersson Isaac Glifberg          Anton Mattsson                                     19:52 
    9 Fårösund skolan                Grabbarna Grus        Linus Grönlund Gustav Molander          Emil Weinerbrant                                   19:59 
   10 V-hejde skolan                 Träningsdårarna       Jonathan Ronsten André Gillerfors       Albin Österholm                                    20:05 
   11 Hogrän skolan                  Lastbilsgänget        Viking Sortti Oscar Engström            Axel Farinder                   John Runfeldt      20:35 
   12 Högby skolan                   Kycklingtrion         Wilmer Hallin-J Felix Berggren          Johan Westberg                                     20:42 
   13 Allé skolan                    Alléhjältarna         Tim Jakobsson Rasmus Bjuresten                                                             20:59 
   14 Allé skolan                    Bondlurkarna          Jesper Lundahl Viktor Greveback         Karl Nyberg                                        21:03 
   15 Kräklingbo skolan              Kräklingbo Kungar     Dahlby Linus Max Schipper               Östman Jacob                                       21:06 
   16 Sanda skolan                   Greenboys             Joakim Olofsson Erik Bladh              Dante Salas Wahlberg                               22:09 
   17 Garda skolan                   Eldörnarna            Erik Carlsson Lukas Björkman            Elias Jakobsson                                    22:13 
   18 Lärbro skolan                  Falkarna              Elias Pettersson David Hansson          Jennifer Gardelin                                  22:36 
   19 Terra Nova skolan              The Bezt A.R.A.       Alexander Lindwa Amadeus Lydahl         Robert Von Corswant                                22:37 
   20 Tingstäde skolan               Krambjörnarna         Elias Ringbom Robin Johansson           Joakim Björkegren                                  23:04 
   21 Dalhem skolan                  De Två Drakarna       Nils Ahlqvist Jonathan Oliveskog-H                                                         23:26 
   22 Tjelvar skolan                 HOCKEY 4 EVER         Jesper Buskas Oskar Hultgren            Gustav Schandl                   Ozzy Sandsjö      23:53 
   23 Terra Nova skolan              Supertrion            Oliver F Carlén Adam Rindlaug           Noel Stenström                                     24:21 
   24 Väskinde skolan                Next Level            Samuel Carl                             Jonathan                               Daniel      24:36 
   25 Lyckåker skolan                Knatte,Fnatte&Tjatte  Malte Rosengren Filip Karlström         Johan Fahlén                                       24:47 
   26 Havdhem skolan                 Snabba Grabbarna      Lukas Wahl Lucas Karlsson               Tobias Levander               Niklas Levander      25:07 
   27 Terra Nova skolan              Lightspeed Kids       Jonathan Carlsso Emma Höggren           Robin Takac                     Ludvig Waktel      25:35 
   28 Öja skolan                     Knattarna             Joar Gisslevik Isac Gisslevik           Jack Sedersten                                     25:46 
   29 Tjelvar skolan                 Fire Pigs             Isak Johansson Arvid Sundqvist          Rasmus Martis                                      25:47 
   30 Högby skolan                   Vilse I Pannkakan     Nils Lövgren Hugo Eliasson              Tim Johansson                                      26:24 
   31 Tjelvar skolan                 Speedstone            Noel Westerlund Gustav Thorn            Samuel Alvinge                                     26:35 
   32 Solklints skolan               Hockeylirare          Henrik Ansin Erik Genit                 Alex Fredriksson                Ohm Jampathip      26:53 
   33 Gråbo skolan                   3 Dödafåglarna        Nora Tanebring Leo Wikström             Shayan Andersson                                   27:06 
   34 Gråbo skolan                   De Flammande Döskall  William Olsson Samuel Nilsson           Mamady Jansson                                     27:14 
   35 Garda skolan                   H.A.F                 Andreas Karlsson Filip Smitterberg      Hanna Häggring                                     27:36 
   36 Tjelvar skolan                 Fire in the hole      Hampus Anton                            Gustav                                             28:30 
   37 Högby skolan                   Chimpansens volvo     Adrian Nilsson Christian Nilsson        Alexander Nilisson                                 30:10 
   38 Garda skolan                   Järngänget            Rasmus Funk Anton Kullander             Sebastian Öst                                      30:29 
   39 Högby skolan                   Karlbertils Badrum    Fabian Engström Tom Lindby              William Veström                                    30:54 
   40 Sanda skolan                   Lillsnorrarna46       Julius Nilsson Joel Lassesson           Adam Stieglitz                                     30:56 
   41 V-hejde skolan                 Maj-Gun´S Datanördar  Simon Ahrling Sebastian Lilja                                                              33:04 
   42 Sanda skolan                   Hipphopparna          Cesar Brecevic Samuel Nordvall          Kan Pettersson                                     33:18 
   43 Norrbacka skolan               Bredbandet            Ludwig Thorell Abbe Åkesson             Djeem Nyd                                          34:18 
   44 Gråbo skolan                   De 3 Kokande Nudlarn  Adam Gottberg Samuel Andersson          Misak Khaloja                                      40:30 

      Allé skolan                    Alléarna              Robert Norrby Theodor Tronêt            Johan Hederstedt                                Ej godk.
      Allé skolan                    Champions             Hjalmar Jakobsso Lucas Hederstedt       Emil Engqvist                                   Ej godk.
      Athene skolan                  E.A.O                 Elias Uddin Adam Lydahl                 Oskar Frode                                     Ej godk.
      Eskelhem skolan                Kokosbollarna         Elias Wyrsch Ludvig Rödland             Rickard Olssonq              Daniel Andersson   Ej godk.
      Fårösund skolan                Hollywood On Dead     Fredrik Nordlund Robert Leal Andersson  Benjamin Werkelin              Elliot Hultman   Ej godk.
      Hogrän skolan                  Tjejtjusarna          Alexander Smedbe Daniel Larsson         Ludvig Jakobsson                                Ej godk.
      Klinte skolan                  Gymnastic Boys        Jovan Kuzeljevic Assar Holst            Noa Jensen Achrén                               Ej godk.
      Norrbacka skolan               Legobyggarna          Love Norrman David Nyman                Morten Grenfors                                 Ej godk.
      Tjelvar skolan                 D.E.M                 Erik Holm David Röcklinger              Milton Tumegård                                 Ej godk.
      Väskinde skolan                Kaninerna             Hampus Olof                             Alex                                  Fredrik   Ej godk.
      St Hans skolan                 St Hans 1             Okänd                                                                                   Ej godk.
      Athene skolan                  Homer Boys            Hugo Samuelsson Pontus Rosvall          Szymon Kornowski                                ej start 
      Dalhem skolan                  Dalhemsklantarna      Andrè Ahlström August Jonsson           Rikard Pettersson                               ej start 
      Garda skolan                   Tre Ekorrar           Nils Åström Gustav Lindby               Felik Enderberg                                 ej start 
      Roma kyrkskola                 Ole, Dole, Doff       Hugo Brucesson Mathias Tingström        Jonatan Larsson                                 ej start 
      Garda skolan                   De 3 ekorrarna        Felix Nils                              Gustav                                          ej start 



Årskurs 3 (59) Töisar 2110 m                      

    1 V-hejde skolan                 Amigos                Elin Horn Iza Hillbom                   Sara Helling                                       21:02 
    2 V-hejde skolan                 Stjärnorna            Fanny Andersson Maja Gustafsson         Annie Svärd                                        21:49 
    3 Klinte skolan                  Girl Power            Lovisa Hedrén Madelene Nilsson          Anna Hansson                                       24:26 
    4 Väskinde skolan                Grus I Dojan          Olga Elin                               Sofie                                 Matilda      24:30 
    5 Klinte skolan                  Running Girls         Emma  Lundmark Alice Höggren            Elisa Österdahl                                    26:36 
    6 Lyckåker skolan                De Tre Muskutörerna   Ella Petersson Tillie Nordström         Vendela Brushane-Nor                               26:39 
    7 Terra Nova skolan              Goldgirls             Elin Engström Filippa Karlström-Wallin  Vera Gustafsson                                    28:04 
    8 Lyckåker skolan                Äggulorna             Cornelia Karlsso Elin Gynning           My Frändestrand                                    28:27 
    9 Lyckåker skolan                Dream Team            Jennifer Larsson Beatrice Yxfeldt       Stephanie Karlsson           Jessica Petersso      28:42 
   10 Havdhem skolan                 Superligan            Aina Bergman Emelie Levander            Vakant                                             28:46 
   11 Fårösund skolan                Apraparna             Ebba Kellström Frida Erlandsson         Jacob Bengtsson                                    29:19 
   12 Gråbo skolan                   Superstars            Tilde Gottberg Alicia Lundblad          Erika Wallin                                       29:47 
   13 Klinte skolan                  Blixtrarna            Annie Sahlsten Elin Södergren           Amand Larsson                                      30:02 
   14 Athene skolan                  Power LFL             Leon Edlund Fanny Andersson             Linn Persson                                       30:06 
   15 Allé skolan                    Aldrig Vilse          Ellen Lapiolahti Lovis Ahlqvist         Linnea Westberg                Ida Widerström      30:54 
   16 Öja skolan                     Tjaba Tjena Hallo     Cornelia Sjödoff Adam Hallenbring       Tilde Olofsson                                     31:47 
   17 Athene skolan                  RNRP                  Lilli Ejdertun Felicia Budin            Elsa Uddin                     Tova Jakobsson      31:50 
   18 Garda skolan                   FG-Brudar             Anna Karlsson Jennelie Smitterberg      Sofie Häggring                                     31:54 
   19 Allé skolan                    Carpe Diem            Myra Carlen Cornelia Enström            Vendela Säldemar                                   32:35 
   20 Tjelvar skolan                 De Springande 1:Orna  Maja Ronsten Elin Thaning               Hanna Klang                                        33:08 
   21 Eskelhem skolan                Guldkorna             Alma Suders Jessica Thomsson            Norah Ekbladh                                      33:17 
   22 Athene skolan                  Tesacs Fight          Thea Brusk Oldre Caroline Holmer        Saga Nilsson                                       33:18 
   23 Terra Nova skolan              Springande Kottarna   Tilda Björkander Moa Olsson             Wilma Widange                                      33:19 
   24 Lyckåker skolan                No Name               Agnes Mellin Emma Levin                                                                    33:31 
   25 Allé skolan                    Bullarna              Elsa Ericsson Ida Friberg                                            Lisa Zetterström      35:13 
   26 Lyckåker skolan                Jordgubbarna          Olivia Hedenstei Vilma Nevala           Dea Gerkens                                        35:14 
   27 Norrbacka skolan               LOLLIPOPS             Wilma Roswall Alba Nydahl-Müller        Klara Fahlin                  Sandra Svensson      36:46 
   28 Vänge skolan                   Ninja Hamstrarna      Ebba Nyberg Neimi Jansson               Ida Rasmusson                                      37:20 
   29 Lyckåker skolan                high school musical   Klara Jotoft Felicia Jonasson           Agnes Eriksson                                     40:09 
   30 Fårösund skolan                Fina Fräcka Flickor   Kristina Karlstr Mickaela Malmqvist     Julia Lindell                                      41:37 
   31 Tingstäde skolan               Genihästarna          Emelie Bjuqvist Johanna Torndahl        Nadja Calamnius                                    44:55 
   32 Tjelvar skolan                 Colaspringarna        Matilda Selander Clara Hassborg         Lina Jansson Solnes                                46:57 
   33 Gråbo skolan                   Gråboblixtarna        Raymon Secka Olivia Pettersson          Fabian Karlsson                                    47:51 
   34 Lyckåker skolan                Snyggingarna          Nelly Lindqvist Maja Kolmodin           Maja Enström                                       48:54 
   35 Lyckåker skolan                Hannah Montana Laget  Sara Jernberg Alice Gardell             Tova Medqvist                                      49:10 
   36 Högby skolan                   Skinande Solar        Lisa Sandsjö Liv Sundblad               Linnéa Andersson                                   50:10 
   37 Sanda skolan                   Pinglorna             Anna Tofftén Wendela Åkerbäck           Peggy Beijer                                       51:37 
   38 V-hejde skolan                 SMS-Tjejerna          Sara Ekedahl Matilda Boklund            Fanny Norrby                                       52:15 
   39 Montessori skolan              Superfåglarna         Miranda Blomqvis Almy Kjellberg-Olofsso Millie Karlsson                                    52:20 
   40 Solklints skolan               Godismonstren         Ida Eriksson Olivia Hallin              Joline Broman                                      53:29 
   41 Allé skolan                    Korparna              Annie Hallgren Jonna Johansson          John Söderström                                    54:07 
   42 V-hejde skolan                 Djur-Räddarna         Frida Jespersson Hanna Karlsson                                                            55:24 
   43 Gråbo skolan                   Sångfåglarna          Linn Eriksson Felicia Karlsson          Ornella Nishemezwe                                 56:28 
   44 Athene skolan                  Run Power             Matilda Palmgren Vendela Werkelin       Lovisa Samuelsson             Hanna Johansson    59:08 
   45 Tjelvar skolan                 SUPERTJEJERNA         Moa Eklöf Julia Larsson                 Alexandra Holmstedt                              1:00:43 
   46 Solklints skolan               E.W.I                 Elin Petersson W Wilma Ahlvin           Izabell Mårtensson                               1:04:52 
   47 Stånga skolan                  Cola Brudar           Ingrid Bosarfve Anja Pettersson         Ebba Fredriksson                                 1:05:16 
   48 Dalhem skolan                  De Tre Treorna        Amanda Cederlund Minna Ganström         Cecilia Steffenburg                              1:06:09 
   49 Gråbo skolan                   Girl Power            Evelina Nilsson Frida Dahlberg          Nikki Björklund                                  1:16:35 

      Dalhem skolan                  Duracellbarn          Alma Nygren Gabriel Adman               Hilda Nygren                                    Ej godk.
      Kräklingbo skolan              VINNARNA              Amanda Eriksson Philip Jansson          Moa Hagvall                                     Ej godk.
      Lyckåker skolan                Cowboygirls           Emilia Nike Carlsson                                                                    Ej godk.
      Tjelvar skolan                 De Tre Små Blixtarna  Ebba Jakobsson Molly Fröberg            Johanna Blixt                                   Ej godk.
      Väskinde skolan                De 4 Guldhästarna     Sofia Carro                             Meja                                     Lina   Ej godk.
      St Hans skolan                 St Hans 2             Vakant                                                                                  Ej godk.
      Gråbo skolan                   Superstars            Tilde Gottberg Erika Wallin             Alicia Lundblad                                 ej start 
      Högby skolan                   Bäst Är Häst          Lovisa Nyström Tuva Öhman               Jennifer Rosengren                              ej start 
      Norrbacka skolan               Supergirls            Alicia Mehler Ida Westerlund            Isa Tomtlund Jansson            Santoshi Sjöö   ej start 
      Terra Nova skolan              Superstars            Jessin Moa                              Nellie                                          ej start 



Årskurs 4 (44) Sorkar 2490 m                      

    1 Lyckåker skolan                Jannes Elit Spurtare  Albin Pettersson Rickard Engström       Joel Levau                                         26:16 
    2 Garda skolan                   Lucky Boys            Nils Erlands Gabriel Randleff           Svante Melander                  Jokim Klasén    27:19 
    3 Garda skolan                   The Troopers          Johan Ahlmark Oliver Nicklasson         Emelie Jakobsson                                   27:34 
    4 Terra Nova skolan              We Never Run Alone    Jonathan Hultén Gustav Wessberg         Simon Carlqvist                                    27:57 
    5 Kräklingbo skolan              The Loosers           Andreas Martinss David Levin            Karin Eklund                                       29:04 
    6 Väskinde skolan                The Dudes             Andreas Elofsson Eric Jacobsson         Arwid Wikström                                     29:21 
    7 Allé skolan                    MOE`S                 Oscar Owen-Bergm Märtha Andersson       Emil Svedjer                                       29:48 
    8 Norrbacka skolan               Kottegrisarna         Natan Åberg Fredrik Ekelöf              Dennis Rohnström              Niklas Lindberg      30:24 
    9 Klinte skolan                                        Daniel Holmqvist                        Maria Holst                                        31:23 
   10 Terra Nova skolan              Terra Nova Kompassen  August Magnusson Linus Andersson        Anton Håkansson                                    31:55 
   11 Väskinde skolan                Coola Grabbarna       Rasmus Persson Jesper Rydberg           Daniel Torndal                                     32:10 
   12 Eskelhem skolan                Virvelvinden          Victor Axel                             Oscar                                              33:55 
   13 Fole skolan                    E.L.A.N               Elin Lundin Anton Nilsson                                                                  34:22 
   14 Solberga skolan                The Lions             Martin Hocaogiu Jonathan Wall           William Sjöberg                                    35:31 
   15 Lyckåker skolan                Ägg & Beacon          Truls Filip Söderdahl                   Jonathan Wessman                                   35:41 
   16 Havdhem skolan                 Sorkar Som Orkar      William Snöbohm Samuel Käldare          Ludvigchristoffersso                               35:47 
   17 Sanda skolan                   The Three Hunters     Alexander Runfel Samuel Kåring          Gustav Liepa Åström                                38:23 
   18 Solberga skolan                The Runners           Axel Starck Samuel Svendén                                                                 38:53 
   19 Endre skolan                   Kexen Med Choklad     Axel Malmberg Christoffer Wikström      Mikael Spolander                Erik Svensson      39:12 
   20 Endre skolan                   G-Unit                Adrian Cedergren William Robertson      Kevin Malmberg                                     41:27 
   21 V-hejde skolan                 Permobillaget         Edvin Enequvist Adam Smedberg           Erik Back                                          41:38 
   22 Sanda skolan                   Kalle, Långben O Mus  Simon Andersson Lukas Johansson         Hugo Bohman                                        41:41 
   23 Athene skolan                  The Bloddy Boys       Dennis Johansson Malte Hegg             Erik Lindgren                                      42:40 
   24 Högby skolan                   Tre Pantade Pirater   Felix Sellin Alex Johansson             Hugo Nordvall                                      43:43 
   25 Roma skolan                    Salta Kexen           Joakim Nilsson Odd Runfeldt             Svante Allgulander                                 43:49 
   26 Väskinde skolan                Väskinde Giants       David Karlkvist William Magnusson       Tobias Jonsson                 Joakim Larsson      46:02 
   27 Havdhem skolan                 The Munkers           Leonard Fröling David Lindgren          Gustav Mattsson                                    48:30 
   28 Endre skolan                   Everybody Get Up!     Ken Malmberg Edvin Lindberg-Winarve     Vakant                                             48:33 
   29 Lärbro skolan                  Kolaburkarna          Jonathan Nyberg Trixie Hellström        Moreus Röcklinger                                  50:32 
   30 Solklints skolan               We All Run For Fun!!  William Hillblom Hugo Bingström         Jonathan Mattes                                    52:23 
   31 Lyckåker skolan                The Golden Guys       David Felix                             Elias                                              57:11 

      Athene skolan                  SSZ Sprsnabbazebbror  Hannes Karlsson Matilda Larsson         Hampus Johansson                                Ej godk.
      Dalhem skolan                  De 3 Bönderna         Kalle Pettersson Henrik Gandarve        Andreas Berge                                   Ej godk.
      Dalhem skolan                  Snyggingarna          Jonathan Paulick Joel Klimczak          Anna Berge                                      Ej godk.
      Gråbo skolan                   Superrunners MALIPO   Pontus Flygebran Linus Dahlberg         Maja Almgren                                    Ej godk.
      Gråbo skolan                   Knattarna             Ahmed Hilal Huss Valdemar Löf           Maid Avdic                                      Ej godk.
      Högby skolan                   Knatte & Fnatte       Lukas Forsberg Albin Wallin                                                             Ej godk.
      Lärbro skolan                  The Winners           Emma Levin Alexander Holmer             Jonatan Berg                                    Ej godk.
      Sanda skolan                   The Kings             Noel Nysell Alexander Puska Vallin      Fredrik Österlund                               Ej godk.
      Sanda skolan                   Midgårdssorkarna      Rikard Thunegard Erik Pettersson        Isak Sommestad Olive                            Ej godk.
      Solberga skolan                Salsasåskickarna      Hampus Israelsso Hampus Laveryd         Casper Edman                   Oscar Gutedahl   Ej godk.
      Öja skolan                     Knattekorparna        Wilhelm Sjöberg Dennis Jakobsson        Arnold Pöppel                                   Ej godk.
      Högby skolan                   Metal Boys            Jonathan Nilsson Björn Ljunggren        André Eriksson                                  ej start 
      Klinte skolan                  Klinte 1              Vakant                                                                                  ej start 



Årskurs 4 Töisar (35) 2490 m                      

    1 Dalhem skolan                  Superälgarna          Michaela Ahlgren Anna Carlsson          Saga Berg Thorson                                  25:56 
    2 Vänge skolan                   Vänge-Korparna        Rebecka Magnusso Nelli Sigrén           Amanda Fahlstedt                                   27:01 
    3 Lyckåker skolan                Girls Of Roses        Alma Jolby Fia Bergström                Joy Andersson                                      27:47 
    4 Lyckåker skolan                Fyrlingarna           Moa Gustafsson Alice Jacobsson          Emma Gottfridsson             Julia Jakobsson      28:47 
    5 Hogrän skolan                  Hogrän                Helena Hansén Ingrid Rodebjer           Isabella Hallin                                    28:53 
    6 Solklints skolan               Trillingarna          Ellen Wennerberg Fanny Lövgren          Emma Hillblom                                      28:54 
    7 Garda skolan                   Jetix                 Ella Ternström Johanna Lervik           Bella Nilsson                    Oskar Thorén      29:17 
    8 Norrbacka skolan               4klövern              Emmy Maja Bark                          Yasmine                                 Sanna      29:33 
    9 Eskelhem skolan                Festisarna            Linnéa Dahlström Alma Nero              Klara Rödén                    Felicia Olsson      30:16 
   10 Väskinde skolan                The Winners           Mathilda Romin Maja Steen               Louise Holmedahl               Vilma Claesson      30:52 
   11 Dalhem skolan                  R.E.A På Rusta        Emma Berg Rodica Lövdahl                Annie Rundby                                       32:00 
   12 Klinte skolan                  Knattarna             Maia Emelie                             Robin                                              32:52 
   13 Garda skolan                   The Body Shop         Maja Andersson Maja Pettersson          Klara Seigerlund                                   33:29 
   14 Havdhem skolan                 Fotbollarna           Wilma Hult Emeline Karlsson             Samuel Hederstet                                   33:36 
   15 Havdhem skolan                 Mamma Mia Pia         Jasmine Mattsson Linnea Pettersson      Kim Nygren                                         34:01 
   16 Högby skolan                   Superstars            Anna Klintbom Moa Sandström             Felica Forsling                                    34:36 
   17 Allé skolan                    Superstjärnorna       Agnes Flemming Nora Fernholm            Madelene Brobäck                                   37:08 
   18 Solberga skolan                The Rockstars         Amanda Wiman Emma Löfqvist              Victoria Bandelin                                  37:38 
   19 Solberga skolan                So Popstar            Natalie Vigström Rebecca Brolin         Rayan Reslan                                       39:34 
   20 Solklints skolan               Vi Är Inte Bittra     Julia Olsson Linnea Östervall           Sarah Holmstedt                                    40:50 
   21 V-hejde skolan                 Kuta & Spring         Alice Söderholm Stina Svärd             Maja Gillros                                       41:10 
   22 Roma skolan                    Fallen Angels         Astrid Ekdahl Joahanna Kahlqvist        Isa Brucesson                                      41:22 
   23 Högby skolan                   The Heroes On Gotlan  Henrietta Jakobs Jennifer Olsson        Phlippa Lönning              Felicia Forsling      41:52 
   24 Solberga skolan                E.M.T                 Malak Reslam Tove Montelin              Emma Blomqvist                                     42:20 
   25 Lyckåker skolan                Lyckansspringare      Alicia Stenmark Jennifer Gahne          Wilma Olsson                                       43:35 
   26 Solberga skolan                Diamanttjejerna       Sofia Johansson Vendela Thörnqvist      Amanda Törnqvist                                   43:36 
   27 V-hejde skolan                 De Tre Små Trollen    Ebba Erixon Frida Pettersson            Albin Malmberg                                     47:57 
   28 Solberga skolan                Växtätarna            Tyra Levin Alma Dahlström               Wilma Thurell                                      50:13 
   29 Lyckåker skolan                Jannes Änglar         Emma Lagerström Clara Nilsson           Matilda Cubillos                                 1:01:16 

      Athene skolan                  Pink Panthers         Petronella Bryng Fieda Marcusson        Isidor Swande                                   Ej godk.
      Gråbo skolan                   Blue Friends          Izabella Karlsso Sara Söderberg         Julia Jonasson                                  Ej godk.
      Norrbacka skolan               Powertanterna         Emma Löfgren Embla Linge                Gabriella Gardell              Gabriella Båge   Ej godk.
      Solberga skolan                Eliv & Co             Elvira Ekelund Lovisa Eklöf             Emilia K Hammarskjöl                            Ej godk.
      Väskinde skolan                De Tre Muskelbergen   Tilda Langland Engla Martinsdotter      Paulina Halin                                   Ej godk.
      Solberga skolan                Vi Äger Ut Er         Emelie Wigström Emilia Jovanovic                                                        ej start 



Årskurs 5 Sorkar (20) 2930 m                      

    1 Väskinde skolan                Moving Matrix         Casper Lindby Mattias Wihlborg          Amadeus Hansson                                    23:53 
    2 Havdhem skolan                 Löpmagarna            Lukas Pettersson Vidar Funkquist        Max Lagergren                                      26:26 
    3 Lyckåker skolan                Kebab                 Alex Backeus Herman Christoffersson     Herman Möllerström                                 30:17 
    4 Allé skolan                    Team Killers          Leo Unnermark Josef Söderling           Elliot Takavarasha                                 30:29 
    5 Fole skolan                    GGT                   David Andersson Philip Andersson        Rasmus Hallström                                   33:08 
    6 Dalhem skolan                  Girlpower             Christoffer Smed Anton Vistrand         Emelie Karlsson                 Tove Rönnbäck      33:11 
    7 Gråbo skolan                   The Map               Anton Wigström Martin Klintberg         Philip Duckert-Karls                               34:25 
    8 Solberga skolan                JJGI                  Gabriel Ribaut Jakob Nilsson-Ekman      Isabella Trennestam              Julie Morken      39:41 
    9 Montessori skolan              Montessorikillarna    Adam Pettersson Lucas Karlsson          Friedel Weiser                                     44:35 
   10 Lyckåker skolan                GCV                   Gustav Turesson Carl Arvidsson          Viktor Hallin                                      48:16 
   11 Dalhem skolan                  Afrorunners           Rasmus Hansson Niklas Weimer            Robin Cederlund                                    54:39 
   12 Solklints skolan               Solklintsorkarna 5    Rasmus Lundgren Rasmus Kippel           Jesper Karlsson                                  1:01:06 
   13 Dalhem skolan                  The Noobs             Joel Ganström Rasmus Ekman              Henrik Liljegren                                 1:04:06 
   14 Lärbro skolan                  Ploppisarna           Erik Olsson Oliver Lindstedt            Aron Kloth                                       1:08:45 

      Gråbo skolan                   Kartellen             Oliver Olsson Daniel Bolin              Mattias Johansson                               Ej godk.
      Väskinde skolan                Vinnarlaget           Joar Ekelund Gabriel Carlén             Douglas Holmedhal                               Ej godk.
      Dalhem skolan                  Källungegrabbarna     Johannes Lundber Edward Lundberg        Manfred Engström                                ej start 
      Lyckåker skolan                Två Och Chris         Simon Segerdahl William Karlsson        Chris Jakobsson                                 ej start 
      Sanda skolan                   MWL                   Max Nilsson William Öhman               Lucas Lindström                                 ej start 
      V-hejde skolan                 Hjälp Vi Är Vilse!    Niklas Jesperson David Dahl                                                             ej start 



Årskurs 5 Töisar (26) 2930 m                      

    1 Norrbacka skolan               The Hackers           Olivia Ullberg Lovisa Berlin            Klara Fohlin                                       25:52 
    2 Gråbo skolan                   Tre Snabba Sniglar    Julia Wilson Hanna Olai                 Viktor Ahlmgren                                    30:10 
    3 Lyckåker skolan                Guldkompassen         Tyra Mellin Elin Johnsson               Fanny Englund                                      30:16 
    4 Allé skolan                    De Springande Gympad  Freja Ahlen Agnes Ljung                 Erik Lundahl                                       33:45 
    5 Fårösund skolan                K.K.E                 Cornelia Kalströ Ida Kellström          Ellinor Eriksson                                   34:25 
    6 Stånga skolan                  Lindy                 Lina Olofsson Lina Larsson              Mindy Hadland                Nellie Jakobsson      34:58 
    7 St Hans skolan                 Lidingökämpen och CO  Alice Pettersson                        Elin Sjöberg                  Katarina Tronét      37:38 
    8 Allé skolan                    The Girlpower Run     Julia Markström My Sandgren             Minna Litzén                                       38:05 
    9 Solberga skolan                Smurfarna LRZ         Zamira Clason Linnea Holmstedth         Ronja Fröberg                                      38:53 
   10 V-hejde skolan                 Rock´N Roll Girls     Angelica Keijser Moa Ronsten                                                               39:54 
   11 Solberga skolan                Kartoffel             Saga Enström Jelena Saric               Tintin Hansson                                     41:07 
   12 Norrbacka skolan               Supersnabbasniglarna  Julia Nilsson Vendela Mehler            Louise Lindberg                                    42:29 
   13 Lyckåker skolan                Sångfåglarna          Emelie Fredrikss Klara Karlsson                                                            42:44 
   14 Öja skolan                     Dynermiterna          Elin Sedersten Max Hallenbring          Felicia Boberg                   Elsa Hägglöf      43:58 
   15 Norrbacka skolan               Glöm Inte Oss!!!      Ellen Sandström Hedda Dahlström         Hanna Fahlin                                       46:48 
   16 Roma skolan                    My Little Ponys       Amanda Rasmussen Emma Karlsson          Filip Johansson Nord                               49:30 
   17 Gråbo skolan                   Adrenalinkickarna     Helina Özyurt Isabel Pettersson         Emma Öhman                                         50:48 
   18 Solklints skolan               Solklintstöisarna 5   Alicia Fogelberg Kerstin Lundin         Agnes Lindholm                                     55:18 
   19 Väskinde skolan                Ringins               Louise Andersson Jennifer Thomsson      Julia Livemo                                       58:04 
   20 Stånga skolan                  Snabb Barn            Sigrid Sjöholm Petra Österberg          Matilda Holgersson                                 59:13 
   21 Stenkyrka skolan               Meatloaf              Lisa Hellenberg Tanja Björkegren        Minna Horwitz                                      1:15:20 

      Havdhem skolan                 Hawai Brudarna        Amanda Westberg Jenny Wahl              Anneli Mattsson                                 Ej godk.
      Lärbro skolan                  Lillkorparna          Amanda Engström Fredrika Karlsson       Linn Bogren                                     Ej godk.
      Roma skolan                    Svettknorrarna        Jennifer Möller Frida Schüberg          Astrid Åkerblom                                 Ej godk.
      Sanda skolan                   Topp Girls            Sally Wiesand Wilma Hedin               Asta Pettersson                                 Ej godk.
      Sanda skolan                   De 3 Papperskorgarna  Alexandra Qvarnb Hanna Lukowiesky       Hugo Utterberg                                  ej start 



Årskurs 6 Sorkar (11) 3120 m                      

    1 Norrbacka skolan               Slavar Och Prinsessa  Malte Åberg Ellinor Vejlens             Johannes Fritz                                     23:22 
    2 Kräklingbo skolan              Fantastic 4 Minus1  Björn Thomsson Fredrik Levin            Tim Palmgrensandling                                 24:35 
    3 Athene skolan                  Natta & Co            Christina Assars Nathalie Persson       Frej Hägg                                          28:25 
    4 Terra Nova skolan              Fastrunners           Simon Holm Gustav Strömbeck             Håkan Lövkvist                                     28:33 
    5 Väskinde skolan                Cheta Girls           Christoffer Ande Rasmus Hägglund        Daniel Alverbro              F Olli Johansson      30:34 
    6 Fole skolan                    Zjp                   Zackarias Hillbo Josef Wiginder         Pehr Hansson                                       36:12 
    7 Solberga skolan                Superfåren            David Jakobsson Axel Lindberg           Nils Silfvergren                                   39:37 
    8 Hogrän skolan                  Ruten Macka Med Ägg   Petter Rodebjer Gustaf Lavergren        Joel Häglund                                       48:32 
    9 Stenkyrka skolan               The Three Pirates     Matilda H Bolin Simon Strate            Trine Cederblad                                  1:02:03 

      Lärbro skolan                  Grabbarna Sten        Lucas Birath Linus Nypelius             Emil Techel                                     ej start 
      Solberga skolan                Superteam             Baneen Måns                             Jesper                                          ej start 



Årskurs 6 Töisar (16) 3120 m                      

    1 Athene skolan                  Muffins Med Strössel  Agnes Carlsson Vanessa Werkelin         Ebba Karlsson                                      26:16 
    2 Solberga skolan                Tarzansdjungelpatrul  Linda Holmström Agnes Kolmodin          Ebba Henriksson                                    26:31 
    3 Norrbacka skolan               Picka Pickas          Sofie Ljungqvist Hannah Mellin          Linnea Rosvall                                     32:05 
    4 Fårösund skolan                The Gangsters         Elisabeth Hellst Agnes Erlandsson       Olivia Nilsson                                     34:02 
    5 Solberga skolan                PMAD                  Sofia Andersson Sara Edman-Glas         Victoria Gahm                                      37:13 
    6 Väskinde skolan                Vi Vet Inte Vad Vi S  Ebba Ruthström Johanna Björkander       Annie Hjerthén                                     38:02 
    7 Solklints skolan               Non-Stop              Leia Broman Olivia Linder               Estelle Laakso                                     38:07 
    8 Allé skolan                    Anders Virrhönor      Anna Oscarsson Elfrida Svedjer          Sara Nyberg                                        40:35 
    9 Norrbacka skolan               Skogsmullarna         Matilda Johansso Viktor Schager         Diana Sabou                                        40:54 
   10 Athene skolan                  Fab Mull-Gull         Nora Dahlberg Sara Eklund               Malin Warodell                                     44:06 
   11 Stenkyrka skolan               The Rocking Pancakes  Jenni Johansson Irma Svensson           Amanda Norberg                                     51:40 
   12 Fole skolan                    FHIS                  Ida Hoas Hanna Björklund                Sara Magnusson                                     51:55 
   13 Lärbro skolan                  Piggelins             Emma Ekström Malin Johansson            Emma Ahlin                                       1:37:06 

      Stenkyrka skolan               Stenkyrka             Amanda Olsson Liza Samuelsson           Diana Kasselbäck                                ej start 
      Stenkyrka skolan               China Girls           Linn Johansson Alexandra Thomsson       Annie Landergren                                ej start 
      Väskinde skolan                Jannes Döttrar        Fliza Olli Johan Lovisa Bergström       Nathalie Silvfer                                ej start 



Årskurs 7-9 Sorkar (3) 3630 m                      

    1 Solberga skolan                Vi Älskar Chips       Cornelia Hansson Emil Vejlens           Johannespedersen                                   26:49 
    2 Roma skolan                    Bananskal Vs Citronk  Mikael Gardelin Albert Askengren        Simon Kappel                                       34:13 

      Högby skolan                   1337                  Elias Ekström Marco Cuomo               Joakim Gardell                                  ej start 



Årskurs 7-9 Töisar (5) 3630 m                      

    1 Roma skolan                    3 Rullande Ramar      Stephanie Anders Mikaela Rönnbäck       Linn Möller                                        36:46 
    2 Roma skolan                    Jens Änglar           Viktoria Nygren Alice Olsson            Jens Carlsson                                      38:43 
    3 Solberga skolan                Kartsmartarna         Kendra Härlin Amanda Ahlin              Edith Sandström                                    44:40 
    4 Solklints skolan               Elins Änglar          Elin Friström Olivia Broman             Viktoria Bingström                               1:06:31 

      Solklints skolan               Va Ska Man Heta?      Caroline Ljunggr Alexandra Andersson                                                    ej start