Lillkorpen 2012

lö 2012-05-12 16:50

Resultat

skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007


   Pl Skola                   Lagnamn             Namn                                                                                  Tid 
 
 
 
Årskurs 1 Sork 1490 m                      
 
    1 Lyckåker skolan         Aporna              Noel Bodzay, Anton Kancans              Hannes Rosén            (Jonathan Söderstr    10:41 
    2 Stenkyrka skolan        De Flygande Boys    Markus Gahström                         Axel Bolin              (Gustav Skalberg)     10:44 
    3 Lyckåker skolan         Korparna            Hugo Kahlbom, Adam Lovén                Sofia Haglund           (Amilia Larsson)      12:33 
    4 Sanda skolan            Björnligan          Elias Lyth, Hannes Vigström             Olle Lind               (Lukas Hansson)       12:41 
    5 Lärbro skolan           Stardiamonds        Theo Nyman Goffe, Neo Karlsson          Jesper Rosvall          (Rasmus Hellenberg    12:47 
    6 Havdhem skolan          Småknattarna        Casper Dahlström                        Tobias Wahlby           (Rasmus Nylund)       12:59 
    7 Tjelvar skolan          Guldägget           Jonathan Liljeström                     Danilo Jeres Engströ    (Christoffer)         13:05 
    8 Lyckåker skolan         Grabbarna Grus      Hampus Christiansson                    Elias Petersson         (Julius Dahlström)    13:16 
    9 Lyckåker skolan         Guldkillarna        Leo Swahn, Filip Olofsson               Elias Hallin            (Maxi Osterman)       13:20 
   10 Lärbro skolan           Vinnarskallarna     Julius Lindstedt, Marcus Von Corsw      David Jansson           (Ludvig Von Corswa    13:52 
   11 Garda skolan            Snabba Killarna     David Fredriksson-Petren                Olof Jaxelius           (Viggo Hallin)        13:57 
   12 Stenkyrka skolan        Pengmagneterna      Max Bolin, William Larsson              Peder Persson           (Erik Widén)          14:07 
   13 Havdhem skolan          Grabbarna Bus       Oliwer Wizén                            Gustav Pettersson       (John Karlqvist)      14:14 
   14 Tjelvar skolan          Snabba Studsboll    Johan Sellin Fröberg                    Melker Hellberg         (Anton Höglund)       14:15 
   15 Solklint skolan         Blixtarna           David Westfält                          Oliwer Lundberg         (Johlene Broström)    14:17 
   16 Gråbo skolan            Guldspringarna      Pontus Bogren                           Giancarlo Alcantara     (Anton Rivas-Huert    14:26 
   17 Gråbo skolan            Vinnarlaget         Hampus Sundberg                         Ali Karim               (Kararr Al-Fahadaw    15:22 
   18 Högby skolan            Tv-Spelsmästarna    Wille Sandqvist                         Elias Jensen            (Teodor Sinnemark)    15:34 
   19 Lyckåker skolan         Trijulmannoe        Tristan, Noel                           Julius                  (Manne)               15:54 
   20 Fole skolan             New Holland         Viktor Söderström                       Isac Hult               (Felix Bendelin)      16:19 
   21 Endre skolan            Endre Skylanders    Linus Eriksson                          Nicky Almqvist Palme    (Jonatan Falk Flod    16:48 
   22 Sanda skolan            Myrligan            Samuel Vestergren                       Liam Isenberg           (Harry Pettersson)    16:52 
   23 Stånga skolan           Stångas Småkrono    Noah Jakobsson, Kasper Jakobsson        William Dahlgren        (Leonard Stenegärd    17:00 
   24 Athene skolan           Daniels Slavar      Miguel Löfbom                           Svante Nilsson          (Bertil Sojde)        17:23 
   25 Solklint skolan         Number One!         Knut Andersson                          Gunnar Andersson        (Anton Lehrberg)      18:00 
   26 Väskinde skolan         Fele                Felix Adman, Elmer Hansson              Edvard Pettersson       (Leo Öbrant)          18:08 
   27 Högby skolan            Bumlebees Grabba    Elias Funk                              Ian Gottberg                                  18:19 
   28 Humlegårds skolan       Humlorna B          Wilhelm Forsman                         Alexander Kotz Isenb    (Lukas Mannerstål)    18:37 
   29 Roma skolan             Roma Boys           Elis Liljebäck, Adrian Öslöf            Jesper Ohlsson          (Ludvig Gradelius)    19:02 
   30 Terra Nova skolan       Studsmaskarna       Ville Rindlaug                          Hjalmar Branting        (Benjamin Werlemar    19:40 
   31 Stånga skolan           Stånga Är Bäst      Liam Pettersson                         Anton Ivanell           (Hampus Amlinger)     19:43 
   32 Fole skolan             Lottas Pojkar       Jonatan Virgin                          Gustav Thålin           (Isak Hultman)        19:46 
   33 Gråbo skolan            Guld Ettorna        Hugo Murman Öjefors, Henning Niklasso   Sebastian Redbäck       (Emilia Lautin)       20:31 
   34 V-hejde skolan          Snabbare Än Ljus    Nils Håkansson                          Julius Jakobsson        (Victor Persson)      20:46 
   35 Dalhem skolan           Springgalningarn    Casper Östman Qviberg                   Gabriel Johannson       (Marcus Ahlström)     22:02 
   36 Stånga skolan           Smurfarna           Oliver Jacobsson                        Emil Hallin             (Julius Dahlby)       22:14 
   37 Garda skolan            Legoland            Axel Törnfelt                           Salomon Karlsson        (Egil Ahlström)       22:35 
   38 Orion skolan            Fartdårarna         Aron Jegerhjelm                         Rosali Solenstjärna     (Joar Solenstjärna    23:19 
   39 Väskinde skolan         Pannbiffarna        Adrian Sandström, Johannes Nyström      David Smitterberg       (Nour Nasser)         24:34 
   40 Humlegårds skolan       Humlorna C          Jesper Malmros                          Adam Linder Ronström    (Alex Hjertsson)      25:36 
   41 Fårösund skolan         Oscar Och Knutta    Marlon Söderberg, Oscar Österström      William Söderberg       (Samuel Rung)         29:56 
   42 Sanda skolan            Vi I Klassen        Vilhelm Hedin                           Albert Legne´R                                34:07 
 
      Högby skolan            SUDRET              Kevin Rasmusson                         Gabriel Melin           (Linus Nilsson)    Ej godk. 
      Terra Nova skolan       Supermariokillar    Lukas Johansson                         Alex Stenström          (Oliver Bengtsson) Ej godk. 
      Gråbo skolan            Raketerna           William Öfverström                      Mohammed Al-Aazari      (Ludvig Myrbäck)   Ej godk. 
      Orion skolan            Fotbollsskorna      Filip Stennert                          Caspian Bengtsson       (Malva Stenlund)   Ej godk. 
      Tjelvar skolan          Demonerna           Elliot Thomsson Wickman                 Jodel Igiraneza         (Sigge Hählund)    ej start 
 
 
 
Årskurs 1 Töis 1490 m                      
 
    1 Dalhem skolan           Blixten             Anna Hjorth Stenström                   Emmie Nilsson           (Juliette Ising)      11:57 
    2 Endre skolan            ATA ENDRE           Alice Bergius                           Tyra Palje              (Amanda Magnusson)    14:37 
    3 Terra Nova skolan       Guldstjärnorna      Bianca Lindh, Cornelia Müller           Ida Svärd               (Isabelle Permerud    14:58 
    4 Högby skolan            Supertjejerna       Klara Karlsson                          Linnea Jacobsson        (Emelie Simander)     15:31 
    5 Klinte skolan           Springande Kråko    Ella Johansson                          Elin Runfeldt           (Linus Höggren)       15:46 
    6 Tjelvar skolan          Tias o Sporttjej    Mattias Cedeblad                        Jonna Glansholm         (Lea Claesson)        15:59 
    7 Klinte skolan           Snabbfotingarna     Hilda Malmqvist                         Tove Vengberg           (Isabelle Gustavso    16:08 
    8 Tjelvar skolan          Blå Blixten         Emma Jansson Solnes                     Ebba Hägerstrand        (Märta Levin)         16:29 
    9 Väskinde skolan         E5                  Ellen Westerlund                        Elina Nenonen           (Erika Åhlberg)       16:31 
   10 Garda skolan            2 Brudar 1 Gentl    Natalie Gardelin                        Ronja Jakobsson         (Einar Ljunggren)     16:50 
   11 Stånga skolan           Coola Katt-Tjeje    Linnea Ollberg                          Nora Fredriksson        (Maja Fredin)         17:16 
   12 Athene skolan           Athene-Tjejerna     Elsa Westberg                           Matilda Westberg        (Martha Guteäng)      17:26 
   13 Lyckåker skolan         Lyckans Stjärnor    Miranda Svedjer                         Tea Larsson Engström    (Elsa Gahn)           17:30 
   14 Havdhem skolan          De 4 Snabba Tjej    Nadja Jakobsson, Torunn Andersson       Malin Jacobsson         (Stina Mases)         17:32 
   15 Sanda skolan            The Girls           Nancy Stenström                         Vera Nyström            (Camila Paredes Ba    17:40 
   16 Lyckåker skolan         Korpenvinnarna      Moa Palmqvist                           Vanda Åkerblom          (Amanda Westberg)     17:45 
   17 Fole skolan             Fladdermössen       Alice Yttergren                         Lucas Molin             (Saga Bendelin)       18:11 
   18 Stenkyrka skolan        De4ananasjordgub    Rebecka Henriksson, Nella Silvergård    Emma Yttergren          (Lisa Ringbom)        18:31 
   19 Fole skolan             Geparderna          Emmali Andersson                        Frida Hermansson        (Wilma Flodman Gar    18:39 
   20 Lyckåker skolan         Änglarna            Lova Hägerstrand                        Matilda Söderdahl       (Nhea Breiler)        18:41 
   21 Gråbo skolan            Änglarna            Linnéa Stavros Malmros                  Rebecka Eriksson        (Cimone Bodin)        18:53 
   22 Roma skolan             Roma Girls          Alma Lidberg                            Rebecca Johansson       (Myra Söderstrand)    19:03 
   23 Lyckåker skolan         Tigrarna            Elina Johansson                         Julia Cedergran         (Tintin Hevius)       19:20 
   24 Högby skolan            Poptjejerna         Alicia Rudberg                          Julia Ekman             (My Duse)             19:27 
   25 Lärbro skolan           Jordgubbarna        Anna Larsson                            Hanna Åberg             (Tora Fyrenius)       19:59 
   26 Endre skolan            Fartdårarna         Amanda Weijmers, Moa Breiler            Julia Almqvist Palm.    (Julia Lennander)     20:36 
   27 Athene skolan           Athenes 3 Musket    Tilda Lindvall                          Maja Sommestad          (Embla Frölén)        21:13 
   28 V-hejde skolan          Kastanjetterna      Nova Lorin                              Emma Horn               (Josefine Jesperss    21:30 
   29 Havdhem skolan          Musketörerna        Nellie Käldare, Alma Lindkvist          Elena Hallgren          (Maja Casanova)       21:34 
   30 Garda skolan            Tigergruppen        Alva Eriksson-Raufi                     Victor Larsson          (Fenella Jakobsson    22:04 
   31 Dalhem skolan           Superstars          Maja Nilsson, Tindra Dahlby             Ella Borong             (Ida Nilsson)         22:29 
   32 Lyckåker skolan         Springstjärnorna    Hilda Henriksson                        Maja Rudelius           (Linnea Mellqvist)    22:45 
   33 Kräklingbo skolan       Lammungarna         Olivia Pettersson                       Märta Gardell           (Alicia Engström)     22:47 
   34 Sanda skolan            Solstrålarna        Jenny Wahlgren                          Emma Pettersson         (Rosalyn Duckert)     22:49 
   35 Humlegårds skolan       Humlorna A          Isabell Westerlund, Hanna Jonsson       Ida Westerlund          (Klara Lindvall)      23:04 
   36 Lyckåker skolan         Tjejligan           Tuva Alander                            Hedda Jacobsson         (Maja Holmbom)        23:14 
   37 Gråbo skolan            Guldstjärnorna      Alice Möllerström, Jonna Albrecht       Elin Ahlgren            (Moa Blomberg)        24:52 
   38 Athene Fardhem skola    Naturgänget         Tuva Olsson                             Alvina Holst            (Kevin Larsson)       25:09 
   39 Klinte skolan           Snabb Fot           Nathalie Lundin, Karla Bäckström        Casper Sundgren         (Olivia Svanborg)     25:37 
   40 Lärbro skolan           Hannah Montana      Elvira Lundin, Millie-Joo Larss         Emilia Hansson          (Engla-Lee Larsson    25:52 
   41 Solklint skolan         Karamellerna        Celia Broman                            Matilda Pettersson                            27:54 
   42 Väskinde skolan         Godislaget          Camilla Lindberg                        Gleninda Pettersson     (Elsa Skoghage)       30:42 
 
      Tjelvar skolan          Rusarna             Ilse Edfelt                             Myra Ahl                (Ella Bani Shoraka Ej godk. 
      Tjelvar skolan          Lavabollarna        Mindie Hansson                          Sara Mustafa            (Mazen Mostafa)    ej start 
      Solklint skolan         Havet               Nora Svensson                           Clara Virgin                               ej start 
 
 
 
Årskurs 2 Sork 1590 m                      
 
    1 Högby skolan            SPRINGRÄVARNA       Felix Hovland-Tånneryd                  Filip Andersson         (Hampus Pehrsson)     13:05 
    2 Lyckåker skolan         Hitta Vilse         Hampus Kolmodin                         Neo Kulde               (Folke Svangren)      13:12 
    3 Terra Nova skolan       De Glada Munkarn    Malte Olsson                            Elliot Carlen           (Elon Björklund)      14:15 
    4 Väskinde skolan         RED BULL            Samuel Eriksson                         Lucas Olsson            (William Martis)      14:26 
    5 Tjelvar skolan                              Liam                                    Henrik                  (Adam)                14:27 
    6 Athene skolan           Aporna              Irma Häggbom, Melvin Gustafsso          Mikolaj Manceviz        (Mathias Jangebrin    14:29 
    7 Allé skolan             Raketerna           Loke Olofsson                           Hugo Eliasson           (Benjamin)            14:32 
    7 Solklint skolan         Team X-Box          Theo Cederbladh, Gabriel Eriksson       Emanuel Guteskär        (Kristoffer Lilja)    14:32 
    9 Fole skolan             Skräckskallarna     Emil Kahlqvist                          William Svensson        (Linus Gardelin)      14:36 
   10 Terra Nova skolan       Megaspringarna      Elias Klintberg, Viktor Martell         Simon Johansson         (Melwin Hafdell)      15:17 
   11 Sanda skolan            Vinnarna            Filip Devallius, Karisma Duckert-       Emil Andersson          (Benjamin Lobb)       15:46 
   12 Solklint skolan         Full Fräs!          Hjalmar Levin                           Jonathan Sjöqvist       (Emil Hedman)         15:47 
   13 Tjelvar skolan          Smurfarna           Simon Thomasson                         Ville Wesström          (Leonard Hägglund)    15:54 
   14 Terra Nova skolan       Team MW3            Oscar Lickander                         Oliver Oxenwaldt        (Nemo Tackac)         16:27 
   15 Orion skolan            Orions Bälte        Hannes Rogestam                         Karl Tingström          (Nelly Jansson)       16:31 
   16 Fårösund skolan         Den Brinnande Hö    Petter Blochmann Annas                  Johanna Kalström        (Tony Ahlgren)        16:35 
   17 Norrbacka skolan        Gutegrabbarna       Axel Karlsson                           Olle Sjöquist           (Bruno Snoder)        16:39 
   18 Allé skolan             Blixten             Mingus Eriksson                         Wilma Eriksson          (Carl Stenberg)       16:40 
   19 Öja skolan              Springfåglarna      Sigvard Reiland                         Hampus Jensen           (Egon Karlén Nilss    16:49 
   20 Garda skolan            Sean Banan          John Pettersson                         Robin Lundin            (Emil Hansson)        16:53 
   21 Terra Nova skolan       AGA                 Albin Persson                           Alfons Persson          (Gabriel Karlsson)    17:04 
   22 Lyckåker skolan         Blixtbollarna       Nils Ax                                 Gustav Björk            (Rafael Kundler)      17:05 
   23 Eskelhem skolan         Svarta Drakarna     Samuel Gardell, Emil Wiklund            Elias Ahlin             (Didrik Limbach)      17:09 
   24 V-hejde skolan          Kungarna            Hampus Lind                             Anton Bill              (Ture Loré)           17:27 
   25 Eskelhem skolan         Eskelhemskaniner    Max Svensson, Oliver Gottberg           Elias Suders            (Manfred Malmros)     17:36 
   26 Vänge skolan            Skogsröjarna        Simon Cederblad, Ted Bendelin           Emrik Ahlby             (Endro Danielsson)    17:54 
   27 Gråbo skolan            Här Glider KINGE    Kalle Söderlund, Alexander Lönnin       Vincent Farinder        (Filip Lauström)      18:29 
   28 Norrbacka skolan        TNT Minecraft       Otto Byström                            Alve Liljenberg         (Alex Pettersson)     18:33 
   28 Fole skolan             Björnarna           Elias Ekhult Dorhmi                     Lucas Liljegren                               18:33 
   30 Lyckåker skolan         Monster Truck       Adam Andersson                          David Björkgvist        (Daniel Anlund)       18:41 
   31 Fole skolan             Gothems Kids        Truls Calla Kjellin                     Marius Calla Kjellin    (Stella Karlsson)     18:55 
   32 Tjelvar skolan          Leoparderna         Jakob Eriksson                          David Westerlund        (Carl Olsson)         19:22 
   33 V-hejde skolan          IFK:arna            Thea Gillerfors                         Harry Wahlgren          (Vakant, kille)       19:36 
   34 Athene Fardhem skola    Minecraft           Isac Hjorter                            Albin Fagerström        (Axel Fagerström)     19:41 
   35 Väskinde skolan         Springsniglarna     Linus Ahnell                            Sebaztian Nyberg        (Willian Myrdahl)     19:48 
   36 Athene skolan           De Gröna Löparna    Alve Bergström                          Bill Olsson             (Hampus Söderdahl)    20:46 
   37 Gråbo skolan            De Tre Kungarna     Robin Persson                           Jonathan Pettersson     (Edin Avdi´C)         21:01 
   38 Öja skolan              Springkatterna      Melker Norman                           Vilgot Reiland                                21:06 
   39 Athene skolan           3 Orienteringspo    Axel Wramner, Karl Johansson            Oskar Dale              (Leo Svärd)           21:20 
   40 Havdhem skolan          Busarna             Tim Pettersson                          Oliver Sternhag         (Hugo Andersen)       21:40 
   41 Öja skolan              De Grymmaste        Linus Lif                               Patric Lindberg         (Adrian Hallenbrin    22:18 
   42 Fårösund skolan         Brinnande Delfin    Axel Pettersson, Louis Godman           Hanna Bogren            (Celine Blomberg)     23:08 
   43 Dalhem skolan           Pumpaskallarna      Gabriel Engebrekstsson                  Olle Alm                (Eric Janssom)        23:15 
   44 Tjelvar skolan          Bajen               Arvid                                   Jakob                   (Felix)               25:12 
   45 Väskinde skolan         Fotbollsspelarna    Arvid Ekelund                           Gustav Larsson          (Robin Ahnell)        26:32 
   46 Garda skolan            Super Sniglarna     Aron Pettersson                         Oliver Ardgren          (Rikard Flemström)    27:06 
   47 Endre skolan            Sean Banan          Filip Stengård                          Erik Kellström          (Emmi Edman)          28:39 
   48 Lyckåker skolan         Fotbollsstjärnor    Hugo Ihse                               Axel Kennegård          (Noel Ringqvist)      29:46 
 
      Kräklingbo skolan       Flygande Kompass    Lukas Hallin, Alex Rosberg              Isac Lingström          (Emil Eriksson)    Ej godk. 
      Dalhem skolan           Skylanders          Adam Rundby                             Rasmus Wessman          (Edvin Broström)   ej start 
      Allé skolan             Raketerna           Loke Olofsson                           Hugo Eliasson           (Benjamin Brobäck) ej start 
 
 
 
Årskurs 2 Töis 1590 m                      
 
    1 Terra Nova skolan       Coola Katterna      Matilde Molthon                         Filippa Sandström       (Caroline Cedeskog    14:42 
    2 Väskinde skolan         Hoppstyltorna       Ottilia Thuresson Olsson, Tyra Malmros  Linn Carlsson           (Hanna Ekman)         16:26 
    3 Dalhem skolan           Ponny Star          Tilde Björebro                          Thilde Östman           (Ida Hörsne)          16:29 
    4 Väskinde skolan         Super Girls         Bella Lindgren De Flon                  Ängla Johansson         (Ronja Larsson)       16:50 
    5 Lyckåker skolan         Juvelerna           Emma Adegren                            Hanna Stewart           (Felicia Wiflings)    17:00 
    6 Lyckåker skolan         Ullas Superstjär    Lova Bergkvist, Carl Jonsson            Cornelia Franzén        (Wilda Swedborg)      17:37 
    7 Norrbacka skolan        Smurfarna           Elin Kämpe, Sisi Söderbäck              Tilda Sandström         (Lova Lilja)          17:46 
    8 Allé skolan             Hästarna            Ida Ahlby                               Märta Maurin            (Ida Tängeskog)       17:54 
    9 Vänge skolan            Stars               Elvira Sigren                           Edith Ahlby             (Erik Sigren)         18:07 
   10 Athene Fardhem skola    Three Stars         Emma Edlund                             Zabine Dunstrand        (Josefina Hejdströ    18:53 
   11 Lärbro skolan           Suzuki              Chri Hägbom                             David Klasson           (Alice Sedman)        19:06 
   12 Sanda skolan            Godisregn           Saga Johansson, Casper Norragård        Alma Eriksson           (Kendra Salas Wahl    19:08 
   13 Fole skolan             Lillkorpens Mäst    Vera Edmundsson                         Signe Hjellström        (Wilma Ahlgren)       19:17 
   14 Sanda skolan            Godisblixtarna      Nicole Larsson                          Signe Hoas              (Emma Pedersen)       19:24 
   15 Solklint skolan         Chihuaorna          Tina Svensson                           Emelie Herman           (Hilda Cederqvist)    19:48 
   16 Dalhem skolan           Djurvännerna        Linnea Hjerp, Leia Norrby               Sofia Cedergren         (Wilma Jakobsson)     19:49 
   17 Eskelhem skolan         Gold Flowers        Maja Åkerblom                           Viktoria Pihl           (Helena G Hansson)    19:55 
   18 Lärbro skolan           Superspringarna     Natalie Techel                          Julia Lind              (Anton Torndal)       19:59 
   19 Klinte skolan           Supergruppen        Gustav Andersson, Theresejohansson      Saga Kullenbert         (Cornelia Gahnströ    20:06 
   20 Garda skolan            Dogs Lovers         Ellen Malmros                           Ellen Lindby            (Agnes Jutehammar)    20:08 
   21 Norrbacka skolan        Smajlisarna         Alma Bark, Olivia Kallum                Zoe Hall                (Cornelia V. Corsw    20:18 
   22 Endre skolan            HELIVI              Hedvig Palje, Vilma Larsson             Liv Robertsson          (Elsa Bergström)      20:26 
   23 Gråbo skolan            Gråbobrudarna       Vilda Carlén                            Rebecca Regen                                 20:49 
   24 Allé skolan             Converse            Edith Johansson                         Siri Lidström           (Vendela Lindberg)    21:00 
   25 Allé skolan             Girl Power          Tone Sandsjö                            Janni Jörnhammar        (Mollie Percival)     21:29 
   26 Öja skolan              Tjejerna            Stina Westberg, Alice Gullberg          Moa Sigemo              (Tilde Larsson)       22:45 
   27 Roma skolan             SET                 Athina Tsola                            Hanna Eriksson          (Timja Soalnder)      22:57 
   28 Norrbacka skolan        UJB                 Sara Al-Wahah                           Emilia Keinonen         (Ella Widén)          23:56 
   29 Lyckåker skolan         Vinnarskallarna     Lea Hedqvist, Hilda Sedersten           Moa Larsson Engström    (Elin Rudberg)        23:58 
   30 Solklint skolan         Frankensteins       Moa Hillblom                            Klara Hansson           (Isabell Nilsson)     24:02 
   31 Gråbo skolan            Vårspringarna       Tova Lydahl                             Rawan Khalaf                                  24:17 
   32 Eskelhem skolan         Friends             Lova Olin                               Maja Lindkvist          (Alicia Palmgren)     24:54 
   33 Terra Nova skolan       A.M.H.F.            Hanna Olofsson, Maja Lundqvist          Filip Vaktell           (Alva Kristiansson    26:20 
   34 Tjelvar skolan          Super Zebrorna      Lovisa Sällström                        Hanna Wallin            (Fanny Hassborg)      26:36 
   35 Öja skolan              Stargirls           Josefin Fröling, Karla Gullberg         Nathalie Sigemo         (Ella B Wickman)      26:55 
   36 Athene skolan           MEA                 Moa Martis                              Ebba Johansson          (Alva Kavhed)         27:41 
   37 Högby skolan            HFL                 Hugo Lindby                             Felicia Häglund         (Linnea Ronström)     28:03 
   38 Garda skolan            Tjej Gänget         Agnes Thomasson, Nelli Ljunggren        Tindra Jakobsson        (Linnea Öst)          29:04 
   39 Kräklingbo skolan       Hästarna            Emma Hellgren                           Olivia Söderström       (Maria Karlsson)      29:09 
   40 Endre skolan            Racerbilarna        Frida S Meimermondt                     Klara Olsson            (Gry F Gränsmark)     29:16 
   41 Havdhem skolan          Havdhemtöisar       Ronja Jakobsson, Elin Olsson            Moa Rasmusson           (Emelie Mattsson)     29:40 
   42 Gråbo skolan            Lokatterna          Belinda Jacobsson                       Saga Jernberg           (Tindra Johnsén)      29:47 
   43 Fole skolan             Bästisarna          Emma Andersson                          Maja Ahlros             (Tuva Steffenburg)    29:49 
   44 Norrbacka skolan        Hjälp Vi Är Vils    Wilma Berlin                            Jonathan Sigalit        (Lauramarkkulabjör    30:12 
   45 Vänge skolan            Sweet Girls         Elsa Åkerblom, Vera Wiman               Isabell Bendelin        (Cornelia Romarve)    31:18 
   46 Athene Fardhem skola    Röda Rosen          Emelie Hjerpe                           Lea Eskelund            (Wilma Jacobsson)     31:51 
   47 Vänge skolan            Cat-Girls           Tilda Hedmna                            Julia Ahlström          (Märta Berg)          32:16 
   48 Allé skolan             Korp Tjejerna       Meja Klasson                            Olivia Alm              (Liw Kahlström Söd    35:22 
   49 Orion skolan            Småstjärnorna       Filippa Stennert                        Filippa Fagerberg       (Jian Towfik)         37:35 
   50 Lyckåker skolan         Glitterstjärnorn    Ofelia Silfvergren                      Mylla Höglund           (Agnes Ripman)        37:57 
   51 Klinte skolan           Dom Glada Brudar    Thuva Eriksson                          Ebba Jakobsson          (Felizia Söderberg    39:01 
 
      Athene skolan           The Winners         Maja Lennhammar                         Lava R. Forsberg        (Oliver Thored)    Ej godk. 
      Tjelvar skolan          Jolli Jolli Hi H    Elsa Norragård                          Miranda Selander Per    (Kim Cederlund)    Ej godk. 
      Klinte skolan           Leoparderna         Tuva Thurgren                           Frida Nordborg          (Vanessa Knutas)   Ej godk. 
      Lyckåker skolan         LMP-Star            Nora Grönhagen                          Liv Mattsson            (Carl Jacobsson)   Ej godk. 
      Kräklingbo skolan       Supergirls          Blenda Hellström                        Siri Wikström           (Rakel Lantz)      ej start 
      Gute skolan             Sötnosarna          Emma Wetterlund                         Moa Örevik              (Emina Montelin)   ej start 
 
 
 
Årskurs 3 Sork 1920 m                      
 
    1 Tjelvar skolan          Lillkorpenmästar    Ian Bjersander                          Gabriel Hellberg        (Jesper Israelsson    13:28 
    2 Endre skolan            Smarta Turboflyg    Tim Tellström                           Sebastian Tellström     (Fabian Mellberg)     14:54 
    3 Allé skolan             De Förbluffande     Albert Broström                         Viktor Engqvist         (Lukas Gorrido-Joh    15:10 
    4 Havdhem skolan          Snabbisarna         Rasmus Hermansson                       Jaspar Jankert          (Petter Allmungs)     15:30 
    5 Terra Nova skolan       FC Gutekillarna     Alexander Lydahl                        Wilhelm Karlsson        (Emil Drugge Stals    16:42 
    6 Fole skolan             Gotlands Bro OK     Erik Nilsson                            Linus Andersson         (Oliver Söderström    17:09 
    7 Montessori skolan       Montessorio Lag     Vakant                                  Vakant                  (Vakant)              18:11 
    8 Norrbacka skolan        The Red Devils      Viggo Hagman, Otto Åberg                Theo Lavergren          (Elis Åkeson)         18:15 
    9 Lyckåker skolan         Three Flames        Svante Holmbom                          Rasmus Lilja            (Simon Lovén)         18:31 
   10 Kräklingbo skolan       FAT Killarna        Felix Nilsson                           Alexander Engström      (Tobias Andersson)    18:44 
   11 Lyckåker skolan         Blixtarna           Emil Larsson                            Jonathan Höglund        (Adam Lingström)      19:21 
   12 Fole skolan             Fast Eagels         Emil Virgin                             Sebastian Eriksson V    (Milton Edvardsson    19:26 
   13 Sanda skolan            Nappungarna         Oliver Åkerbäck                         Robin Hansson                                 19:43 
   14 Lärbro skolan           Busarna             Axel Hellström                          Jesper Gräsman          (Viktoria Björklun    20:09 
   15 Kräklingbo skolan       Lillkorpensmåstj    Victor Jansson                          Isac Lundborgolofsso    (Simon Andersson)     20:20 
   16 Athene skolan           Sportarna           Mille Lindquist, Tilde Rosvall          Ebbe Bogren             (Madicken Guteäng)    20:21 
   16 Eskelhem skolan         AEA                 Anton Hoffman                           Emrik Söderström        (Ansgar Linna)        20:21 
   18 Väskinde skolan         De 3 Köttbullarn    Fabián Portada Vinberg                  Matteus Sandström       (Måns Söderqvist)     20:42 
   19 V-hejde skolan          J,H,W,Glider I M    Johannes Layton                         Hannes Olsson           (William Jakobsson    20:44 
   20 Garda skolan            Fireboys            Jonatan Hansson                         William Johansson       (Alvin Johansson)     20:45 
   21 Terra Nova skolan       Fantomerna          Emil Olsson                             Rasmus Trulsen          (Hampus Gahnström)    20:57 
   22 Norrbacka skolan        Vi Lirar Minecra    Lina Appelqvist, Pontus Berglund        Calle Skoog             (Johan Burvall)       20:58 
   23 Allé skolan             GPS BOYS            Herman Jonsson                          Samuel Thomsson         (Joel Harlevi)        21:30 
   24 Sanda skolan            The Big Pigs        Malte Stenman, Linus Andersson          Gabriel Kåring          (Vilgot Lind)         21:32 
   25 Öja skolan              Godiskungarna       Linus Jensen                            Jakob Jacobsson         (Robin Karlsson)      21:36 
   26 Garda skolan            Fast Dogs           Jacob Körkander                         Emil Cedergren          (Anton Pettersson)    21:46 
   27 Dalhem skolan           Super Team          Anton Lövdahl                           Ivar Rydgren            (Alvin Rydgren)       22:02 
   28 Garda skolan            Football;Pros       Villy Ljunggren                         Gabriel Eneqvist                              22:17 
   29 Eskelhem skolan         F.A.T               Fabian Lundin                           Theo Lindén             (Albin Pettersson)    22:29 
   30 Lyckåker skolan         Snabbninjorna       Filip Larsson, Razmuz Hoffman           Fabian Stenström        (Alfred Tafvelin)     23:00 
   31 Athene Fardhem skola    Orangea Blåbärsp    Adam Lydahl                             Julius Hejdström        (Isaak Eskelund)      23:29 
   32 Gråbo skolan            FGB, Så Ni Bara     Fabian Ahlgren                          Gabriella Uddin         (Benyamin Hallberg    23:42 
   33 Väskinde skolan         Tjejmagneterna      Anton Nygren                            Rasmus Adman            (Joel Reintz)         24:19 
   34 Högby skolan            Varm Korv M Dres    Adam Rudberg                            Hugo Karlsson           (Vakant)              24:20 
   35 Gråbo skolan            Fotballsgänget      Jean-Piél                               Dennis                  (Benjamin)            24:27 
   36 Gråbo skolan            Ghostbusters        Casper Nilsson                          Douglas Håkansson       (Elias Bandelin)      26:43 
   37 Klinte skolan           Bad Boys            Olle Svedberg                           Kasper Jakobsson        (Robert Kraft)        27:06 
   38 Lyckåker skolan         Vancooverboys       Adam Arba                               Emil Plamqvist                                27:11 
   39 Hogrän skolan           The Sport-Team      Gustav Ahlgren, Oscar Engström          Kim Stenqvist           (William Kalrsson)    27:41 
   40 V-hejde skolan          Dax För Turbo       Noa Håkansson                           Henrik Helling          (Elsa Grufstedt)      27:52 
   41 Tjelvar skolan          Mästarnas Mästar    Isak Eklöf                              Isak Edfeldt            (Patrik Persson)      28:13 
   42 Gråbo skolan            Gråbojuvelerna      Moa Sundberg                            Arne Löfqvist           (Isak Aalto Appelq    28:24 
   43 Sanda skolan            Gladiatorerna       Isak Holmqvist                          Linus Norell            (Joakim Hägle)        29:22 
   44 Lärbro skolan           De Tre Pumorna      Amila Hammander                         William Pettersson      (Alexander Karlsso    31:26 
   45 Tjelvar skolan          The Speederz        Marko Saric                             Theo Westerlund         (Hampus Martis)       33:37 
   46 Havdhem skolan          The Hot Dogs        Joel Osterman                           Johannes Hallaren       (Einar Lindqvist)     34:54 
   47 Stånga skolan           Motorsågsbabysar    Denniz Dahlby, Simon Dahlby             Dennis Hansson          (Joel Sundberg)       36:00 
 
      Fårösund skolan         Lillkorpen          Léo Söderberg                           Phillip Andersson       (Gustav Widgren)   Ej godk. 
      Stenkyrka skolan        Hockey Gänget       Marcus Ewen, Melker Vetter              Emil Ewen               (Julius Gahnström) Ej godk. 
      Fole skolan             Flyers              Axel Östman, Adam Ekhult Dohr           Arvid Norman            (Oskar Malmerfeldt Ej godk. 
      Fårösund skolan         Mindcraftsproffs    Simon Werkelin, Adam Östergren          Arvid Bogren            (Gabriel Månsson)  Ej godk. 
      Stånga skolan           Snabba Klöserkat    Kevin Stenegärd, Noel Thomsson          Anders Bosarfve         (Markus Ollberg)   Ej godk. 
      Tjelvar skolan          Usain Bolt          Petrus Lindström, Gabriel Vikic         Leo Frölen              (Dennis Hansson)   Ej godk. 
 
 
 
Årskurs 3 Töis 1920 m                      
 
    1 Endre skolan            Trendrelag          Wanna Nyberg                            Elin Thorsson           (Johan Bergius)       16:57 
    2 Väskinde skolan         Leopardtjejerna     Julia Ahnell                            Saga Palmqvist          (Angelica Levin)      17:01 
    3 V-hejde skolan          Glitterstjärnorn    Tilde Wickman                           Josefine Bolin          (Thea Almgren)        17:27 
    4 Sanda skolan            Hiwisa              Sara Thunegard                          Wilma Tofften           (Hilma Pettersson)    17:30 
    5 Garda skolan            Sockersöta Bruda    Josefin Jakobsson                       Julia Mauritzon         (Alma Björkman)       18:41 
    6 Allé skolan             Majorna             Jessica Catillo                         Moa Winter              (John Sköllermark)    18:43 
    7 Lyckåker skolan         Den Tresvansade     Josefine Godman                         Vilda Frändestam        (Clara Jensen)        19:06 
    8 Vänge skolan            Vänges Tjejer       Jenny Berg                              Elvira Romarve          (Rina Magnusson)      19:10 
    9 Fårösund skolan         Laserstrålarna      Selma Serck                             Alexandra Måretensso    (Lisa Kellström)      19:25 
   10 Allé skolan             Cookies             Mathilda Bergström, Sofian Guennon      Stina Grönhagen         (Emil Gunnarsson)     19:29 
   11 V-hejde skolan          Super Kontroller    Edda Unnerfelt, Clara Sandelius         Emelie Lorin            (Johanna Lilja)       19:37 
   12 Havdhem skolan          Supergirls          Linneá Wahlby                           Lisa Ahlin              (Josefine Levander    19:38 
   13 Norrbacka skolan        Supergirls          Nanna Munthe, Jessica Ronström          Hedda Roswall           (Alice Jonsson)       19:43 
   14 Lyckåker skolan         Polkagrisarna       Hedda Sköld, Felicia Thomsson           Elsa Eklund             (Emilia Hogenfält     20:08 
   15 Terra Nova skolan       The Winner Team     Tilde Gustafsson, Freja Karlström       Erika Strömbeck         (Julia Svärd)         20:33 
   16 Dalhem skolan           Snabba Blixten      Sara Södersrand, Ellen Klasen           Benjamin Johansson      (Hanna Vilhelmsson    20:42 
   17 Roma skolan             Blixten Och Brud    Nellie Alm, Isabell Kotz                Hugo Beijer             (Isabelle Levin)      21:33 
   18 Solklint skolan         Springibenen.Se     Ella Engström                           Tobias Hansson                                21:36 
   18 V-hejde skolan          Godisarna           Elsa Erixon                             Elsa Horn               (Matilda Holmqvist    21:36 
   20 Stånga skolan           Häst-Tjejerna       Thelma Stenegärd                        Saga Stenegärd          (Hilda Kullander)     21:38 
   21 Lyckåker skolan         ???                 Tuva Ivarsson                           Linnéa Martinsson       (Linn Hevius)         21:42 
   22 Allé skolan             Friends             Klara Greveback                         Moa Garland             (Tilde Wattskog)      22:18 
   23 Stenkyrka skolan        Coola Gänget        Clara Pettersson                        Alice Gahnström                               22:41 
   24 Lyckåker skolan         Brudarna            Linn Hevius                             Linnea Martinsson       (Tuva Ivarsson)       22:43 
   24 Garda skolan            Stars               Märta Jaxelius                          Evelina Johnson         (Louise White)        22:43 
   26 Stånga skolan           Colaflaskorna       Hedwig Hallin, Konrad Holgersso         Marika Bosarfve         (Tilde Eliasson)      22:48 
   27 Högby skolan            Pumorna             Moa Jensen                              Amanda Rasmusson        (Keyla Gottberg)      22:55 
   28 Terra Nova skolan       New Girls!!!        Hedda Lindgren                          Tove Sandelin           (Julia Pöyhönen)      23:19 
   29 Fole skolan             Knåttarna           Ella Karlsson                           Agnes Sundström         (Maja Södergren)      23:28 
   30 Sanda skolan            Gullungarna         Emma Andersson, Anna Olsson             Anna Hammarlund         (Alexandra Lennstr    23:29 
   31 Havdhem skolan          Coola Gänget        Agnes Johansson                         Tove Olsson             (Samuel Fröling)      23:57 
   32 Högby skolan            Sommartjejerna      Alva Sandqvist                          Towa Lindqvist          (Nellie Kristoffer    24:23 
   33 Lärbro skolan           Hästgasarna         Ebba Dahlberg                           Lovisa Von Corwant      (Jouline Eriksson)    24:40 
   34 Lyckåker skolan         Den Sexfotade Hä    Emmy Ahlander                           Siri Gardell            (Tove Annas Andrea    24:52 
   35 Norrbacka skolan        Girl Power          Tuva Grindefjord                        Naomi Nydahl Múller     (Fanny Ardin)         25:14 
   36 Tjelvar skolan          Smågodisarna        Hilda Lindström                         Lina Bani Shoraka       (Filip Löfqvist)      26:31 
   37 Gråbo skolan            The Cupcakes        Jennifer Sjöberg                        Julia Silverberg        (Tilda Hagström)      27:06 
   38 Eskelhem skolan         Friends Forever     Madelene Vahlgren, Alma Carlsson        Tindra Klint            (Noah Suders)         27:08 
   39 Väskinde skolan         Team Addidas        Ville Fredén, Irma Skoghage             Tindra Johansson        (Märta Crusell)       27:31 
   39 Fole skolan             Skärp Dig Samuel    Samuel Kotz                             E,Elie Hagstedt         (Josefin Ahlin)       27:31 
   41 Havdhem skolan          Kaninerna           Rebecca Dahltröm                        Moa Persson                                   29:09 
   42 Montessori skolan       Montessorio Lag     Vakant                                  Vakant                  (Vakant)              29:31 
   43 Tjelvar skolan          THREE STARS         Alice Bjuhr                             Ebba Ögren              (Hamda Haybe)         30:42 
   44 Norrbacka skolan        Over The Rainbow    Malva Onoszko                           Frida Andersson         (Felicia Berglund)    30:52 
   45 Gråbo skolan            Hästhopparna        Diza Bjarneby                           Oscar Martelör          (Nora Dahlby)         31:19 
   46 Allé skolan             Happy               Agnes Holmström                         Engla Andersson         (Isabelle Olsson)     31:30 
   47 Högby skolan            E-Tjejerna          Elsa Karlsson                           Elin Nilsson            (Elvira Grönström)    32:11 
   48 Athene skolan           Athenestjärnorna    Olivia Mattsson                         Thelma Qviström         (Maja Johansson)      33:13 
   49 Tjelvar skolan          Tjejerna ANA        Nika Rashidi                            Anna Othberg            (Anaick Dushime)      33:53 
   50 Norrbacka skolan        Angels              Sara Bsvedjemo                          Jennie Ahlström         (Jolina Olsson)       34:04 
   51 Stenkyrka skolan        After The Tiger     Linnea Adman                            Moa Palmqvist           (Melwin Forsberg)     34:50 
   52 Lyckåker skolan         Horsegirls          Thea Hevius                             Frida Ylander           (Blenda Åkerblom)     35:21 
   53 Athene Fardhem skola    Lila Tulpanerna     Linnéa Hjerpe                           Johan Sigvarder         (Indra Chaitas)       49:46 
 
      Tjelvar skolan          The Wild Girls      Frida Hoffman                           Nathalie Söderlund      (Mathilda Cederbla Ej godk. 
      Lyckåker skolan         Delfinen Och Spå    Jennifer Larsson                        Evelina Söderström                         Ej godk. 
      Fårösund skolan         Sweetgirls          Madelene Sandelin, Lea Heyners          Louise Sandelin         (Emmanormanskarpha Ej godk. 
      Hogrän skolan           Silverhjärtat       Linnea Pettersson                       Johanna Jakobsson       (Moa Lyander)      Ej godk. 
      Tjelvar skolan          Stargirls           Noorah M Ali                            Tuva Andersson          (Amanda Glansholm) Ej godk. 
      Tjelvar skolan          Tjejerna På MSP     Malin Thorn                             Matilda Ronsten         (Candice Mpundu)   Ej godk. 
      Solklint skolan         Springsmurfarna.    Tuva Hillblom                           Hannes Gråberg                             Ej godk. 
      Lyckåker skolan         Horsequeens         Tuva Kahlbom                            Ella Jakobsson          (Elisa Bodzay)     ej start 
      Norrbacka skolan        Supergirls          Hedda Roswall, Jessica Rohnströ         Nanna Munthe            (Alice Jonsson)    ej start 
 
 
 
Årskurs 4 Sork 2490 m                      
 
    1 Norrbacka skolan        Albins Axlar        Albin Rieem Lindgren                    Axel Kuttainen          (Axel Byström)        17:08 
    2 Endre skolan            Bröderna LOL        Duncan Robertsson                       Henrik Larsson          (Fabian Vinberg)      17:14 
    3 Dalhem skolan           Snabbisarna         Alma Kappel, Erik Klasén                Elias Magnusson         (Michaela Ahlby)      17:45 
    4 Lyckåker skolan         Mupparna            Gustav Andersson                        Ludvig Blom             (Simon Plenninge)     19:03 
    5 Vänge skolan            Doggarna            Oliwer Fahlstedt                        Simon Fahlstedt         (Andreas Cederblad    19:05 
    6 Havdhem skolan          Tripp, Trapp, Tr    Noel Käldare                            John Lindgren           (Fabian Nordin)       19:44 
    7 Terra Nova skolan       Tripple A           Alex Lindh                              Alfred Magnusson        (Anthony Bricis)      20:28 
    8 V-hejde skolan          V-hejde Lag 3       Ossian Bergsten                         Herman Wahlgren         (Måns Djurberg)       21:03 
    9 Väskinde skolan         Feit Korvarna       Tobias Koorem                           Juliuz Lindgren-De F    (Melvin Hansson)      21:10 
   10 Solberga skolan         The Football Guy    Benjamin Svendén                        Ludvig Öström           (Måns Östergren)      22:01 
   11 Garda skolan            Etelhems Sorkarn    Robert Al- Hassanawy                    Lucas Larsson           (Elias Larsson)       22:04 
   12 Solberga skolan         Ice Hockey Team     Noel Sundvall                           Emil Ronsten            (Linus Stillman)      23:05 
   13 Gråbo skolan            The Wolfs           Kevin Persson                           Alvin Eriksson          (Daniel Söderström    23:06 
   14 Lyckåker skolan         De Tre Orientöre    Olle Fritz                              Adam Jacobsson          (Matteus Broe Haka    23:17 
   15 Sanda skolan            Pantrarna           Dennis Pettersson                       Elis Nyström                                  23:41 
   16 Norrbacka skolan        ?                   Simon Sjöstedt                          Alfons Frid             (Gustav Arnefors G    24:21 
   17 Sanda skolan            Bolts Lärljungar    Abbe Stanman                            Albin Boman             (Jesper Thurgren)     25:02 
   18 Solberga skolan         Racers              Pelin Toprak                            Anton Hägerstrand       (Hakeem Gahnström)    25:26 
   19 Vänge skolan            Three Amazing Fa    Linus Rasmusson                         Simon Rasmusson         (John Farinder)       26:55 
   20 Garda skolan            Skyparna            André Pettersson, Ella Eneqvist         Isak Olsson             (Arvid Törnfeldt)     27:02 
   21 Athene skolan           Koordinaterna       Nathalie  Thored                        Paul Andersson          (Jarl Stephensson)    28:24 
   22 Solberga skolan         JSM                 John Wiberg                             Max Hallberg            (Samuel Gruenberg)    29:22 
   23 Stånga skolan           Chokladkaninerna    Jesper Vd Bosch                         Christian Vd Bosch      (Anton Fredin)        29:27 
   24 Vänge skolan            Myrstackarna        Oliver Persson                          Hugo Jansson            (Daniel Gardelin)     31:09 
   25 St Hans skolan          Pizzabudet          Erik Sjögren, Zacharias Ander           Calle Conneryd          (Joel Holpers)        32:04 
   26 Högby skolan            Cookiemonster       August H Jacobsson                      Loke Holmstet           (Filip Smedberg)      33:06 
   27 St Hans skolan          Lillmännen          Isac Nyman, Martin Sjögren              Hannes Österdahl        (Pelle Gabrielsson    33:31 
   28 Dalhem skolan           Rolling Of The W    Philip Klimczak-Jacobsso, Gabja Petters Isac Björebo            (Johanna Hörsne-Ma    33:42 
   29 Gråbo skolan            Gråbo Stjärnorna    Albin Liljegren Qviberg                 Oscar Gahnström                               35:22 
   30 Väskinde skolan         TEM                 Tobias Åhlberg                          Elias Lindby            (Mirjam Nordin)       38:48 
 
      Gute skolan             RPJ                 Samuel Virgin                           David Sandman           (Noel Montelin)    Ej godk. 
      Fole skolan             Gotlands Stolthe    Jacob Andersson                         Elliot Åkerblom         (David Hermansson) Ej godk. 
      Solklint skolan         Lag 2               Jacob Johansson                         Albin Westfält          (Madeleine Lundh)  Ej godk. 
      Terra Nova skolan       Springmaskarna      Axel Branting, Teodor Lindell           Noel Stenström          (William Molthon)  Ej godk. 
      St Hans skolan          Lillkörvarna        Moltas Fingal                           Linus Kahl              (Armando Pettersso Ej godk. 
      Havdhem skolan          Kött & Senap        Linus Hederstedt                        Caspers Ekedahl         (Fabian Ljungberg  Ej godk. 
      Klinte skolan           Klantskallarna      Zebastian J-Arskans                     Joakim Arscans          (Samuel Magnusson) Ej godk. 
      Allé skolan             Runners             Nellie Schwartz                         Benjamin Rydberg        (Noah Säldemar)    ej start 
      V-hejde skolan          V-hejde Lag 2       Herman Österholm                        Linus Burgedahl         (Jesper Molin)     ej start 
      Väskinde skolan         JCT Team            Johannes Larsson                        Cesar Talén             (Olle Fridh)       ej start 
 
 
 
Årskurs 4 Töis 2490 m                      
 
    1 Väskinde skolan         Glödlamporna        Beata Pettersson                        Evelina Johansson       (Clara Sundberg)      18:51 
    2 Kräklingbo skolan       Lillkorpensmåhjä    Alicia Martinsson, Mattias Levin        Elise Rödel             (Sigrid B-Martinss    21:15 
    3 Solberga skolan         Cheesburgarna       Astrid Norragård                        Alice Ekelund           (Emil Karlsson)       21:59 
    4 Orion skolan            Kompassen           Nina Plankl                             Maja Söderholm          (Freja Sharr)         22:00 
    5 Norrbacka skolan        MSP                 Engla Dahlström                         Moa Vestberg            (Tiffany Pettersso    22:55 
    6 V-hejde skolan          Rädda Vibblegård    Irma Carlsson                           Saga Unnerfelt          (Elin Dahl)           23:24 
    7 Fårösund skolan         Mutchi              Line Blochmann Annas                    Maja Herlitz            (Linnea Werkander)    24:11 
    8 Endre skolan            HTF                 Fanny Daun                              Tove Lavergren          (Helena Ekstand)      24:13 
    9 Lyckåker skolan         Årets Vinnare       Hanna Christiansson                     Isaac Petersson         (Johanna Jakobsson    24:38 
   10 Terra Nova skolan       The Golden Runne    Alva Martell                            Frida Lickander         (Hannah Alvesborg)    26:04 
   11 Norrbacka skolan        O.M.G!              Alva Söderbäck                          Elin Sigalit            (Olivia Qvist)        27:37 
   12 Väskinde skolan         Fotbollsidiotern    Meya Martis                             Emma Sjöberg            (Johan Claesson)      28:45 
   13 St Hans skolan          The Pink Ladies     Majken Toivonen, Evira Ahlvi            Wilda Fahlstedt         (Alma Genfeldt)       29:38 
   14 Endre skolan            WEV                 Wilma Daun                              Elsa Roos               (Viktoria Glanshol    30:07 
   15 Stenkyrka skolan        Stenkyrkaproffse    Nellie Adman                            Fanny Ringbom           (Emil Lergell)        31:54 
   16 Högby skolan            Number One          ALMA ÖHMAN                              VICTORIA NILSSON        (EMMA HOVLAND-TÅNN    32:21 
   17 Solklint skolan         Lag 3               Emil Lundgren                           Alice Hedberg           (Linnea Genitz)       32:41 
   18 Gråbo skolan            Sega Kolorna        Lisa Lundström, Laila Mohanned          Samra Pettersson        (Lisa Blomberg)       33:03 
   19 Sanda skolan            De 3 Lockiga Tje    Emilia Norragård                        Olivia Nilsson          (Amelia Nilsson)      33:32 
   20 Klinte skolan           Gladiatorerna       Sofia Knutas                            Amanda Runfeldt         (Erika Wengberg)      35:26 
   21 Lyckåker skolan         Flowergirls         Sara Widegren Karlsson                  Tuva Pelz Svanborg      (Madelene Westberg    36:21 
   22 Klinte skolan           Fartdårarna         Wilma Tofften                           Ellen Niklasson         (Amanda Nordborg)     36:59 
   23 Gråbo skolan            Grus I Dojjan       Nathalie Hallberg Jammeh                Tilde Söderlund         (Maria Johansson)     41:05 
   24 Högby skolan            Tre Mulliga Mask    Saga Sundblad                           Emma Eriksson           (Johannes Tammeoks    41:26 
   25 Solberga skolan         The Running Girl    Sofia Benczy                            Moa Pettersson          (Alice Andersson)     43:06 
   26 Athene skolan           Kartan Är Uppoch    Natalie Wramner                         Elina Åkerbäck          (Matilda Drottenmy    44:03 
 
      Högby skolan            Piff & Puff         Sarah Olsson                            Fanny Lindström                            Ej godk. 
      Vänge skolan            Vänges Blixtar      Elin Hemming                            Malin Martin            (Klara Wiman)      Ej godk. 
      Lärbro skolan           Fotbollsflummisa    Maria Åberg, Minea Karlsson             Clara Lewin             (Ebba Kloth)       Ej godk. 
      Fole skolan             Smilgroparna        Matilda Jacobsson                       Fanny Jacobsson         (Amanda Ahlros)    Ej godk. 
      St Hans skolan          Sweet Ladies        Alba Ekepihl, Lina Appelgren            Ragnhild Hansson        (Tilda Fritz)      Ej godk. 
      Kräklingbo skolan       Rosa Pantrarna      Selma Wikström                          Leia Linden             (Elin Söderström)  Ej godk. 
      Garda skolan            Megabas             Linnea Funk                             Elsa Ahlström           (Joakim Selander)  Ej godk. 
      Allé skolan             Winners             Iza Gernt                               Caroline L - Storm      (David Widerström) Ej godk. 
      Dalhem skolan           AJ-EN-A.M           Emrik Nilsson                           Amanda Martis           (Agnes Jonsson)    Ej godk. 
      Terra Nova skolan       Endretjejerna       Elin Klintberg, Anja Gandå              Tove Sandelin           (Nora Lindholm)    Ej godk. 
      Gråbo skolan            Skrattgänget        Jennifer Olsson                         Märta Klintström        (Fanny Johansson)  Ej godk. 
      Orion skolan            Vilse i skogen      Lin Palm                                Noah Arman              (Nova Rilheim)     Ej godk. 
      Lärbro skolan           Sportnördarna       Emma Godman, Tilde Gardelin             Clara Jakobsson         (Casper Karlsson)  Ej godk. 
      Lärbro skolan           MIE                 Isabell Pettersson                      Mats Hansson            (Elara Coughlin)   ej start 
      Allé skolan             Clownerna           Tilde Säldemar                          Livia Bjuresten         (Melissa Rydberg)  ej start 
 
 
 
Årskurs 5 Sork 2820 m                      
 
    1 Lyckåker skolan         The Black Wolf      Olle Svangren                           Edvin Jonsson                                 18:54 
    2 Norrbacka skolan        Gladiatorerna       Jonas Ihreskog Florin                   Jonathan Asplund        (Isac Bejrum)         22:11 
    3 Eskelhem skolan         Varför Inte?        Hampus Pettersson                       Kevin Bäckstäde         (Wilma Lundin)        26:04 
    4 Gute skolan             Two And A Half M    Niklas Westerberg                       Ville Hagman            (Erik Engström)       27:01 
    5 Dalhem skolan           Team Gotland        Lucas Hjerp                             Arvid Lindby            (Dennis Ek)           28:42 
    6 Solberga skolan         What Happened Ne    Rickard Bandelin                        Isak Funk               (Samuel Tomsson)      29:06 
    7 Fole skolan             See We Winn         Edvin Norman                            Samuel Östman           (Edvin Nilsson)       29:46 
    8 Roma skolan             Sorkarna            Nicklas Antonsson                       Lukas Benneborg         (Jonathan Westerlu    40:44 
    9 Gute skolan             Candymonstren       Henning Engsgström                      Linus Örevik            (Elias Nordahl)       43:49 
   10 V-hejde skolan          Minecraft Kidz      Rasmus Pileborg                         Anton Segerlund                               44:23 
   11 Roma skolan             Muskelmorsorna      William Ekdahl                          Alexander Andersson     (Arvid Rasmussen W    44:34 
   12 Högby skolan            Hemseboarna         Alice Nilsson, Dennis Persson           Hampus Lindqvist        (Daniel Niklasson)    47:50 
   13 Väskinde skolan         Gotl.Bästa Strai    Kasper Lindberg                         Gordon Pettersson       (Alexander Levin)     48:28 
   14 Athene Fardhem skola    Lillkorpens Kung    Rasmus Lydahl                           Emil Lindgren           (Vakant)              52:24 
 
      St Hans skolan          Din Socialraketm    Ruben Lundeberg                         Nisse Holmberg          (Adam Linnerhed)   Ej godk. 
      Solklint skolan         Vilda Hockey Gän    Oskar Roswall                           Kevin Bonnevier         (Rickard Cederqvis Ej godk. 
 
 
 
Årskurs 5 Töis 2820 m                      
 
    1 Lyckåker skolan         Soffpotatisarna     Tuva Nikolausson                        Tilda Nikolausson       (Agnes Englund)       22:01 
    2 Väskinde skolan         BFF                 Emma Nygren                             Ebba Jacobsson          (Clara Magnusson)     24:28 
    3 Solberga skolan         B.A.G-Ladies        Gilda Bjersander                        Agnes Tönseth           (Beata Henriksson)    24:46 
    4 Fole skolan             Corre Rasse Stef    Cornelia Jacobsson                      Stephanie Söderström    (Rasmus Virgin)       25:21 
    5 Lyckåker skolan         P18-Tjejerna        Moa Segerdahl Vahlby                    Emilia Bergvall         (Clara Lagerström)    30:20 
    6 Fårösund skolan         Mangosarna          Maja Molander                           Fanny Widgren                                 32:19 
    7 St Hans skolan          De Tre Musketöre    Ella Gripne                             Ksenia Fran             (Alexandra Lagerbe    34:19 
    8 Stenkyrka skolan        Tre I Rad           Wilma Gahnström                         Erica Norberg           (Emmy Bolin)          34:33 
    9 St Hans skolan          Knatte Fnatte Tj    Wilma Gripne                            Andreas Nordlund        (Ebba Sandberg)       34:42 
   10 Garda skolan            POWERGIRLS          Alicia Lindby, Emil Berg                Thelma Jakobsson        (Alexander Jakobss    34:59 
   11 Terra Nova skolan       Sugar Cubes         Emma Olofsson                           Wilma Hulthén           (Johannes Jörholt)    36:07 
   12 Norrbacka skolan        Thegirls            Tova Stenström                          Anwar Al-Wahah                                36:47 
   13 Athene skolan           Ahlgrens Bilar      Siri Silfvergren                        Eden Lev                (Felicia Jakobsson    37:11 
   14 V-hejde skolan          AEA                 Elina Malm                              Alva Eneqvist           (Amanda Smedberg)     38:00 
   15 Solberga skolan         Girlpower 33        Moa Bohlin                              Viktoria Bongenhielm    (Nelly Dahlbom)       38:26 
   16 Solklint skolan         Girl Power          Lowisa Jakobsson                        Bju Chesungnoen         (Isabell Othberg)     39:02 
   17 Högby skolan            Smileysarna         Elsa Nilsson, Frida Hansson             Ninni Ahlsten           (Jasmine Rudelius)    39:18 
   18 Klinte skolan           Torskmacka Med S    Bella Hartman                           Isak Arscans            (Ida Olofsson)        39:42 
   19 Roma skolan             One Direction       Ebba Hederstedt                         Wilma Olsson            (Linn Hult)           40:33 
   20 Stenkyrka skolan        Majam               Julia Skalberg                          Matilda Wetter          (Amanda Johannesso    42:21 
   21 V-hejde skolan          Tripp Trapp Trul    Annie Kahlbom                           Smilla Pettersson       (Elin Pettersson)     43:00 
   22 Roma skolan             Smileysarna         Lovisa Ansin                            Cornelia Fordal         (Amy Jacobsson)       43:47 
   23 Fole skolan             Embi                Ebba Sandström, Matilda Ahlin           Belle Cato              (Izabelle Tengqvis    44:01 
   24 Lyckåker skolan         De Visa Kvinnorn    Lynn Swahn                              Nelly Gustavsson                              45:47 
   25 Lyckåker skolan         Piff & Puff         Johanna Karlström                       Rebecca Engström        (Tezz Gerkens)      1:11:12 
 
      Dalhem skolan           Party Rock N.A.N    Nellie Östman                           Cornelia Nordahl        (Anna Hallbom)     Ej godk. 
      Klinte skolan           Elsa Sniff & CO     Elias Grahn                             Emelie Pettersson       (Eva Öberg)        Ej godk. 
      Väskinde skolan         Mästarnas Mästar    Moa Silfver                             Maja Elofsson           (Linnea Wikström)  ej start 
      Solberga skolan         Svarta Lagunen      Samira Nilsson                          Felicia Green           (Suheib Khalil)    ej start 
      Solklint skolan         Vandrande Träden    Amanda Gustafsson                       Frida Hjort Af Ornäs    (Alva Bingström)   ej start 
      Lyckåker skolan         Girl Power          Karin Tafvelin                          Nelly Backéus                              ej start 
      Stenkyrka skolan        Majam               Julia Skalberg                          Matilda Wetter          (Amanda Johannesso ej start 
 
 
 
Årskurs 6 Sork 2990 m                      
 
    1 Fårösund skolan         Vi Hade Inget Na    Gustav Molander                         David Hansson           (Linus Grönlund)      26:33 
    2 Allé skolan             Nybas Fläskkarré    Emil Engqvist                           Leonard Broström        (Isac Lindblad)       27:24 
    3 Fole skolan             Färjestad           Simon Buskas                            Jack Åkerblom           (Linus Söderström)    29:46 
    4 Norrbacka skolan        Wisby Angels        Simon Kämpe                             Lukas Lavegren          (Love Norma)          32:12 
    5 Garda skolan            Pannkaksägg         Lukas Björkman                          Erik Carlsson           (Sara Olsson)         32:23 
    6 Kräklingbo skolan       Förbraförattva S    Felix Åberg                             Jakob Östman            (Filip Jansson)       52:51 
 
      Garda skolan            The Kings Of Got    Rasmus Funk                             Sebastian Öst                              Ej godk. 
      Athene skolan           Springande Blåme    Simon Kornowski, Pontus Rosvall         Leon Edlund             (Cesar Brecevic)   ej start 
      Athene skolan           D'Bros              Friedel Weiser                          Bartek Mancewicz        (Joar Stephansson) ej start 
 
 
 
Årskurs 6 Töis 2990 m                      
 
    1 Dalhem skolan           Hilda & Co          Gabriel Adman                           Hilda Nygren            (Alma Nygren)         23:09 
    2 Fårösund skolan         De Stora Hamster    Frida Erlandsson                        Ebba Kellström          (Fanny Hafdell)       30:32 
    3 Solklint skolan         Hollywoodfruarna    Joline Broman                           Ida Eriksson                                  33:39 
    4 Stånga skolan           Ingen               Ingrid Bosarfve, Sally Stenegärd        Elly Stenegärd          (Ebba Fredriksson)    35:20 
    5 Fårösund skolan         Dem Flygande Örn    Ella Bogren                             Kristina Kalström       (Anna Bogren)         35:57 
    6 Vänge skolan            Vivetinte           Moa Olsson                              Gustav Olofsson         (Amanda Fahlstedt)    36:54 
    7 Athene skolan           The Titans          Fanny Andersson                         Linn Persson            (Emelie Bjurqvist)    36:57 
    8 Vänge skolan            Jagkanejuttalana    Ida Rasmusson                           Rebecka Magnusson       (Robin Hemming)       37:01 
    9 Eskelhem skolan         Samesamebutdiffr    Jessica Thomsson                        Norah Ekbladh           (Agnes Ahlin)         38:10 
   10 Dalhem skolan           The Cats            Nils Ahlqvist                           Amanda Cederlund        (Nike Carlsson)       44:53 
   11 Lyckåker skolan         De Tre Msuketöre    Olivia Hedestein                        Agnes Ericsson          (Alexandra Kimber)    46:03 
 
      Solklint skolan         Slites Underbara    Wilma Ahlvin                            Elin Petersson Wallé    (Agnes Lehrberg)   Ej godk. 
      Fårösund skolan         De S Hamstermask    Frida Erlandsson                        Ebba Kellström          (Fanny Hafdell)    ej start 
 
 
 
Årskurs 7-9 So 3630 m                      
 
    1 Roma skolan             FOT-Folket          Fredrik Levin                           Oscar Östman            (Tove Rönnbäck)       22:33 
    2 Roma skolan             KODA                Karl Pettersson, Andreas Martinss       Odd Runfeldt            (David Levin)         30:23